apekcool Publish time 4-5-2016 05:37 PM

pencariaan postpaid yang lebih baik..

nk tuka dari prepaid ke postpaid, ape yang lebih bagus, aku tak pandai sangat la :P sebb banyak sgt yang bagus aku rase :P

blaalaaa Publish time 4-5-2016 05:39 PM

sekarang postpaid berlumbe kejar custemer.. pilih lah plan yang ade coverage kat rumah kau, sbb bende postpaid ni, ikut coverage, tak kesah lah mahal ke, klau takde coverage tak patut jugak beli
.

apekcool Publish time 4-5-2016 05:40 PM

entah lah, akutak pasti ape line yang okay kat kwsn rumah aku ni ,tapi Kampung aku ramai pengguna celcom :) , aku pon masih gune prepaid celcom.. hehhehe,line okay je kat sini..

blaalaaa Publish time 4-5-2016 05:41 PM

kalau mcm tuh bagus lah dah tahu, speed mesti laju kalau kau pkai postpaid.. amik lah yang ramai org pakai sekarang ni, first gold..

apekcool Publish time 4-5-2016 05:42 PM

first gold plan ke? aku ade terbace feedback2 dorng ni, rmai yang pakai first gold and berpuas hari..tapi bukan ke dah tamat tempoh?

blaalaaa Publish time 4-5-2016 05:43 PM

sepatutnya memang dah tamat tempoh, end of march tempoh hari, tapi celcom dah lanjut kan lagi sehingga hujung bulan mei ni, klau kau berpendapat dah tuka, tuka lah cepat2, klau tak pkai je lah plan lain.. :D

prettyuglybabe Publish time 4-5-2016 05:43 PM

klu dah celcom ok, teruskan guna celcom la..
cuma tukar dari prepaid ke postpaid..

apekcool Publish time 4-5-2016 05:45 PM

klau boley aku tanak lah tuka plan lain, sebab dah selesa dgn coverage celcom kat kwsn rumah aku ni, lagipon aku bace plan ni je takde kontrak, plan lain semua ade kontrak..

apekcool Publish time 4-5-2016 05:47 PM

prettyuglybabe replied at 4-5-2016 05:43 PM
klu dah celcom ok, teruskan guna celcom la..
cuma tukar dari prepaid ke postpaid..

yupz , aku dah terbiase dengan celcom, tapi takut first gold plak dah takde, ehhehehe.. ni budak ni ade kasi tahu yang first gold masih ade lagi, aku pon boley lah fokus dekat first gold, sebab rasenya coverage and harga dia tuh yang menarik minat aku :D still RM 80 la klau ade lagi promotion :P haahahaa

prettyuglybabe Publish time 4-5-2016 05:50 PM

apekcool replied at 4-5-2016 05:47 PM
yupz , aku dah terbiase dengan celcom, tapi takut first gold plak dah takde, ehhehehe.. ni budak n ...

digi pun ada plan yang menarik gak..
kena survey la mana coverage yg ok kat tempat awak selalu ada..

blaalaaa Publish time 6-5-2016 09:25 AM

Edited by blaalaaa at 6-5-2016 09:27 AM

prettyuglybabe replied at 4-5-2016 05:50 PM
kena survey la mana coverage yg ok kat tempat awak selalu ad ...
tapi digi tak meluas macam plan celcom punya line, aku pernah pakai DG plan :) kau pakai plan ape skrg ni? yang penting semuanya kne coverage stabil baru shok nk men tenet :P baru boley dapat speed laju data tuh :D

apekcool Publish time 6-5-2016 09:27 AM

prettyuglybabe replied at 4-5-2016 05:50 PM
kena survey la mana coverage yg ok kat tempat awak selalu ad ...

rasanya memang kuat nk amik celcom, sbb pernah pakai DG dulu, line dia putus2 gak.. area kwsn rumah ni ramai yang pakai celcom lagipon, klau nk try plan lain tuh takut jadi lain plak nnti, lagipon first gold masih ade ni, lebih baik join first gold, takde lah terikat dengan kontrak..

blaalaaa Publish time 6-5-2016 09:29 AM

apekcool replied at 6-5-2016 09:27 AM
rasanya memang kuat nk amik celcom, sbb pernah pakai DG dulu, line dia putus2 gak.. area kwsn ruma ...

betul jugak tuh, lebih baik focus dengan coverage yang kau dah biase, nnti klau amik plan lain , lepas tuh tak mcm yang kau harapkan, dah sakit hati :D

apekcool Publish time 6-5-2016 09:29 AM

blaalaaa replied at 6-5-2016 09:29 AM
betul jugak tuh, lebih baik focus dengan coverage yang kau dah biase, nnti klau amik plan lain , l ...

hahahaha!! nk elakkan sakit hati tuh aku nk focus kat celcom dulu.. aku tengok plan DG dia punya SMS limit pada 3 num je unlimited.. so lebih win la first gold punya promotion :)

blaalaaa Publish time 6-5-2016 09:32 AM

apekcool replied at 6-5-2016 09:29 AM
hahahaha!! nk elakkan sakit hati tuh aku nk focus kat celcom dulu.. aku tengok plan DG dia punya S ...

HAHAHHA!! bende tuh sume main peranan jugak wei.. klau kau selesa dengan tawaran yang dah celcom bagi, go on je la!! klau lagi bnyak pikir nnti lagi kau pening, silap2 kautak beli :P hahahahaha!!!ramai yang join celcom sbb kat tawaran dan harga yang mampu milik..

apekcool Publish time 6-5-2016 11:35 AM

bagi aku murah jugak lah!! tapi bukan hari ni aku pergi, mungkin minggu depan baru pergi, ajak cousin aku, aku ni pemalu org nya haahaha

blaalaaa Publish time 6-5-2016 11:36 AM

hahaah!! tayah malu sgt, bende senang je, tak lame pon, service pon ok aku rase, aku ritu sorng je .. yang penting kau bwak ic je :P ahhaahha
Pages: [1]
View full version: pencariaan postpaid yang lebih baik..