iriscantik Publish time 31-3-2016 11:17 AM

Kekerapan-Normalkah Kami?

Salam semua, sy sebenarnya malu nak bincangkan psl hal dlmselimut suami isteri. Tapi lagi banyak sy baca dlm thread2 yg saudara2 utarakanpendapat lagi sy confius. Ada yg kata pasangan normal buat 3 kali seminggu adayang kata buat selang sehari. Tiba2 rasa mcm down yg sy ni x normalke?hahaha..kekerapan saya buat adalah 2 mggu sekali iaitu 2 kali sebulan…ermmmm..Olehsbb org2 kat sini outspoken dan identity kita terlindung, so, sy beranikan diriuntuk bertanya.
Ok..ms mula2 kawin tu adalah selang sehari..masa honeymoontu adalah lepas subuh and waktu mlm..Alhamdulillah, bln ke-2 kawin dptgoodnews..then pregnant anak no.2 setelah anak pertama 6 bulan. Masa dlmpantang Alhamdulillah, husband yang tetapkan 100 hari.
Then lepas dapat anak no 2, rutin dah berubah. Sy dah tidurasing. Suami tido di katil atas dan sy tido di tilam bawah. Anak menyusu. So,sekarang ni anak no 2 dah 2 tahun. Still kami tido asing. Sy rasa, sy ni jenissenang lekat. Kalau kena waktu subur mmg bulan depan tu upt positive lajawabnya. Ni pun jarak sikit sebab period x teratur sbb menyusu badan.
Masalah saya, sihat ke hubungan suami isteri kalau cuma buat2 kali sebulan? Sebenarnya sy jarang minta, sy x tau mcm mana nak minta. Sbblepas 4 bulan kawin dulu sy pnh minta, then husband kata penat. Dia suruh sytidur. Masa tu lepas seminggu x buat kut. Start dari tu, mmg sy x minta sebabtermalu sendiri. So, lepas2 tu yg buat ni tunggu je la..kalau ada..adala..kalauxda..pejam mata tidur walaupun mcm tunggu je kena terjah hahaha..Sebenarnyasuami jarang sentuh saya sejak kami tido asing, I mean sentuh mcm peluk ke mcmtu..bila tgk tv dia suka duduk yg yg single seater tu..so celah mana sy nakduduk sekali lentok2 bahu kan..kami cuma bersentuhan bila salam waktu pagi.Kiranya kalau time solat zohor nak asar tu boleh x batal wudukla..
Sy rasa kadang2 situasi yg x support keadaan kami, contohmcm lepas subuh..kadang2 anak2 dah terjaga..terpaksa pausekan or stop terus.Ada yang menangis nak susu waktu mlm..so stop lagi..Nak curi masa buat ni susahsikit..lepas subuh..mungkin anak bangun dlm 7.30 atau 8..so waktu siang tu xleh la..waktu zuhur ke isyak tu husband x nak rushing mandi wajib..Jadi cumaada 2 time jela..lepas subuh sebelum 7.30 or larut mlm selepas anak tidur.
Mmg normal ke keadaan mcm ni sebab anak masih kecik? Syterbaca dlm thread lain ada akak tu dah 17 thn mampu buat selang sehari..Syterfikir mcm rajinnya akan basuh rambut..Lagi satu mcm mana cara nak minta? Serikminta sekali disuruh tidur..takut nak try….

missfake Publish time 31-3-2016 11:34 AM

;P;P;P;P normal la tu ank kecik lagi, nxt time tidur asing dengan anak, tdisur berdua jer
ade sebab la tu tuhan tentukan macam tu, nak bagi jarak sikit pregnancy kot;P

CiliPadiSedap Publish time 31-3-2016 11:36 AM

:lol: normal. akak pun mengawan ikut musim panda mengawan lagi kasihan

nak dekat krismas baru mengawan;P

epis Publish time 31-3-2016 11:42 AM

cube akak pakai something mengiurkan, lingerie ke, time duduk kat rumah tu~~

NaylaArisha Publish time 31-3-2016 11:49 AM

normal lah tu tt.. sbb tido ngn anak... cuba sekali sekala antar ank balik kampung... entah2 hari2 kena terjah.... klu dia x nk apa susah tt on lah sendiri... lelaki ni bila dah kena terjah dia on jer ... sbb bukan dia yg berdayung tt ooiiii....

sabar_sabariah Publish time 31-3-2016 11:58 AM

lepas bersalin, lepas 6bulan baru bersama ngan suami.
lepas2 tu pun takde sebulan sekali.
anak saya dah nak dekat 2thn tapi still menyusu badan,
tu yg terpaksa tido asing2
saya tak pernah mintak ngan suami
skang pulak jadi isteri di hujung bulan
makin la kurang
tapi mesra tu still ada

so, tt normal.

mokcikKSKB Publish time 31-3-2016 12:01 PM

Oklah tu dik sbb anak kecik lagi.xkan xpernah berbincang psl sex life ngan husband?nak malu ape nye dh nama pon laki kan...kdg2 org laki ni boring jugak asik mintak je.sekali sekala dia nk lah bini yg goda dulu.kalau dpt masa borak tu tetapkanlah bila nk buat?seminggu sekali ke..kerap ker..nk buat siang ke mlm ker?:Ltanyalah husband elok2 dulu dia nk x?kalau dia xnk sbb penat tanyalah bila dia nk.komunikasi dik..tu yg penting.kalau nk compare ngan org dlm porum depa lain lain...

HibinoSama Publish time 31-3-2016 12:04 PM

Normal..tp dlm masa yg sama kena berhati2..
Suami duduk kt single seat tu pgg hp x? Msg?
Layanan tt kt suami mcm mana?
Sibuk ngn anak or still ada masa ngn suami?

Seks x perlu tiap2 hari..tapi kemesraan tu perlu setiap masa..

ikinbest Publish time 31-3-2016 12:04 PM

biase tu.. anak kecil2 standard la tu.. time2 mcm ni hidup pon x serupa org.. hehe siang jdi malam, malam jadi siang...

brown_pupil Publish time 31-3-2016 01:33 PM

ok la tu.. daripada langsung x dapat ;P

Kalau aku jadi TT, aku yang suh laki tido bawah, aku tido atas katil. Yang bersalin, menyusu anak adalah ko, bukan laki ko.

Anak masuk umur 2 tahun jer, aku dah pisah tempat tido. Kalau x, sampai tua pun ko xde privasi.

Aku jenis yang set time kalau nak bersama, haruslah lepas anak aku tido. Kang baru nak beraksi, dah dengar suara baby nanges. Potong stim okeh. Kekerapan.. x menentu, ikut mood. Kadang2 hari2, 2 hari sekali..

meerahawa Publish time 1-4-2016 11:34 AM

mcm situasi sis skrang ni, better asingkan tempat tidur dengan anak2.. paling penting bertanyakan hubby kalau ada apa2 masalah.. always mulakan aktiviti seks, dengan memakai lingeries yg seksi, bg urutan kt hubby dlu.. cari timing yg sesuai pd waktu malam.. kalau u nk cari lingeries, i suggestkan add instagram "AdultShoppe".. bnyak pilihan dlm tu.. anyway goodluck and sentiasa try hard dlm jaga hubungan suami istri :$:P

fire_place Publish time 2-4-2016 03:07 PM

persoalan gini adalah sebaiknya berbincang dr hati Ke hati dengan pasangan,Dan Kau pula Perlu
Bersikap Terbuka Dan menerima,bila Ada perbincangan laki bini.ni Kalau aku lah.jgn attack pasangan bila dia meluahkan apa dia rasa.

Berbalik pada persoalan Kau,aku sdiri aku 2 anak,Dalam Bilik aku Ada 2 Katil queen,laki aku Tido dgn anak aku yg lelaki 6 tahun(sbb dia janji 7 Tahun baru Tido sdiri), aku Tido Kat Katil lagi satu dgn baby aku lah,aku pun bf,Dan untuk aku tak pula menjadi masalah untuk laku kan sex selang Sehari,Malahan skrg ni Ntah apa angin laki aku,ari2 nak,Alasan sapa Suruh cantik2.dan biasanya nak sex je kita org pergi Bilik lain.xpernah Dlm Bilik Ada anak.dah Lebih kurang 9 Tahun berkahwin.

Macam mana lelaki mcm tu jua perempuan,lelaki xda stamina Dlm sex,Lemah je,Kalau bersukan badan dia Akan kuat dan cergas,aksi Tahan Lebih lama.perempuan Gitu jua sebenarnya..Kalau ko asik lesu je,cepat penat,slain amik supplement,kena rajin workout k.dulu anak pertama aku pun Ada masalah cepat Letih (lg satu tgk berat badan)

Lepas Dari masalah cepat Letih dulu,sbb tugasan yg banyak,tp aku luangkan masa workout,aku rasa after sex tu aku Lebih berstamina,sbb tu Tahun Lepas masa Niaga Kuih raya,penat gila nak terlelap berjaga malam,apa aku buat naik atas Suami aku terus,sbb aku rasa Lebih cergas lps sex.kalau waktu biasa pun lps sex je aku mmg xleh Tido.

Dan ingat perkara Paling penting,jgn Sekali anggap biasa lah,ala xda apa pun..jgn Sekali ok.fp sdiri Kenal banyak laki org Dlm forum ni,yg mana kebanyakan mengadu kurang dpt sex,Dan takut beritahuKat pasangan sbb takut Kecik hati,akhirnya sibuk pula merendek Ke perempuan lain.

Mamason Publish time 12-4-2016 10:12 AM

fire_place replied at 2-4-2016 03:07 PM
persoalan gini adalah sebaiknya berbincang dr hati Ke hati dengan pasangan,Dan Kau pula Perlu
Bers ...

Well said.Nak tanya off topic, suppliment aper ko makan?? Meh share nak makan jugok... sbb badan mudah letih...
Lelaki mintak sex kat bini dia tu lah yg normal.Kalau xmintak kena fikir balik kenapa xmintak.Baru lagi kot rasanya TT kawin... Bab urus umahtangga dan anak...kerja lagi pulak tu... Memang laa penat.Mama ada 3 anak. Bekerja... antor ambik anak sek... mcm2 lagi.. Ada baby... baru masuk 2 tahun.Kalau time nak, sama ada dia atau mama... mintak lah... xpernah alhamdulillah setakat ni dia tolak.Mmg ok jer laa bab2 tu... Tapi Mama? yes of course mama mengaku...kalau penat mmg tolak or mintak masa kejap... tapi lepas tu kena laa layan... tanggungjawab sama tu kat laki.

fire_place Publish time 12-4-2016 10:49 AM

Mamason replied at 12-4-2016 10:12 AM
Well said.Nak tanya off topic, suppliment aper ko makan?? Meh share nak makan jugok... sbb badan ...

Supplement? Skrg mmg xamik pape pun.dulu suka jamu,TP sejak si dr.ipes cakap xpayah berjamu bagai,ada bahan yg kita xtahu dia letak mmg Aku xamik jamu dah..

Apa aku perasan perubahan pada suami lebih bertenaga adalah sbb dia aktif bersukan,dan aku pun kerap Workout,aku perasan lebih bertenaga, kalau x dulu mmg lemah badan,buat keje sikit penat,MCM lesu je.skrg jadual aku bangun pagi pukul 5, sediakan sarapan,kemas dapur,Hantar anak g sekolah,balik je Workout,lepastu,kemas basuh sidai kain,masak,curi masa ajar anak yg setahun lebih tu,uruskan dia,amik anak sekolah,sediakan makan lg,layan kids buat aktiviti dgn kids, anak aku xsuka tgk TV,jd mmg masak lah aku,lepastu pukul 5 cycling,bawak g playground,pukul 6.30 balik sediakan dinner,ajar anak mengaji,buat keje sekolah,kids dh tido kemas n lipat kain..pukul 12 baru tido.hari2 mcmni.TP sebelum tido aku excercise dlm 15 minit,mmg aku rasa walau tido kejap,tp bila bangun badan cergas.

Apa aku amik,minyak kelapa dara,Apple cider vinegar (acv), lepastu tiap pagi bangun mmg minum infuse water,xambil makanan banyak gula,banyak minum air kosong,makan buah banyak,makan sekadar nak hilangkan lapar je,pagi aku mmg amik nestum atau Oat dan Yogurt,tengahari Mkn nasi pukul 12, ptg Mkn sikit,biasanya aku xmakan berat.apa aku perasan berat badan kita pun pengaruhi kecergasan kita dlm menjalani aktiviti harian,kolestrol dlm badan buat kita lemah,lemau..ni jelah.dan sbb tu kalau ML pun Lpstu aku biasanya xkn penat,walau aku atas,sbb aku percaya kecergasan badan seseorang dlm aktiviti harian pengaruhi corak sex dia,kwn aku pun yg pompuan Cite laki dia dulu lemau je bila sex,skrg ni aktif Manjang..mmg aku perasan laki aku balik keje malam dulu xda aktiviti tido je terlelap tgk TV,TP skrg balik keje malam, g cycling jauh2 dgn group dia..balik tu kalau ML mmg bertenaga,xda masalah cepat pancut,xda lemah xbertenaga.tu pun antara sebab aku pun join cycling,ptg2 biasanya aku bawak basikal yg ada Baby carrier dan mengayuh.

caden. Publish time 12-4-2016 12:59 PM

kalau nak, sesekali ko kena terjah laki ko dulu

siputsedut Publish time 14-4-2016 10:36 PM

Tak normal...bg anak dua2 tdo bwh ko tido ngn laki ko la..aku pon dua org anak jgk..kene train dr anak kecik lg..awal2 mmg anak akan bgn cari ko especially yg menyusu...ko bg la kjp bg susu then jgn ajar anak ngempeng..letak atas tilam dia...then ko sambung berpelokan ngn laki ko..
Tp sblm buat semua ni..pls bincang hati ke hati nn suami..bgtau yg ko selalu je nak..tp malu nk mintak..

peahjamboo Publish time 15-4-2016 01:07 PM

tido asing tu normal bg pdgn mata masyarakat kite, alasan sbb anak kecik....aku pun dulu mcm tu, anak kecik fully bf lak tu, nk tido dgn keadaan nipple dlm mulut, ngada tul! apaknya mmg la kena & boleh tolak ansur...tp deep inside mesti mkn ati gak kan ...lelaki....bkn malaikat takde nafsu, bezanya akal aje, kalo boleh control nafsu tu, syukur laa...

pd pendapatan aku yg tak seberapa ni kan...ko jgn tgu laki ko mintak, dtg pelok ko, mmg xde sampai sudah....jgn, pls jgn expect laki start dulu, zaman skrg, laki senang switch & swing cite...kang tu jd alasan die nak bkk cwgn, mmg la konsep poligami tu memberi kelegaan pada isteri yg kurang mampu nak layan suami, tp in this case, ko nak tp tertunggu2 laki ko on, pastu ko dok pikir manja2 dgn suami is lentok2 kat bahu suami saje, tu sort of laa....byk cara lg deknon....salah satunya, 1st step yg paling simple, ko kena usahakan gak tido sblh suami...time anak bf tu ko sengkang mata ko dgn btg mancis supaya ko x hanyut tido sama, hahahaha.....gurau je! maksud aku, usahakan ko tak tetido sama sbb bile baby dah tido je, ko terus naik katil pelok laki ko...x kisah la nk on ML ke tak, janji ade sentuhan tu...

goda laki sebaik mungkin, msg die notty2 sket, laki kalo die tgk kite open sket, die pun rase lega nak share ape yg die nak...ko jgn malu2 bgtau kat msg tu, ko rindu nak pelok2 die, ko ajak la dating time anak away (ko keje ke surirumah?) amik cuti sehari, dating dgn laki, anak time tu kat nursery @ babysitter kan...dah dating, balik rumah @ check in hotel, haaaa...bergumpal la korang w/o gangguan anak...

jgn ade rase malu buat benda tu, TAPI jgn pulak ko bangga canang 1 donia ko dating & check in hotel w/o anak, diam2 suda, ko laki bini je tau...jadikan tu aktiviti wajib tiap bulan....kalo nak jimat, wat kat umah je, bkn nye haram ML waktu siang kecuali bulan puasa...

sex with quality lebih memorable dr sex with quantity....do the best! {:7_433:}

ms_silky Publish time 15-4-2016 01:38 PM

Silky dulu lepas pantang anak terus tido asing. Breast feed gak tp bile baby nangis angkat then lepas habis menyusu letak dlm baby court balik.

Kalau malu nak ajak main, pakai je sexy2 lalu depan dia. kalau laki x tergoda... mcm bermasalah je dia.
Pastu tido asing tu mmg x patut di amalkan. Baru2 nak start, biar je anak yg tido sorang kat bawah. U tido je la atas katil. Pakai la sexy siap2. Bile laki nak tido... buat2 la u peluk dia dlm keadaan tido. Tgk reaksi dia camne. Husband silky 3 hari x dpt.... pantang tersentuh sikit...

barfi Publish time 15-4-2016 02:39 PM

Ermmmm. Taktahu la kak normal ke tidak.
Tengok org jugak.
Ada laki yg mahu selalu.
Ada yg dingin..

bangcak Publish time 15-4-2016 02:40 PM

termalu?:o
da kawen mana bleh malu2.
layan somi tu mcm layan diri sendiri.

kalu taksuka somi segan2/resia2 dgn u
so, u pon jgn ada rasa yg sama.

kalu nak, bitaw tross. jom!

kalu u tunggu somi, then somi pon tunggu u.
saling menunggu le jawabnya.
Pages: [1] 2
View full version: Kekerapan-Normalkah Kami?