zeksiber Publish time 30-3-2016 06:30 PM

Rasa tertekan kerana dihina dlm laman sosial

Sejak semalam rasa perasaan tertekan kerana dihina dlm laman sosial. Saya hanya bagi pendapat saya. Tapi kena bantai teruk dgn kata kesat. Kebetulan ada bekas anak murid saya terbaca dan cuba backing pulak kata sy bekas cikgu dia. Rupanya lagi teruk sy kena. Diorg cakap cikgu
pun berfikiran kolot macam tu. Walaupun mereka x kenal saya tapi x tau kenapa rasa tension sgt.Adoooi...

bangang4 Publish time 30-3-2016 06:40 PM

Edited by bangang4 at 30-3-2016 06:44 PM

yo tuan tanah... tt sepatutnya xperlu ada rasa malu, walaupun siket, kt dlm laman sosial JIKA mereka tak kenal TT. mcm saye, org kata sy gila dan lurus bendul dlm laman sosial, tp siket pun xmenganggu saya pasal orang tak kenal saya, yg kedua itu bukanlah personaliti saya yg sebenar kalau kat dunia sebenar...

psl apa saya berpewatakan gila ngan lurus bendul dlm dunia internet tp bukan kat dunia sebenar, pasal sy xder rs malu, sy xder rs malu sbb org xknl saaya.

dan yg akhir sekali yang PALING penting TT kene ingat, kadang2 dlm internet budak2 seawal 8 tahun pun dah pandai guna media sosial, dan masuk campur hal2 orang tua dlm internet. bila budak2 dah masuk campur hal2 orang tua tu TT fikir2kan la sendiri...

maksud saya kat sini, yg komen2 tu belum tentu orang dewasa dan cuma budak2 yg meniru gaya orang tua. dan orang2 dewasa yang bangang pulak tertiru cara budak2 ni semua, sbb mereka sangka yg komen tu semua orang dewasa. maklumlah, dlm internet kita tak tahu berapa umur seseorang kan... sbb tu la kita tgk, kadang2 komen2 mereka semua XDE ADAB, budi bahasa xdijaga, xtahu jaga perasaan org. sbb ada kemungkinan mereka tu budak2. so kena la hati2, dan jgn plak TT fikir atau tertipu yg semua org dlm internet tu sebaya dgn TT....

bukan niat sy nk berlagak pandai, tp sekadar nk buat TT rasa lega siket, xpayah stress2 tentang benda2 remeh. peace

imransulaiman Publish time 30-3-2016 07:28 PM

Media sosial FB ke? :o

blackwidowbae Publish time 30-3-2016 07:45 PM

Boo layan jer tt, nak ader media sosial hati kena kental!:lol:

mystica Publish time 30-3-2016 07:57 PM

dorang terpaksa guna kata2 kesat nak tegakkan point.. tak bermakna dorang betul.... jgn layan sgt org kat fb tu.. nmpk sgt tak reasonable kalau dh smpi mencarut2.. byk yg komen tak pakai otak.. pastu rasa dorang je betul...

CiliPadiSedap Publish time 30-3-2016 08:28 PM

ala level2 tt ni tutup je fb kalau tak nak kena sound.

incikyo Publish time 30-3-2016 08:32 PM

Itu kerana TT mempunyai mental yang lemah. Setahu saya, kerjaya cikgulah mental kental woh! Maklomlah dah terbiasa melayan karenah anak murid. Belum lagi termasuk mak bapak yang berperangai dungu.

Persiapkanlah diri TT memperkentalkan lagi mental. Gerenti rilek je TT kena kecam, maki, caruts oleh netizen. Like nothing happen. Hahahahahahaha!

{:handsomeo

p/s; saya pun mental breakdown jua~

hungryhenry Publish time 30-3-2016 08:50 PM

Cer ko screen shot komen ko tu biar porumer pulak nilaikan

ChildrenOfBodom Publish time 30-3-2016 09:14 PM

if you can't handle the stress from social media GTFO then.

buat malu cikgu ja kau ni kena buli sambil disaksikan anak murid. lol

Innrukia Publish time 30-3-2016 09:35 PM

cikgu?
lembiknya hang dik sampai ex student kena backup habaq hang ex cikgu dia:lol:
or sebetulnya hang ni attention seeker create story nk dpt perhatian kat sini?

ninja boy Publish time 30-3-2016 09:36 PM

najib dan kak dan para artis aman2 aja hidupnya walau dimaki taw

mokcikKSKB Publish time 30-3-2016 10:49 PM

Biasalah..xsemua org sependapat ngan kita.kalau dia hencap ko balas LOL jah..;P

tiramisuu Publish time 31-3-2016 01:45 AM

Ko bg pndapat apa yg tercabar dikatakn kolot tj:o

fariza90 Publish time 31-3-2016 07:59 AM

chillax lar tt.. bukan nya dieorg kenal pon dgn cikgu kan...lagi satu depa tu
hebat jer kat dunia maya nie keyboard worrie kan ape yg dieorg nak ckp tu main hentam jer

tt seat back and relax jer..layan kan jer

pawie Publish time 31-3-2016 09:32 AM

Ini pandangan saya

biasalah....namanya dah media SOSIAL
sebab dari penulisan kita di media sosial.....bermacam macam tafsiran pembaca......kalau silap haribulan...boleh menjatuhkan aib kita...sebab ....pendapat/tulisan kita....yang kita utarakan....menunjukan kelemahan ilmu yang ada pada diri kita....

jesteru itu.....pasanglah NIAT....bahawa kita beri pendapat dan cadangan....untuk menyampaikan ilmu.....kerana Allah
sebarang komen dan ulasan....baik positif atau negetif...kita serahkan kepada Allah yang menilainya

nicuya Publish time 31-3-2016 10:46 AM

tt patut belajar ngan forumer lavablablabla tu...hati kering tahan maki tp jgn suka maki mcm die:lol:

prettyuglybabe Publish time 31-3-2016 11:02 AM

dear tt,

jika sekadar nak luahkan perasaan, sila ke thread sedia ada..

terima kasih..
Pages: [1]
View full version: Rasa tertekan kerana dihina dlm laman sosial