belladona Publish time 1-3-2016 06:38 PM

Saya TAKNAKKK jadi H.O tapi MCM MANA NAK BYR JPA ?? :(

Assalamualaikum,Saya ni pelajar perubatan tahun akhir dan berniat utk tidak membuat housemanship nanti. Saya tahu ramai yg akan bash sy sbb sy xnak sambung houseman, atau yg tuduh sy manja, membazir duit mak ayah. Saya dah terllau burnout dah dgn medik ni, tgk patient pun dah xsemangat. Saya dah set up biz sy sendiri, tunggu masa je nak graduate tapi sy xnak la lari dari hutang.:shakehead3:

Saya perlu membayar RM 250k dlm tempoh 3 bulan. Tapi saya x tahu mcm mana . Mana mungkin saya mampu nak bayar rm 250k dlam tempoh 30 hari kan ?? :'(.Emel saya pula dijawab acuh tidak acuh oleh pihak JPA, panggilan saya disambung-sambungkan kepada pegawai2 yang berlainan. Padahal niat saya baik ingin melunaskan hutang.

Rakan-rakan yg dah pernah lalui situasi mcm sy ni, boleh x tlg sy ?
:dizzy:

seriusbengang Publish time 3-3-2016 08:58 AM

ni salah BOD. ni....dekat bod masalah peribadi ni.......

belladona Publish time 3-3-2016 08:03 PM

seriusbengang replied at 3-3-2016 08:58 AM
ni salah BOD. ni....dekat bod masalah peribadi ni.......

Bukan saya yng move thread ni, seriousbengang. sy letak kat bod perubatan alih2 ada org moved. mende lah. Suka suki je:shakehead3:

periakuning Publish time 4-3-2016 12:09 AM

Deknon,penempatan untuk ho pun terhad skrg ni..tak baca paper ke?

Ape keputusan yg u nak buat kena pikir satu je.jgn sampai menyusahkan keluarga..so kalau miskin takde duit nak bayar hutang tu kena pandai la pikir pilihan mana nak buat..jgn ikut hati semata..dengan zaman ekonomi gawat ni jgn nakmenyusahkan famili ye..kesian familinanti..

aldehyde Publish time 5-3-2016 01:31 PM

Penempatan ho/pharmacist/dentist dekat gov terhad skrang nie..ade yg smpi setahun pon x panggil2 lagi.. so ko doa je la ko x dipanggil pastu call jpa minta pelepasan..

skinsandstars Publish time 5-3-2016 02:36 PM

Jgn fikir diri sendri saja. Sila ingat ayah n mak yg penat2 besarkan awak dan korban macam2 utk awk sambung belajar.

Kelipkertas Publish time 25-3-2016 08:16 AM

Edited by Kelipkertas at 25-3-2016 12:25 PM

Masa belajar dulu housemate sy budak medik gak... sy paham cemana stresnya awak belajar walaupun sistem belajar mungkin tak sama.

Tapi berat jugak terikat dengan hutang tu...

Dari segi prosedur/teknikal tu no komen la. Yang saya boleh cadangkan, tt ambik masa tenang2kan diri dulu then teruskan housemanship. Takkan habis belajar dia terus panggil kan? Dalam masa lapang tu tt gi la jadi volunteer ke, gi keje yang remeh-temeh but fun ke.... do anything yang berbeza dari dunia tt skarang.

Saya dulu ambik degree syariah. Lepas grad sy turun jadi cleaner kat hospital. Saje nak tengok cemana hidup orang awam, selama ni duk dalam zon selesa je sama2 ngaji agama kan... Sibuk cakap pasal hukum sana-sini sampai tak berpijak di bumi nyata. Dah masuk dalam masyarakat biasa baru tau apa yang diorang betul2 perlukan...
Sebulan je keje tapi pengalaman dia memang priceless. :D

maybe tt boleh try juga. kalau ada rezeki dapat pelepasan, alhamdulillah. tension belajar memang la tension. tapi beban hutang ni boleh buat nyawa tergantung kalau mati... kalau takde jalan nak lepas dari hutang, baik tt cari jalan bagi lepaskan stress tu. doa banyak2 ya tt, moga Allah bagi jalan keluar.

asphorus Publish time 26-4-2016 09:02 PM

Kelipkertas replied at 25-3-2016 08:16 AM
Masa belajar dulu housemate sy budak medik gak... sy paham cemana stresnya awak belajar walaupun sis ...

Waahhh..serious...macam mana nak minta kerja cleaner kat hospital tu??
Pages: [1]
View full version: Saya TAKNAKKK jadi H.O tapi MCM MANA NAK BYR JPA ?? :(