botolair Publish time 2-1-2016 08:17 AM

Axia atau iriz..pls help!!

As salam..geng.sku.tgh pening antara 2 model ni.
Axia (standard g auto):
Minyak jimat
Enjin p2 terbikti realiable selepas 5th..still smooth
Design model standard not bad
Tpi 3.silinder..(enjin kasar..ye ke?)
Pickup lambst..tpi bukan nak laju lpun..tpi
Lembab sgt boring plak

Iriz (1.3 standard auto):
Body solid, design cun
Enjin proton yg baru2 lepas 5th apa jadi?
Takut x jimat minyak spt di war2 kan..(ofkos lebih dari.axia.lau.mcm myvi fc..acceptable. member ramai pakai saga komplen fc kuat.

Plan nak.pakai sampai peroi.
Kegunaan pergi balik kerja.jln dekat2..
Sekali2 jln jauh..
Smalll family je

Need your advise..tq

noor2 Publish time 2-1-2016 08:36 AM

Tak tahu pasal kedua2 kereta ni tapi tengokbezaharga 10k kan.......

botolair Publish time 2-1-2016 08:47 AM

Dah tuun harga kot..ada diskaun rebate tuk iriz. Tgk kt mudah brand new iriz 36k

noor2 Publish time 2-1-2016 09:25 AM

Pilih la mana lagi selesadan sedap dipandu..kalau harga dah lebih kurang sama...cuma bezasatu proton...satu perodua..

nbv4677 Publish time 2-1-2016 11:14 AM

Edited by nbv4677 at 2-1-2016 11:17 AM

Tpi 3.silinder..(enjin kasar..ye ke?)
Pickup lambst..tpi bukan nak laju lpun..tpi
Lembab sgt boring plak
1.0 cc je pun.Sepatutnya tak timbul soal pickup lambat atau under power.Kalau kau spesies Speed Demon elok ambik Testarossa atau Cayman atau Huracan.

assaffah Publish time 2-1-2016 04:03 PM

Iriz tak kuat minyak macam proton lain. Memang dicipta utk jimatkan minyak. Tapi pickup kurang kalau banding proton saga. Antara dua tu aku pilih Iriz.

monyet_2015 Publish time 3-1-2016 09:42 AM

Edited by monyet_2015 at 3-1-2016 06:45 AM

Jika nak pakai sampai reput kedua dua model ini tak sesuai..sebab bonet sgt kecil..terutama axia..nak bawak barang..bila keluarga dah ramai dll..selepas 1-2 tahun akan menyesal..kereta bukan setakap jimat minyak, tapi keseluruhan.. terutama keselamatan..dan saiz ruang boot...aku pakai persona pun rasa cam tk cukup ruang boot nak isi barang..rasa macam nak beli 4x 4 jer..senang semua boleh angkut.

ryo_takahashi1 Publish time 7-1-2016 09:44 AM

botolair replied at 2-1-2016 08:47 AM
Dah tuun harga kot..ada diskaun rebate tuk iriz. Tgk kt mudah brand new iriz 36k

Iriz yg discount tu mfg 2015.. tp reg 2016...
still mahal dari Axia G spec...

Axia ok... tp pick-up mmg teruk... mmg kena bagi amaran siap2... yg lain mmg ada penjimatan... service interval 10k...
Iriz ni features jauh lebih bagus dari Axia... jimat minyak compare lain2 model proton... but still takleh lawan Axia yg ada EEV status...
cabin sedikit besar dr axia...

kalau bawak keta berhemah... dlm bandar.. nak jimat minyak takmo pecut2... buat hantar anak2 sekolah.. gi pasar... Axia is a good choice...
kalau berkeluarga anak lebih dari 2... kadang2 rushing nak ke pejabat... keta nak bawak balik kampung... dan tak kisah resale value yg merundum... go for Iriz lah...

selamat membeli kereta bang...

zulka Publish time 7-1-2016 11:22 AM

buruk lak rupa aku tengok Axia ni bila depan2 mata...

palmolive Publish time 8-1-2016 09:50 PM

Iriz ni walau yg spec yg paling rendah..aksesori dia leh tahan....

abahkaw Publish time 11-1-2016 11:27 PM

Aku pemilik iriz 1.6 cvt premium.. pendapat seposen aku, klau sbgai second car baik amik axia, kalau main car better iriz.tp kalau aku prefer iriz manual.cvt iriz xsyiok, sbb tuh dgr ura2 proton nk tukar supplier gb. Iriz bg aku mmg best terutamanya full spec punya features..tp failed part cvt n pemasangan cincai. Letih masuk keluar sc nk suruh bg hilang bunyik vibrate sana sni.

zulka Publish time 12-1-2016 10:33 AM

CVT dgn Vibrate berpisah tiada.. ;P
enjin mitsu yg dah 20 taun lagi senyap dari enjin cvt taun 2010

botolair Publish time 12-1-2016 11:28 AM

Risau jgk masalah yg 'bakal' ditimbulkan iriz..bagus la kalau proton nk tukar supplier gb. in term of loan tenure..maybe iriz mampu 7th..axia 4th..selepas 4th if value axia msih tinggi then it will be worth

botolair Publish time 12-1-2016 11:31 AM

Mcmana saga r..yg sedang hangat diperkatakn? Iriz sedan adalh persona r kan?..

mofisa Publish time 12-1-2016 02:23 PM

kalo aku amik iriz utk spec & handling & comfort.
reliable, jimat minyak mmg la axia. 3 silinder je..

rioster Publish time 19-1-2016 08:39 PM

iriz lawannye myvi.. bkn axia.. comparison x setara.. kalo bnding iriz dgn myvi pn aku ttap pilih iriz.. produa skrg sgt x meyakinkan.. jgn pcaya la fc axia tu.. ko rasa kurg kuasa, end up tekan minyak lebih jgk.. so cmne nk jimatnye...
Pages: [1]
View full version: Axia atau iriz..pls help!!