pakupayung21 Publish time 22-6-2006 12:21 AM

wuuuhuuu..:pmuka:

orang_letrik Publish time 11-7-2006 08:38 AM

Plaza komputer perlu dipantau

PADA hari Ahad yang lalu, saya telah pergi ke Plaza Imbi yang terkenal dengan barangan komputernya yang sangat murah.

Saya berhajat untuk membeli sebuah pendrive. Ketika di sana, saya telah melawat ke semua kedai komputer dalam plaza tersebut.

Saya tertarik dengan sebuah kedai yang telah memberi potongan harga bagi pendrive berjenama Kingston dengan kapasiti 2GB berharga RM130 dan mempunyai jaminan selama lima tahun.

Saya terus membeli pendrive tersebut. Ketika pulang ke rumah, alangkah terkejutnya saya apabila ia telah digunakan oleh peniaga berkenaan.

Kemudian saya menelefon peniaga tersebut untuk bertanyakan hal berkenaan, tetapi jawapan yang diberikan adalah 憫saya tidak tahu!拻

Dan yang paling peliknya, dari mula saya datang dua tahun lepas keadaannya tetap sama iaitu menjual barangan tiruan dan cakera padat cetak rompak!

Yang ajaibnya, tiada penguatkuasaan dijalankan ke atas premis-premis mereka sehinggakan peniaga di plaza tersebut secara terang-terangan menipu para pelanggan.

Di manakah perginya pihak berkuasa? Di manakah pihak kementerian?

Dari apa yang saya lihat, tempat ini tak ubah seperti Petaling Street di mana pihak berkuasa seperti tidak nampak ataupun pura-pura tidak nampak perkara yang terjadi.

Sebelum ini rakan saya ada membeli sebuah pemain DVD Combo berjenama Sony yang baru, tetapi hanya menggunakan selama sebulan pemain tersebut telah rosak.

Para pengguna, jadikan cerita ini sebagai iktibar supaya jangan mudah tertipu dengan harga murah yang ditawarkan.

Luarannya serba baru tetapi dalamannya telah ditukar dengan barang tiruan.

Ax Publish time 30-7-2006 08:38 PM

korg weh gi la cr sorg mode utk jage sini

shahnazz Publish time 29-8-2006 06:26 PM

Reply #103 Ax's post

allo... :bgrin:

shahnazz Publish time 29-8-2006 06:28 PM

Reply #98 Mr.Forensics's post

tak sempat nak belek post2 yang lepas... kenapa geram?

kched Publish time 6-9-2006 02:55 PM

aku ler yg tanya pasal CCNA/CCNPatau Master tuh:P...

latest development?tak moo citer..uhuuuhuhuuhuhu

evita_ina Publish time 17-11-2006 01:14 AM

knp tadek yg review psl mapbook yerk?

audioslavefan Publish time 16-12-2006 11:06 AM

wei ada sape2 leh baca alamat IP org tak???

kecioh Publish time 10-1-2007 02:22 PM

Originally posted by audioslavefan at 16-12-2006 11:06 AM
wei ada sape2 leh baca alamat IP org tak???

femes tul soklan ni kan
tuh dah ada thread sal ni kat bwh siap ada link sofware lagi..tp aku nk bgtau bkn snng nak detect IP org..unless ko authority person..
gi bc kat bwh tu dah ada thread

kecioh Publish time 10-1-2007 02:23 PM

ada sape2 leh talk sal biometric?

liverpoolfctv Publish time 27-3-2007 12:54 AM

bagi aku utk jadi sorg progrmmer nih mesti kene minat dulu.. kalu tak minat.. susah ooo.. lagi satu
tinggi mana pun kita belajar.. utk jadi sorg progmmer berkaliber, sorg tuh mestila mmpunyai logic thinking ygtinggi.. kekke tinggi tuh.. sebab kbiasaannya utk kes yg mmerlukan logic utk myelesaikan masalah flow..huhuhuh... aku hampa.. sebab orang tak pandai tp mudah jadi SA.. plik aku.. ilmu sikit.. arghh apa nk jadi.. pastu jadi SA,,, design skrin hancus.. design table... arghh lagi hancussss.. punah projek aku...

oobi Publish time 27-3-2007 01:46 AM

Reply #111 liverpoolfctv's post

what do you mean by SA? If you mean system admin, then you're hiring the wrong person. system admin is not a programmer. light programmiing, may be.

most of the time, yes, you need to have an interest in programming to be a really good programmer. but, that's not the case all the time. you can be a really good programmer but you don't have to like it.

artgeex Publish time 27-3-2007 02:00 AM

SA = System Analyst agaknya, sebab dia ada sebut table.

oobi Publish time 27-3-2007 02:15 AM

Reply #113 artgeex's post

oh, system analyst.

liverpoolfctv Publish time 28-3-2007 08:24 PM

Originally posted by oobi at 27-3-2007 02:15 AM

oh, system analyst.

yup system analyst.. kekkek sori2.. buat masa nih projek berjalan lancar.. adoiii.. tp masa telah suntuk.. taktau dapat siap atau tak.. biasala gov .. mesti kene siap pada tarikhnya.. cam aku just pantau jer keje2 dorg.. yealah 2tahun dulu aku programer.. dan sekrg aku lak naik pangkat app consultant.. ms dulu aku sorg jer prgrmmer.. kekek so takde org la jaga aku time tuh.. keke..

unnamed Publish time 25-4-2007 12:22 AM

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aku_EnSeM Publish time 1-7-2007 04:42 PM

nak tambah kredit satu boleh???? :lol:

edgeare Publish time 24-7-2007 12:58 PM

:shakehead3: :shakehead3: :shakehead3:

mummyslove Publish time 31-7-2007 02:52 PM

Originally posted by kecioh at 10-1-2007 02:23 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ada sape2 leh talk sal biometric?

Utk MyKad reader ker?

mummyslove Publish time 31-7-2007 02:53 PM

assalamualaikum sumer... new at programming ... ada sesiapa develop application for PPC tak..?
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
View full version: thread utk suka suka, lepas geram, borak, dll (tempat lain takleh)