Tejacuyani Publish time 26-12-2015 01:56 PM

Aku, mereka dan keseraman 1

Assalamualaikum semua pembaca-baca forum mps..

Salam perkenalan buat semua.
Hajat saya adalah untuk berkongsi kisah seram saya dan juga mereka-mereka yang di sekeliling saya.
Kisah-kisah akan merangkumi kisah (mengikut kronologi dr sya kecik sampai besar)..
*ikut mana yg ingat juga.. Huu..
1. Kisah aku di hostelsekolah menengah (Klise skit la)
2. Kisah rumah d Smpg renggam (kisah popoy)
3. Kisah rumah di Sri putri
4. Kisah rumah sewa (wangsa maju)
5. Kisah di kolej baru : hostel n kolej
6. Kisah rumah sewa (pandan indah)
7. Kisah d rumah adik (Cheras selatan)
8. Gangguan sebelum bernikah
9. Gangguan selepas bernikah
10. Gangguan terhadap adik ipar
11. Gangguan d jalan PD - JB (ikut jln dalam)
12. Gangguan d panggung
Saya letak dulu tajuk supaya saya tidak lupa ye...

zira_blackjack Publish time 26-12-2015 01:57 PM

Okay :lol: so post lah :lol:

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 02:20 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:48 AM

Alamak.. Dah taip2 ilang plak... Dah kna marah ngan encik somi sebab die da pesan taip dlm note pad dulu.

Jap lagi sya post ye.. Lepas karang di note pad.

Ampun byk3...

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 02:23 PM

zira_blackjack replied at 26-12-2015 01:57 PM
Okayso post lah

Btw somi sya da baca story awak, Yg rumah sewa tu die kate seram Grade tinggi..

Ipo Publish time 26-12-2015 02:51 PM

Ok, take your time..:)

amyza Publish time 26-12-2015 03:07 PM

Parking dulu...xsabar nk baca

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 03:21 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:51 AM

Ok.. Kisah bermula :
Kisah aku d asrama sekolah menengah 1.

Aku masuk asrama masa dah form 4. Sekolah semua perempuan d bandar JB. Pelajar Yg duduk asrama ni Xde lah semua sbb masa tu bebas nk dok asrama ataupun dok luar. Rumah aku plak dlm 30km dr sekolah so mak aku suruh dok asrama je. Aku pun ok je sbb x pernah dok asrama kan, mesti seronok dpt tggl ng kawan2. Huu...
Ok, hostel aku ade dibahagikan 2, hostel lama n hostel baru. So aku dpt hostel bru, tgkt 3, tgkt plg atas sekali. Biasalah klu asrama masing2 mesti ade nama manja kann, aku pun dapatlah nama uteh sbb :- 1. Aku putih 2. Dlm dorm tu Xde nama uteh lg

Al kisah knape nama uteh x dimiliki lg semasa aku masuk adalah sbb uteh sebelum ni dah keluar dr hostel. Siap pindah sekolah lagi. Sbb :

Kisah uteh terdahulu :
Seperti biasa di asrama, 11 malam light out lah kan. So semua pun naik atas katil masing2 standby utk tido. Si uteh ni katilnya sebelah tgkp belah koridor, tgkt atas Double decker. Dlm 1am, uteh rasa nk terkencing so die g la ke toilet (hujung block) sorg diri (xtau la knape die x kejut kawan soh teman, Maybe Xnk susahkan org kot).
Dekat toilet tu lepas die lepas hajat, die rasa macam diperhatikan. Jantung die pun dup dap dup dap terus pecut blk bilik.
Naik katil terus selubung selimut tutup muka bagai. Dalam 20minit camtu dia agak la mungkin benda tu da blah, die pun buka selimut perlahan-lahan.
Ambik kau, depan muka dia, nampak susuk rambut gerbang, muka hodoh, dok terapung tgk die. Histeria lah minah tu. Kesudahannya, jgn kate keluar hostel, terus pindah sekolah minah tu.

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 03:42 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:54 AM

Kisah Aku d hostel sekolah menengah 2

Uteh (aku) n chunet :

Masa aku masuk hostel, aku dpt katil bawah, so atas aku ade junior budak form 1, chunet nama manjanya.
Ok, sejak aku dok hostel, ade la beberapa kali Klu tido aku dgr bunyi orang mengigau macam harimau mengaum. Bila aku terjaga, tgk org lain tido nyenyak aku pun buat dek je laa. Sambung tido. Benda Ñi selalu gak berlaku.

Nak dijadikan cerita, ade 1 malam ni si chunet cakap la kat aku, "uteh, uteh.. Chunet nk tido ngan uteh boleh?.." Aku pun ok kan je la. So malam tu die pun tido la sekali ngan aku kat katil bawah tu. Dalam sekitar 2am, aku terdengar lagi bunyi harimau mengaum, kali ni bunyi dekat gila. Aku pun apelagi, cepat2lah bgn dan niat nak kejut chunet.

Harapan aku nak kejut chunet hancur lebur sbb buka je mata, aku tengok chunet tgh dalam posisi merangkak atas katil sambil mengaum. Aku plak sepantas kilat melompat ke katil sebelah, terkejut member aku yg tgh tido kat katil sebelah tu. Jadinya malam tu aku ng member katil sebelah dok terkebil2 je tgk chunet. Xtau nk buat apa, nak kejut die takut kan terkam. Nak kejut member2 lain kesian plak ke chunet, malulah die nanti.
Last2, dlm 20minit pastu, chunet tido blk elok2 macam manusia normal. Masa tu bru aku g blk kat katil tu.. Sambung tido blk.

Ps : knape aku kurang takut (meaning Xde lah kecoh kejut 1 dorm yg ade 20 org tu), sbb aku ni macam blur skit ke lambat pickup skit ke x tau la, so aku Xde lah pikir pasal saka ke momok ke. (Masa tu la)

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 03:49 PM

Kesudahannya, si chunet pindah sekolah, tggl ng famili je. N aku pun da .lost contact ngan die.

+ aku pun dok hostel tux sampai 6 bulan sbb tiap2 hari my Daddy hantar jajan, rindu aku kekdahnye.. Ps: aku anak bapak.. Huu... Last2 mak aku soh dok umah je, naik bas sekolah je.. Pkul 5.50am da kan tggu bas, 6.30am sampai sekolah gelap Lg. Nasib laa makcik kantin ade..

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 04:10 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:56 AM

Urband legend d sekolah aku :
(Yg Ñi aku xtau sahih ke x, nama Lg Urband legend kann, cerita dr mulut ke mulut. Aku story Yg aku dgr je)
1. Sekolah aku Ñi sekolah lama, sejak dr tahun 189* kot. So mmg lah byk storynye. Antara Yg popular, dekat dan makmal sains sekolah aku ade kolam ikan, bentuk kolam Ñi macam janin. Mengikut story Yg disampaikan, ada janin Baby tertanam di bawah/dalam kolam tersebut.
Wallahualam...

2. Sekolah aku terkenal dan pancaragam. Sekolah bestari. Yg leader pancaragam tu org panggil ape? Drum major eh?.. Aku x ingat la gelaran die.
Nak dijadikan cerita dahulu kala, kumpulan pancaragam ni practice la pancaragam di padang sekolah, tghari hujan renyai. So yang drum major Ñi dok lambung2 la tongkat die tu, entah macam mana tersilap langkah, die x dpt tangkap tongkat die, lambung2 tertusuk badan sendiri. Terus meninggal. Kawan2 lain x tau nak buat ape angkat masuk toilet. Sampai zaman sya sekolah dulu mmg ade toilet Yg mmg ditutup x dibenarkan masuk. Pastu ade je story kononnya Klu tghari hujan renyai, boleh nampak kelibat arwah dok practice sorg2 tgh pdg..

*skali lagi dinyatakan yg ni cerita mulut ke mulut tau! aku story yg aku dgr je..

Salah silap mohon di ampun..

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 04:47 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:59 AM

Terima lah kisah seterusnya kisah di rumah simpang renggam plak. (Kisah popoy)

* popoy adalah adik bongsu aku. Dulu panggil die Baby, Tp skrg die da besar, da form3, malu dipanggil Baby lalu diminta tukar gelaran. (Biasalah budak lelaki kann.)

* masa di simpang renggam kami duduk dlm kem sbb ayah keje *tut... Ceh.. Macam byk sgt je kem kt Smpg renggam nk d *tut bagai.. Ok, oleh sbb ayah aku pegawai, so kami dpt rumah rumah pegawai, rumah ni besar skit berbanding rumah anggota2 lain.. Tapi still rumah kayu gak sbb quartes lama. Tp umah ni kami x dok sgt cuma skali skala je blk Smpg renggam ni sbb adik beradik aku ramai so leceh nak pindah2 skolah, Lg pun mak aku niaga kt JB, so kami dok JB je, ayah je dok ulang alik JB- simpang renggam tiap2 hari. Rumah 1st Yg kami tinggal Xde la scary sgt sbb dekat ngan umah jiran2 lain. Tp kisah bermula sejak kami pindah ke rumah lain, dlm kem Yg sama sbb ayah dinaikkan pangkat. (Alhamdulillah).

Rumah yang baru ni jauh lebih besar dr rumah sebelum ni. Masa ni pun ayah da Start Busy so ramai la adik2 Yg selalu balik ke umah ni. Masa ni sya dah sambung belajar d kl. So jrg blk umah, tapi Klu blk je mesti ade story2 angker.

Rumah ni rumah kayu gak, tapi die memanjang, design lama kot, Tp stail la siap ade bathtub Lg.. Ok layout die roughtly macam ni, masuk main entrance ruang tamu, belah kanan ade ruang makan, ruang santai then ade pintu turun tangga baru masuk dapur (dapur batu). Dr main entrance belah kiri plak ade bilik 1, then bilik 2, then bilik air, then bilik stor, then ujung skali Master bedroom. Laluan die koridor panjang, dinding kayu, Tp tutup penuh separuh je, belah pinggang dan ke atas dinding dia kayu Yg disusun senget2. Xtau nak explain mcmane, ala Klu mcm pintu bilik air kt hotel tu,belah bawah pintu ade kayu disusun2 melintang tu.

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 05:09 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:05 AM

Sory intro terpanjang plak...

Kisah popoy 1.

Popoy masa ni dlm 2-3tahun kot. Pada 1 malam, adik laki sya Nash, bersama dan sepupu kami faiz n popoy bru blk dr JB. Masuk kawasan kem da tgh malam, jalan menghala ke rumah kami ni mmg agak ke dalam n sunyi sbb rumah yg jenis mcm kami ni ade 3-4lot je x silap, utk pegawai2 tinggi. Jauh dari umah-umah lain. Jarak d antara lot-lot yg sama ade lah dlm 50meter, Yg berpenghuni pun 3 lot je masa tu.

So bila da masuk jalan gelap tu ade lah pokok2 besar kiri kanan jalan. Tibe2 Si popoy ni angkat tangan dia, tunjuk depan kereta, pastu gerak-gerakkan tangan mcm tgh tunjuk sesuatu yang terbang, siap pusing2 tangan sambil buat bunyi lagi.. Alaa, bunyi kapal terbang mcm org besar selalu buat kat budak kecik. Adik aku Si Nash ni boleh tahan penakut gak, dia cepat2 turunkan tangan popoy. Pastu terus tnye kat faiz (faiz ni kira hijab terbuka gak, katenye dpt dr datuknya yang d other side.) faiz pun tanye blk, "adik ko mmg bole nampak eh?" Sbb mmg masa tu faiz cakap ade cik pon terbang depan kreta, siap main pusing2 Lg..

* for future reference : aku ade 8 beradik. Yg 1, Along. Yg 2, aku. Yg 3, nash. Yg 4, ateh. Yg 5, tam. Yg 6, wani. Yg 7, adeq n yang bongsu popoy.
* aku n Wani je heroin Yg lain sume hero...
* Ñi aku jelaskan siap2 sbb nanti masing2 ade kisah dorg.

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 05:31 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:18 AM

Kisah popoy 2:

Masa ni aku ade kat umah kayu dinding seksi ni (yelah dinding tutup x habis, x tau aku nk bg nama ape). Balik cuti sem kot. Masa ni da senja nk masuk maghrib, Yg popoy masa tu 4-5 tahun, dah boleh ckap tp x masuk tadika Lg, main kat luar rumah. Kat halaman rumah tu mmg luas, ade pokok2 bunga renek bagai. So aku panggil la popoy masuk umah, aku ckap ," poy, masuk umah jom.. Da maghrib dah ni." Tau die punya respond ape?!!..

"Kejap laa, poy tgh main ngan kawan poy ni." Padahal aku tengok die main sorg2 je, aku ckap lg, "mane ade sesiape, cepatlah masuk." Pastu die jawab, " ade lahhh,, kawan poy ade kat bawah pokok tu.. " sambil dia tunjuk pokok bunga renek depan umah tp masa ni dia da sambil jalan terkedek-kedek menuju ke rumah dah. Aku pun berdesup turun dukung die naik umah. Cuak mmg cuak lah kann, Tp dah namanya kakak, seram x seram kena la juga angkut adik masuk umah.

Kisah popoy 3:

Tahun lebih kurang sama, tragedi menimpa famili aku di mana adik aku, Nash, jatuh sakit. Sakit yang xtau ape punca, langsung xleh bangun x leh jalan sume, baring je atas katil, so die pun diletakkan di bilik 1, ade katil queen kt bilik ni. Doc ckap guot tp pelik la umur adik aku masa tu 18-19 kot. Then antara kami die lah yg plg jaga makan, so mcm x logik je. Berbulan gak la die sakit. Ubat hospital sume x jalan. Sakit die sampai semut jalan merayap atas tangan pun menjerit2 panggil bibik kami, kak Milah, soh buangkan semut tu, bisa sgt katenye, bygkan la sakitnya sampai nak angkat tangan sendiri nak buang semut pun x leh. *mase Nash sakit die gilir-gilir sakit ng sepupu ktorg ni, Wan. Wan ni kira bf Nash la. Yg xfahamnye yg ni sembuh yg tu sakit, yg tu sembuh plak yg ni sakit.

So kembali pd popoy, die Ñi penyayang orgnye. Walaupun kecik Lg. Oleh kerana sifatnya yg penyayang, ade 1 malam tu die melawat la Nash dl bilik, nk borak ke x tau laa.. Masa tu tgkt bilik terbuka (tgkp nako eh yg cermin tgkt2 tu). Masuk je bilik Si popoy terus cakap, "eh, ade kakak kat luar tgkp tu, rambut dia panjang,, baju die putih,, mata die biruuuu..."

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 05:39 PM

++ sambungan

Yg biru tu aku x sure mmg mata benda tu biru ke atau masa tu popoy mmg x kenal warna Lg so dia main ckap je biru, padahal mungkin merah. Wallahualam sbb popoy je Yg nampak. Yg Si Nash da dgr popoy ckap macam tu ape lagi la meraung2 panggil kak Milah soh tutup tingkap. Literally meraung sbb 1. Dlm adik beradik Nash mmg agak penakut.2. Nash sakit nak bgn pun x leh, buatnya benda tu masuk bilik x ke niaya.

* alhamdullilah skrg Nash da sihat wal afiat sgt. Dah debab pun. Masa tu famili ikhtiar ubat hospital pakar n alternatif serentak, so xtau Yg mana berkesan Tp Alhamdulillah sembuh. Semuanya di atas kuasa dan izin Allah SWT.

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 05:42 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:24 AM

Korang.. Sory Klu sya post terputus-putus. Sbb sya xreti nak bajet panjang story nye.. Syok2 taip xleh nak edit sya terus post takut dah taip nnt ilang plak.
Ps: sbb x jd taip kt note pad.

Lagi 1, Klu tgk posting sya mcm serius Xde hiasan emoticon2 tu sebenarnya sya x reti nak insert.. Da try-try pun lekat gak.. (Da mcm Xde emosi da story aku, tegak mcm pembaris je.. Hampeh btui..)

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 05:57 PM

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:27 AM

Kisah seterusnya kisah rumah seksi dinding kayu juga. Tp bukan popoy Yg nampak, Ñi kakak ipar aku Yg nampak sbb die Ñi pun mate telus gak. So kak long Ñi la Yg selalu ckap ade benda ape kat mana.

Knape aku bersusah payah nk discribe dinding seksi tu sbb ade misteri ya. Ade 1 malam, mmg da lewat la dlm jam 11 pm, kak long ni jalan la dr ruang tamu nak masuk bilik 2. Mase jalan kt koridor tu, Die crita laa dr celah-celah ruang dinding tu die nampak ade rambut panjang tgh menyusup masuk skali dan jari-jari yang panjang lagi menyusup masuk gak. Tp kak long ni rileks je buat dek, sbb die da biasa nampak, so Xde la terjerit2. Even kat bilik air dapur umah tu pun die selalu nampak rambut berjuntai dr syiling. Yg bestnye kak long ni die x crita kat ktorg, selalu Klu ktorg buka crita dulu @ tnye die direct bru die bg tau.

Bilik air Yg antara bilik2 tu Xde la penampakkan ape2, Tp still mood die eerie je sbb masuk pintu bilik air, kna turun tangga bru sampai bilik air, tgga rendah je dlm 4 anak tgga. Pastu bilik airnya besar, sama saiz ngan bilik, ade bathtub Lg. Tp mmg Xde laa ktorg nk berendam kat situ, seram giler kot dgn lampu kuning nye Lg. Ape2 pun ktorg mandi kt bilik air Master bedroom, kena marah ngan mak pun marah laa,, janji x seram.. Huu...

Tejacuyani Publish time 26-12-2015 06:04 PM

Demnit,,, dah taip hilang lagi...

**sorry tau Klu crita x brape nk seram! selama bertahun ni jd SR je ntah knape arini hati Ñi membuak2 nak syer gak story..

Clover_Hill Publish time 26-12-2015 06:57 PM

Lovely.

Mps dh meriah..yeahhh!:lol:

miz_butcher Publish time 26-12-2015 07:22 PM

Best...best...aku setia menunggu ni.. Klu free kasi update lagi. Take ur time :)

zachsham Publish time 26-12-2015 07:22 PM

bagus lah tu mcm saya gak dah bertahun2 jadi SR tapi jin malas masih kuat nak bercerita pengalaman sendiri dan dar pengalaman kawan2 {:runo
Pages: [1] 2 3 4 5 6
View full version: Aku, mereka dan keseraman 1