leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 12:20 AM

Tensen dgn Broadband Maxis. Anyone??

Salam....problem ai x berat sgt, tp utk long-term berpotensi buatkan ai migrain & kena darah tinggi!! Nk tanya korang yg masih guna broadband maxis... korang ada x pengalaman quota cpt gile abis akhir2 ni? My sister pun guna maxis broadband ni...dia pun ada bgtau kenapa ntah mcm cpt je quota abis.

Last time ai guna quota yg RM68 (4GB + 4GB).. ai bkn kaki layan video pun. Simkad ni ai pasang kat henpon yg ada duosim sbb sim 1 lg ai guna prepaid jah. Ai terperasan quota cpt gile abis sejak 3 bulan kebelakangan ni.. penah skali baru seminggu je dh terus abis quota (peak time). Pastu tpaksa top-up quota byk2 kali. :huffy

Last2 ai buat keputusan upgrade plan RM98 tu (5GB + 15GB) bulan lps. Baru je 2 minggu, baru kejap ni ai dpt reminder baki kuota (peak time) tinggal lg 500MB... watdehell??? Maxis ni dh kenapa? Ai penah nk tukar broadband lain mcm Digi tp problemnya kat area umah ai x de liputan Digi utk 4G.. even3G pun x de.:'(

Tensen gile ai mcm ni.... sbb terasa sgt mcm Maxis sengaja aniaya customer... kalo sblm ni ms ai guna plan yg lama (RM68), ai siap boleh layan mcm2 video & youtube...quota x de plak cpt abis mcm ni...malah ada balance2 lg. Tp krg mcm teeeeeeeet... Selayaknya dicarut2kan je Maxis bodo ni... :curse:

Nk mangadu kat maxis??? haa...buang karan jah.... nnt kita balik yg dipersalahkan...kena tuduh byk bukak youtube la, etc. Pastu suruh off apa2 yg x perlu kat henpon la... awat dulu2 aman2 jah...x de suffer quota cpt abis??? Why skrg mencekik darah?? Bulan2 pengsan ai byr top-up quota jah.. sbb ada kalanya nk guna intnt urgent (e.g. buat online banking, check emel penting, etc.)

Korang tolong la bg cadangan apa yg patut ai buat? Patut ke ai tukar kpd Celcom plak? Atau yg lain? Kalo ada yg suggest ai pasang unifi, ai x bleh nk bg komitment sbb ai duk umah mlm2 jah. Rasa terbakar gile bila dpt reminder ni tadi....eeeeeeeee..........:tembak:

Sape2 yg menghadapi problem yg sama, mai la share kat sini kisahnya & apa solution yg terbaik?

TQ in advance!:$

cik_kitty Publish time 8-10-2015 07:21 AM

Kesiannya tt..kalo seminggu guna utk 4g dah tinggal mb je mmg pelik tuh...laju btl guna..kalo on apps pon mgkin x secepat tu abes..bole x nk speku maybe paswod brodban tt org dh hack ..hikhik..

dulu saya pon pakai mxs brodband 4g+4g tuh..tp mslhnya bkn cpt abes data, data yg xsampai2 pdhal ioll tgl tgh2 kl kott..

dh kol mxs pon jd benda sama last2 terminate n niw pakai umobile..umobile pon teruk jugak but so far masih btahan lg..:o
Better tt tepon mxs center..ioll bnda2 cmni kol je centre dorg tnya..bertabah laaa tt yee :lol::lol:

buragazz Publish time 8-10-2015 07:28 AM

Kat rumah dapat TM Go coverage tak.. sbb guna TM Go setakat ni mantap.. berdesup.. 4G tapi liputan secara menyeluruh tu tak la macam celcom ke maxis ke.. RM50 dapat 7GB

Athrun.Zalaa Publish time 8-10-2015 08:01 AM

Ok... TT kata letakkat phone kan?!!
Phone apa ek?!!
Pastu kalau kat phone, ada whatsapp@social apps lain tu diorg send video ke x?!!
Pastu video tu auto-download ke x?!!
Pastu guna dual-sim kan?!!
Kalau nk selamat, onkan data sim tu bila nk guna jer...
Ni pendapat I laa...

rayna_raynes Publish time 8-10-2015 08:38 AM

aku kena dgn celcom
beli pakej 800MB
cucuk kat modem, pasang kat laptop
xsampai sehari kuota 800MB habis suruh top up padahal aku cuma bukak GMail tak sampai sejam
sampai skrg aku fobia

hanie_z Publish time 8-10-2015 08:55 AM

i guna Umobile, setakat ni ok la..
RM30 sebulan 3gb
cuma kalo masuk kampung line xde, tu je la prob setakat ni..
lain ok je..:loveliness::loveliness:

kejoraria Publish time 8-10-2015 09:10 AM

aku pun selalu dpt msg quota dah nak abis...pastu abis...kena upgrade lagi.....padahal aku guna facebook ngan whatsapp jer....ni tgh cari plan lain ni.....menyakitkan ati jer maxis ni skrg!!!!!

freakashpop Publish time 8-10-2015 09:47 AM

Asal macam sama kes dengan aku? tapi aku bukan kena dengan maxis, tp dengan celcom :huffy aku rasa semua telco sama je, cekik darah! geram sampai ke harini! aku punya kes pulak, bukan setakat habis quota dengan kadar yg pantas, tp tiap2 bulan mesti bill generate outstanding bill sampai rm100+ padahal package yg aku ambil hanyalah rm65 (2gb) sebulan. Mana yg bill lebih2 tu dtg?? aku tak subsribe extra quota pun, geram k geram!! :huffy

Malangnya aku nak terminate kena tunggu setahun (sbb contract, bongok!). Aku pergi celcom centre (pergi direct ye, bukan call customer service yg hampeh tu) tanya pasal outstanding bill aku yg naik sampai beratus. Tau diorg kata apa? diorg kata extra charge tu dtg daripada iklan2 yg aku tekan dari mana2 blog/page/facebook ads yg bila korg tekan dia akan charge, wattheheck??? sampai seratus lebih charge? takkan la kot. Kalau tekan mana2 ads, bpe posen la sangat, logik ke??? sumpah tak logik weh. Nampak tak permainan diorg kat situ, menipu kita dengan hidden charge tu. :huffy Dah la muka akak celcom tu macam minta penampar, cakap ngn kita bukan pandang muka kita. Sombong gila!

Bulan lepas contract aku dah tamat! (sujud syukur) tak tunggu lama2 aku terus pergi terminate, ikotkan hati aku taknak byar, tp aku taknak nama aku kena blacklist terpaksa la aku bayar jugak! sekarang aku dah bebas, tobat takmo pakai broadband dari mana2 telco lagi dah! fobia dah aku.

leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 09:49 AM

cik_kitty replied at 8-10-2015 07:21 AM
Kesiannya tt..kalo seminggu guna utk 4g dah tinggal mb je mmg pelik tuh...laju btl guna..kalo on app ...

tu la...dulu2 masa ai guna pakej 4GB + 4GB tu x de plak masalah cpt abis quota... tahap penggunaan ai sama jah mcm skrg..
just skrg ni maxis penifu..senyap2 makan duit customer dgn buat taktik mcm ni.
Nk komplen pun x guna...mcm yg ai ckp nnt kita yg akan dipersalahkan ckp tepon kita ada install byk application. Walhal application yg ai guna sama jah mcm 2 tahun lps..

leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 09:51 AM

buragazz replied at 8-10-2015 07:28 AM
Kat rumah dapat TM Go coverage tak.. sbb guna TM Go setakat ni mantap.. berdesup.. 4G tapi liputan s ...

oo..ada ye.. x sedar plak ada TM Go nih....nnt ai try check kat website TM... huhu...thanks bagi ai suggestion.. :laugh3:
kat area umah ai ada kot...sbb kalo TM mmg yakin la liputan diaorg meluas.

leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 09:57 AM

Athrun.Zalaa replied at 8-10-2015 08:01 AM
Ok... TT kata letakkat phone kan?!!
Phone apa ek?!!
Pastu kalau kat phone, ada whatsapp@social app ...

chuolls... ai guna phone Samsung jah... dh nk masuk tahun ke-3 ai guna tepon ni. Sblm ni aman2 jah...x de problem quota cpt abis ke hape.
Aplikasi yg ai guna kat henpon sama jah mcm ms memula ai pakai tepon tu...whatsapp, FB semua bagai tu. Video2 ai mmg jarangggg sgt2 tgok.
Perkara ni terjadi baru2 ni jah... mcm Maxis senyap2 sengaja abiskan quota customer cpt supaya customer terpaksa top-up kuota yg mahal lagi & lagi... hujung2 ai tercekik byr bil broadband dkt RM150++ (masa tu ai guna pakej RM68). Mcm harem kan maxis ni... ai betul2 dh pedap.:huffy

leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 09:58 AM

rayna_raynes replied at 8-10-2015 08:38 AM
aku kena dgn celcom
beli pakej 800MB

alamak...Celcom pun???? :dizzy::dizzy:

leon_mclaren78 Publish time 8-10-2015 10:01 AM

hanie_z replied at 8-10-2015 08:55 AM
i guna Umobile, setakat ni ok la..
RM30 sebulan 3gb
cuma kalo masuk kampung line xde, tu je la pro ...

Hari tu ai ada gi Umobile gak...tp bila dh check2, punnn x de coverage umobile kat area umah ai... frust sgt2... :'(:'(

p/s: umah ai area atas lagi dari bukit antarabangsa..x jauh dari hutan rimba... :$

rayna_raynes Publish time 8-10-2015 10:48 AM

leon_mclaren78 replied at 8-10-2015 09:51 AM
oo..ada ye.. x sedar plak ada TM Go nih....nnt ai try check kat website TM... huhu...thanks bagi a ...

iol check harga tadi mahal nau. dh dekat sama harga Unifi dah hahaha

wannabhappy Publish time 8-10-2015 02:30 PM

yup.. i pun terfikir.. sejak ada gst ni.. kuota tu cepat je habis.. laki dah bising suh tukarke digi... digi tu kalau line bagus takper jugak.. dia jugak yg mencarut2 bila line lambat...

ninja boy Publish time 8-10-2015 05:16 PM

tukar aja internet lain,
ada kebocoran air paip ka yang x dikatup
ada kebocoran passwood jika pakai wifi
ai aman2 aja guna umobile 23gb personal rm78 per month sambil guna internet bos 20gb dan menghabiskan baki quota 2/3 internet wifi ofis/bos kecik yg lain. buat rugi kalau byar kalau tak dipakai habis.
hujung bulan ai share movie2 yg didownload dgn bos, tapi ini hanya rahsia kami 2/3 org ja yg lain staf x bole tau diorg hanya pakai fb email ja. diorg x tau check baki broadband dan broadband pakej apa tarikh tamat etc, jadi kena kontrol penggunaanya.

aechae Publish time 8-10-2015 09:41 PM

setakat ni ok lg.....bband maxis pnya smimkad ni i msukkn dlm tab ni haaa....

last time my fren pkai ipon pn jd cmni....dia amek plan yg rm50 dpt 2 gb...x smpi 1 week nk hbs kuota dh...dia tnya i, i pnya ok ke x....i ok je...

mommymonster82 Publish time 9-10-2015 12:20 AM

setakat ni me pon pakai tu ok ja..
u try off auto download utk gambar n video kat wasap n lain2 tu..
tu pon makan data banyak gak..
fb segala tu jangan main klik2 jer..
pastu game...kalu kuat main game online cam coc..hay day ke apa tu semua laglah cepat data habis gak semua tu guna tenet..tu kalu u sorang kalu kongsi2 lagilah cepat data habis..
tu jerlah tips yang me dapat bagi..

wannabhappy Publish time 9-10-2015 07:45 AM

rayna_raynes replied at 8-10-2015 08:38 AM
aku kena dgn celcom
beli pakej 800MB

siut kan pernah kena benda sama.. pagi renew data 10 hinggit... bukak plk kat pc opis cucuk kabel.. tethering tu.. if bukak mail guna outlook.. mmg kena sedut data ko.... petang dah dpt sms kata 80% has been used... kimbab tul.. aku dah tau tobat lahom aku nak tethering and bukak mail pada masa yg sama... dah tu skrg kalau bkk video yg dalam fb tu.. kejap je data tu surut.. dulu sblm gst takde pun lagu tu.... gerammmmm ..

toyaq_03 Publish time 9-10-2015 04:08 PM

xpnah guna maxis bb..dlu guna celcom bb yg pakej rm50 dpt 5gb mthly...tp sbb bbulan2 xbayar, clcom trus block the number.and yet bila nk aktifkan semula, they said that pakej are no longer available. kalo nk,kena upgrade ke plan yg mahal, which is lg la xberbaloi...

then, bila dok usha2, tgk mxs mcm ok, tp last2 npk Umobile pnya plan...amik yg plan 7gb + 7gb...kalo xsilap rm88...tp yg free 7gb tu only from 2am until 6am cmtu..haha..jd, kalo nk donlod video ka movee ka, slalu set alarm pkul 2am then donlod..haha...

utk kes TT ni, ada tbaca jgak, even kita close apps, the apps still running...still mkn gak data tenet even kita xtau.. bole tgk dlm application manager...background process kalo xsilap...kena tnya org yg expert la..hhehe..
Pages: [1] 2
View full version: Tensen dgn Broadband Maxis. Anyone??