Diana_Moon Publish time 11-9-2015 09:38 PM

Kerja di Tewah

Ada sesiapa pernah kerja di Tewah...saya dengar syarikat ni suka pecat orang sesuka hati..kalau kerja pun tak lama kena pecat..takut juga nak minta kerja...minta pendapat...

ryo_takahashi1 Publish time 15-9-2015 11:43 AM

apa kampeni tewah ni...

oneders Publish time 15-9-2015 12:22 PM

ryo_takahashi1 replied at 15-9-2015 11:43 AM
apa kampeni tewah ni...

itu company jual kain.

kat the mines ada sebuah.

Diana_Moon Publish time 17-9-2015 08:47 AM

Saya try apply kat HQ dia Taman Maluri..tapi tulah..bila survey sana sebelum interview...ada terjumpa staff dia yg baru kena pecat tanpa sebab..cakap jangan kerja sini...kerja kat sini HQ ke kedai ke tak dijamin...ada sesiapa yg experience kerja sini tak?

ryo_takahashi1 Publish time 18-9-2015 10:34 AM

Diana_Moon replied at 17-9-2015 08:47 AM
Saya try apply kat HQ dia Taman Maluri..tapi tulah..bila survey sana sebelum interview...ada terjump ...

dipecat tanpa sebab..?? mesti ada sebabnya tu.... dia takmo bitau apa sebabnya kot... majikan pon takut juga nak pecat org sesuka je... takut kena bayo gantirugi lagi rugi...

genchi Publish time 21-9-2015 09:21 AM

kalo asek dipecat xdela yang nak keje kt tewah tu..

cer slidik bbtol..

sbb dia kampeni besar jgak kan..

Diana_Moon Publish time 20-12-2015 03:24 PM

Saya dah kerja di tewah sebab takde offer lain...company ni memang suck....lady boss org gila..first day kerja dia tanya saya 'awk dtg sini kerja apa?" Apalah...siap kena cuci toilet, sapu sampah...boss lelaki takde bola...takut dgn isteri...mmg bangang betul company ni...suka hati dia je buang org..siap suruh kita tulis surat berhenti sbb depa takut kena saman, ni cerita dr senior...HR pun bangang...dahlah tak layak jd HR. sebulan je aku tahan, blah...sebelum dipecat...gila punya company, design asyik tiru market luar je...ambil gambar hantar kilang copy 100%. Takde standard punya company...serik woi..so pengajaran jangan kerja dgn tewah, butik ashura pun jangan...sama je suka pecat org. Jbtn buruh pun tak boleh pakai...penakut...

shaykays Publish time 27-2-2016 02:58 PM

Kaciannya tt
Pages: [1]
View full version: Kerja di Tewah