isteri_ayil Publish time 11-9-2015 01:36 PM

kos nak "make-up" keter

salam guys!!

saya ada terfikir dan nak mengumpul bajet untuk make up keter, bagi cun melecun dan seronok bila memandu... setakat ni, keter dah pasang bodykit ... tinted pun dah semakin pudar... Planning nak tukar cat keter.. nak tukar aksesori audio (touch screen), tinted balik bagi gelap sket... dan nak pasang spot rim...
ada sapa2 tau dak, berapa anggaran kos utk semua tu?

enKeladi Publish time 11-9-2015 02:23 PM

wahhhhhhhh.....masih menggunakan kaki....#x mampu mak!!!;P;P

zulka Publish time 11-9-2015 03:37 PM

berapa kos tu taktau nk ckp...terpulang pada awak nk makeup mcamana...
berapa bajet utk nk make up?

batu_bergolek Publish time 11-9-2015 05:38 PM

Budget bergantung pada poket tuan dan apa yg nak dimakeup kan. Tapi mula2 baik pastikan kereta tiptop dulu. (Tak rosak itu dan ini).

Satu lagi nanti nak tint cermin alang2 amikla safety film, utk menambah keselamatan. Kalo taknak safety tint abis pun, At least safety tint cermin tepi.

puccafan Publish time 15-9-2015 11:56 AM

Alang2 tumpang tanya sekali la. Kalau saya tukar warna kereta, better sebelum tukar nama owner kereta atau selepas tukar nama. Saya nak beli kereta dari kakak, tp ada banyak kemek dan warna gold, saya tak suka. Saya suka warna merah

skyreds Publish time 15-9-2015 02:40 PM

puccafan replied at 15-9-2015 11:56 AM
Alang2 tumpang tanya sekali la. Kalau saya tukar warna kereta, better sebelum tukar nama owner keret ...

better lepas tukar nama ... rasenye jual-beli atas tangan nie perlu mengadap jpj untuk semua urusan

one of them ... condition kereta mesti sama seperti dalam geran

boleh go thru kat site nie http://www.myroadtax.com/2014/02/25/panduan-tukar-hakmilik-kenderaan/

skyreds Publish time 15-9-2015 02:44 PM

nak tukar cat keter .. nie kene tgk type cat gak

nak tukar aksesori audio (touch screen) ... koman2 pun dalam 1k

tinted balik bagi gelap sket ... http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=474941 ade thread pasal tinted

nak pasang spot rim ... tayar kene tukar gak, tgk saiz

otai_g Publish time 27-9-2015 12:15 AM

terlalu umum la soalan ko ni.

mcm nak tinted bg gelap tu, tgk la jenis tinted apa yg ko nak pakai. dr yg semurah2nya RM 50 smpi ke semahal2 RM2000 pun ada.

sama jgk dgn rim. dr semurah2 rim RM 800 smpi la ke semahal2nya RM 3000 pun ada.

mattzzx Publish time 27-9-2015 01:05 PM

tepuk dada tanya poket lah.........
Pages: [1]
View full version: kos nak "make-up" keter