wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 09:29 AM

tak seronok kerja

Edited by wawiwuwewo at 20-9-2015 02:42 PM

hai !

okay camni. aku ni jenis yang kalau bekerja aku kalau boleh bak rasa seronok nak rasa tenang rasa okay. even kerja berlambak stress tapi kalau dah suka aku tak kisah.

oo..aku baru kerja 3 bulan kat tempat baru. masalahnya, aku tak seronok. nak bangun pun malas. setiap hari aku tak sabar nak balik. tak sabar tunggu sabtu ahad. hari aku paling gembira kerja jumaat sebab esoknya cuti. bila balik rumah lepas isyak aku dah tidur padahal kerja tak penat pun.

kononnya aku pendamkan rasa stress penat aku tu dengan tido. okay. cakap pasal kerja akuyg skrg. ni keje gomen. gaji ok. benefit banyak. kerja ringan. opis jauh dr bos bsr. kawan kerja semua okay. kerja pun okay. tugasan yg bos bagi okayla normal.

apa faktor aku tak seronok pun tak tahu. sepattnya aku seronok sebab bandingkan kerja yang lama gaji sikit..kerja 7am -7pm.. selalu x ckup staff..penat sgt..kene cover keje org..tapi tiap2 hr aku x sbr nk pergi kerja..sabtu keje pun aku tak kisah..ot smpai 10-11pm aku tak kisah..even aku kuar duit sndr untuk kerja lame pn aku x ksah..pendek cerita aku rasa macam aku pergi main bukan pergi kerja.

yang baru ni...hm..ke sb baru kerja..tp sll aku lps dah stat keje 2 minggu aku dah okay da. huhrghhh! and the worst part aku rs x ikhlas..aku buat kerja cincai..aku btl2 rasa tawar tak seronok..kalau bukan sebab parent aku..rasa mcm nk quit je. diorang yg paling happy bila.aku dapat kerja ni.

aku bukan tak bersyukur tp seriously..aku tak seronok. sape.pernah rase mcm ni...

~~~~~~~~~~~~~~~

UPDATE ! iols akan resign. dapat offer tempat lain. tq guys. btw gomen jugak..hehe :)

sabar_sabariah Publish time 7-9-2015 09:36 AM

maybe sbb kurang cabaran
maklumla keje gomen
and tt dah biasa keje dalam stress
bila dapat keje yg wat lex wat peace ni
tt rasa macam gaji buta
which is tak seronok to u
mungkin kah?

krustykrab Publish time 7-9-2015 09:38 AM

kalau nak rasa seronok ke tak seronok,

cuba letak diri tt dalam diri org yg tak keje, dah apply byk keje tp satu pun x sangkut:'(

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 09:40 AM

krustykrab replied at 7-9-2015 09:38 AM
kalau nak rasa seronok ke tak seronok,

cuba letak diri tt dalam diri org yg tak keje, dah apply b ...

aku dah pernah rasa tu dulu. mcm aku ckp..bkn x rasa bersyukur tapi ntah...

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 09:45 AM

sabar_sabariah replied at 7-9-2015 09:36 AM
maybe sbb kurang cabaran
maklumla keje gomen
and tt dah biasa keje dalam stress

yeke? cabaran?
pttnye kalau takde cabaran lagi la seronok kan.

harkktuih Publish time 7-9-2015 09:47 AM

ke TT terima offer kerja ni sbb parents? bkn sbb kehendak diri sendiri?

sabar_sabariah Publish time 7-9-2015 09:48 AM

wawiwuwewo replied at 7-9-2015 09:45 AM
yeke? cabaran?
pttnye kalau takde cabaran lagi la seronok kan.

tak semestinya
ada orang prefer cabaran
untuk melonjakkan adrenalin
hu~

Hana Publish time 7-9-2015 09:48 AM

sebab ko takde geng lunch & kawan ke? :$

kawan tak penting. yang penting, dpt keje kat gomen

note : aku yang terleleh air liur nak keje kat gomen. ;P

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 10:04 AM

harkktuih replied at 7-9-2015 09:47 AM
ke TT terima offer kerja ni sbb parents? bkn sbb kehendak diri sendiri?

tak jugak. sendiri yang apply jawatan ni. kali ke 3 baru dapat.

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 10:06 AM

Hana replied at 7-9-2015 09:48 AM
sebab ko takde geng lunch & kawan ke?

kawan tak penting. yang penting, dpt keje kat gomen

maybe ko jenis yang mcm tu kot. macam aku jenis yang kalau kerja aku nak rasa seronok sp even kau penat kerja tapi kau enjoy.

insulin Publish time 7-9-2015 10:07 AM

Aslmkm. TS ni gred berapa? Kalo gred 41, bersyukurlah.

Kalo tahap kebosanan dah teruk sangat, mintak la bos tukarkan ke department lain. :lol::lol:

krustykrab Publish time 7-9-2015 10:12 AM

wawiwuwewo replied at 7-9-2015 09:40 AM
aku dah pernah rasa tu dulu. mcm aku ckp..bkn x rasa bersyukur tapi ntah...

tak....iolls x ckp mcm tu...
sbb kdg2 iolls pun ada rasa mcm yg tt rasa

ok mcm ni....bila tt rasa malas keje je, trus fikir mcm yg iolls suggest, tentu lepas tu tt akan rasa lega....

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 10:19 AM

insulin replied at 7-9-2015 10:07 AM
Aslmkm. TS ni gred berapa? Kalo gred 41, bersyukurlah.

Kalo tahap kebosanan dah teruk sangat, mi ...

Allah...jauh sgt tu 41...iols tak kan boleh tukar unit pun...plus ketua jabatan pun tak kan approve..

wawiwuwewo Publish time 7-9-2015 10:21 AM

krustykrab replied at 7-9-2015 10:12 AM
tak....iolls x ckp mcm tu...
sbb kdg2 iolls pun ada rasa mcm yg tt rasa

oo..ok2 paham..tp mmg sll bt mcm tu pn...selalu ckp dgn dr kalau asyik mengeluh mcm ni nanti Allah tarik baru tau...tu jelah kekuatan nak bgn pegi kerja.

JohnPuteh Publish time 7-9-2015 10:23 AM

mungkin sbb persekitaran kot atau dikelilingi oleh makcik makcik bermulut longkang..Aku dulu pun keje govt. tapi lagi 3bulan nak comfirm jawatan aku letak jawatan sbb mmg xbole tahan dikelilingi makcik makcik bermulut longkang..

Hana Publish time 7-9-2015 10:35 AM

wawiwuwewo replied at 7-9-2015 10:06 AM
maybe ko jenis yang mcm tu kot. macam aku jenis yang kalau kerja aku nak rasa seronok sp even kau...

EH..itu aku tanya ko tu. bukan pasal diri aku.

kalau pasal diri aku, aku dah keje 15 tahun cik adik. sejak tahun 2000 lagi. sebelum tu adala keje temporary tapi, aku tanaklah masuk kan tahun sebab rasa aku main2 aje.
kalau orang perempuan lain, dah giveup or jadi housewife bila dah kawen, beranak lebih dari sorang
aku tetap bekerja. keje itu penting. tapi, aku mmg suka keje aku. keje mcm ala2 admin. senang sgt. dlm comfort zone dah skrg. mcm kekura. malas nak pindah2 keje. aku keje swasta.
gaji aku mmg dah lama mati tapi, bekerja keras utk maintainkan post ini. aku malas nak gi dept baru & buat keje baru (ini berlaku kalau ada program job rotation again la. padahal nak buang staff tak perform)

nasihat aku, kalau dah kawen, jangan sesekali behenti keje tau. ;P:laugh3:

kotakbaju Publish time 7-9-2015 10:37 AM

Keja kerajaan pon susah, keja swasta pon susah, baik berenti dok umah layan tidoq :lol:

Naz79 Publish time 7-9-2015 10:58 AM

Pada pendapat syeMaybe tempat kerja baru nie terlalu kurang kerja yg dibagi ..thats means goverment tak gunakan tenaga kerja ketahap yg sepatutnya ..benda mcm nie terjadi sbb dah berlebihan staf kat gov...sebelum nie kat tempat kerja lama awk rasa seronok ...sbb kerja yg banyak tu akan buatkan kita rasa masa cepat berlalu...manakala kerja awk yg sekarang nie terlalu free sampai awk rasa bosan and lambat masa berlalu...

Nak wat mcm mana dah memang itu style kerja goverment nie...tapi nak wat Camner.Takkan nak berhenti ...just teruskan je...banyakkan berdoa agar awak lebih ikhlas bekerja kat situ..dah awak tetapi kena kekalkan syle lama kerajinan awk bekerja mcm tempat kerja lama tu...mungkin suatu hari nanti awk bakal boleh buat perubahan sistem bekerja disitu mana tahu kan!

Sye ada seorang kenalan yg kerja jabatan kehakiman... Tugas dia selalu selesaikan kes tahanan reman...cara dia kerja mmg tak nak buang masa...mula2 polis pun pening dngan dia sbb strik sangat sbb pegawai yg lama mcm sambil lewa je kerja...but now polis respect ngan cara kerja dia ..sangat cepat Settle kes and tak buang masa..

Naz79 Publish time 7-9-2015 11:05 AM

Sye harap lebih ramai Melayu bekerja dengan dedikasi mcm style staf bank...bayang kanlah kalau semua staf goverment hebat2 dan cekap2 belaka tambah ngan amanah lagi...confirm bansa kita dannegara Malaysia nie akan dipandang tinggi .

Dalam pekerjaan nie sebenarnya kita menjual masa kita...masa kita bekerja adalah amanah yg kita perlu jaga...sebab amanah nie lah kunci keberkatan rezeki kita...rezeki yg berkat harta akan bertambah and insyaalah anak akan soleh...keluarga pun bahagia..

Naz79 Publish time 7-9-2015 11:13 AM

Edited by Naz79 at 7-9-2015 11:22 AM

And jangan lupa juga zakat,sedekah, klu jumpa kucing pun hulur2 kan lah makanan..
Sye just buat bisnes je...mmg kerja sye susah ..tapi sye rasa happy...rasa ikhlas ngan kerja..sejak sye berzakat sye rasa rezeki bertambah tanpa disedari...sye bisnes ngan adik...bayangkanlah 3tahun yg lalu sye sangat susah nak simpan duit...share 2org pun just boleh simpan 10k ...tu pun sangat susah nak simpan sbb boros mcm2 nak beli...

Tapi sejak berzakat dan lebih periahtin ngan kesusahan makhluk Allah yg lain...Allah bagi kami rezeki yg lebih lagi ..isyaalah kami berdua dah boleh target simpan duit rm50k setiap tahun ....(tapi kena belanja ikut budjet lah...sebab memang target nak beli 5bijik rumah seorang dlm masa beberapa tahun lagi..insyaalah
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: tak seronok kerja