AngahLerr Publish time 28-8-2015 05:49 AM

Minta pandangan

Kes pinjam krta smpai kmlangan tp kwn ni brtggungjwb ats kslahan die.yg kne saman bdk yg bg pnjam keta.tp kwn sy msih lgi buat bnde yg ptt die buat.contoh hntr ke bengkel repair bg duit clear saman cme duit repair die slow2 byr sbb die kje biase ckup mkn jgk.ksian die di than slme 7ari sbb 15kslahan traffik yg trtunda dn byr yg mmpu slbihnye lokap.klua die cri owner keta bgthu mslah die npe 7ari xtngok keta tp owner maki ckp die tipu dn ugut akn dtg pkul kwn sy ni.kwn sy bgthu alamt die btmbah berang owner dn cbe dgn ugutan lgi keras plak.kwn sy pnh die pukul smsa mnghantar keta kebengkel dlu tp kwn sy ni xbuat report die d pkul mlah die diam dn mncri duit smpai mlm tuk sttle kn keta tu lgi.ape pandangan rakan2 jika di pihak kwn sy ni?yg slh sudah brtggungjwb tp care owner plak.mnta bg pndangan rakan2 jln trbaek.diam bkn die tkut cme die xnk mnmbah mslah yg ada pd die je..TQ

fleurzsa Publish time 28-8-2015 09:48 AM

Kesulitan u ini sesuai di BoardAduan & Pendapat
Ramai yg boleh membantu dan memberi pandangan

Nanti I move thread u ke sana , okay

medangtamang Publish time 29-8-2015 03:00 AM

Perhh... berat ni pasal owner sendiri pun tak leh nak tolak ansur... tp cara budak tu mmg aku respek laa pasal dia sanggup lg dok diam walaupun kene pukul bagai sumer...

aku rasa kene mintak pandangan forumer lain gak sbb aku tak baper arif bab2 ni... cuma aku rs owner kete kene cool laa sbb si peminjam dah bertanggungjawab...

mmg aku tak salahkan owner... kalu aku pun hangin gak smp kete eksiden... tp kalu si tukang pnjam wat dono ajer mmg kene siku laa... kalu dia nak tanggung kira ok laa tu... aper nk bising lg kan??

*sbb tu aku tak penah bg org pinjam kete aku.... *

samperit Publish time 30-8-2015 11:57 PM

ade proof x kwn dah buat mcm semua yg TT tulis tu? Resit, bank in slip etc...
Dari cara TT cite ni nmpk mcm kwn TT mmg bertanggungjwb lah. Tapi owner plak perangai mcm najis {:1_530:}

kalau dah sampai tahap pukul memukul tu TT..better buat polis repot utk protect diri sendiri sbb kt x tau masa dpn nnt ape yg pemukul tu mmpu buat..

sekian,
salam kasih syg ;P

oneders Publish time 1-9-2015 02:08 PM

bahasa yang diguna membuatkan ku tak mampu nak faham cerita.

ana_una Publish time 2-9-2015 03:31 PM

oneders replied at 1-9-2015 02:08 PM
bahasa yang diguna membuatkan ku tak mampu nak faham cerita.

sama la.... xpaham gak...:mad:

ryo_takahashi1 Publish time 7-9-2015 08:30 AM

ana_una replied at 2-9-2015 03:31 PM
sama la.... xpaham gak...

hahaha... aku ingat aku sorang je tak paham... :mad:
Pages: [1]
View full version: Minta pandangan