chetimor Publish time 8-7-2015 02:32 PM

Biras ku yg pelik

Salam

Aku ade seorang biras pompuan yang agak luarbiasa pelik.. tapi bila kiteorg jumpa face to face aku layan dia baik punya tapi bila kami depan saudara mara belah husband aku die akan buat donno even dlm whatsapp grup family belah laki husband aku

Aku ni jenis pendiam & suka buat hal sdiri tp aku mmg rajin ke dapo.. mak mertua aku pun ada puji aku rajin masak & aku cantik depan biras aku ni dan die akn tarik muka masam mencuka.. aku serba salah tapi aku tetap layan berlembut dengan biras aku semata2 tak nk bg die terasa hati dgn kata2 mak mertua kami

Baru2 ni aku check kt fb yg die tetiba dah 'unfriend' aku,husbabd,mother in law & sedara belah family husband aku yg selalu puji aku.. aku pun heran dgn sikap die ni sbb die kt depan mmg ckp elok ngan aku walaupun die sdiri ckp yg mak mertua aku tak berapa suka die sbb die mulut laser & tak blh org lain lebih dari die walau dr apa segi pun...

Tapi aku tengok elok je mak mertua aku layan die same je mcm layan aku.. aku kekadang sedih & nangis gak ngadu kt laki aku pastu laki aku ckp jgn terlampau baik sgt ngan org.. tak semestinya dia layan kite betul2 ikhlas baik.. laki aku suruh sabar & buat dek je.. laki aku slalu kena sindir n perli ngan biras aku dlm fb tp laki aku jenis tak kisah & wat lek je

Aku ni klu tak berhati perut mmg aku sumpah die sbb mulut die yg suka jaja citer aku kt org lain.. sedih jgkla kan..Ni skang biras aku ngah pregnant td die ngadu yg die tak boleh beranak normal sbb due die dh dekat.. tetiba aku rasa ini balasan kot sbb die sedikit sebyk buat aku terasa hati dgn sikap die.. entah la aku dh maafkan die tp aku jenis akan ingat sampai mati..

Patut ke aku terus layan biras aku ni baik lg selepas ni.. pk blk mmg perit tp ingat die ade kaitan dgn fam belah laki aku je..

mokcikKSKB Publish time 8-7-2015 02:50 PM

Layan je tt.kalau gaduh pun x kemana sbb balik2 tgk gak muka dia.bila ko layan dia baik2 mesti dia rasa mcm x fair plak layan ko so so je.go with the flow je.org baik kita balas baik..org buat taik kita buat derk jah.

makkenits Publish time 8-7-2015 03:34 PM

mcm biras aku.. aku buat derk ja.. nak jeles amendanya.. aku keja, dia housewife.. husband aku keja stabil, husband dia keja kilang dan nak kena VSS.. of course la aku anak beranak mmg well off drpd dia.. aku keja, tapi rumah aku lg kemas drpd umah dia.. n aku selalu masak utk famili aku berbanding dia yg tapau.. so, mohon jgn terasa bila tgk lifestyle aku.. itu hak masing2.. tp sebenarnya dpn adik-beradik dia x pernah pun kitorg berlagak atau bermewah-mewah.. nak bagi senang hati dia pun berpada-pada gak la..

amyza82 Publish time 9-7-2015 02:26 PM

Buat bodo je. Buat baik berpada-pada,buat jahat jgn sekali:lol::lol:

@AnAk_iBu@ Publish time 10-7-2015 04:19 PM

makkenits replied at 8-7-2015 03:34 PM
mcm biras aku.. aku buat derk ja.. nak jeles amendanya.. aku keja, dia housewife.. husband aku keja...

aah..situasi awak sme mcm sy..sy keje biras tak keje..kirenyemmg berbeza la care hidup kiteorg..mksd sy tu bukan bermewah2 tetapi care hidup..sy jarang jumpe biras n kakak ipar tp klu jumpe ok la..boleh sembg2 nmasak sekali..bezenye ant sy ngn biras..walaupun kt umah sy sendri sy rajin ke dapur..mmg memasak sy xde masalh..tetapi klu ke rumah mertua,,rasenye dalam sethn 10x kali blk..sekali jek sy memasak..hihihi..nk tau sbb ape..suami sy x ngam ngn mak tiri die..selalu kami blk jauh2..tiada sambutan..walhal kami dah bgth siap2 nk blk..blk umh mknn xde..mcm xde pape pon..mcm blk umh orang lain..sbb tu suami kte x yah masak kt umah tu walaupon semangat sy berkobar2 nk msk..mcm biras sy plak die ttp rajin kedapur..haa..klu die ade bru la sy tolong n dok kt dapur 100%..klu mak mertua msk,sy tolong gak..tp gitu2 la..sbb die suke komplen care sy msk..padahal suami kte sebenarnye care mertua tu y x betul..hhihi..sbb tu time sy msk sy x suke ade org lain..walau suami sy sendri..hikhikhik

tp klu nk kte terlibat ngn wasap group belah suami..mmg sy x join lgsg..mlh x di invite pon..:lol:tp xpe la gitu sy ok jek..mlh kakak ipar n biras xpernah sekali pon mesej n call enset sy sejak berkahwin..ape2 hal call suami jek..mcm biras nk mengadu pape..die suke mengadu kt suami..tp lantak lah..sy x kacau idup diorg..so jgn kacau hidup sy..x tau la dieorg depan baik belakang mengate..sbb tu x nk kawan ngn sy..hihih..

missus_meow Publish time 10-7-2015 04:33 PM

kalo u balas balik ... samalah u ngan biras u. dr ade sorang mengong, dah jd dua. ur husband is right. buat donno je .... biras je pon. x penting pon 2 ur happiness, ye dak?

prizadane Publish time 10-7-2015 11:34 PM

buat dunno je la TT. saya pun ada biras yang perangai pelik. she's the wife to abang suami saya. tapi saya menantu pertama n memang lagi close dengan adik-adik ipar n mak mertua. both kerja n dia memang pangkat besar n umur pun dah banyak sebab lebih tua dari suami dia pun. mula-mula dulu saya terasa jugak sebab dia memang cakap lepas n depan nenek mertua saya, punya la lembut n sopan. tapi lama-lama orang tau perangai dia camne. even kita tak bagitau orang pun. kalau invite dia masuk group whatsapp, dia akan buat bodoh je. facebook photo dia pun semua dia hide from saya n suami. lantak dia la. janji saya buat baik dgn dia. dia tak suka saya ke, apa ke, saya langsung tak kisah sebab bukan dia yang bagi rezeki kat saya..haha

green~tea Publish time 11-8-2015 08:12 AM

Wat donno aje.. Ipar ke biras ke.. Layan biasa2 ajek.... Jumpa pun bukan selalu... Dulu2 tea gigih la jugak nak rapat ngn diorang.. Tp lepas ada satu insiden yang diorang saje libatkan tea, and diorang ada terlepas cakap "sapa je engko pada kitorang, kalo adik aku cerai ngko, ngko tu bukan sapa2 pun dalam hidup kitorang"... Huhuhu..

Lepas pada kejadian tu, mmg lesson learnt bagi tea.. Tak perlu berusaha nak jadi ipar terbaik, menantu terbaik.. Memadai lah hormat diorang & layan biasa2 bila jumpa., tak perlu berhabis harta layan diorang spesel sgt... Apa tea dpt? Peace of mind, fokus anak2 & suami.. Kalo layan biasa2 je, takde laa kita terusik hati bila kita diboikot...

munchkin Publish time 16-8-2015 01:44 PM

Edited by munchkin at 16-8-2015 01:49 PM

pprt nya mil you. typical makcik macik kampung, uiiiihhh lawanya ko....uihhhhh kulu kilir. secara tak langsung dah create budaya membeza bezakan menantu. menjadikan biras you tertekan low self esteem dan sebagainya. pure makcik joyah punya perangai. pleaselah. you cubalah put yourself in your biras punya shoes and dilayan begitu. sure you pun terasa. you cuba puji makcik janda mana depan your father in law ke hapa, tak ke your mil terasa? nak cakap nak buat pikir perasaan orang.

biras u pun manusia biasa. mungkin ada yg uol terlepas cakap buatkan dia terasa hati. setakat unfriend dekat fb tu aku dah buat utk kesejahteraan semua pihak. kalau dia masih ada fb, adalah bahan untuk dia dikutuk or you dikutuk. sekian.

setiap manusia ada kekurangan dan kelebihan. janganlah berlebih lebih memuji orang lain tujuan untuk perli orang lain. some people dont care. and some pulak terasa hati. lain orang lain acuan.

and mana you tahu, dia sukar nak beranak sebab "dosa or kesilapan" dengan you. hanya DIA yang mengetahui. okeh.

you mungkin layan dia baik TETAPI disebakan perangai makcik joyah sebelah husband you, dia ingat you "geng" depa. so teruskan berbaik walau dia treat you macam mana. lambat laun dia tahu siapa kaca, siapa permata. itu saja.

mak_wa95 Publish time 16-8-2015 09:50 PM

semua orng yg xboleh beranak biasa tu semuanya kerana ada dosa2 dgn sedara mara ke tt oii..

pprtnya pemikiran awak....

lawa(?) tapi bongok...siannn awak...

mak_wa95 Publish time 16-8-2015 09:52 PM

gambar please. nak tgk lawa betul ke...

kurang2 mcm che ta ok la jugak..

chetimor Publish time 10-1-2017 11:47 PM

mak_wa95 replied at 16-8-2015 09:52 PM
gambar please. nak tgk lawa betul ke...

kurang2 mcm che ta ok la jugak..

Ko pehal nak sentap ngan aku sampai nak mintak gamba.. ke ko yg beranak tak normal.. suke ati aku la.. ko tak suke tayh semak kt thread aku

manganini Publish time 11-1-2017 07:03 AM

alah tt.. buat je mcm suami tt buat.. wat lek wat peace je.. layan baik tapi tak perlu terlalu baik bukan apa nanti sendiri makan hati.. jangan gado2, payah nak pegi mana2, nanti jumpa balik muka yg sama, last2 sendiri rasa tak selesa
kita orang pompuan memang camtu mudah sensitif tapi jangan layan sangat.. didik hati sendiri supaya kental

manganini Publish time 11-1-2017 07:06 AM

alahai citer tahun lepas rupanya.. ingatkan baru.. abaikan je la yg tulisan saya diatas tu kalau tak sesuai :$

ibuiqah Publish time 11-1-2017 08:52 AM

makkenits replied at 8-7-2015 03:34 PM
mcm biras aku.. aku buat derk ja.. nak jeles amendanya.. aku keja, dia housewife.. husband aku keja...

lebih kurang ajer kita...hehemmg ada biras camtu..tiap kali balik kg..nk berlawan..kekekonon sapa yg lg rajin la kot..
aku jenis biasa2 aje... tp aku takleh malas..anak aku ramai..kang melapo ajer diorg..
so kalau balik kg..aku rajin mereka2 nk makan apa..takpun anak2 aku yg mintak nk makan...nk makan...
buat derk je TT..,jgn layan kalau layan mmg menjadi2.. just be yourself..

GigaMom Publish time 18-1-2017 11:14 PM

munchkin replied at 16-8-2015 01:44 PM
pprt nya mil you. typical makcik macik kampung, uiiiihhh lawanya ko....uihhhhh kulu kilir. secara ta ...

Well said
Mil tt pprt

mamapea Publish time 20-1-2017 11:28 AM

biras ko punya perangai sebijik mcm adik ipar aku...dgn adik beradik dia sndr pun dia suka cari gaduh apatah lg dgn org luar...bila x puas hati jer letak status kt fb...aku dgn dia buat bodoh jer...slalunya dia yg cari aku...aku layan mcm biasa jer...suami aku pun x bg layan adik dia sgt...bercakap bila perlu jer...

pasuoren Publish time 20-1-2017 12:21 PM

iols pun dapat sorang biras bongok..
adik lelaki iols punya bini..

koser iols nak amik pusing...
buat derk je...

HazeLJoseph Publish time 21-1-2017 12:27 AM

Biras aku dah la memula kahwin tumpang umah aku, perangai sebijik macam atas, then suka laga2 kan.. yang paling best dia kutuk masakkan aku, bila time raya aku masak la rendang sekawah, aku amik turn masak sorang, then aku pon dan family in law balik kg. mak mertua aku, balik2 habis hilang rendang sekawahhilang weyy...

lossiemia Publish time 24-1-2017 10:19 PM

Hey bro! Hi kawan2!!

30% UNLIMITED DEPOSIT BONUS hanya untuk anda!!!

Membuat deposit dengan mendapat tambahan 30% bonus deposit
Mari mari mari!
cepatlah sertai kami!!! :lol:
Pages: [1] 2
View full version: Biras ku yg pelik