molan Publish time 6-7-2015 11:58 AM

Kadar Tuntutan Perkeso untuk tengkorak kepala retak

Assalamualaikum Semua,

Nak tnya. Sy baru apply tuntutan (HUK) dari perkeso. Saya accident time nak g kja dari rumah. Motor jatuh, helmet tercabut n kepala fracture kt bhgn belakang. pengsan time tu.. skng ni still mkn ubat. tp kesan cpt pening n kepala x seimbang tu ada.. rasanya berapa percent ek dapat utk tuntutan tu? untuk kes bhgn kepala cmni..mntk tlg pendapat sume :'(

medangmru Publish time 6-7-2015 08:58 PM

Edited by medangmru at 6-7-2015 09:00 PM

Mohon dulu...nanti socso panggil untuk interview,,,,,,nanti derang akan taksir permanent dissabily berapa percent......byrn kenduadikira berdasaekan gaji dan tempoh khidmat....aku dulu mewah gak dpt dekat 100 k....

bunga_lestari Publish time 17-8-2015 03:23 PM

nak tumpang tanya kat sini laa.. boleh tak.. macamni, lebih kurang tahun 2009 dulu, mama aku nak pergi kerja kena ragut, dan akibat ragut tu, kaki mama aku sering bengkak sampai sekarang.. tahun ni sepatutnya mama aku bersara bulan 11, cukup umur 55 tahun, tapi disebabkan masalah kesihatan terutama kakinya yang kerap membengkak, menyebabkan mama aku berkeputusan untuk bersara awal beberapa bulan iaitu bulan 4 tahun ni..

soalan aku ialah :

1. kes terjadi 2009 tetapi mungkin disebabkan kekurangan info dsb menyebabkan mama aku tidak claim dengan perkeso pada tahun tersebut, bolehkah mama aku claim pada waktu sekarang?

dan aku sebenarnya tak pasti samada mama aku pernah claim atau tidak, tapi seingat aku tak pernah.

2. bolehkah mama aku claim pencen ilat, dan jika keputusan doktor suruh bedah kaki mama aku utk buat bedah siasat gitu, adakah perlu dibuat? jika sudah dibuat tetapi tetap tidak berjaya, bagaimana kesudahannya?

3. disebabkan mama aku juga ada penyakit kencing manis, darah tinggi, adakah kemungkinan kakinya terus membengkak disebabkan penyakit2 yang lain turut menyumbang, boleh menjadi punca kegagalan permohonan pencen ilat mama aku sekiranya beliau membuat permohonan pencen ilat tersebut?

harap sesiapa dapat membantu permasalahan ini, aku cuma nak tahu sahaja, jika boleh claim, aku akan suruh mama aku pergi claim.. huhu.. tqvm..

medangmru Publish time 21-8-2015 05:22 PM

bunga_lestari replied at 17-8-2015 03:23 PM
nak tumpang tanya kat sini laa.. boleh tak.. macamni, lebih kurang tahun 2009 dulu, mama aku nak per ...

claim per,amemt disability SOCSO boleh diclian klu tak silap aku 12 bulan dr tarikh eksiden. lepas drpd tu kene merayu.

soklan kedua jawapan aku takder kene mengena.......

bunga_lestari Publish time 25-8-2015 09:28 AM

medangmru replied at 21-8-2015 05:22 PM
claim per,amemt disability SOCSO boleh diclian klu tak silap aku 12 bulan dr tarikh eksiden. lepas ...

ok, tq mod utk jawapan.. maknanya mama aku still ada peluang la kan if pergi merayu dengan socso..

tq..

medangmru Publish time 25-8-2015 03:33 PM

bunga_lestari replied at 25-8-2015 09:28 AM
ok, tq mod utk jawapan.. maknanya mama aku still ada peluang la kan if pergi merayu dengan socso.. ...

bagi alasan yang logik dan meyakinkan.........inshaallah.......

medangmru Publish time 5-10-2015 12:05 PM

bunga_lestari replied at 25-8-2015 09:28 AM
ok, tq mod utk jawapan.. maknanya mama aku still ada peluang la kan if pergi merayu dengan socso.. ...

apa kisahnya ni,,,,camner keputusannya,...

bunga_lestari Publish time 6-10-2015 08:25 AM

medangmru replied at 5-10-2015 12:05 PM
apa kisahnya ni,,,,camner keputusannya,...

dalam temuduga tu tak berjaya sebabnya kejadian dah lama.. doktor yang merawat pulak dia nak buat diagnosispembedahan kecil utk pengesahan, mama aku tak nak buat sebab takut.. kitorang pun tak nak memaksa dia..

mgkin sepatutnya masa awal2 kes ni terjadi, terus buat tuntutan..

tu kesilapan dan kenaifan mama aku la.. kebetulan anak2 pun tak terfikir hal tu pada masa tu..

so kira n anggap bukan rezeki jerla, huhu..

medangmru Publish time 6-10-2015 11:20 AM

bunga_lestari replied at 6-10-2015 08:25 AM
dalam temuduga tu tak berjaya sebabnya kejadian dah lama.. doktor yang merawat pulak dia nak buat...

anggap bukanrejeki.......

bunga_lestari Publish time 6-10-2015 11:26 AM

medangmru replied at 6-10-2015 11:20 AM
anggap bukanrejeki.......

tulaa.. tak kisah pun sbnrnya cuma mana ler tau kot boleh dpt lg, tu yg cuba nasib.. hehe..
Pages: [1]
View full version: Kadar Tuntutan Perkeso untuk tengkorak kepala retak