ariatumrawam Publish time 7-6-2015 01:09 PM

MOVIE APA YG KORANG BUAT RESEARCH?

Edited by eddlisa_uyuk at 28-8-2015 03:04 AM

Pernah tak korang tengok movie, lepas habis tu terus Google buat research? This usually happens to me when that movie is based on a true story. Antara filem yang aku pernah buat research adalah:

[*]Zodiac
[*]Erin Brockovich
[*]The Blind Side
[*]Monster
[*]Titanic
[*]Patch Adams
[*]Gia
[*]Flash of Genius
[*]Julie & Julia
[*]Dolphin Tale

Selalu buat research sebab nak tengok rupa orang yang sebenar, dan nak tahu apa cerita mereka sekarang jika masih hidup di samping nak tahu kisah sebenar tanpa tokok tambah movie.

Wakai Publish time 7-6-2015 01:53 PM

1. Life of Pi - gigih baca novel untuk lebih faham analogi cerita

2. nanti Wakai fikir lagi :$

lavendernovella Publish time 7-6-2015 01:59 PM

Chaplin
Red Eye
King's Speech
dan byk lagi termasuk pelbagai tv series dari barat

mostly sbb nak tau cara pembikinan watak, costume, trivia, publisiti dan pelbagai lagi .. starting point IMDB database.

lavendernovella Publish time 7-6-2015 02:00 PM

Chaplin
Red Eye
King's Speech
dan byk lagi termasuk pelbagai tv series dari barat

mostly sbb nak tau cara pembikinan watak, costume, trivia, publisiti dan pelbagai lagi .. starting point IMDB database.

alesandra Publish time 7-6-2015 02:20 PM

Elizabeth
Elizabeth:The Golden Age
The Other Boleyn Girl..

ketiga -tiga filem ini amat berkait rapat. dan juga salasilah diorg agak mengelirukan....

Dragon: The Bruce Lee Story

google semata nak tgk rupa linda lee yg sebenar...;P

Monster

menyiasat kenapa aileen wuornos begitu kejam dan mental

spiderman80 Publish time 7-6-2015 02:47 PM

Godzilla.......lepas tengok terus gigih cari kat Google....ada gambar biawak yang keluar.:huffy

mhamirol Publish time 7-6-2015 03:26 PM

tak pernah study pasal movie, tapi dok gigih mencari Stan Lee dalam setiap filem Marvel Comics. Rajin dia buat cameo.

hanamunir Publish time 7-6-2015 04:00 PM

buat research pasal pelakon biasa nye..
eh, eh macam pernah nampak..
oo, berlakon citer yang tu, yang ni..
patut la..

then akan tengok movie lain yang pelakon tu berlakon..
pastu kagum dengan pembawaan watak dia yang berlainan pada tiap2 movie..

mbhcsf Publish time 7-6-2015 07:55 PM

kalau kita tahu profile org tu sebelum film , dikira ke?
kalau ini

JFK
Sherlock Holmes
Lady Jane Grey

well Jane Austen - because i love her works in Emma and Pride and Prejudice and author of Bourne Series - Robert Ludlums

supernaturalee Publish time 8-6-2015 08:28 AM

nk kata research bagai tu tak lah
tp hampir setiap filem yg dh tonton
akan cari kt wiki
sbb kt sana sgt details
especially klu filem tu blockbuster atau pemenang oscar

GhostWalking Publish time 8-6-2015 10:44 AM

kalau buat assignment masa blaja dulu aku pernah buat Perempuan,Isteri dan .....mampooo??

shityfans Publish time 8-6-2015 03:08 PM

erm tak ingat sangat tapi a few:
1. inception (confuse pasal totum tu totum cobb ke totum bini dia)
2. interstellar (tak faham sangat concept wormhole kenapa dia tak tua2. actually try nak fahamkan tapi sampai skrg tak faham...haha) - kalau sesape faham meh laa explain kt aku
3. Dallas buyers club - nak tahu cerita sebenar kehidupan ron woodroof yang ada hiv, try buat macam2 utk terus hidup, cari ubat sendiri, cari gambar2 dia sebenar (siap gigih baca biography dia online)
4. Rush - nak tahu kisah sebenar rivalry dalan formula 1. selama ni tak hingin langsung ambik tahu hal formula 1 tapi bila tengok cerita ni terus cari pasal nikki lauda dgn james hunt. whatever, i am #teamjameshunt
5. jagten (the hunt) - cerita lelaki tak bersalah tapi org sekeliling treat him macma dia bersalah sebab percaya budak kecik. budak kecik tu saiko jugak ah...buat research pasal pedophile, pasal budak kecik yang tak tahu pape tapi boleh saiko macam ni...erk cerita ni tinggal kesan kt otak jugak
6. mad max - nak tahu kenapa dia teringat anak dia, kenapa dia dok kt padang pasir (kes tak tengok yang first and second)
7.fruitvale station - cerita pasal polis nak leraikan pergaduhan tapi pegi main tembak je orang. tak pasal2 oscar mati, anak kecik, umur baru 22. dia bukan buat apa pun. lepas tu polis tu boleh kena penjara tak sampai 2 tahun kot. mmg gila tak puas hati laa, lagi2 mak si oscar tu. sebab ni true story, aku tngk laa gambar2 oscar, anak and family sebenar dia. tengok gambar polis bengong. lepas tu tngk gambar2 protester masa diorg mintak keadilan

setakat ni je kot yang boleh ingat sekarang. nanti kalau ada lagi i olls sambung

missyqaldina Publish time 8-6-2015 03:14 PM

suke gak kdg2 kalau based on tru story..
cite diana...pastu baru2 ni cite 47 ronin..sbb baru pas tgk and agak teruja pasal cite tuu..trus google...

sham-xv1986 Publish time 8-6-2015 04:09 PM

slalu ade 4 type citer yg aku buat research:

1. Based on true story
- citer2 hantu (Annabelle, Conjuring, Exorcism Emily Rose) ,
- biografi (enter dragon bruce lee, steve job)
- drama (The pursuit of happyness, the social network)

2. Citer2 sci fi yg penuh idea/fakta2 saintifik
Insterstellar, Predestination, Inception, The Matrix, etc etc

3. Citer superhero/ budak2 yang aku minat
Transformers, Marvel, etc

4. Yang paling gigih buat reserch : Epik fantasi
Ade 3 - LOTR, Harry Potter, Narnia
Aku ade collection semua buku2 die, siap beli collectibles lagi. Research gile2 ikut wikipedia, forums2... Siap berdebat2 lagi dengan kawan2 aku. Kekeke

evey709 Publish time 8-6-2015 10:04 PM

Hampir semua movie lepas tengok mesti buat research.
Tapi ade la beberape cerita yang kajiannye sungguh mendalam sampai bole jatuh ke kategori geek ;P
Cth nye Lord of the Rings, Game of Thrones, The Hobbit. Masa muda2 dulu layan Harry Potter.
Sekarang tengah sibuk mengkaji GoT.

mystica Publish time 8-6-2015 10:54 PM

biasanya aku buat research:- cerita2 yg

1) based on true story mcm cerita - pain & gain, the conjuring, ted bundy, the pastor;s wife... nak tahu apa yg berlaku sebenarnya n muka sebenar pihak yg terlibat...

2) pelakon tu interesting n aku suka.. n nak cari lagi mana cerita dorang belakon atau nak tahu pasal dorang... contoh bella heathcote (the dark shadows)

3) cerita tu best gila so aku samada nak tahu
-sapa director/screen writer supaya nk tgk movie apa lagi dia buat... atau (the holidays)
-nak baca discussion pasal movie tu.. (battleship)
-sbb suka sangat cerita nak baca goof, trivia, etc,, (batman begins, the dark knight)

4) ada benda pasal movie tu yg aku tak paham atau confused.. atau nak pastikan pemahaman aku pasal movie tu betul tak.. n kadang2 nak baca pendapat org lain pasal movie tu,,.

5) cerita tak best - nak baca reviews.

merrissa Publish time 9-6-2015 01:32 AM

selalunya citer yang tulih based on true story...sebab nak tengok muke orang yang real life hehehhee

banyak je citer

tapi yang latest movie alive 1993 (citer lama tp baru tengok tahun ni...kihkihkih)

apa la perasaan deme makan kekawan deme.....

http://www.nationalgeographic.com/adventure/images/04_06/survivors.jpg

gjoy_chester Publish time 9-6-2015 04:57 PM

Inception - nak fahamkan konsep dreaming dan jumping tu..nak tahu gak last2 tu dream ke realiti..
Insterstellar - nak fahamkan gak konsep wormhole tu..time tengok kat wayang agak struggle nak faham term2 yang dipakai..

roblucci Publish time 10-6-2015 03:53 AM

The Village,Pursuit of Happiness,Mission Impossible(kenapa versi Tom Cruise tak best),Alice In Wonderland(tengok balik versi kartun Jepun)

rina0602 Publish time 11-6-2015 12:25 PM

buat research kalau based on true story-macam baru2 ni tertengok movie kat astro pasal budak ni kena culik,akhirnya berjaya lari kan diri dari penculik.dari gemuk jadi kurus giler budak tu. tak ingat plak tajuk nya
Pages: [1] 2 3
View full version: MOVIE APA YG KORANG BUAT RESEARCH?