komkom_2 Publish time 14-5-2015 07:30 PM

rasa x de perkembangan

Hai..
Aku nak buat luahan..kalau x sesuai jgn marah..katup je ye mod..
Aku habis belajar diploma nak dekat 2 tahun dlm engineering...skang ni aku kje promoter...
Masalah skang aku rs mcm xde perkembangan.dan ye la aku nak expect ap kan...
Aku nak cari kje lain tp ntah la....nasib x ong la...mintak kerani dorg tnye software ap yg aku tau..jadi aku rasa nk mntk keje kerani pun susah...
Aku dah x nak kje promoter sbb tmpt kje aku ni.x leh sembahyang..nak sembahyang pegi la time rehat...tp.dlm sehari mesti x lengkap la...lpstu x bole pki lengan pjg sbb katenye kite org bisnes..
Kadang2 aku rs gaji aku x ckup sbb bende2 ni la....dulu aku kje 7e aku benti sbb kne pegang arak..skang ni bile aku x kne pegang arak mcm ni pulak..
Serius aku mmg down gile skang ni...
Nak benti kje aku ad komitmen...ye mmg aku bujang tp aku byr moto ptptn bagi mak aku lagi..lpstu ad la hari2 aku kuar duit utk barang dapur...cukup mmg cukup...xde la smpai x makan tp nak menyimpan tu mmg x de la duit tu...
Mmg aku jeles ngan kwn aku skang sbb dorg dah stabil dan agak secure position dorg...aku ni kje promoter anytime je leh kne buang sbb company aku ni mmg suke paksa pkerja sain surat benti...ramai yg dh kene..
Aku nak cari keje lain..ikut hati nak.je benti terus..tp aku pkir mak aku...mak aku kate nnti nak kje mn...aku bukan pilih kje..even housekeeping pun aku penah keje tp ye la kan non standard job bak kate kwn aku...
So skang ni mmg ni la perasaan aku....

Sekian

sgbuloh Publish time 14-5-2015 09:46 PM

aku mampu simpati jer ler. nak bagi nasihat aku tak pandai.

Elle_mujigae Publish time 14-5-2015 10:54 PM

Hai...
kesian tt...
first of all, kita try not to compare with others..nanti lagi down.. try focus kat kerjaya tt dulu...

since company sekarang senang diberhentikan kerja, apa kata try kerja sales kat company lain... pernah try minta kerja kat syarikat yang ada nama tak? macam department store kat shopping mall tu..Isetan,MPH....sambil kerja boleh belajar part time... then slowly cari peluang untuk naik pangkat kat company tu...

komkom_2 Publish time 14-5-2015 10:59 PM

sgbuloh replied at 14-5-2015 09:46 PM
aku mampu simpati jer ler. nak bagi nasihat aku tak pandai.

Xpe...time kasih...

Elle_mujigae Publish time 14-5-2015 11:00 PM

even housekeeping pun aku penah keje tp ye la kan non standard job bak kate kwn aku...

Non standard ke kerja ni..I rasa okay je.. mula2 kerja housekeeping...lepas tu dah ada pengalaman and network boleh cipta peluang untuk pelopori bisnes bersih office/rumah/premis perniagaan.... I pernah try minta kerja jadi housekeeper, tapi tak dapat..kena reject...hehe...

komkom_2 Publish time 14-5-2015 11:06 PM

Elle_mujigae replied at 14-5-2015 10:54 PM
Hai...
kesian tt...
first of all, kita try not to compare with others..nanti lagi down.. try focus ...

Tu la...memule tu hati kental la jugak x nk compare...tp lama2 mule la rs down..
Mmg tgh carik kje lain tp as promoter lagi mungkin x kot..penat layan kerenah tmpt kerja berbanding layan kerenah customer...
Terlalu bnyk politik tmpt kerja..
Nak kipas org aku x pndi...tp kalau x pndi kipas kne blacklist je kje nye..
Nk kate x leh survive dh berbulan aku kje...nak kate bole survive mcm dh smpi limit dah ni...
Sekarang ni perasaan aku mcm2...

komkom_2 Publish time 14-5-2015 11:09 PM

Elle_mujigae replied at 14-5-2015 11:00 PM
Non standard ke kerja ni..I rasa okay je.. mula2 kerja housekeeping...lepas tu dah ada pengalama ...

Yes for them...
Penat nak jwb soklan dorg tu kdg2...
Ingat kalo pegi interview ckp sy nk kje sini lpstu trus dpt...

Elle_mujigae Publish time 14-5-2015 11:18 PM

komkom_2 replied at 14-5-2015 11:06 PM
Tu la...memule tu hati kental la jugak x nk compare...tp lama2 mule la rs down..
Mmg tgh carik kj ...

itulah..memang sukar nak elak comparing ni... dulu2 pun I suka compare dengan kawan2 tapi lama2 somehow I neutral je ...

sekarang ni you macam memang tengah down sangat2 ye...
ada kerja kat bidang lain tak, selain dari bidang sales yang you tengah fikir-fikirkan nak apply lepas ni?

komkom_2 Publish time 14-5-2015 11:45 PM

Elle_mujigae replied at 14-5-2015 11:18 PM
itulah..memang sukar nak elak comparing ni... dulu2 pun I suka compare dengan kawan2 tapi lama2 so ...

Mungkin nak apply bahagian manufacturing kot....
Tu la rancangan skang...

Esmiria Publish time 15-5-2015 05:28 AM

Ko ni perempuan kn?erkkkkk

Taksah comparela.nasib korang tak sama. Mana tawt tempat diorang bekerja tebako pah ni.Tapi kau? haaaa.bersyukur.hahahaha

buatkerja online? ada dlm google tu..kau kn pndai blaja..... blh buat dokumen ke pe untuk some company dgn mengunakan lappy.uhuk..

komkom_2 Publish time 15-5-2015 10:20 AM

Esmiria replied at 15-5-2015 05:28 AM
Ko ni perempuan kn?erkkkkk

Taksah comparela.nasib korang tak sama. Mana tawt tempat diorang beker ...

Ye..aku pompuan...
Sikit sebanyak aku akn tercompare gak terutama ms aku hormon x seimbang..smpi nangis pun ad aku sbb aku trpkir je..
Skang ni mmg aku usaha nak cari kerja lain..
Mmg org ckp kje aku skang senang tp nak hadap org kat dlm ni rs mcm dh fed up..smpi satu mase aku nk memaki ckup2....tp aku sabo je dulu sbb aku x nk jd cm dorg tau maki x gune otak...

Esmiria Publish time 15-5-2015 10:27 AM

komkom_2 replied at 15-5-2015 10:20 AM
Ye..aku pompuan...
Sikit sebanyak aku akn tercompare gak terutama ms aku hormon x seimbang..smpi...

Hihihi....ko cadang nk cri kje pe?

komkom_2 Publish time 15-5-2015 02:18 PM

Esmiria replied at 15-5-2015 10:27 AM
Hihihi....ko cadang nk cri kje pe?

Selain dari promoter...

caprut Publish time 24-5-2015 01:01 PM

komkom_2 replied at 15-5-2015 02:18 PM
Selain dari promoter...

ko stay mn?

nenas_tippy Publish time 24-5-2015 10:44 PM

TT blajar engineering dlm bidang apa..mekanikal?civil?electric?

komkom_2 Publish time 27-5-2015 05:37 PM

nenas_tippy replied at 24-5-2015 10:44 PM
TT blajar engineering dlm bidang apa..mekanikal?civil?electric?

mekatronik

insulin Publish time 4-6-2015 11:09 PM

komkom_2 replied at 27-5-2015 05:37 PM
mekatronik

Umur komkom berapa sebenarnya?

komkom_2 Publish time 10-6-2015 03:11 AM

24
:zz:zz:zz:zz:zz:zz

erin86 Publish time 2-7-2015 10:49 PM

Salam TT,

Diploma engineering bukan senang ke nak cari kerja? yg aku dok tgk byk iklan jwtn kosong, bidang engineering ni byk je org nak pakai, aku pulak yg menyesal dulu degree ambik applied chemistry pyh sungguh nak cari kerja, nyesal x ambik chem engineering ke. Ko ada apply kat jobstreet? apply la byk2. resume bg cantik2, update sehingga pengalaman terkini. insyaAllah Allah tolong, byk2kan berdoa.

btw, ko duduk mana? kalau ko dpt kerja kat negeri lain (selain drp yg duduk skrg) nak tak

komkom_2 Publish time 4-7-2015 12:11 AM

Mmg la bnyk..ms aku br grad dl aku bnyk dpt interview..ad yg aku dpt tp aku x pegi sbb time tu aku ad masalah family...bnyk sgt bende yg aku pkir kalo aku pegi..jadi aku kje la yg bkn bidang aku...sbnrye aku dr broken family..aku ad abg tp mcm aku yg lg tua dr die..bnyk hal aku kene ketepikan dl sbb aku pkir adik2 aku tgh belajar...lps aku grad tu aku ad dapat tp time tu aku xde duit nk sewa umah lg,nk belanja diri lg..mmg aku nyesal sbb tolak peluang..tp time tu aku lgsg xde pilihan lain..
Pages: [1] 2
View full version: rasa x de perkembangan