kurga Publish time 26-4-2015 10:32 PM

Masalah Laptop Black Screen

Salamm..aku ada sedikit masalah berkenaan laptop..Laptop jenama acer 4741G.. OS nye window 7..
Masalahnya bermula bila aku bukak movie.. dia akan off dengan sendirinye.. so.. bila pegang bawah lappy tu..mmg panas sangat la.. so.. atas rasa riso takut jd lagi teruk... aku pon bukak la laptop tu untuk servis sikit2.. untuk bersihkan kipas dlm tu..
mmg bnyk gak la habuk.. masa bukak laptop tu.. aku just cabut cable keyboard.. pastu cable power dan cable speaker..x bnyk cable kena usik..
so bila da settle aku tutup balik apa semua.. ON la balik laptop.. bunyi kipas..hardisk semua ada... tp xda sound.. pastu screen langsung x nyala.. riso ade cable x pasang..
Aku bukakbalik... cek semua cable okey.. pastu ON balik.. still sama.. skrg da x tau apa mau buat.. nak gi kedai..kang dia kata screen problem kena ganti baru leceh gak.. sbb x rasaa screen rosak.. sbb mmg last bukak okey lg.. harap ada yg bantu.. trima kasih..

aziz79 Publish time 27-4-2015 07:48 AM

ram dah cek?
dah gosok dgn pemadam?

kurga Publish time 27-4-2015 11:01 AM

aziz79 replied at 27-4-2015 07:48 AM
ram dah cek?
dah gosok dgn pemadam?

check camtu jer.. xde gosok ngan pemadam.. yang terbaru buat.. try cucuk cable HDMI dengan harapan keluar gambar kat TV... tetapi takda effect..
just bunyi kipas ngn harddisk jer..

aziz79 Publish time 27-4-2015 07:53 PM

kengkadang masalah chip vga tu.
overheating

masih boleh direpair

kurga Publish time 28-4-2015 08:53 AM

Edited by kurga at 28-4-2015 10:36 AM

aziz79 replied at 27-4-2015 07:53 PM
kengkadang masalah chip vga tu.
overheating

terima kasih bro aziz.. aku ade jumpe solution problem ni dari owner yg sama probs dengan aku... especially model acer ni...
cara bro aziz diguna pakai jugak.. iaitu bersih kan ram..so, before ON power.. aku cabut ram.. aku gosok..dan masukkan balik...

step yg diberi oleh dorang...

1.cabut battery dan power supply
2. bila semua dah cabut.. tekan butang power selama 1 minit... actually dlm tu dia suh tekan 58 sec..
bantai la seminit.. :lol:
3. lepas da settle semua... masukkan balik sume kat no. 1 tu...
4. tekan butang power.. tadaaa.. da okey...

actually apa yg dorang suruh tekan butang power tu.. untuk drain kan segala balance-2 electric power dalam tu...

maybe kalau aku terus on semalam pon da okey.. sebab mmg aku da biar kan tanpa bateri dan power source...

so, Mod bleh tutup thread ni... atau sesapa ade problem sama.. bleh la amik tips dalam ni.... trimas kasih...

aziz79 Publish time 28-4-2015 01:19 PM

kurga replied at 28-4-2015 08:53 AM
terima kasih bro aziz.. aku ade jumpe solution problem ni dari owner yg sama probs dengan aku... e ...

mcm style reset battery
yg plugin but not charging :lol:

kurga Publish time 28-4-2015 02:35 PM

aziz79 replied at 28-4-2015 01:19 PM
mcm style reset battery
yg plugin but not charging

yer kot... reset battery laptop ker mod?
aku pon x paham camne jadi camtu... sebab yg aku tau aku disassembled laptop tu tanpa kacau apa pon..ikut dalam youtube... tp bila bukak malam td da boleh lega sangat..
tp sebelum tu aku ade search black screen pon kekadang jadi disebab kan cmos battery.. kalau step semalam x jadi.. maybe aku gi cari bateri cmos tu..

aziz79 Publish time 28-4-2015 07:03 PM

yurp. petua otai dulu2.
utk bios error 601 lappy compaq/hp
peratusan berjaya kecik la

utk laptop baru mmg mujarob.

Pages: [1]
View full version: Masalah Laptop Black Screen