Truth.8 Publish time 6-2-2015 03:35 PM

Maharaja Lawak astro

Edited by Truth.8 at 6-2-2015 03:41 PM

x minat tengok rancangan ini.....lawa bodoh adalah...
pernah tengok berapa kali tapi kurang dari 5 mins ...i x bolehketawa...aku mcm pelik bila tengok penontong ketawa...apa yg lucu sangat..... satu lagi, utk jual lawa bodoh ini....pelawak ini akan ketawa sendiri bila buat joke....penontong turut ketawa....atau penontong memperbodohkan diri sendiri{:1_550:}

komedi mcm ini memang x laku untuk dinner show ..kalau di astro ok lah...cuba lihat komedi dari haris iskander ....saya boleh ketawa..

i rasa lah...our local comdians need lot of learning...

dah pula di beri bintang..why need give bintang?? komedi sangat ke?? elok bagi bintang tahi lagi bagus;P

apa modus operandi buat lawa bodoh ini??adakah Astro gunakan undi berbayar daripada penonton? mungkin...sebab boleh untung banyak itu...

cuba anda menoton ....no class....stupid

mdhelmi Publish time 6-2-2015 04:30 PM

dia depends
level boss akan terhibur tgk stock market
level eng akan terhibur bila tgk cite how do they do it?
level biasa akan terhibur bila tgk MLM

ikut citarasa masing2

Truth.8 Publish time 6-2-2015 04:43 PM

mdhelmi replied at 6-2-2015 04:30 PM
dia depends
level boss akan terhibur tgk stock market
level eng akan terhibur bila tgk cite how do ...

u cuba lihat...bila pelawak buat joke...dia pun ketawa....gimmick utk mancing penontong supaya ketawa?

terus terang saya ckp ...saya x boleh ketawa...cuba u lihat filem2 dulu...ar tompal, p ramleedan banyak lagi...aku boleh ketawa..dia all buat lawa adagaya sendiri dgn riak mukadan fizikal body ..

ini raja lawak...boleh ketawa?
XGKLBD1W8WM

mdhelmi Publish time 6-2-2015 04:48 PM

maknanya lawak x jadi la tu
tp ada yg menjadi cuma xbyk
tp mmg tujuan rancangan tu utk astro kaut untung je sbnrnya
dlm masa yg sama still naikkan harga bil....hak tuih!

Truth.8 Publish time 6-2-2015 05:07 PM

Edited by Truth.8 at 6-2-2015 09:17 PM

mdhelmi replied at 6-2-2015 04:48 PM
tp mmg tujuan rancangan tu utk astro kaut...
tp mmg tujuan rancangan tu utk astro kaut untung je sbnrnya
dlm masa yg sama still naikkan harga bil....hak tuih!

bakat kena lahir dari semulajadi bukan giler glamour...yg aku lihat...pelawat ini semua macam lawa bodoh..cuma aku suka jozan ...dia kira ok lah...cuba u lihat haris iskander....aku boleh ketawa hingga sakit perut...

memang lah ah tuiiii{:1_556:}

leahsphinx Publish time 10-2-2015 10:11 PM

Truth.8 replied at 6-2-2015 05:07 PM
bakat kena lahir dari semulajadi bukan giler glamour...yg aku lihat...pelawat ini semua macam...

Memang la xlawak. Lawak dorang kebanyakan saya perhatikan lawak xlawak. Xtau nak panggil lawak ke x. Bila tgk orang gelak guling2, saya duduk serius dan keliru apa yg lawak sebab xsampai. Lawak apa ntah. Ada la certain tu mungkin ley la tersengih cikit tengok..

Meluat je tengok org gelak benda yang xjadi lawak. Mungkin pelawak kekeringan idea. Ada gak org lain saya tanya. Hei apa yang ko gelakkan tu? Lawak ke. Jawabnya, ntah aku tengok org lain gelak, aku pun gelak la skali.... :-o

Tapi saya tgk kt rumah orang je. Xsubscribe astro pun...tu yang tertengok sekali. Menyampah. Buang masa.

Yang lawak macam P.ramlee punya film je..
Tapi u pun lawak gak. Typo bm u memang lawak.
Haha gurau..

Truth.8 Publish time 11-2-2015 09:49 AM

Edited by Truth.8 at 11-2-2015 11:21 AM

leahsphinx replied at 10-2-2015 10:11 PM
Memang la xlawak. Lawak dorang kebanyakan saya perhatikan lawak xlawak. Xtau nak panggil lawak ke...
Memang la xlawak. Lawak dorang kebanyakan saya perhatikan lawak xlawak. Xtau nak panggil lawak ke x. Bila tgk orang gelak guling2, saya duduk serius dan keliru apa yg lawak sebab xsampai. Lawak apa ntah. Ada la certain tu mungkin ley la tersengih cikit tengok..

memang lah saya keliru dan tertanya-tanya kenapa penonton ketawa?? apa yg lucu sangat...x lucu pun...penonton ini giler atau alien ?? u cuba lihat pelawat membuat lawak, dia sendiri gelak ...itu satu gimmick utk bagi penonton ketawa...

Haris iskander memang dia lahir sebagai pelawak.. dgn riak mukadan sebagai orang boleh ketawa...

Meluat je tengok org gelak benda yang xjadi lawak. Mungkin pelawak kekeringan idea. Ada gak org lain saya tanya. Hei apa yang ko gelakkan tu? Lawak ke. Jawabnya, ntah aku tengok org lain gelak, aku pun gelak la skali.... :-o
bila ada pelawak bodoh ini..maka lahir ramai pelawak2 bodoh ini di masa akan...saya rasa    pelawak malaysia ini   kebanyakan tiada bakat ...semua nak gilerglamour... mcm saya kata tadi....bakat kena lahir dari jiwa...bila dah ada bakat tersebut...sebagai orang seni...dia mampu menghiburkan dlm semua peringkat..serious, lawak dan lain...         

Tapi saya tgk kt rumah orang je. Xsubscribe astro pun...tu yang tertengok sekali. Menyampah. Buang masa.
saya sudahcancel channel ini tapi tiba2 ada pula channel ini....x tahu free ke apa...saya kena call customer service....kalau ada caj...saya cancel aja sebab lawak malaysia ini semua ini sampah ....

Yang lawak macam P.ramlee punya film je..
Tapi u pun lawak gak. Typo bm u memang lawak.
Haha gurau..
i suka cerita p ramlee...cuba u tonton madu tiga...boleh ketawa sampai sakit perut...yg paling lucu dlm filem madu tiga itu arwah ahmad nisfuyg slang arab pasalisteri 2 nak jumpa p ramlee...
typo bm saya slangorang jepun lah...lu mana tau...x sekolah heheheh

ini filem madu tiga....pasti ramai yg ketawa ...semua kaum pasti suka punya

lh8We3zYXbg

Al-Patih Publish time 13-2-2015 05:20 AM

i rasa lah...our local comdians need lot of learning...
meke seharusnya...how to learn to learn alot lah....

ibnur Publish time 13-2-2015 10:23 AM

“Daripada Bahz bin Hakim daripada bapanya daripada datuknya r.a, kata beliau :
Aku mendengar Rasulullah s.a.w. bersabda : Celakalah bagi orang yang berkata-kata dengan suatu cerita bertujuan membuat orang ketawa, lalu ia menipu, maka celakalah dan celakalah baginya”.(Riwayat Abu Dawud, al-Tirmizi)

Truth.8 Publish time 14-2-2015 12:06 AM

Edited by Truth.8 at 14-2-2015 12:14 AM

Al-Patih replied at 13-2-2015 05:20 AM
meke seharusnya...how to learn to learn alot lah....
yes learn a lot...i pernah buatshow dulu...kalau i lawa....muka serious.....x ketawa...tapi penonton ketawa...semua bangsa...

sebab itulah....seni ini kena lahir dari jiwa bukan    giler      glamour...
zaman duluramaiorang2 seni bukan giler glamoursebab mereka ini jiwa seni ...sebab itu lah filem hitam putih ..masih laku sehingga skg..
cuba lihat sarimah...rosanani dan ramai lagi...lakunan amat bagus..

Truth.8 Publish time 14-2-2015 12:11 AM

Edited by Truth.8 at 14-2-2015 12:13 AM

ibnur replied at 13-2-2015 10:23 AM
“Daripada Bahz bin Hakim daripada bapanya daripada datuknya r.a, kata beliau :
Aku mendengar Rasu ...
cerita p ramlee lebihpada    'education' contoh madu tiga....kalau kahwin 3 ...kena adil...
filem beliau banyak membawa erti positive campur dengan gelak ketawa....satu lagi...arwah suka membawa semua kaum dlm filem ....1 malaysia... this really good...
skg punya filem ...SAMPAH....no   quality...thinking about profit and hiring   peoples without talent...

Al-Patih Publish time 14-2-2015 04:39 AM

Edited by Al-Patih at 14-2-2015 04:40 AM

Truth.8 replied at 14-2-2015 12:06 AM
yes learn a lot...i pernah buatshow dulu...kalau i lawa....muka serious.....x ketawa...tapi peno ...tengok dio poong dah cukup....http://www.sherv.net/cm/emo/laughing/hearty-laugh.gif
http://www.outsidersmusica.it/wordpress/wp-content/uploads/2014/12/cc2.jpg
Pages: [1]
View full version: Maharaja Lawak astro