Orix Publish time 22-11-2014 04:22 PM

kalau format laptop, boleh continue remaining day punye antivirus ke?

Salam.

Nak tanya, kalau dah install antivirus 6 bulan lepas, n still ad lg 6 bulan activation time dia, kalau aku format laptop of coz lah antivirus tu skali kene remove, mcm mne klau nak continue back baki antivirus tu? lpastu, kalau back-up semua folder dalam hard disk, bila dah format, nak transfer balik, klau ad sisa2 virus dlam folder yg di-back up tu, cmne nak hapuskan virus tanpa mendelete file tu? last sekali, kenapa bila aku start up laptop aku, slow benooo laaa nak bukak folder atau browser... antivirus dah full scan, updated, semua unnecessary prog dah uninstall, dalam internal hard disk pn bru guna 100GB je dari 600GB... tp slow jugakkk

nacuwin Publish time 4-12-2014 08:28 PM

depend kepada bagaimana software tu detect key. kalu pakai mac adress mcm kebanyakan softwrae gune , then mmg bole reinstall semula dan masuk key lama.

aziz79 Publish time 3-1-2015 10:32 AM

boleh ajer

gravitykiddo Publish time 24-1-2015 03:01 PM

Psl laptop ko slo tu mungkin sbb byk startupprogram kot ,gune ccleaner blh tuk disable ;P

TeraJava Publish time 23-4-2015 03:25 PM

Kalau activation tu dia sync dengan internet, rasanya boleh atau pun kalau dia tak sync, masukkan key je. Lagi boleh. Silap2 dapat full balik.

Slow tubanyak faktor. Mungkin ada process yang run di background. Cuba tengok ditask manager, dan tengok berapa ram usage dan cpu usage. Kalau tinggi tu, maknanya ada something yang tengah berjalan.

tyfontechsale Publish time 20-4-2017 05:14 PM

hmm, terima kasih
Pages: [1]
View full version: kalau format laptop, boleh continue remaining day punye antivirus ke?