fry_paranoid Publish time 8-10-2014 10:13 PM

tips penjagaan ANAK ikan guppy/gapi/ikan longkang

Salam semua.aku dah search kat porem ni xder lagi create topik utk penjagaan anak ikan gupy. Ade sape2 x boleh share care jage anak ikan gupy ?? Ikan gupy betine aku baru jer lahirkan 21 anak ikan wlupon sebenarnya 22 tapi sekor d telan hidop2 oleh mak die.. so sape2 ade pengalaman share la kat thread ni ek. Buat masa ni aku xletak lagi oksigen kat tank anak2 gupy 2.. makanan pun aku xbagi lagi... tank pun kecik jer.. hopefully ape yg aku buat ni betol.. maklumla 1st time bela anak ikan.. hehe

fry_paranoid Publish time 30-10-2014 01:15 AM

Xder ker yg sudi nk komen... sedihhhhhhhh jahhh

shiina Publish time 21-3-2015 11:58 PM

Dari apa yg i tengok cara jiran bela ikan guppy ni dulu..dia bela dalam pasu tak berlubang je..pastu dia memang tak cuci2 pasu tu..saja nak biar berlumut..sebab ikan guppy makan lumut tu dan lumut tu juga membuatkan persekitaran dalam air nampak gelap dan keruh..keadaan macam nilah yang ikan guppy suka..ini akan buat dia selalu bunting..warna dan corak ikan guppy..especially yang jantan akan jadi lebih menarik dalam persitaran air yang keruh..

fry_paranoid Publish time 25-3-2015 05:41 PM

shiina replied at 21-3-2015 11:58 PM
Dari apa yg i tengok cara jiran bela ikan guppy ni dulu..dia bela dalam pasu tak berlubang je..pastu ...

Lps 5bln ada gak org reply... tq so much hahahaha.. ikan2 aku semua dah arwah.. dah lama kot dorg pn dah uzur.. tp anak2 dorg ramai.. cuma anak2 ikan gupy ni lmbt sgt bsr smp aku boring nk tggu dorg bsr.. last2 aku biarkan jer.. skang ni tinggal sekot jer ank gupy yg masi hdp yg lain semua dah kondem hehehe

noraidil_06 Publish time 26-4-2015 08:39 AM

Laaaa.baru nk cari tips.so u mmg x bela dah ek ikan guppy ni?

fry_paranoid Publish time 29-4-2015 12:19 AM

noraidil_06 replied at 26-4-2015 08:39 AM
Laaaa.baru nk cari tips.so u mmg x bela dah ek ikan guppy ni?

Masi bela tp tggl sekor jer.. the last standing baby gupy hahaha.. awak nak tips ape?? Klu stakat jge ikan gupy dewasa senang sgt.. just pastikan air letak clorin,ade oksigen n bg mkn 2 3x sehari.. mknan jgn bg byk tau.. nti air tercemar akan buat ikan gupy xselesa n guppy betina cenderung untuk melompat sebagai tnd protes huhu.. yg lain tu nk tmbh aksesori ker, ape2 ker.. tepulang.. jge ikan gupy simple sgt2 mmg sesuai utk org2 yg suke bela ikan tp malas nk buat maintanence haha

fry_paranoid Publish time 29-4-2015 12:23 AM

Bdsrkn pgalaman aku guppy female lebih dominan sbb size dorg besar... ade sekor gupy female paling besar akan serang guppy lain time aku bagi makanan.. die akan pastikan gupy lain akan turun kebawah degan menyerang gupy2 lain utk pastikan xder yg share mkanan dgn die kat atas.. kesian aku tgk gupy2 yg lain.. tp lps kena serang dorg naik atas balik huhuhu

noraidil_06 Publish time 29-4-2015 06:32 AM

Mcm mn nk make sure ade oxygen?

fry_paranoid Publish time 29-4-2015 10:25 PM

noraidil_06 replied at 29-4-2015 06:32 AM
Mcm mn nk make sure ade oxygen?

Haha apela soalan awak ni.. beli la alat oksigen ikan.. yg bubble2 tu.. xkanla xtau.. huhu

noraidil_06 Publish time 29-4-2015 11:50 PM

fry_paranoid replied at 29-4-2015 10:25 PM
Haha apela soalan awak ni.. beli la alat oksigen ikan.. yg bubble2 tu.. xkanla xtau.. huhu

mmg tatau.jgn la gelak.

aryadiTye Publish time 8-7-2015 11:29 PM

bagi ank ikan guppy tu ngn kuning telur

Omyclay Publish time 5-8-2015 01:40 PM

Aku campur je guppy, endler ngan ikan longkang tu dlm 1 tank. skarang dah keluar anak2, dah jadi keje pulak nak cam anak sape yg lahir tu :sweat3:
Kalau tank ade batu ke, pokok ke, xpayah nak risau sangat pasal makanan anak2 tu. pandai la diorg kutis2 sendiri.
Pages: [1]
View full version: tips penjagaan ANAK ikan guppy/gapi/ikan longkang