sore_itam Publish time 21-5-2016 08:39 PM

manjalara_01 replied at 21-5-2016 11:30 AM
luahan perasaan jap...sgt frust dlm x-men days of future past..die org cut part Rogue!!...
Rogue dl ...

Bg aku..sgt kecewa watak rogue gitu jer dlm rogue cut...so x ralat watak dia xde utk ori version except last scene tu je...

Rogue dlm movie franchise xmen mmg sgt mengecewakan..

sore_itam Publish time 21-5-2016 08:49 PM

Dah tgk movie ni td..xtau la nk ckp best sgt atau biasa2 je..tapi overall ok la aku suka..
Ofkos quicksilver watak paling best..
Mati2 ku igt jubilee ada guna power dia yg colorful dari tgn dia tapi hampeh...
Aku suka outfit team xmen yg last scene..hampir menyamai costume comic..

sore_itam Publish time 21-5-2016 08:54 PM

Ada scene cyclops jean jubilee dan nightcrawler lps tgk wayang citer star wars return of jedi..dialog jean grey ckp movie ke3 sll paling worst..xtau nk kutuk x3 last stand ke hapa..hehe

mbhcsf Publish time 22-5-2016 12:02 AM

manjalara_01 replied at 21-5-2016 12:29 PM
wow!..ade ape dgn Dana Scully pulak?...menarik ni....
setahu i she allz..muncul in the 90s...:lol ...

hmm? i said - a lady character like Dana scullybukan dana scully dalam film tu.

kenapa tak 4/ 5?

sebab i perceive film ni macam continuumsatu garisan lurus dan bersenggat gitu dan ada pattern filsm yg bagus dan entertainingygsekelompok macam x men frachise ni memang entertaining , idea plots yg simple tapi garapannya mantap, pace wise yang i suka dan i suka yg scriptnya witty ...soselalunya x men film dalamrange ni.the best for me- selalunya macam bourne, inception, martian, everest - yg ada elementhinking, idea yg best , ade interesting idea yg best, plots, character , and the casts

dan yg film a bit rubbishsampah pada i batman vs superman , deadpool, yg ntahkosong je , i tak suka film camtu ..
i tak suka horror jugakhahahaha

for animation - tangled and zootropolis bessst,yg suam suam kukuyg the mind tusebab hahahah silapdua 3 konsep tapi bolehlaa kalau nak tahu gitu gitu hahahah

mbhcsf Publish time 22-5-2016 12:10 AM

manjalara_01 replied at 21-5-2016 12:29 PM
wow!..ade ape dgn Dana Scully pulak?...menarik ni....
setahu i she allz..muncul in the 90s...:lol ...

i noticed thread you pasal illuminati tu- all those thingsyg bersifat esotericgitu hahahhaai have read your thread dan i dapati

macam you baru sedar , ek ? gitu ke? may i say that ?
ya ka?

hehehe...tapi benda ni dah lama dah someone gave me satu audiocassette pasal the shadows...so dah tahu dahkwujudan depa cumanyau know

kalau kita tahu benda ni - kan , chill...sebab as Muslims yg percaya pada semua rukun iman kan - apa kita nak takut ? kan Allah dah bagi quran dan peringatan? kita hopeless sebab kita ingat depa so powerful tapi kan actually , they plan, Allah also plan ...so, just take note sajala pada i ...be aware - dan yg paling pentingapa yg kita perlu mantapkan diri kita dengan - ilmu yg sahih, pemikiran yg betul, be aware , etc etc . Only with Allah's guidance and his Mercy dan , ajaran / sunnahrasulullah saw sahajayg perlu kita ikut .

so...pada iit is okay ...yg berkuasa itu Allah.
i am sure you boleh rujuk - hadis tamim ad dhari ...

bluemenx Publish time 22-5-2016 10:04 AM

faiz-za Publish time 22-5-2016 11:12 AM

Edited by faiz-za at 22-5-2016 11:14 AM

Nak komen jugak
I tak pernah baca komik marvel
Follow x men ni pun lepas astro duk tayang cerita dorang sebelum ni
So, start layan kat wayang days of future past dulu

Untuk apocalypse ni, i puas hati jugak
Sebab bila tengok trailer, tak boleh nak bayangkan jalan cerita macam mana
Rasa macam nak tengok lagi pun ada

manjalara_01 Publish time 22-5-2016 12:13 PM

mbhcsf replied at 22-5-2016 12:10 AM
i noticed thread you pasal illuminati tu- all those thingsyg bersifat esotericgitu hahahhaai h ...

i tau jgk psl ni dah lame...
cume indept tu baru2 ni sj....i dpt tahu..

tu pun kebetulan...jenguk2 youtube thread psl golongan preppers ni..
a new thing for me jgk...curious kenapa die org sgt....into it...and then from there...
kebetulan ade dokumentari psl 9/11....so 1 thing lead to another....sampai la ke illuminati tu...:lol:

philipinoe2 Publish time 22-5-2016 10:09 PM

Edited by philipinoe2 at 22-5-2016 10:21 PM

Br tgk td..to sameri in 1 ayat, kesah resurection ence sabahnur kononnye mutan 1st dunia nk hancurkan dunia tp last mati di tgn jeangrey..:$

Henrik still teda istiqumah, kejap nk jd baik then jahat then baik then jahat..last baik..dlm cite ni la..

Intro mcm mane charles jd botak dlm cite ni..

Nora bg 2.5 bintang.

sekngucing Publish time 22-5-2016 10:41 PM

jean grey ada phoenix force, kuasa yg out of this world
memang apocalypse takdak chance

hanakikan Publish time 23-5-2016 03:14 PM

scene paling best bila Jean transform jadi Phoenix. mampos gak si en sabah nur yg claim the most powerful mutant.

tapi Phoenix the most strongest n powerful mutant kan.

hanakikan Publish time 23-5-2016 03:18 PM

antara watak x-men paling bosan semestinya storm. tgk storm masa budak2 ni pun boring. sampai ke besar pun bosan je watak dia. :lol: kalau dari dulu lebihkan watak Rogue, kurang kan watak Storm lagi best

skystrike Publish time 23-5-2016 10:28 PM

bagi aku mudah sangat xmen ni kalahkan appocalypse........dan awal sangat phoenix force muncul dari badan jean grey...

skystrike Publish time 23-5-2016 10:37 PM

Edited by skystrike at 23-5-2016 10:39 PM

scene yg aku suka:
quicksilver selamatkan org dari mansion...ramai fan2 yg cakap scene ni paling awesome dlm filem ni...
wolverine mengamuk nak lari dari weapon x lab...memang bruntal...
scene family magneto kena bunuh...memang emosional...sebab tu la sampai tua magnetobenci dgn manusia...

yang lain tu biasa2 je....even scene fight dengan 4 horseman n appocalypse tu bagi aku biasa je...cgi je gempak...

redz85 Publish time 24-5-2016 12:05 AM

nightcrawler lah cute.. esp masa dia berempat pergi tengok wayang.. baju style michael jackson

atira Publish time 24-5-2016 10:02 AM

sempat la tgk ahad lepas..
aku suka je jalan cerita dia.... wpon kalau nak ikut time line x-men...mmg huru hara jadinye.
tapi katanye ni mmg universe x-men lain no berapa tah..
so aku abaikan je timeline yg haru biru tu.

Lilith. Publish time 24-5-2016 02:52 PM

so scene credit yg last tu. utk muvi wolverien yg akan datang?

fazamania Publish time 24-5-2016 03:25 PM

Edited by fazamania at 24-5-2016 03:29 PM

Dah tengok semalam.. mmg best lah.

Soalan yg buat aku tertanya2..

1. Adakah betul dlm komik kuasa storm, magneto telah diupgradekan oleh en sabah nur?

2. Kenapa prof X still guna cerebro tapi dlm movie ni dia pon diupgrade jugak kuasanya.

3. Kenapa Wolverine tidak berbogel seperti dalam movie Wolverine Origin dan Movie X-Men yg lain. Ni dah dikurung plak dlm kotak besi.

4. Kenapa kuasa "Phoenix"Jean dah nampak dari zaman remaja sedangkan selepas dia hidup balik baru power sebenar dia ada?

Soalan ni aku compare dgn movie x-men yg lain.. maklumlah kite bukan kaki komik x men

edee_91 Publish time 25-5-2016 02:08 AM

hanakikan replied at 23-5-2016 03:14 PM
scene paling best bila Jean transform jadi Phoenix. mampos gak si en sabah nur yg claim the most pow ...

phoenix tu sefaham aku dia bukan mutant, tapi power cosmic ka apa lancau gitu ka lebih kurang?

Weller Publish time 25-5-2016 07:40 PM

movie yang best

tapi salah bawak teman gi tengok. buat mood tengok movie hilang separuh.

kasi 7.5 bintang

nightcrawler ' what did i missed' lepas dah abes lawan rasa macam nak penyet je dia. huhu

part charles n hank gi jumpa moira kat office cia tu satu panggung gelak [ teman sebelah duk sibuk tanya pesal , pesal. spotong stim betul. huhuhu ]
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9
View full version: XMEN APOCALYPSE - May 2016