RockRockRock Publish time 11-8-2014 06:27 PM

Caesarean

Kenapa wanita yang bersalin gunakan kaedah Caesarean?

suapaya SEGITIGA EMAS tak rosak...

sbb tu ramai lelaki x sedap bila main bini dia lps pantang sbb dan KEDABAK KOYAK BESAR...

http://www.sciencephoto.com/image/290339/350wm/M8100353-Caesarean_birth-SPL.jpghttp://urogyn.org/med_photos/vaginal_vault_suspension/vaginal_vault_suspension2_sm.jpg

Buat semua wanita bersalin guna caeseren........

tut kalian akan sentiasa sedap ditembak ...........................

SUMBER : DOKTOR GILA SEKS

Dewa19XKangen Publish time 11-8-2014 07:51 PM

abg sepupu aku anak2 dia 3x kuar ikut tingkap.. doc suruh pencen.. padahal dia ngan bini dia masih muda dan kuat lg.. kesian aku tengok.. dah kuar semua pompuan mesti dalam ati nak juga anak jantan..

sapa ada pengalaman?memang kena pencen ka?

gnote_2 Publish time 11-8-2014 08:11 PM

Dewa19XKangen posted on 11-8-2014 11:51 AM static/image/common/back.gif
abg sepupu aku anak2 dia 3x kuar ikut tingkap.. doc suruh pencen.. padahal dia ngan bini dia masih m ...

Biasanya tiada had untuk bilangan pembedahan caesarean yang boleh dlakukan. Walau bagaimanapun, lebih banyak caesarean yang anda jalani, lebih banyak masa yang diperlukan bagi setiap pembedahan dan semakin meningkat risiko komplikasi serius.

Semua caesarean membawa risiko menyebabkan perekatan kulit ketika anda sembuh. Perekatan adalah jalur tisu parut yang boleh menyebabkan organ-organ lain di dalam abdomen anda bersambung satu sama atau pada dinding perut anda di bahagian dalam.

Selepas satu pembedahan, kira-kira separuh wanita mengalami perekatan dan ini meningkat kepada 83 peratus selepas tiga pembedahan. Perekatan boleh menyebabkan kesakitan kerana ia menghadkan pergerakan organ-organ dalaman anda. Kadangkala, perekatan membawa kepada masalah kesuburan, sebab ia boleh meletakkan tekanan ke atas tiub fallopio atau menyumbatkannya.

Jika anda mempunyai banyak tisu parut, boleh menjadi lebih sukar bagi pakar obstetrik untuk membuat satu pembukaan di dalam uterus anda. Ini mungkin bermakna pembedahan mengambil masa lebih lama. Ia juga meningkatkan kemungkinan pakar obstetrik tersilap membuat potongan pada pundi kencing atau usus anda.
itu yg aku dengar masa doc nak operate bini aku. risiko2 dia.. selalunye limit 3 or 4 kali je.. lepas tu da kira high risk da... anak aku yg 1st lahir guna operation.. yg second secara normal plak..

Dewa19XKangen Publish time 11-8-2014 08:19 PM

gnote_2 posted on 11-8-2014 08:11 PM static/image/common/back.gif
itu yg aku dengar masa doc nak operate bini aku. risiko2 dia.. selalunye limit 3 or 4 kali je.....

ngeri.. simpati pun ada sebab x normal cara beranak.. nie kira kalo kita makan produk bagi baik isi dalaman(haruan,herba) pun cam xda makna.. sebab isi dalam perut dah macam2 kena tekanan masa pembedahan yang lama.. perrghhhhh

gnote_2 Publish time 11-8-2014 08:27 PM

yup. sbb tu la aku push juga wifey aku guna kaedah normal utk anak ke 2.. masa pantang pn lagi senang nak jaga. masa anak 1st dlu, siap kena g hospital balik. luka operation terkoyak balik. padahal xde la wat kije berat sgt.

clarizsa Publish time 12-8-2014 12:24 AM

kebetulannya topik ni... baru je baca psal koyakan perinium yg wat i sgt seram...

RockRockRock Publish time 12-8-2014 12:27 AM

betul ke ibu caeseren ni lps operate 6 bulan baru boleh make love?

hana930505 Publish time 8-10-2014 04:54 PM

Kalau terpaksa operation disebabkan kekangan lain, tak apa,, tp kalau segaja sebab nak jaga vagina, rugilah wanita itu,, feel the pain,,,, pahala tu... Seperti berjuang di medan perang..:-)

mattzzx Publish time 8-10-2014 05:32 PM

hana930505 posted on 8-10-2014 04:54 PM static/image/common/back.gif
Kalau terpaksa operation disebabkan kekangan lain, tak apa,, tp kalau segaja sebab nak jaga vagina,...

u dah pernah berjuang?

hana930505 Publish time 8-10-2014 08:07 PM

mattzzx posted on 8-10-2014 05:32 PM
u dah pernah berjuang?

Kalau belum pernah i takkan pernah berani kata macam tu,,, kalau si ibu mati ketika melahirkan, ganjarannya syahid.. Tp itu tak bermakna ibu yang beranak melalui operation xde pahala...

Itu hanya pendapat saya,, feel the pain... Sekejap je.. Kalau operation sakitnya lama,,,

mattzzx Publish time 8-10-2014 09:43 PM

hana930505 posted on 8-10-2014 08:07 PM static/image/common/back.gif
Kalau belum pernah i takkan pernah berani kata macam tu,,, kalau si ibu mati ketika melahirkan, ga ...

U dah brapa kali berjuang?
Sakit skit jer mcm di gigit semut ya.... Hehe

potsshine Publish time 13-10-2014 12:23 PM

lau ada rezeki diberi pluang..lebih baik normal..soal rabak tu x timbul..makan manjakani selama 44 hari tu..lagi ketat dari anak dara tau silap haribln tak jumpa lubang (ini penglaman org yg makan manjakani dan org yg bersama dgn pengamalnya)…

Sy x berpeluang nk normal..dh 2 anak dah…1st experince n 2nd ni lain experience nye…bkn senang wehhhh nk beranakkk…hr ni dh 2 bulan for 2nd bby...

poyohabis Publish time 17-10-2014 08:26 AM

Aku dua2 kali ceaser.. Kali kedua nak bersalin normal asalnya x berjaya.. Kembar darah dah 5 hari.. Pecah air ketuban 8 jam pon x bukak2 laluan.. Lg doc pakar n nurse srh jgn teran takut baby bengkak. Psl laluan x bukak.. Suami aku lak dtg kul 8 pg coz anak sukung x de org jg.. Tp ms duk labor room 8 jam x terasa lama pun mungkin sebab aku msk sn kul 3 pg.. Suami aku lak kulit putih melepak jd doc ingat dia cina kelam kabut la takut kene marah gan suami aku pdhal suami aku dah kejung tepi bilik.. Sakit berganda lps abis bius yg no dua ni.. Sempat la merasa kembar darah,pecah air ketuban n sakit nak meneran.. Rs2 nya kalo laluan bukak x teruk sgt kot beranak coz baby dah memang kepala kebawah sgt dah..

jackdanziger Publish time 17-10-2014 10:36 AM

hana930505 posted on 8-10-2014 04:54 PM static/image/common/back.gif
Kalau terpaksa operation disebabkan kekangan lain, tak apa,, tp kalau segaja sebab nak jaga vagina,...

Ada yg mati tau kalu bayi terlalu besar. Tak ada gunanya feel the pain...

hana930505 Publish time 18-10-2014 03:13 PM

jackdanziger posted on 17-10-2014 10:36 AM
Ada yg mati tau kalu bayi terlalu besar. Tak ada gunanya feel the pain...

Saya dah cakap... Kalau ada kekangan lain tak apa..yang memang disarankan oleh doktor... Silakan operation... Apa yang ingin dihighlightkan di sini, yang sengaja nak operation, padahal mampu bersalin cara normal...

hanasensei Publish time 19-10-2014 01:26 PM

Aku bru lepas wat pembedahn sbb ectopic pregnancy. .sedih gak..pntang cam org bsalin..cuma xde baby jer..

sakit oo..bila jhitan yg sebelah dlm tu mcm trik muscle .. 3 buln gak kna rehat drii bsama..

Berbalik pda topic..org laki ni thu nk tembak n fikir sedap jer ker..x fikir ker sakit isteri msa nk meneran tu.. yg bsalin ceaser pun sakit gak tau.. nk baring pun pyah..rsa mcm nk terbuka jer jhitan msa awal2...nk btuk, bersin, gelak pun seksa..

bellaa Publish time 19-10-2014 11:38 PM

Nak tanya. Kalo bersalin secare normal, adakah kemotan dah x sepower dulu?

im_Q Publish time 1-11-2014 02:16 AM

Kenapa lah ada yang memilih caesarean daripada beranak normal, tak nak sakit lama-lama ke?
Ingat best ke ada parut dan kulit perut buncit kalau tak jaga betul-betul?

Oh ya nak luka caesarean cepat sembuh, boleh cuba produk 4life {:1_132:}

adila39 Publish time 7-1-2016 01:48 PM

aku ceaserean jgk dulu..baby heart beat dah mula slow, baby aku besar so aku push push xnak kuar ...doc kata kepala anak aku besar and pejal so dah masuk laluan tu but stuck...

aku ingat lagi..nurse and doctor kelam kabut perpare for ceaser sbb last minute...aku dari pagi sampai nak maghrib try to push xkuar jugak...kaki asyik cramp je...siap mintak air haus tekak...sib baik bawak tak potong...tu aku rasat erhutang budi kat doc tu....kdg2 bezanya jugak dgn doc yg berpengalaman...maknanya senior doctor ni depa tau and bole agak2..xlah ikut teori je....so selamatla burit aku tu..

cuma ceaser ni susah la nak gerak....sakit wooo 3 , 4 bulan jgk nakmove normal.

but now ok je...and bawah tut still maintain..anak dara tu xla...tp exercise utk bg kuat kemut....daily routine..try kemut2..kasi otot tu exerciseee :)

watie_na Publish time 7-1-2016 05:32 PM

aku ceaser 2x. dua-dua sebab jln tak buka, tapi dah contraction.
aku tak ada masalah nak gerak. 1st ceaser ambil masa 2 hari. lepas tu dah boleh gerak, and masa pantang balik rumah mak, tapi end up aku yg jaga mak sebab dia jatuh sakit. 2nd ceaser pun sama. tapi 3 hari kat ICU. lepas tu ok dah aku yg urus sendiri discharge kat kaunter 1st floor, wad 2nd floor. tapi jalan kena tampung perutla. mungkin aku lasak kot. org tau aku baru bersalin pun sebab perut buncit and pakai stoking.

aku pernah je jumpa yg dah 5x ceaser.
Pages: [1] 2
View full version: Caesarean