tabasco Publish time 9-4-2014 07:44 PM

HOUSE OF DIOR

Selamat datang ke rumah Dior di mana semua peminat dior mahu pun bukan peminat boleh berkongsi maklumat tentang apa sahaja tentang dior. sebarang perkongsian maklumat dan GAMBAR milik sendiri terutamanya akan dijamu dengan kredit yang lumayan.

but first, let's talk about makeup!!! and skincare :lol:

tabasco Publish time 9-4-2014 08:04 PM

ni blush pertama yang tab beli, tahun 2011 tak silap. strawberry sorbet. rasanya dah discontinued.

yang ni ada 2 shades. di malaysia cuma ada 001 pink.tab punya 002 coral beli di usa.tak ingat apa tah namanya ni. limited edition.

yang ni pun terlalu limited edition kekdahnyaa...tab jumpa ni kat KL sahaja. semua tempat xde jual.sarawak dah sold out, kat australia memang takda rasanya.diorblush cheek creme 651 panama rm90.

and this one was from their rosy glow collection.awakening blush ape benda tah namanya. ni permanent collection and ada 1 je pilihan warna.

ni adalah blush dari trianon edition for spring.ada 2 warna, pink mcm ni dan coral.agak kecewa dengan koleksi ni sebab warna dia tak berapa nampak utk orang asia yang tak berapa nak cerah ni.

semua blush dan eyeshadow palette datang dalam kotak dan velvet pouch ini.

keretaapi Publish time 9-4-2014 11:15 PM

i suka dior lip glow... tu je ada product dior... :lol: plan nak try airbrush foundation dia soon.

keretaapi Publish time 9-4-2014 11:16 PM

oh ya i have the perfume jadore tu gak. kira ada 2 la barang dior.. :loveliness:

emelia1509 Publish time 10-4-2014 01:12 AM

Luv Dior make up so much

nemonemonemo Publish time 10-4-2014 08:49 AM

Dior nude BB crea, tu mmg bagus, my skin is very oily wth dull complexion, dior nude ni bagi coverage with matte finish n skin tak oily. I pakai no 2. Dah try sooo many type of bb cream dari yang murah dan yg mahal tapi ni jugak pilihan hati. But the price is a bit steep.

airisa Publish time 10-4-2014 11:45 AM

i pun suka dior nude bb cream ... my first ever dior skincare/make up. try mcm2 foundation and bb cream, yg ni satu je yg work wonders on my skin .. i pakai 001.

dpt mcm2 sample for skincare dior .. belum try lagi ...

my first dior items i guna .. tendre poison perfume .. yg ni org bagi hadiah.

1st dior items i beli .. nude bb tu la .. baru ni, beli set of 5 miniature dior perfume (5mlm each) kat satelite building klia ... saja je buang duit .. keluar dari lounge sebelum ke gate, singgah & beli .. impulse buying .. heheheh ...

sobsob Publish time 10-4-2014 11:54 AM

Baru2 ni compact powder case aku tercabut setelah bertaun2 lamanye aku guna sedih aku. Selalu beli refill je. Nasib skarang dh jarang pakai bedak. Foundation dia pun best.
Sunblock dior aku kurang suka sebab ada brand lain yg lagi best bagi aku.
Pastu antara yg aku ada skarang dan mungkin dah expired pun kot sebab aku jarang2 mekap: eyeshadow 5 kaler, lipstick n lip gloss. Aku beli pun sbb nak dpt free makeover yg aku gunakan utk pegi kenduri kawen atau dinner. Dasar x reti mekap.

sleepyfish Publish time 10-4-2014 02:00 PM

I tengah aim fluid stick. Best texture dia, tried last sunday

Czaziq Publish time 10-4-2014 02:19 PM

mmg best make up dior. i suka beli kat parkson klcc. sales assistant dia baik nama siti. selalu call i utk bgtau promotion yg dior buat. plg best dia selalu mekap kan i free je. so kalo gi klcc mesti pegi sana dlu then baru lah pegi shopping. lol.

daiman Publish time 10-4-2014 02:29 PM

Penah try skim care dior for whitening range. Pada aku biasa2 je. Tapi jadore perfume kesayangan hamba. Love2..!

RosesAre_Red Publish time 10-4-2014 03:43 PM

Dior’s Diorskin Forever Compact Foundationterbaik yg pernah sy cuba berbanding jenama lain, jatuh cinta sangat2.. {:loveo

airisa Publish time 10-4-2014 07:03 PM

sleepyfish posted on 10-4-2014 02:00 PM static/image/common/back.gif

tak try dior punya lagi but i dah ada yang estee lauder & maybelline punya ... suka dua2 .. so, tak rasa nak try dior ... kang, tak habis guna .. hihihi

tinker_bell Publish time 10-4-2014 07:14 PM

tt..tlg list kn harga handbag dior kt msia..

cepheid Publish time 10-4-2014 07:33 PM

http://2.bp.blogspot.com/-Rv9_gPjJpG4/UOcFwy6ezTI/AAAAAAAAAGo/EWmHHIP6pJ4/s1600/Lady+Dior.png

lady dior :drool3:

munchkin Publish time 11-4-2014 01:17 AM

Dulu in year 2002 masa dior keluarkan whitening serum pernah beli. Kulit jadi glowing and sekata. Best sangat.

tabasco Publish time 11-4-2014 08:24 AM

keretaapi posted on 9-4-2014 11:15 PM static/image/common/back.gif
i suka dior lip glow... tu je ada product dior...plan nak try airbrush foundation dia soon.

klau dah try update la sini ok..nak tau gak hehe

tabasco Publish time 11-4-2014 08:25 AM

nemonemonemo posted on 10-4-2014 08:49 AM static/image/common/back.gif
Dior nude BB crea, tu mmg bagus, my skin is very oily wth dull complexion, dior nude ni bagi coverag ...

hrga dior bb cream ni brape ek?tak penah cuba lagi walaupun SA beria2 suggest

tabasco Publish time 11-4-2014 08:27 AM

sleepyfish posted on 10-4-2014 02:00 PM static/image/common/back.gif

i bought one!! memang best tekstur dia...less thick compared to lipstick.rasa mcm tak pakai apa2 pun ada tapi warna dia semua cantik2

tabasco Publish time 11-4-2014 08:29 AM

Czaziq posted on 10-4-2014 02:19 PM static/image/common/back.gif
mmg best make up dior. i suka beli kat parkson klcc. sales assistant dia baik nama siti. selalu call ...

siti?nanti i cari dia :lol: tab ingat lagi last time tab pg sana ada customer ni cari siti tapi masa tu siti takde.cuti CNY rasanya haha...SA yang tolong tab masa tu pun baik.tak ingat lah namanya.
Pages: [1] 2 3
View full version: HOUSE OF DIOR