pompankabaret Publish time 4-3-2014 11:46 AM

Jawatan kosong

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1239698_365745070222897_941505356_n.jpg

Sephiroth Publish time 4-3-2014 01:01 PM

Bagus lah itu. Nanti kepala juga kosong macam masjid kamu juga. Tak payah Sains, tak payah Teknologi, tak payah ilmu duniawi. Hidup tak ubah macam zombies dlm Walking Dead. {:1_550:}

Mr_Beruk Publish time 4-3-2014 02:00 PM

Kawan mb dolu penah gak keja jawatan ni, tapi dia dah letak jawatan sekarang. Kata-nya ponat asyik dok keja je manjang dari pagi sampai ke malam tapi gaji tak dapat2 juga, malah taukeh/bos pon tak muncol2, yang ada coma wakil2 bos jer dok janji macam2 tapi tak beri apa2. Sobab rasa tertipu, dia pon berhenti keja dan keja sendiri tapi ramai lagi kawan2 dia yang masih berharap dan terus bekerja, diorang kata wakil2 bos dah cakap yang bos dah bayar tapi mungkin mereka tak perasan sebab sibok bekerja. Wakil-wakil bos cakap nanti bila dah pencen baru depa akan dapat nikmati hasil kerja depa sekaligus. Ok jugak tu, biar lambat asal selamat..padan muka kawan mb sbb berhenti awal..:loveliness: Last edited by Mr_Beruk on 4-3-2014 02:01 PM

Sephiroth Publish time 5-3-2014 09:28 AM

Mr_Beruk, kalau sesuatu kerja itu tak menbawa faedah pada masa itu juga, TAK BERGUNA kamu melakukannya. Masuk akal kah kalau majikan kamu tidak berikan gaji tetapi menberikan janji kosong shj? Habis itu, nak makan apa? Pasir? Rumput? kayu?

Sama juga dgn Spiritualism. Kalau sesuatu agama itu tidak menberikan faedah kpd anda semasa hidup (secara rohani, mentality serta physical), tak guna kamu mengikuti agama sedemikian. Buang masa hidup kamu di dunia ini je. Lebih baik kamu menjadi atheist, mengejar ilmu duniawi dan berkhidmat kpd masyarakat dgn ilmu anda itu.

Truth.8 Publish time 5-3-2014 11:03 AM

Aku tak sembayang banyak kali ...sebab kena ikut trendzaman....kita kena majukan diri dan negara....isu pasal spirituality...kena ada balance...
bangun pagi , mandi...saya baca ayat dari Bibledlm 1minute....

malam sebelum tido....baca bible dan memberi pujian pada si DIA...

itu aja....amalan2 lain macam sedekah....hari2 saya buat...siram air pada pokok , memberi beras makan pada burung dan setahun sekali...sedekah makanan padaorang2 tua 'old folks home"

hidup saya sihat, rezeki ok dan hati tenang....
bukan mimpiutk dpt pahala ,bonus, bidadari di syurga ...yg penting...iklas diri kita dan pada si DIA:)- Amin{:1_545:}

p/s:apa2 pun...muslims yg kerap ke masjid orang yg baik juga...cuma !!! u pikirlah sendiri

Last edited by Truth.8 on 5-3-2014 02:01 PM

zamkumis Publish time 5-3-2014 05:07 PM

Hiiii.. lama tak masuk sini...semua sihat?

Hmm...perkara(gambar) ini berkaitan dengan iman, dan iman itu tidak ada pada kamu semua(non muslim). Bagi yang Islam pula iman mereka lemah, hanya orang yang kuat iman sahaja yang rajin ke masjid dan surau.
Ini tidak ada kaitan dengan korang, sebab korang tak ada iman.

Truth.8 Publish time 5-3-2014 05:14 PM

zamkumis posted on 5-3-2014 05:07 PM static/image/common/back.gif
Hiiii.. lama tak masuk sini...semua sihat?

Hmm...perkara(gambar) ini berkaitan dengan iman, dan i ...
hai zamkumis aka kuman....lama tak jumpa...macam biskut...sekejap ada sekejap tak ada...barangkali sibuk mengisi jawatan kosong di atas...solat tak abis2 utk mendapat bonus mingguan, pahala dan bidadari kot:)

ya lah..iman di katakan ...macam saya non muslim tidak ada iman yg dikatakan oleh saudara kita zamkumis aka kuman...tak apa lah....akhirat nanti si DIA dpt menilai mana iman dan mana yg tidakiman ....mulut ckp iman tapi hati bukan iklas...{:3_87:}

Last edited by Truth.8 on 5-3-2014 05:18 PM

Mr_Beruk Publish time 5-3-2014 06:51 PM

Betol tu chegu seph, mb setujuk, lebih baik cari sesuatu yang bermakna dari lakukan yang sia-sia. Tetapi dalam hal sepandok di atas ia-nya bolih difahami sekira-nya kita melihat-nya dengan lebih teliti. Manosia ni rata2-nya menginginkan keuntongan bagi diri-nya sendiri dalam apa sahaja yang ia lakukan, baik dari duniawi mahupun afterlifewi. Mereka adalah bisnesman dari satu sudut, yang sentiasa berkira-kira dalam setiap pertimbangan. Jika ia berpendapat ato diberitahu ato dijanjikan bahawa ia akan dapat untong, maka ia akan merasa teroja dan bersemangat untok melakukan-nya. Jika tak dapat untong, maka mereka takmau buat.

Persoalan-nya di sini, bolihkah ogama ato lebih tepat-nya kepercayaan, digunakan untok mencari untong untok diri sendiri sepertimana contoh di atas? Dapatkah seseorang itu pergi lebih jaoh dalam memahami ogama sekira-nya dia berbuat demikian? Apa pendapat sdri..

Truth.8 Publish time 5-3-2014 07:12 PM

Mr_Beruk posted on 5-3-2014 06:51 PM static/image/common/back.gif
Betol tu chegu seph, mb setujuk, lebih baik cari sesuatu yang bermakna dari lakukan yang sia-sia. Te ...
Betol tu chegu seph, mb setujuk, lebih baik cari sesuatu yang bermakna dari lakukan yang sia-sia. Tetapi dalam hal sepandok di atas ia-nya bolih difahami sekira-nya kita melihat-nya dengan lebih teliti. Manosia ni rata2-nya menginginkan keuntongan bagi diri-nya sendiri dalam apa sahaja yang ia lakukan, baik dari duniawi mahupun afterlifewi. Mereka adalah bisnesman dari satu sudut, yang sentiasa berkira-kira dalam setiap pertimbangan. Jika ia berpendapat ato diberitahu ato dijanjikan bahawa ia akan dapat untong, maka ia akan merasa teroja dan bersemangat untok melakukan-nya. Jika tak dapat untong, maka mereka takmau buat.

Persoalan-nya di sini, bolihkah ogama ato lebih tepat-nya kepercayaan, digunakan untok mencari untong untok diri sendiri sepertimana contoh di atas? Dapatkah seseorang itu pergi lebih jaoh dalam memahami ogama sekira-nya dia berbuat demikian? Apa pendapat sdri..
soalan maut ini....saya tak ada idea macam mana nak jawab....skr Mr Beruk aka monyetakan merasa teroja dan bersemangat untoktanya soalan2 maut pada non muslim ini...

apa2 pun....kita tunggu jawapan darimadam sepiroti .....aku tak sabar2 tunggu madam punya jawapan{:3_87:}
Last edited by Truth.8 on 5-3-2014 07:16 PM

Mr_Beruk Publish time 5-3-2014 07:22 PM

Truth.8 posted on 5-3-2014 07:12 PM static/image/common/back.gif
soalan maut ini....saya tak ada idea macam mana nak jawab....skr Mr Beruk aka monyetakan meras ...

Takda la T8, soalan umum jer tu. Bukan ditujukan utk moslim ato no-muslim. Cuma terlintas bila baca sepandok di atas. Mudah2an kita sama2 dapat persepahaman bersama di sini. :D

Sephiroth Publish time 6-3-2014 08:37 AM

by Mr_Beruk

Manosia ni rata2-nya menginginkan keuntongan bagi diri-nya sendiri dalam apa sahaja yang ia lakukan, baik dari duniawi mahupun afterlifewi. Mereka adalah bisnesman dari satu sudut, yang sentiasa berkira-kira dalam setiap pertimbangan. Jika ia berpendapat ato diberitahu ato dijanjikan bahawa ia akan dapat untong, maka ia akan merasa teroja dan bersemangat untok melakukan-nya. Jika tak dapat untong, maka mereka takmau buat.

Jangan jadi bodoh. :curse:

Jangan cakap makluk bodoh sedemikian yg hanya mahukan keuntungan shj sbg makluk yg mencari Tuhan. Mereka tak cari tuhan, mereka sedang mencari Syaitan - kerana hanya Syaitan shj yg menjanji seribu satu benda di dunia hidup dan selepas mati. Makluk sedemikian (manusia "businessman" spt apa yg kamu katakan itu) akan tersesat dan tak akan berjumpa dgn Tuhan walaupun seribu kali mati dan hidup balik.

Jawapanya - TAK BOLEH.

Kenapa tak boleh? Kerana tujuan anda (mengikuti sesuatu agama) sudah terpesong sama sekali dgn tujuan asal agama tersebut. Agama harus digunakan sbg jalan menperbaiki diri sendiri. Kalau kamu tak nak mengubah diri sendiri, degil mahu hidup macam haiwan dan hanya memikirkan keuntungan dunia dan akhirat, maka tujuan kamu sudah terpesong dgn tujuan asal agama tersebut.

Pada masa yg sama, kamu kena ingat - BUKAN SEMUA AGAMA ADALAH SAMA. Ada agama Tuhan dan ada agama Manusia (palsu). Agama Tuhan adalah utk mendekati diri manusia dgn Tuhan - tanpa mengira untung atau rugi seseorang itu. Agama manusia adalah "business plan" yg lebih kpd untung dan rugi - kerana apa yg manusia buat adalah pelaburan. Dia melaburkan masa dan tenaganya dan dia mengharapkan keuntungan di dunia dan akhirat.

zamkumis Publish time 6-3-2014 08:41 AM

Truth.8 posted on 5-3-2014 05:14 PM static/image/common/back.gif
hai zamkumis aka kuman....lama tak jumpa...macam biskut...sekejap ada sekejap tak ada...barangkali ...

{:3_98:} Hehehe...lama tak bertandang disini, t8 sihat ke? hmm walaupun fahaman kita berbeza tapi ada baiknya kita berforum secara berhemah, memaki hamun bukanlah menunjukkan satu tamadun yang baik.

{:3_91:}

zamkumis Publish time 6-3-2014 08:45 AM

hai zamkumis aka kuman....lama tak jumpa...macam biskut...sekejap ada sekejap tak ada...barangkali ...

hai zamkumis aka kuman....lama tak jumpa...macam biskut...sekejap ada sekejap tak ada...barangkali sibuk mengisi jawatan kosong di atas...solat tak abis2 utk mendapat bonus mingguan, pahala dan bidadari kothttp://mforum.cari.com.my/static/image/smiley/default/smile.gif

ya lah..iman di katakan ...macam saya non muslim tidak ada iman yg dikatakan oleh saudara kita zamkumis aka kuman...tak apa lah....akhirat nanti si DIA dpt menilai mana iman dan mana yg tidakiman ....mulut ckp iman tapi hati bukan iklas..
hehe ini adalah janji untuk orang yang beriman... kalau kau beriman pun tentu kau rasa lege.. beriman tu maksudnya yakin pada perkara yang memang tak nampak, kecuali selepas mati.

zamkumis Publish time 6-3-2014 09:02 AM

Mr_Beruk posted on 5-3-2014 06:51 PM static/image/common/back.gif
Betol tu chegu seph, mb setujuk, lebih baik cari sesuatu yang bermakna dari lakukan yang sia-sia. Te ...

Persoalan-nya di sini, bolihkah ogama ato lebih tepat-nya kepercayaan, digunakan untok mencari untong untok diri sendiri sepertimana contoh di atas? Dapatkah seseorang itu pergi lebih jaoh dalam memahami ogama sekira-nya dia berbuat demikian? Apa pendapat sdri..Boleh saya jawab ke mister broke,
Hmm...tuhan telah mencipta manusia dan pencipta alam ini, oleh kerana dia pencipta manusia maka dia lebih tahu sifat manusia, janji yang diberikan tuhan bukanlah janji palsu, hanya manusia yang suka buat janji palsu. Kalau dijanjikan bidadari memang bidadarilah yang dia akan bagi, diakan maha kaya, sedangkan manusia berapa banyak dia cipta tapi dia tetap kaya. Cuba kau lihat kelangit, bumi ini hanya sebesar hujung jarum sahaja, atau lebih kecil jika nak dibandingkan dengan bintang Anteres. Sedangkan bintang Anteres kosong tak ada penghuni. Hanya debu dan batu-batu tak bernyawa. Disini tuhan menunjukkan kekayaannya.

Dari segi memahami ogama, kita akan dapat kenal tuhan melalui apa yang dia suka dan tak suka melalui janji-janjinya. Katalah kau ada girlfriend, kau bagi bunga rose dia masam muka, kau bagi dia bunga matahari dia senyum. Dari situ kau tahu dia suka yang besarrr dan tak suka yg kecil. Dan kalau gf kau asik cerita pasal kereta BMW setiap hari, kau faham ke maksunya tu. Dia nak BMW leee. Walaubagaimanapun ini hanya kiasan tidak semestinya sama dengan tuhan.

Tuhan menjanjikan pahala dan itu ini kalau buat amal begini begitu, lain amal lain ganjarannya... manakah amal yang besar ganjarannya itulah yang tuhan suka. Kalau kita suka buat apa yang tuhan suka akibatnya tuhan akan sayang kita.

Kita dah duduk disini lama bertahun-tahun harap ada pertambahan matang. Kalau ya kata ya, kalau tak kata tak. Tak perlu putar belit sebab putar macammanapun orang boleh faham... ini putar belit alias tipudaya.

zamkumis Publish time 6-3-2014 09:16 AM

ya lah..iman di katakan ...macam saya non muslim tidak ada iman yg dikatakan oleh saudara kita zamkumis aka kuman...tak apa lah....akhirat nanti si DIA dpt menilai mana iman dan mana yg tidakiman ....mulut ckp iman tapi hati bukan iklas...
Bila kau cakap macam ni rasa sedih pula, sebab kau non muslim, aku muslim...sudah tentu kita berada ditempat berlainan dia akhirat nanti. Cuba kau bebaskan dirikau T8, bebas sebebas bebasnya macam mr Broke. Selepas itu kau buat perhitungan semula, manakah agama yaang benar. Yang benar itu ada buktinya, yang palsu itu juga ada buktinya. Kalau setakat nak pertahankan maruah dan harga diri tetapi rugi dibelakang hari... apa ertinya.
Last edited by zamkumis on 6-3-2014 09:17 AM

Truth.8 Publish time 7-3-2014 09:37 AM

zamkumis posted on 6-3-2014 09:16 AM static/image/common/back.gif
Bila kau cakap macam ni rasa sedih pula, sebab kau non muslim, aku muslim...sudah tentu kita ber ...

Bila kau cakap macam ni rasa sedih pula, sebab kau non muslim, aku muslim...sudah tentu kita berada ditempat berlainan dia akhirat nanti. Cuba kau bebaskan dirikau T8, bebas sebebas bebasnya macam mr Broke. Selepas itu kau buat perhitungan semula, manakah agama yaang benar. Yang benar itu ada buktinya, yang palsu itu juga ada buktinya. Kalau setakat nak pertahankan maruah dan harga diri tetapi rugi dibelakang hari... apa ertinya.
apa nak sedih....segala ada lah rahsia si DIA....kalau semua manusia membuat amalan2 baik....adakah si DIAhukum mereka??? saya rasa mungkin tidak...

zamkumis aka kuman akan berada di syurga di mana ada bidadari 2 yg sedang layan zamkumis...siap dgn susu, wain dan segala macam2 hiburan di syurga...manakala saya akan berada di sisi si DIA kerana amalan saya yg iklastanpa mengharap segala macam pahala tapi iklas mengenali si DIA dan bersyukur pada si DIA yg memberi saya nyawa utk hidup di dunia... bila sudah lama berada di samping sisi DIA...saya akan minta DIA campakan sayake bumi balik tak kira kaum mana atau bangsa tapi kalau amalan saya bagus....saya minta diacampak di bumi pada insan yg bagus2...macam recycle balik.....
mungkin rasa bosan juga duduk di syurga agar lamasebab itu lah minta campak ke bumi balik utk melihat perkembangan bumi ini...hidup 80 tahun...best kan{:childlikeo

zamkumis Publish time 7-3-2014 10:44 AM

Truth.8 posted on 7-3-2014 09:37 AM static/image/common/back.gif
apa nak sedih....segala ada lah rahsia si DIA....kalau semua manusia membuat amalan2 baik....ada ...

mungkin rasa bosan juga duduk di syurga agar lamasebab itu lah minta campak ke bumi balik utk melihat perkembangan bumi ini...hidup 80 tahun...best kanTerpulanglah itu apa yang kau fikirkan, tapi kau tak ada rasa ragu ke atas diri kau. Sebab sesuatu itu ada tandanya, kau yakin ke yang kau akan ditempatkan sisinya, adakah si dia memberi apa-apa janji dalam kitab bible. Kau kena jadi person yang benar-benar reality, kalau kau yakin 100% tidak ada rasa ragu2 macam kami muslim ok, kau pasti tenang, tapi kalau itu hanya harapan yang belum tentu, ia membuatkan jiwa kau terseksa sebab kau menuju ke arah tidak pasti. Sebelum mati kau perlu cari jawapan yang pasti. Jangan ikut-ikutan. Jalan sesat ada banyak dalam dunia ini, bahkan dalam JALAN BENAR pun ada perangkap untuk ditarik ke jalan sesat untuk mereka yang berhati kotor dan tak ikhlas. Amacam...

Sephiroth Publish time 8-3-2014 10:56 AM

Mr_Beruk, aku sudah menjawab persoalan kamu. Sekarang giliran aku pula. Tolong berikan jawapan anda utk senario ini :

Katakan esok, Saudi Arabia hanya tiga kapal laut penuh dgn beribu2 askar ke Malaysia. Kerajaan Saudi Arabia hubungi kerajaan Malaysia dan kata bahawa Malaysia kena tuduh kpd Saudi Arabia, lucutkan perlembagaan dan kuasa raja dan kerajaan, setiap orang di sini mesti hidup mengikut cara hidup yg ditetapkan oleh Saudi Arabia, tak ada hak tersendiri dan taraf kerakyatan adalah lebih rendah dari status kaum perempuan sauidi Arabia). Dan setiap tahun, rakyat Malaysia (yg rendah taraf ini) mesti menberikan RM 10 billion dari hasil dalam negara Malaysia kpd Saudi Arabia ini.

Dalam senario macam ini, apakah anda akan buat? Hidup secara hamba abdi ataupun kamu (dan mereka2 sebulu dgn kamu) akan lawan balik?

Truth.8 Publish time 8-3-2014 04:08 PM

zamkumis posted on 7-3-2014 10:44 AM static/image/common/back.gif
Terpulanglah itu apa yang kau fikirkan, tapi kau tak ada rasa ragu ke atas diri kau. Sebab sesuatu ...
Terpulanglah itu apa yang kau fikirkan, tapi kau tak ada rasa ragu ke atas diri kau. Sebab sesuatu itu ada tandanya, kau yakin ke yang kau akan ditempatkan sisinya, adakah si dia memberi apa-apa janji dalam kitab bible. Kau kena jadi person yang benar-benar reality, kalau kau yakin 100% tidak ada rasa ragu2 macam kami muslim ok, kau pasti tenang, tapi kalau itu hanya harapan yang belum tentu, ia membuatkan jiwa kau terseksa sebab kau menuju ke arah tidak pasti. Sebelum mati kau perlu cari jawapan yang pasti. Jangan ikut-ikutan. Jalan sesat ada banyak dalam dunia ini, bahkan dalam JALAN BENAR pun ada perangkap untuk ditarik ke jalan sesat untuk mereka yang berhati kotor dan tak ikhlas. Amacam...
Jiwa manusia tetap manusia...mencari-cari...yg di caripasti sudah dpt...yg yakin pasti sudah dpt..
jadi sesatitu tak timbul...yg sesat adalah mereka yg mengejar benda utk mendapat habuan di syurga manakalamereka yg percaya bahawa hidup sebagai manusia satu sedekah , sentiasa bersyukur dan berterima kasih pada Pencipta... maka tak sabar2 ingin bersua Pencipta :)
Last edited by Truth.8 on 8-3-2014 04:45 PM

Mr_Beruk Publish time 9-3-2014 01:00 PM

By chegu seph,Jawapanya - TAK BOLEH.

Kenapa tak boleh? Kerana tujuan anda (mengikuti sesuatu agama) sudah terpesong sama sekali dgn tujuan asal agama tersebut. Agama harus digunakan sbg jalan menperbaiki diri sendiri. Kalau kamu tak nak mengubah diri sendiri, degil mahu hidup macam haiwan dan hanya memikirkan keuntungan dunia dan akhirat, maka tujuan kamu sudah terpesong dgn tujuan asal agama tersebut.

Pada masa yg sama, kamu kena ingat - BUKAN SEMUA AGAMA ADALAH SAMA. Ada agama Tuhan dan ada agama Manusia (palsu). Agama Tuhan adalah utk mendekati diri manusia dgn Tuhan - tanpa mengira untung atau rugi seseorang itu. Agama manusia adalah "business plan" yg lebih kpd untung dan rugi - kerana apa yg manusia buat adalah pelaburan. Dia melaburkan masa dan tenaganya dan dia mengharapkan keuntungan di dunia dan akhirat.Berkenaan ogama manosia yang bercirikan urusniaga tu mb setujuk dgn chegu, tapi tentang ogama tohan tu pula macamanakah ia-nya? Apakah ciri2-nya dan dimanakah dan bagaimanakah ia-nya diperolih?

Mr_Beruk, aku sudah menjawab persoalan kamu. Sekarang giliran aku pula. Tolong berikan jawapan anda utk senario ini :

Katakan esok, Saudi Arabia hanya tiga kapal laut penuh dgn beribu2 askar ke Malaysia. Kerajaan Saudi Arabia hubungi kerajaan Malaysia dan kata bahawa Malaysia kena tuduh kpd Saudi Arabia, lucutkan perlembagaan dan kuasa raja dan kerajaan, setiap orang di sini mesti hidup mengikut cara hidup yg ditetapkan oleh Saudi Arabia, tak ada hak tersendiri dan taraf kerakyatan adalah lebih rendah dari status kaum perempuan sauidi Arabia). Dan setiap tahun, rakyat Malaysia (yg rendah taraf ini) mesti menberikan RM 10 billion dari hasil dalam negara Malaysia kpd Saudi Arabia ini.

Dalam senario macam ini, apakah anda akan buat? Hidup secara hamba abdi ataupun kamu (dan mereka2 sebulu dgn kamu) akan lawan balik?
Chegu, kedua-dua-nya bukan. Untok hidop secara hamba abdi kamu perlu tundok kepada otoriti orang lain, begitu juga untok lawan balik kamu lawan kerana sebab2 tertentu, nogara, ideoloji, kesetiaan kepada pemimpin, ogama dsb yang juga meropakan otoriti dari orang lain. Biarkansahaja mereka2 yang berkepentingan menguroskan hal2 berkenaan, mereka yang membuat keputusan, saya hanya hidop dengan cara sendiri, otoriti sendiri.

Pages: [1] 2 3
View full version: Jawatan kosong