iey_iyda Publish time 2-2-2014 02:18 PM

saya kurang arif pulak pasal carl zeiss/leica mendalah semua tu. tapi kat kamera phone saya ada tulis Carl Zeiss kat belakangnye.. kira kamera phone saya ada kelas jugalah kan. :laugh3:

nhuser Publish time 2-2-2014 11:15 PM

it's entirely an artist's eye, patience and skill that makes an image and not his tools. Even Ansel said "The single most important component of a camera is the twelve inches behind it.".... Wisdom from ken rockwell

brown_pupil Publish time 17-2-2014 02:56 PM

bukan semua org terer guna setting dslr manual... menembak ni pun tgk mood gak.. tapi kalau dah tau diri tu taraf amatur.. belajar guna kit lense ajelah dulu...

sue_cinta Publish time 18-2-2014 08:46 PM

kencang gak post nie... hahaha...

org yg amek gambar lebey penting... kamera cuma medium nak persembahan apa garapan idea seorang clickerz tuh... tapi kalo clickerz sama level keupayaan... kamera/lens berkualiti perlu ada utk naik setingkat lg...

pasal org de lens pelbagai or gedabak tuh... biar laa... dia mampu beli... maybe dia dalam kategori "start belajar dari kits yang memahal.. mak pak aku byk wet nak belikan or aku gaji tinggi beli pakai duit sendiri ko pe de hal... jelez laa tuh"...

kita nie plak kebanyakkan "start belajar dari kits yg tak seberapa pun... alahai sedey nye nak citer... kewangan tak mamfu... pelan2 kayuh upgrade kits"...

People yang amek gambar nie banyak level nye... ade yg super duper noob... noob sket-sket je... noob... intermediate noob... advance noob... intermediate... enthusiasm... professional... otai... sifu...memcm laa... mende mende nie susah nak cakap... ade jer noob gambaq superb... otai gambaq cam hareemmmm... seni nie subjectif... maybe dia rasa shoot tuh ummmpphhh bagi dia... korang lak cakap tak mabeles... maybe korang cakap mabeles... dia plak rasa "apekebutekayu taste ko"... susah nak definasikan mende nie semua...

sue_cinta Publish time 18-2-2014 08:50 PM

highcastle posted on 9-1-2014 05:19 PM static/image/common/back.gif
Ha ha ha.. Aku teringat majlis sanding sedara aku baru2 ni, tgk dia punya kameraman guna DSLR mahal...

hahaha... maybe dia newbie tapi gear dia mahal sebab dia mampu beli... kengkadang derang nie bila dah noob... terbaring sane sini angle atas bawah terpi kiri kanan bukannya ape... penuh sangat OP tambahan kat tepi depan belakang... pak long maklong pak ngah mak ngah sepupu sepapat nak amek gambar...pastu block block angle... kene laa menyelit pelbagai... hahaha... nak sound derang noob... hahaha...

sue_cinta Publish time 18-2-2014 08:54 PM

pape pon.... tak guna pum pang pum pang komen sane sini kritik hasil sipolon sipolon... kasi tepek leee sebijik sini... tgok kene tempelan ke dak pulak... kekeke :bye:

sue_cinta Publish time 18-2-2014 08:56 PM

Genkidesuka posted on 12-1-2014 01:21 AM static/image/common/back.gif
EP pernah berkata di dlm kelasnya, kalau kita guna manual setting all the time maka maknanya kita ti ...

hahaha... aku elok je guna S, A and sometimes even kotak hijau or P... guna M sentiasa tak semestinya terer pon... kekeke...

Genkidesuka Publish time 19-2-2014 11:24 AM

sue_cinta posted on 18-2-2014 08:56 PM static/image/common/back.gif
hahaha... aku elok je guna S, A and sometimes even kotak hijau or P... guna M sentiasa tak semesti ...

Ikut aje kesesuaian dan keselesaan setting masing2.Janji gambar yg keluar tu tip top.

TT is known to be a provoker here.But to be fair to TT, dia pernah tepek gambar dlm Landscape.

Dah terlanjur cerita pasal gambar TT, meh la aku bagi komen sikit.Reflection org/tingkap di langit di dlm gambar tersebut sticks out like a sore thumb to me.Tp sbbkan the definition of a snapshot pun subjektif, kita imagine sendiri je la narrative gap yg didapati dari gambar tersebut.Maybe she did intend for the reflection to be there.Wallahua'lam.

sue_cinta Publish time 19-2-2014 02:50 PM

Genkidesuka posted on 19-2-2014 11:24 AM static/image/common/back.gif
Ikut aje kesesuaian dan keselesaan setting masing2.Janji gambar yg keluar tu tip top.

TT is ...

Hehehe... kannn... ok jom lunch sambil point-n-shoot awek kat kedai makan ... ;P
Owhh @kitul and @angketam bila mau tt pekena sup ekor nie?

kitul Publish time 23-2-2014 08:14 AM

sue_cinta posted on 19-2-2014 02:50 PM static/image/common/back.gif
Hehehe... kannn... ok jom lunch sambil point-n-shoot awek kat kedai makan ...
Owhh @kitul and...

Menci aku. Citer dah bertahun. Jadinya tidak :mad:

sue_cinta Publish time 23-2-2014 07:56 PM

kitul posted on 23-2-2014 08:14 AM static/image/common/back.gif
Menci aku. Citer dah bertahun. Jadinya tidak

ini semua salah @angketam

angketam Publish time 1-3-2014 01:04 AM

aku jugak yg kena... :'(

sue_cinta Publish time 25-6-2014 02:19 PM

berita terkini...berita terkini... lens haku dah tinggal satu je... hahaha... 35mm f/1.8G
mau gadai banyak item nie nak funding D700... huhuhu...

sedi78 Publish time 5-7-2014 12:15 PM

aku punya boss umur dah tua.. anak takde, gaji besar... beli kamera puluh ribu abis.. tp tatau guna.. sampai tahap aku tengah tido pun kene panggil. ingatkan isu besar rupanya nak delete gamba tak reti.. tanya camne nak delete gamba je... ikutkan nak je cakap bos.. xyah la bazir beli yg mahal2 simple2 sudah, tp itu gaji dia, tak susah kan kitaorg pun.. janji bos happy kite orang happy(bos x kacau) moral dia.. mungkin org tu duit tatau nak wat apa.. dia wat shopping beli lens.. beli kamera.. janji dia happy sudah..

kitul Publish time 8-8-2014 11:01 AM

sedi78 posted on 5-7-2014 12:15 PM static/image/common/back.gif
aku punya boss umur dah tua.. anak takde, gaji besar... beli kamera puluh ribu abis.. tp tatau guna. ...

Bestnyee jadi macam boss engkau
Tak pandai pon xpe
Janji dapat kamera dan lens mahal ;P

matdue77 Publish time 10-8-2014 12:58 PM

sue_cinta posted on 18-2-2014 08:56 PM static/image/common/back.gif
hahaha... aku elok je guna S, A and sometimes even kotak hijau or P... guna M sentiasa tak semesti ...

Manual HANYA yang akan membantu bilamana setting Semi-Auto A, P dan S tak dapat berikan hasil yang kita nak...

Tapi dari dulu lagi, asyik selalu nak perbetulkan newbie, yang SETTING Manual TAK SAMA dengan FOKUS MANUAL... Ni tidak, bila namanya MANUAL, semua nak main manual... hasilnya gambor out of focus... Wedding photog pun ada buat lagu nie... bila tanya, kenapa wat macam tu, dia kata " TOk guru saya cakap manual lagi cantik gambor..." huhuhuhuhu...

matdue77 Publish time 10-8-2014 12:59 PM

sedi78 posted on 5-7-2014 12:15 PM static/image/common/back.gif
aku punya boss umur dah tua.. anak takde, gaji besar... beli kamera puluh ribu abis.. tp tatau guna. ...

Kumira apa dia pakai? Lens sekali? Macam grand jer bunyiknya...

sedi78 Publish time 24-8-2014 11:54 PM

matdue77 posted on 10-8-2014 12:59 PM static/image/common/back.gif
Kumira apa dia pakai? Lens sekali? Macam grand jer bunyiknya...

time tu dia baru beli 5d mark 3.. baru lg kuar time tu.. ngn L lens 3 sekali dia angkut... dan dlm proses nak tambah koleksi lens lagi.. harap2 nanti masa dia dah boring ngn kamera bleh la jual kat ambe murah2 huhu

matdue77 Publish time 25-8-2014 08:39 AM

sedi78 posted on 24-8-2014 11:54 PM static/image/common/back.gif
time tu dia baru beli 5d mark 3.. baru lg kuar time tu.. ngn L lens 3 sekali dia angkut... dan dlm ...

Perggghh.... power!!!

Aku pun jeles siot!! :$

cheney Publish time 28-8-2014 03:52 PM

Pages: 1 [2] 3
View full version: koleksi lens meletup letop tapi hasil foto sedih di aidilfitri