dino Publish time 21-12-2013 03:54 PM

abgboroi posted on 21-12-2013 03:33 PM static/image/common/back.gif
x yah buang duit laa...aku ada nampak iklan kat situ ehe...

sejak dari kecil lagi aku x pernah...

aku bdk dulu langsung tak jejak mana2.... hatta genting pun.....
die kena ingat p tempat camtu kena standby duit la..... takkan langsung tak tahu..... pembangunan icity bkn skit.....:lol:
mcm kite p komplen harga legoland... ratus2 sorang....:lol:

abgboroi Publish time 21-12-2013 04:13 PM

dino posted on 21-12-2013 03:54 PM static/image/common/back.gif
aku bdk dulu langsung tak jejak mana2.... hatta genting pun.....
die kena ingat p tempat camtu ke ...

desa water park pun aku x pernah gi...:lol:

tapi betul cam ko cakap...duit mmg kena standby...lagipun x masuk pun ok jer...bukan penting sangat...anak dia pun x menjerit jerit nak masuk ke snow walk tu...dia yg beriya iya...;P

spiderman80 Publish time 21-12-2013 05:33 PM

Walaupun rumah saya ke I-City lebih kurang 15 minit saja, tapi saya cuma pernah sampai ke sana cuma sekali aje. Itupun masa sekitar tahun 2009 or 2010, di mana mereka masih belum charge sebarang bayaran untuk tengok beberapa pokok LED saja.:lol:

Tidak lama kemudian, selepas menyaksikan perkembangan mendadak di situ, saya terpanggil untuk melawat semula. But when I reached there, mereka dah charged RM10 just for entering to the car park!! Itu belum termasuk lagibayaran hidden yang lain. Tetapi saya agak cerdik masa tu, saya terus buat pusingan U-turn untuk berambus dari sana selepas saya kata tidak untuk bayaran masuk.

Jika sesiapa yang pernah mengikuti perkembangan I-City dan pihak pemajunya iaitu I-Berhad, korang akan tahu sejarah tempat dan company tu.

I-City was never meant to be a tourist area in the first place.Bangunan komersial termasuk lot kedai yang dibina di situ tidak dapat dijual dan pihak pemajunya sangat cemas lalu membuat sesuatu untuk menarik perhatian orang ramai ke situ dan pameran LED yang pada mulanya cuma beberapa 'pohon pokok' came into their mind. And the rest, history.

Untuk pemaju tu, mereka tak pernah ada pengalaman dalam bidang hartanah. Mereka pada mulanya adalah pemain dalam sektor barangan elektronik. Ramai pakar hartanah menyifatkan I-City sebagai sebuah kawasan yang sangat strategik tetapi dibangunkan oleh sebuah syarikat yang kurang berpengalaman. Amat sayang sekali.

And for your info, I-Berhad mengendalikan kawasan tu memang style Cina beng habis. Nak keuntungan yang hebat dengan mencekik darah para pengguna aka korang.........Saya? Saya bijak.;P

yazidzainal Publish time 21-12-2013 10:34 PM

jangang pergi, buang duit sahaja. nothing special.

simpan duit pergi legoland, lagi berbaloi baloi.

munchkin Publish time 22-12-2013 01:04 AM

bazir duit je. lebih baik gi makan.

mialunar Publish time 22-12-2013 01:08 AM

macam syarikat tambang murah lak ... manyak hidden cost ... x pun telco

nordiana87 Publish time 22-12-2013 01:40 AM

i city dekat je dgn umah aku..aku baru je pegi itu pun sbb bawak anak buah aku nak main bumper car..
last aku masuk tahun bile ntah lupe la..masa tu sekali main 5hengget je..
bulan lepas aku masuk..sume dah brubah..bumper car baru nak bukak so xleh main lagi..
aku tgk dah naik 10hengget..n aku usha smua jenis mainan kat situ smua 10hengget..
so aku pun lyn la ank buah aku main apekejadah ntah bnde bulat pusing tu..pun 10hengget..
main mancing itik kuning lam kolam tu..itu skali main 2token rasa nye..1 token 2hengget..
dpt la bear kecik..itu pun lps berpuluh token habis kat situ..kalo dpt itik btol bole gak aku gulai..
rabak poket aku..kesimpulan nye memang menyakit kn hati..aku rasa ict cam bodoh je...
game ntah pape..tapi kalo tmpat tu mahal mmg logik la..die cver electric tu dah brape riban shari..
kpd org yg xtaw sal ict tu..pada aku xmasuk pun xrugi..membosan kan..
kalo nk sgt masuk snow walk tu..p je bukit cerakah..skrg musim salju..masuk 3hengget je kau..
Pages: 1 [2]
View full version: Hidden Charge I-City yg melampau.