Truth.8 Publish time 15-11-2013 03:00 PM

aku nak tanya muslims...

ada seorang betina pandai2 tegur orang lain pasal orang ini ada buat satu kenyataan negative..pada hal betina ini rampas laki orang sehingga berlaku    perceraian...... sehingga kini betina ini tidak di kurniakan anak...tapi kaya raya...betina ini memang lah nampak baik dari luaran tapi aku rasa kurang hormat betinaini...

ada satu betina aku hormat sebab dia minta izin dari isteri pertama sebelum di madu..isteri pertama pun izin

adakah betina yg rampasini baik sangat??

tahanlasak Publish time 15-11-2013 03:36 PM

ikut lah cara yg baik kan selamat tak ada berlaku tarik rmbut............:lol:

Truth.8 Publish time 15-11-2013 03:40 PM

tahanlasak posted on 15-11-2013 03:36 PM static/image/common/back.gif
ikut lah cara yg baik kan selamat tak ada berlaku tarik rmbut............
...tapi betina ini pandai2 tegur seorang ahli politik konon nya kenyataan dia tak bagus....pada hal ahli politik membuat kenyataan bukan pasal dia .. ....

Last edited by Truth.8 on 16-11-2013 11:47 AM

ct_og Publish time 15-11-2013 05:24 PM

Dalam Islam dia menunjukkan kaedah yang terbaik untuk manusia hidup bahagia dan sejahtera di dunia dan di akhirat. Maka sesiapa yang gagal ikut ajaran Allah tu, baik dia beragama Islam mahupun bukan Islam maka dia yang buat kezaliman pada dirinya sendiri.

Berkata Allah :

"Maka ketika mereka melupakan (tidak menghiraukan) apa yang telah diperingatkan kepada mereka, Kami selamatkan orang-orang yang melarang daripada perbuatan jahat itu, dan Kami timpakan orang-orang yang zalim dengan azab seksa yang amat berat, disebabkan mereka berlaku fasik (derhaka)." (Al-A'raf : 165)

gunblade712 Publish time 15-11-2013 08:24 PM

Soalan ini tiada kena-mengena dengan RSF. ini lebih kepada cubaan untuk memperli/personall attack seseorang, sebagaimana Truth.8 dah buat terhadap orang lain.

Jaga-jaga. Undang2 SKMM semakin strict dan setiap portal especially under Malaysian's domain is being watched. Just a friendly reminder to Truth.8 :)

Truth.8 Publish time 15-11-2013 09:20 PM

gunblade712 posted on 15-11-2013 08:24 PM static/image/common/back.gif
Soalan ini tiada kena-mengena dengan RSF. ini lebih kepada cubaan untuk memperli/personall attack se ...

aku punya suka lah....apa aku tulis

kau nak sibuk kenpa??

kenapa kau terasa??

Kassim_Patalon Publish time 16-11-2013 11:04 AM

dia kutuk sitinurhaliza poremer pulak yang terasa, apa lah :lol:

Truth.8 Publish time 16-11-2013 11:40 AM

Kassim_Patalon posted on 16-11-2013 11:04 AM static/image/common/back.gif
dia kutuk sitinurhaliza poremer pulak yang terasa, apa lah

aku respect betina ini...sebelum di kahwin...di minta izin dari isteri pertama...sehingga skrg ...bahagia
http://www.sinarharian.com.my/polopoly_fs/1.156365.1367543862!/image/image.jpg_gen/derivatives/landscape_490/image.jpg

"Saya reda dan gembira dapat menumpang kasih dan mempunyai zuriat sebagai penyambung kasih antara saya dan suami,” ujar Zarina yang anggun mengenakan busana rekaan Rizman Ruzaini semasa sesi fotografi dijalankan.

Ketika diajukan persoalantentang suami, Zarina lebih senang membiarkan persoalan tersebut menjadi kisah peribadinya namun tidak melatah sekiranya peminat terserempakdia bersama suaminya di mana-mana.

“Sampai sekarang jika orang bertanya siapa suami saya, biarlah saya, keluarga dan teman-teman rapat sahaja tahu. Namun begitu jika ternampak, saya berjalan berdua dengan lelaki, itulah suami saya,” ujar Zarina tulus.

Menyentuh hubungan dengan madu pula, menurut wanita anggun ini hubungan mereka amat akrab apatah lagi apabila kedua-duanya berkongsi menjalankan perniagaan kecantikan di bawah jenama Addura Marketing Sdn. Bhd.

“Madu yang saya panggil Datin Sri banyak membantu saya menjalankan perniagaan.Saya bertanggungjawab menguruskan bahagian pemasaran manakala Datin Sri menjaga akaun kerana saya kurang mahir dari segi itu. Kerjasama yang terjalin telah mengeratkan lagi hubungan kami. Saya sentiasa menghormati pandangan dan keperibadian Datin Sri dalam urusan perniagaan mahupun kehidupan berkeluarga,” ujar Zarina lanjut.

Truth.8 Publish time 16-11-2013 11:44 AM

gunblade712 posted on 15-11-2013 08:24 PM static/image/common/back.gif
Soalan ini tiada kena-mengena dengan RSF. ini lebih kepada cubaan untuk memperli/personall attack se ...
kalau nak jadi baik...apa kata kau pergi ke forum gossip...sangat lagi dasyat ....sampai nama2 di tulis...
pergi sana n kasi warning sana

Last edited by Truth.8 on 16-11-2013 11:45 AM

shahizul Publish time 17-11-2013 11:06 AM

Assalamualaikum,

Dalam Islam itu berpoligami adalah dibenarkan. Jika si isteri pertama redha dengan ketentuanNya, maka dia akan benarkan si suami itu berpoligami. Dan jika si suami di rampas oleh si perempuan lain itu tidak lain dan tidak bukan atas kehendak si suami itu sendiri. Maka si janda, cuba muhasabah diri sendiri, mungkin beliau telah lupa bahawa kekayaan itu bersifat sementara. Dan cuba tanamkan sesuatu yang positive, dan untuk mendapat suatu fikiran yang positive itu tentulah dengan ilmu. Dan ilmu itu ada pada Al-Quran dan Hadis.
Seperti contoh:

"ALLAH tidak pernah mengambil sesuatu dari kita kecuali DIA menggantikannya dengan yang lebih baik"

Semoga Dapat Suatu Pengajaran Buat Kita Semua, inshaAllah.

gunblade712 Publish time 18-11-2013 07:35 AM

Truth.8 posted on 15-11-2013 09:20 PM static/image/common/back.gif
aku punya suka lah....apa aku tulis

kau nak sibuk kenpa??

tak terasa pun.

memang sukati kau apa kau nak tulis, tapi apa yang kau tulis tu takde kena-mengena pun dengan RELIGION, FAITH AND SPIRITUAL.

Jika mahu BERGOSIP, sila ke BOARD GOSSIP.

Letak sesuatu pada tempatnya. Bukan langgar ikut suka kau je. forum cari ni bukan bapak kau punya. Kalau bapak kau punya pun, mesti bapak kau marah kau sebab cakap ikut sukati tak letak pada tempatnya.

sebelum kau nak hentam aku, ya, forum ni pun bukan bapak aku punya, sebab tu aku ikut undang2 dia. Kamu tu je yang main cakap ikut sukati, ntah ikut undang2 mana ntah.

post lah kat board gossip, kat situ ramai boleh komen.

gunblade712 Publish time 18-11-2013 07:38 AM

Truth.8 posted on 16-11-2013 11:44 AM static/image/common/back.gif
kalau nak jadi baik...apa kata kau pergi ke forum gossip...sangat lagi dasyat ....sampai nama2 di...

kalau nak jadi baik...apa kata kau pergi ke forum gossip...sangat lagi dasyat ....sampai nama2 di tulis...
pergi sana n kasi warning sana

eh patutnya kau lah yang ke board gossip. dah sah2 kau yang bukak thread yang takde kena mengena dengan RELIGION, FAITH, mahupun SPIRITUAL.

takde kasi warning nya. peringatan je. dah banyak sangat kau cuba provoke orang, kau kan dah lama kat sini. so SKMM senang nak buat kerja.

ingatkan je. kalau kau tak salah, tak perlu terasa. :)

Sephiroth Publish time 18-11-2013 08:12 AM

Betina? Kamu bertanya pasal anjing kah? Ataupun Kucing kah? :shakehead3:

Truth.8 Publish time 18-11-2013 09:52 AM

gunblade712 posted on 18-11-2013 07:38 AM static/image/common/back.gif
eh patutnya kau lah yang ke board gossip. dah sah2 kau yang bukak thread yang takde kena menge ...

aku punya pandangan ....kau jgn sibuk ....
kalau kau terasa...jgn baca...kau aja menyalak macam anjingdkt sini...muslims lain tidak bising pun

Truth.8 Publish time 18-11-2013 09:54 AM

gunblade712 posted on 18-11-2013 07:35 AM static/image/common/back.gif
tak terasa pun.

memang sukati kau apa kau nak tulis, tapi apa yang kau tulis tu takde kena-men ...

kau ingat board ini bapak kau ...dtg aja nak gaduh...dasar keturungan mog dan gog.....

oh yah...kau ini ada mix blood...patuh lah perangai macam mog dan gog....

ct_og Publish time 18-11-2013 04:30 PM

gunblade712 posted on 18-11-2013 07:35 AM static/image/common/back.gif
tak terasa pun.

memang sukati kau apa kau nak tulis, tapi apa yang kau tulis tu takde kena-men ...

Bila dia hantar post dia tu di sini maka kita beritahu aje dia bahawa dosa orang Islam tu macam orang yang bukan Islam juga bila mereka akan dibalas dengan neraka Allah kelak. Tapi dosa orang Islam tu disebabkan oleh mereka menyeleweng dalam melakukan Syariat Islam sedangkan mereka tetap beriman kepada Allah. Maka walaupun Allah akan membalas mereka dengan neraka kelak di akhirat namun Allah akan keluarkan mereka dari neraka tersebut apabila tamat tempoh hukumannya atau lebih awal dari tempoh hukumannya jika Allah berkehendak. Mungkin mereka tidak perlu masuk neraka bila mereka bertaubat kepada Allah dan meminta maaf daripada orang-orang yang mereka sakiti. Berbeza dengan orang bukan Islam, Allah masukkan mereka terus ke neraka tanpa pengadilan dan tidak dikeluarkan dari neraka sampai bila-bila.

Untuk itu Allah berkata :

"Allah menjanjikan kepada orang-orang yang beriman dan beramal soleh, mereka akan beroleh keampunan dan pahala yang besar. Dan orang-orang yang kafir serta mendustakan ayat-ayat Kami (Al-Quran), merekalah ahli neraka. (Al-Maidah : 9-10)

Tak gitu @Truth.8

gunblade712 Publish time 18-11-2013 06:36 PM

Truth.8 posted on 18-11-2013 09:52 AM static/image/common/back.gif
aku punya pandangan ....kau jgn sibuk ....
kalau kau terasa...jgn baca...kau aja menyalak macam a ...

muslim lain takmo tegur kau pasal muslim lain malas nak layan karenah kau (yang kadang2 nampak macam rendah IQ. maaf cakap).

tapi aku dah bertahun2 berbincang/berdebat dengan kau kat sini. So, aku sampaikan pesanan sahaja kepada kau. Yang kau tiba2 nak sentap nak marah aku, apsal?

Kalau nak bergossip, pegilah board gossip. Takda sapa pun marah kau gossip, cuma kau gossip tak kena tempat.

mende simple pun kau susah nak paham. aku cakap kau bodoh kang, kau marah aku. :doh3:

gunblade712 Publish time 18-11-2013 06:39 PM

Truth.8 posted on 18-11-2013 09:54 AM static/image/common/back.gif
kau ingat board ini bapak kau ...dtg aja nak gaduh...dasar keturungan mog dan gog.....

oh yah.. ...

eh bukan. kan dah cakap tadi, board ni bukan bapak aku punya. juga bukan bapak kau punya.

LAaaa tuduh aku pulak gog and magog. bukan ke kamu cakap, Gog and Magog, Dajjal Kecil ni MANUSIA YANG SUKA MENGHASUT ORANG LAIN.

ni post #1 kau :

ada seorang betina pandai2 tegur orang lain pasal orang ini ada buat satu kenyataan negative..pada hal betina ini rampas laki orang sehingga berlaku    perceraian...... sehingga kini betina ini tidak di kurniakan anak...tapi kaya raya...betina ini memang lah nampak baik dari luaran tapi aku rasa kurang hormat betinaini...

ada satu betina aku hormat sebab dia minta izin dari isteri pertama sebelum di madu..isteri pertama pun izin

adakah betina yg rampasini baik sangat??

siap panggil orang betina lagi. nampak sangat nak menghasut nak provoke. kalau ikut taraf pemikiran KAU, KAU tu dah layak jadi Gog and Magog, sebab menyebarkan berita berbaur provokasi dan menghasut. LOGIC KAU TAU, BUKAN AKU. Aku taktahu siapa Gog and Magog sebab agama aku ajar untuk jangan menghukum orang. tataulah agama kau tu macam mana. :$

haaa.. macam mana ni? Panggil2 orang betina, menghasut, provoke, nampak sangat ini sikap Gog and Magog. :(

ibnur Publish time 18-11-2013 09:13 PM

Ingat ini bod gosip ka tambeyyyyyy!!!!!!

Truth.8 Publish time 18-11-2013 09:42 PM

gunblade712 posted on 18-11-2013 06:36 PM static/image/common/back.gif
muslim lain takmo tegur kau pasal muslim lain malas nak layan karenah kau (yang kadang2 nampak mac ...

muslim lain takmo tegur kau pasal muslim lain malas nak layan karenah kau (yang kadang2 nampak macam rendah IQ. maaf cakap).
dont make me laugh ...macam mana lu tau muslims malas nak layan??? ...

biasalah gb nak tunjuk dia itu hebat di sini

Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: aku nak tanya muslims...