inikalilah14 Publish time 5-11-2013 04:35 PM

BONGKAR!!! Masuk Islam Setelah Menemukan Rahsia Sujud Dalam Solat.

http://3.bp.blogspot.com/-P3yDms_rqG0/UnhTiwk5CaI/AAAAAAAALcA/Nfs52DOufU8/s1600/Dr.Fidelma_O_Leary-754601.jpg
BONGKAR!!! Masuk Islam Setelah Menemukan Rahsia Sujud Dalam Solat.

Dr Fidelma, ahli neurologi berasal dari Amerika Syarikat mendapat hidayah ketika melakukan kajian terhadap saraf otak manusia. Ketika melakukan penelitian, ia menemukan beberapa urat saraf di dalam otak manusia yang tidak dimasuki darah. Padahal setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yang cukup agar dapat berfungsi secara normal.

Penasaran dengan penemuannya, ia mencuba mengkaji lebih serius. Setelah memakan waktu lama, penelitiannya pun tidak sia-sia. Akhirnya dia menemukan bahawa ternyata darah tidak akan memasuki urat saraf di dalam otak manusia secara sempurna kecuali ketika seseorang tersebut melakukan sujud dalam solat. Ertinya, kalau manusia tidak menunaikan ibadah solat, otak tidak dapat menerima darah yang secukupnya untuk berfungsi secara normal.

Rupanya memang urat saraf dalam otak tersebut hanya memerlukan darah untuk beberapa saat tertentu saja. Ini artinya darah akan memasuki bagian urat otak dengan mengikuti waktu solat.

ct_og Publish time 7-11-2013 07:48 AM

Andai Allah beri hidayah... hati tiba-tiba tergerak memeluk Islam tanpa ada penyebab... tapi jika hati menolak tidak mahukan hidayah Allah.. maka pelbagai bukti depan mata tetapi tetapsahaja diamenolak Islam yang benar...

Sephiroth Publish time 7-11-2013 08:46 AM

by inikalilah14

Dr Fidelma, ahli neurologi berasal dari Amerika Syarikat mendapat hidayah ketika melakukan kajian terhadap saraf otak manusia. Ketika melakukan penelitian, ia menemukan beberapa urat saraf di dalam otak manusia yang tidak dimasuki darah. Padahal setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yang cukup agar dapat berfungsi secara normal.

Oi kawan, tak kelentong pun, pergi buat research sikit.

Kamu tahu tak apa akan terjadi kalau setiap saraf dlm kepala kamu itu berfungsi pada masa yg sama (secara normal kata kau)??? KAMU AKAN MATI KERANA SEIZURE LAH. {:1_550:}

ct_og lagi seekor. Mana2 orang Islam cakap apa2 pasal Islam, terus tunduk cium belakang dia. Nak sangat tunjjuk dirinya seorang wanita Islam yg baik lah kononnya. {:1_550:}

mashimaru83 Publish time 9-11-2013 06:14 AM

Sephiroth posted on 7-11-2013 08:46 AM static/image/common/back.gif
by inikalilah14

@Sephiroth
Kamu tahu tak apa akan terjadi kalau setiap saraf dlm kepala kamu itu berfungsi pada masa yg sama (secara normal kata kau)??? KAMU AKAN MATI KERANA SEIZURE LAH.Adakah artikel tersebut mengatakan setiap saraf dlm kepala berfungsi pada masa yg sama?

ct_og Publish time 9-11-2013 12:50 PM

Aikkk.. terasa pedas ke mamat hindu sorang ni... tu la bila tak pernah bersujud pada Allah... dok mengila aje kutuk-kutuk orang sesuka hati... ahai... apa nak buat.. itu aje keupayaan otaknya yang tak cukup oksigen...

Sephiroth Publish time 11-11-2013 08:28 AM

mashimaru83 posted on 9-11-2013 06:14 AM static/image/common/back.gif
Adakah artikel tersebut mengatakan setiap saraf dlm kepala berfungsi pada masa yg sama?

Itu BLOG, bukan MEDICAL JOURNAL. Faham? Artikel berunsur blog itu boleh mengatakan apa2 juga penulis dia suka, ianya tak bermaksud ianya satu sumber yg sah, terutamanya dlm bidang perubatan.

mashimaru83 Publish time 11-11-2013 12:22 PM

Sephiroth posted on 11-11-2013 08:28 AM static/image/common/back.gif
Itu BLOG, bukan MEDICAL JOURNAL. Faham? Artikel berunsur blog itu boleh mengatakan apa2 juga penul ...

Anda tidak menjawab soalan saya. Soalan saya adalah bedasarkan respon anda:
Sephiroth:
Kamu tahu tak apa akan terjadi kalau setiap saraf dlm kepala kamu itu berfungsi pada masa yg sama (secara normal kata kau)??? KAMU AKAN MATI KERANA SEIZURE LAH. {:1_550:}Soalan saya: Adakah artikel tersebut mengatakan setiap saraf dlm kepala berfungsi pada masa yg sama?

Jika 'BLOG' menjadi isunya, lihat pula post anda pada thread ini:
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=762038
Sephiroth:
I qoute this from a post in Facebook, send by a friend.

Sephiroth Publish time 11-11-2013 12:53 PM

mashimaru83 posted on 11-11-2013 12:22 PM static/image/common/back.gif
Anda tidak menjawab soalan saya. Soalan saya adalah bedasarkan respon anda:
Soalan saya: Adakah a ...

Lu gila kah? :curse:

Apa thread saya yg satu itu kena mengena dgn thread karut ini? Thread itu mengenai verses dlm Veda serta penganalisan mengikut time line manusia - terima tak terima itu bergantung kpd pembaca. Thread ini pula mendakwa bahawa dgn hantuk kepala 5 kali sehari, ada saraf dlm kepala otak kamu yg mendapat oksijen kononnya. Ini adalah dakwaan berbentuk medical. Lu sudah gila kah pergi buat penyamaan antara dua toplk berlainan sama sekali? Kalau kau suka sangat si ct_og pun, kamu pergi tackle dia dgn PM lah, bukannya buat lawak bodoh macam ini. {:1_550:}

mashimaru83 Publish time 11-11-2013 01:24 PM

Sephiroth posted on 11-11-2013 12:53 PM static/image/common/back.gif
Lu gila kah?

Apa thread saya yg satu itu kena mengena dgn thread karut ini? Thread itu...

Sephiroth:
Apa thread saya yg satu itu kena mengena dgn thread karut ini? Thread itu mengenai verses dlm Veda serta penganalisan mengikut time line manusia - terima tak terima itu bergantung kpd pembaca. Thread ini pula mendakwa bahawa dgn hantuk kepala 5 kali sehari, ada saraf dlm kepala otak kamu yg mendapat oksijen kononnya. Ini adalah dakwaan berbentuk medical. Lu sudah gila kah pergi buat penyamaan antara dua toplk berlainan sama sekali? Kalau kau suka sangat si ct_og pun, kamu pergi tackle dia dgn PM lah, bukannya buat lawak bodoh macam ini. {:1_550:}Siapa kata dua topik tersebut adalah sama? Masa bila pula thread ini mendakwa hantuk kepala 5 kali sehari? Sila hadirkan buktinya.
Kindly stick to the topic. Saya ulang soalan saya: Adakah artikel tersebut mengatakan setiap saraf dlm kepala berfungsi pada masa yg sama?

Sephiroth Publish time 11-11-2013 02:04 PM

mashimaru83 posted on 11-11-2013 01:24 PM static/image/common/back.gif
Siapa kata dua topik tersebut adalah sama? Masa bila pula thread ini mendakwa hantuk kepala 5 kali ...

Ini apa, sial?

Padahal setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yang cukup agar dapat berfungsi secara normal.

mashimaru83 Publish time 11-11-2013 03:38 PM

Sephiroth posted on 11-11-2013 02:04 PM static/image/common/back.gif
Ini apa, sial?

Relaks. Don't get too excited.

Nampaknya kamu keliru!

Lihat post asal:
Padahal setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yang cukup agar dapat berfungsi secara normal.
Sephiroth:
Kamu tahu tak apa akan terjadi kalau setiap saraf dlm kepala kamu itu berfungsi pada masa yg sama (secara normal kata kau)??? KAMU AKAN MATI KERANA SEIZURE LAH. {:1_550:}Post asal mengatakan setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yg cukup. Baca ayat itu betul-betul, ayat tersebut langsung tidak kata semua saraf berfungsi pada masa yg sama. 'Berfungsi pada masa yg sama' adalah interpolasi kamu sahaja!

Please deal with the evidence as it is!

Sephiroth Publish time 12-11-2013 09:01 AM

by mashimaru83

Post asal mengatakan setiap inci otak manusia memerlukan pengaliran darah yg cukup. Baca ayat itu betul-betul, ayat tersebut langsung tidak kata semua saraf berfungsi pada masa yg sama. 'Berfungsi pada masa yg sama' adalah interpolasi kamu sahaja!

Habis setiap inchi otak kau itu penuh dgn apa? Sampah? taik? Patutlah kamu bodoh macam sial. :huffy
Semata2 nak cium buntut perempuan yg bernama ct_og, kamu cuba menperbodohkan orang lain. Nampak sangatlah otak kau itu bukannya di kepala tetapi antara kaki kau. :huffy

mashimaru83 Publish time 12-11-2013 10:19 AM

Sephiroth posted on 12-11-2013 09:01 AM static/image/common/back.gif
by mashimaru83

Sephiroth:
Habis setiap inchi otak kau itu penuh dgn apa? Sampah? taik? Patutlah kamu bodoh macam sial. :huffy
Semata2 nak cium buntut perempuan yg bernama ct_og, kamu cuba menperbodohkan orang lain. Nampak sangatlah otak kau itu bukannya di kepala tetapi antara kaki kau. :huffyAnda lari dari persoalan asal!

@Sephiroth
Kamu tahu tak apa akan terjadi kalau setiap saraf dlm kepala kamu itu berfungsi pada masa yg sama (secara normal kata kau)??? KAMU AKAN MATI KERANA SEIZURE LAH. {:1_550:}
Saya ulang soalan saya: Adakah artikel tersebut mengatakan setiap saraf dlm kepala berfungsi pada masa yg sama?

Saya tidak mempersoalkan apakah isi setiap inci otak! Baca soalan saya betul-betul!

ct_og Publish time 12-11-2013 10:34 AM

Sephiroth posted on 12-11-2013 09:01 AM static/image/common/back.gif
by mashimaru83

Kamu ni apasal? Kalau dah kepedasan dengan ayat saya jangan pulak orang lain yang kena tempias. Kalau kamu ada bukti sains sila le kemukakan di sini. Jangan serang peribadi le... itu perangai budak tadika...

Sephiroth Publish time 12-11-2013 11:22 AM

ct_og posted on 12-11-2013 10:34 AM static/image/common/back.gif
Kamu ni apasal? Kalau dah kepedasan dengan ayat saya jangan pulak orang lain yang kena tempias. Ka ...

Bukti sains? Oi, perempuan Muslim - kamu cukup akal ke utk tahu apa maksud "sains" atau itupun kamu nak cari dlm kitab bahasa Arab kamu? {:1_550:}

Kau tunjjukan dulu dari mana kamu dapat "bukti sains" bahawa apa yg tulis dlm thread ini adalah benar sebelum kau menanyakan aku apa2 bukti.

ct_og Publish time 12-11-2013 04:29 PM

Sephiroth posted on 12-11-2013 11:22 AM static/image/common/back.gif
Bukti sains? Oi, perempuan Muslim - kamu cukup akal ke utk tahu apa maksud "sains" atau itupun kam ...
Eii mamat hindu ni... orang lain yang buka tread, saya pulak yang diburunya... apasal... mabuk ke? Tapi tak pe.. saya jawab bagi pihak Tuan Tread ni...

Dr. Fidelma, dia seorang doktor neurologi Kristian dari Amerika maka dia yang buat kajian tu.Maka dengan kepakarannya dalam bidang tugasnya maka dia sendiri terpesona dengan keupayaan melakukan sujud dalam solat dapat meningkatkan tahap kesihatan diri seseorang. Kalau kamu nak tahu lengkap tentang kajiannya maka berhubung aje le dengan dia kalau tak mahu percaya dengan blog-blog yang ada... penulisan kajian dia tak ada disiarkan dalam internate...

Kalau susah nak berhubung dengan dia sebab dia jauh di sana maka kat Malaysia ni pun ada Dr yang buat kajian tentang sujud, Dr Fatimah Ibrahim. Beliau tulis buku bertajuk ""Membongkar Fakta-fakta Saintifik Disebalik Solat". Kalau nak tahu lebih boleh baca blog ni : http://mak-andak.blogspot.com/2012/03/solat-kebaikan-dari-perspektif-sains.html

Hubungi beliau kalau nak tahu kebenaran.. tapi kalau nak buat bising kat sini maka tak payah le bertemu beliau...

Kalau masih juga tak percaya dengan beliau jika dah jumpa beliau maka kamu aje le yang buat kajian sendiri. Kamu buat kajian sujud ketika menyembah tuhan kamu dapat meningkatkan kesihatan seorang beragama hindu. Apa macam... ada berani ke? Last edited by ct_og on 12-11-2013 04:37 PM

Sephiroth Publish time 13-11-2013 09:05 AM

Memanglah kamu yg kena, kerana si pembuat thread ini (inikalilah14) pandai. Dia tahu thread bodoh dia itu akan kena bamboo depan belakang, jadi dia lesap. Kamu yg besar sangat mulut, pergi sokong dia, jadi aku bamboo kau lah. Apasal boyfriend kau, masinmaru83 menyibuk itu, aku tak tahu lah. Nak sangat kena belasah dgn saya kot. {:1_550:}

Memang aku nampak tajuk buku serta blog itu. Yang saya nak tahu tu adalah di mana bukti sains dan perubatan utk menyokong dakwaan kononnya bersolat itu menbawa oksijen ke setiap saraf dlm kepala otak manusia? Apa? Kau nak aku suruh pergi bazir duit aku dan beli buku yg aku tahu adalah dakwaan palsu?

Dlm erti kata lain, aku nak tanya kpd kau - apa bukti yg kamu jumpa bahawa apa yg didakwa dlm buku itu adalah benar?

ct_og Publish time 14-11-2013 07:59 AM

Nampak sangat kamu terasa hati sangat dengan tread ni bila inikalilah14 mahu berkongsi pembacaanya....bila saya sebut pasal hidayah pun kena bamboo... begitu juga dengan masinmaru83... kami tak ada apa-apa pun kamu cakap dia macam-macam... agama hindu ajar pengikutnya jadi macam kamu ke? Kuat memfitnah je kamu ni...

Saya menyokong apa yang ditulis oleh Inikalilah 14 ni bukan membuka tuli. Saya pernah baca tentang kajian ini beberapa tahun yang lepas. Memang ditunjukkan dengan jelas kajian saintifik itu dijalankan dan dihuraikan. Kalau kamu buka link yang saya kasi tu maka tak ada le kamu merepek kata mebbazir membeli buku tu sedangkan saya TAK suruh pun kamu beli buku tu. Yang saya suruh adalah kamu PERGI berjumpa dengan Doktor yang buat kajian tu.. kalau tak boleh keluar negara.. maka dalam Negara pun ada. Buka link tu untuk tahu di mana beliau....tapi kamu memilih untuk bising bukannya kamu mahu mencari kebenaran,,,

Saya yakin kamu bukannya nak cari kebenaran sebab kalau kamu nak cari kebenaran maka kamu akan serius untuk mengetahuinya. Jika kamu nak tahu kebenaran cuba kamu buat kajian saintifik kebaikan sujud menggunakan pendekatan agama kamu... Kalau rasa nak buat kajian saintifik maka buat kajian tinjauan pun boleh la... dapatkah jawapan sujud pengikut kaum hindu dapat meningkatkan kesihatan diri mereka?

Dari kajian tinjauan saya, saya dapati orang Islam yang beriman dan melakukan solat dengan kaedah yang betul tidak ramai yang gila atau stress. Saya dapati ramai yang gila dan stress tu baik yang Islam dan bukan Islam adalah disebabkan mereka tak beriman dan ingkar kepada perintah Allah. Mereka yang beriman dan melakukan solat ini lebih tenang dan kehidupan mereka lebih terurus. Mereka tak mudah bunuh diri. Kamu sendiri boleh lihat antara orang Islam dan hindu, mana yang ramai bunuh diri jika tidak hindukan? Maka tidakkah itu jelas menunjukkan dalam Islam ada satu ikatan yang khusus di antara manusia dengan Tuhan mereka sehingga mereka hidup sejahtera di dunia ini?

Sephiroth Publish time 14-11-2013 08:36 AM

by ct_og

Nampak sangat kamu terasa hati sangat dengan tread ni bila inikalilah14 mahu berkongsi pembacaanya....bila saya sebut pasal hidayah pun kena bamboo... begitu juga dengan masinmaru83... kami tak ada apa-apa pun kamu cakap dia macam-macam... agama hindu ajar pengikutnya jadi macam kamu ke? Kuat memfitnah je kamu ni...

Nampak sangatlah pertapa bodohnya kau. :lol:
Aku perli Mashimaru dgn mengunakan nama MASIN dan kau pun terus menulisnya tanpa berfikir samada nama dia betul ke tak. Inilah contoh wanita Muslims yg bodoh spt kau - tak pernah berfikir dlm kepala hotak kau dan mengulangi apa yg kamu dengar macam haiwan ternakan yg baik. Sememangnya wanita islam itu adalah makluk terendah dlm segala golongan manusia. {:1_550:}

Yang saya suruh adalah kamu PERGI berjumpa dengan Doktor yang buat kajian tu..
Lu gila kah kah? Aku yang kena susah payah menbuktikan sesuatu yg aku tahu tak benar semata2 utk kau? Lu gilakah atau kau fikir aku yg gila kerana berdebat dgn kaum bodoh spt Muslims? :huffy

dapatkah jawapan sujud pengikut kaum hindu dapat meningkatkan kesihatan diri mereka?

Untuk pengetahuan kau - agama Hindu menperkenalkan amalan Yoga kpd masyarakat dunia ini utk meningkatkan kesihatan mereka. Hari ini, ramai yg tidak mengikuti agama Hindu pun menpaktikan amalan Yoga utk kesihatan mereka - termasuk orang Kristians dan orang Islam itu sendiri. Kajian mengenai kebaikan Yoga dijalankan oleh pelbagai pihak - termasuk pakar doktor dan bukti kebaikan Yoga diterbitkan dlm majalah sains dan perubatan sejak 1980an lagi. Itu adalah HAKIKAT.

Kamu ada dengar ke orang Hindu riuh rendah suruh orang bukan Islam masuk ke dlm Hinduism semata2 kerana hakikat ini? Tak ada, kerana kami menghormati kepercayaan dan kebebasan orang lain. Tetapi kamu - orang Islam bukan macam itu. Benda2 karut macam ini, tanpa sebarang bukti sains dan perubatan pun kamu nak kelentong utk menpromosikan agama Arab kamu itu. BODOH. :curse:

Saya dapati ramai yang gila dan stress tu baik yang Islam dan bukan Islam adalah disebabkan mereka tak beriman dan ingkar kepada perintah Allah.

Kau buktikan dulu apa yg kamu katakan ini. Tunjjukan apa peratus mereka yg mendapat rawatan psychiatric dan peratus yg menbunuh diri di Malaysia dulu sebelum kamu buat perhitungan kamu sendiri.

ct_og Publish time 14-11-2013 09:13 AM

Nampak sangatlah pertapa bodohnya kau.
Aku perli Mashimaru dgn mengunakan nama MASIN dan kau pun terus menulisnya tanpa berfikir samada nama dia betul ke tak. Inilah contoh wanita Muslims yg bodoh spt kau - tak pernah berfikir dlm kepala hotak kau dan mengulangi apa yg kamu dengar macam haiwan ternakan yg baik. Sememangnya wanita islam itu adalah makluk terendah dlm segala golongan manusia.

Kamu dah masuk perangkap kamu sendiri.;P.. jelaskan kamu ni bukan sahaja suka memfitnah orang tetapi juga suka memperli dan menghina orang {:1_550:}....

Lu gila kah kah? Aku yang kena susah payah menbuktikan sesuatu yg aku tahu tak benar semata2 utk kau? Lu gilakah atau kau fikir aku yg gila kerana berdebat dgn kaum bodoh spt Muslims?

Bukan untuk saya tapi untuk kamu. Saya tak rugi apa-apa pun sebaliknya kamu...

Untuk pengetahuan kau - agama Hindu menperkenalkan amalan Yoga kpd masyarakat dunia ini utk meningkatkan kesihatan mereka. Hari ini, ramai yg tidak mengikuti agama Hindu pun menpaktikan amalan Yoga utk kesihatan mereka - termasuk orang Kristians dan orang Islam itu sendiri. Kajian mengenai kebaikan Yoga dijalankan oleh pelbagai pihak - termasuk pakar doktor dan bukti kebaikan Yoga diterbitkan dlm majalah sains dan perubatan sejak 1980an lagi. Itu adalah HAKIKAT.

Kamu ada dengar ke orang Hindu riuh rendah suruh orang bukan Islam masuk ke dlm Hinduism semata2 kerana hakikat ini? Tak ada, kerana kami menghormati kepercayaan dan kebebasan orang lain. Tetapi kamu - orang Islam bukan macam itu. Benda2 karut macam ini, tanpa sebarang bukti sains dan perubatan pun kamu nak kelentong utk menpromosikan agama Arab kamu itu. BODOH.

Kami mengajak orang ramai menyembah Allah kerana Allah yang memerintah sedemikian. Allah kasih kepada manusia yang dicipta .Allah tidak mahu manusia menderita di dunia dan di akhirat. Yang menukut perintah Allah sahaja yang akan selamat. Agama Islam bukan agama Arab... ia adalah Agama yang diturunkan Allah kepada semua bangsa.. termasuk India.

Kau buktikan dulu apa yg kamu katakan ini. Tunjjukan apa peratus mereka yg mendapat rawatan psychiatric dan peratus yg menbunuh diri di Malaysia dulu sebelum kamu buat perhitungan kamu sendiri.

Pakar psikiatrik mengatakan 1 dari 4 orang adalah mereka yang mengalami masaalah jiwa manakala bilangan orang bunuh diri kamu baca aje surat khabar.... tak payah buat kajian detail pun dah tahu laaa... :lol:

Pages: [1] 2 3
View full version: BONGKAR!!! Masuk Islam Setelah Menemukan Rahsia Sujud Dalam Solat.