Mr_One Publish time 2-11-2013 02:04 AM

Lagu2 bebudak ini untuk didengar dan dikomen sewajarnya

Salam all,

Kalau korang sang pencinta seni ni free, tolonglah perdengarkan lagu2 dari band 'Revoriffz' ini dan berilah komen ye...sebarang komen diterima seadanya untuk tujuan penambahbaikan dan peningkatan prestasi . Sebarang komen berbentuk provokasi akan dibaca tapi tidak akan dilayan.

Thank You very much for your time!

http://www.reverbnation.com/c./poni/235930584

p/s : yg lagu no 2 'Dugaan Dunia' tu sekadar demo sahaje...belum finalize lagi walaupun menduduki carta pertama di dalam reverbnation.

Pailang Publish time 2-11-2013 02:22 AM

cuma pencinta seni atau yg sama taraf je boleh komen, orang2 biasa cam aku xleh komen... hmm, baiklah!

Mr_One Publish time 2-11-2013 02:47 AM

Pailang posted on 2-11-2013 02:22 AM static/image/common/back.gif
cuma pencinta seni atau yg sama taraf je boleh komen, orang2 biasa cam aku xleh komen... hmm, baikla ...

boley je komen bro..dialu2kan..org2 biasa kalau ada dengar lagu kira pencinta seni la jugaknye secara metaforanye...at least pada aku le..hehe..

Pailang Publish time 2-11-2013 03:04 AM

Mr_One posted on 2-11-2013 02:47 AM static/image/common/back.gif
boley je komen bro..dialu2kan..org2 biasa kalau ada dengar lagu kira pencinta seni la jugaknye sec ...

tapi, orang2 biasa cam aku cuma tahu komen sedap dgn xsedap jer.. kalau yg betul2 pro atau sama taraf plak, akan tahu kelebihan dan kekurangan dalam sesebuah lagu dan cara2 untuk perbaiki.

so aku sbgai golongan biasa2 je ni cuma berani komen sikit je... yg lagu tu sedap. maksudnya, ada nada turun naik turun naik, iramanya pulak tidak bercelaru, contohnya bercelaru dgn irama sedih, happy, kejap terlebih rancak, kejap slow... so orang xtahu nak klasifikasikan lagu tu sebagai lagu jenis sedih ke, jiwang ke, happy ke..

tapi yg ni ok dan tak bercelaru. layak digelar sebagai lagu. :)

Mr_One Publish time 2-11-2013 09:03 PM

Pailang posted on 2-11-2013 03:04 AM static/image/common/back.gif
tapi, orang2 biasa cam aku cuma tahu komen sedap dgn xsedap jer.. kalau yg betul2 pro atau sama ta ...

tqvm for the comment bro....mmg cun ko punya comment...thanx a lot!{:1_132:}

firdaruddin Publish time 3-11-2013 04:24 AM

apsal bunyi bass tenggelam bawah riff gitar?

Mr_One Publish time 3-11-2013 11:03 PM

firdaruddin posted on 3-11-2013 04:24 AM static/image/common/back.gif
apsal bunyi bass tenggelam bawah riff gitar?

yes bro fir...

yg bebudak ni bagitau diorang actually nak levelkan riff gitar bass ngan vocal...tapi lepas 'di depankan' vocal tu...bass tu agaktenggelam jugak..biasanya aku adjust2 sket kat eq(wet/dry, preamp, gain ngan width) kalau main kat laptop...kalau radio murah dlm keta aku tu aku pakai 'rock' instead of 'pop'...full volume...dia punya dry ok la untuk pendengar amatur cam aku nih...anyway, thanx for the feedback bro..appreciate it!

p/s: bro fir, dah cukup ke ko punya geng jamming dlm Cari ni?kalau cukup turun le ke tempat aku..harga patut2 punya...setakat free sejam utk bebudak Cari ni ape ade hal...hehe...

firdaruddin Publish time 4-11-2013 02:57 PM

Mr_One posted on 3-11-2013 11:03 PM static/image/common/back.gif
yes bro fir...

yg bebudak ni bagitau diorang actually nak levelkan riff gitar bass ngan vocal.. ...

mana cukup lg.

ko kat mana?

otai_g Publish time 4-11-2013 10:29 PM

firdaruddin posted on 4-11-2013 02:57 PM static/image/common/back.gif
mana cukup lg.

ko kat mana?

bro bila nak jamed lg?

gitar karen aku da berabuk da kat bilik tu....

firdaruddin Publish time 4-11-2013 11:43 PM

otai_g posted on 4-11-2013 10:29 PM static/image/common/back.gif
bro bila nak jamed lg?

aku jauh.....

Mr_One Publish time 5-11-2013 02:18 PM

firdaruddin posted on 4-11-2013 02:57 PM static/image/common/back.gif
mana cukup lg.

ko kat mana?

ok bro...nanti aku kasitau diorang kasi cukup itu bass...

aku kat sg buloh...ko kat mane..?

Mr_One Publish time 5-11-2013 02:23 PM

otai_g posted on 4-11-2013 10:29 PM static/image/common/back.gif
bro bila nak jamed lg?

bro otai_g,

any komen bro?komen pedih pon takpe..janji komen....hehe... http://www.reverbnation.com/c./poni/235930584

p/s: gitar tak elok dibiarkan berabuk bro...merajuk dia nanti...angkat pigi jamming la kasi licin itu neck balik...

Last edited by Mr_One on 5-11-2013 02:24 PM

otai_g Publish time 5-11-2013 03:54 PM

Mr_One posted on 5-11-2013 02:23 PM static/image/common/back.gif
bro otai_g,

any komen bro?komen pedih pon takpe..janji komen....hehe... http://www.reverbnation ...

sbb @Mr_One mintk aku komen, gigih gak aku dgr streaming mp3 td.

overall superb. pd gua band ni da bkn level beginner lg, da near tu level mainstream. setiap linesup mmg cekap dan menguasai instruments masing2 termasuk vocal. sound2 yg sumbang or lari pitching ka, silap ketuk ka, silap picit ka pd gua mmg x de. kualiti rakaman pun pd gua ok, mmg near to studio quality labro, kalo x gred A pun at least gred B.

song 1 - bidadari
vocal intro sbnrnya agak potong skit pd gua sbb gua rs pendengar mula akan tertanya2 lagu apa ni, asal suara mcm nak x nak je nyanyi. gua faham lagu ni mmg vox saja je bg low tone utk intro, tp low2 pun mesti ada strength bro, jgn low nak bawak naik ke katil sudah. konsep da bagus da lagu ni sbb dia ada part low, part high, part clean, past distort, gua suka konsep2 lagu yg sebegini. tp gua rs time intro tu guitar clean kalo diperlahankan skit soundnya bg balance dgn vokal mmg terbaik. drum work pun best, susah nak tiru n budget. haha... tp gua rs drm tu kalo di alternativekan lg mcm ala2 band dewa atau coklat lagi terbaik..

anyway rsnya ada ruang lg utk mempertingkatkan kebestan lagu ni. cthnya time korus mmg last verse bleh tinggikan lg note muzik tu, br rs lagu da smpi klimaks. ayak lagu pun ada klimaks ke. hehe

song 2 dugaan dunia
ni lagu rancak n laju. mmg berbeza dgn lagu 1st. pd gua lagu ni lg smart dr lagu 1st sbb lagu ni senang n x bnyk membebel. mebebel dr sudut instrument works, bkn lirik. lagu ni dr start smpi hujung pd gua leh kata bergerak secara linear, so maybe agak senag dimainkan. sbnrnya x adil nak compare dgn lagu 1st. lagu ni semua da ok, tp part2 jerit part intro, kalo perasan ada 2 kali jerit 'uwaa' lg elok kalo x de kot.

overall ok n slmt maju jaya.

Mr_One Publish time 5-11-2013 04:07 PM

otai_g posted on 5-11-2013 03:54 PM static/image/common/back.gif
sbb @Mr_One mintk aku komen, gigih gak aku dgr streaming mp3 td.

overall superb. pd gua band ni ...
bro otai_g,

superb comment....sgt2 tq kat ko bro for commenting....{:1_132:}appreciate it!

lagu 'dugaan dunia' tu actually ada satu version lagi tapi sebab dah terdownload kat reverbnation, makanya terpaksa la aku mtk korang dengar yg version yg ada tu...

p/s: bila plan nak asah gitar tu bro..?hehe...

Last edited by Mr_One on 5-11-2013 04:10 PM

firdaruddin Publish time 6-11-2013 01:07 AM

Mr_One posted on 5-11-2013 02:18 PM static/image/common/back.gif
ok bro...nanti aku kasitau diorang kasi cukup itu bass...

aku kat sg buloh...ko kat mane..?

kalau aku dtg sana, xde tempat tido plak....huhhuu

Pages: [1]
View full version: Lagu2 bebudak ini untuk didengar dan dikomen sewajarnya