resah Publish time 20-9-2013 11:43 AM

kulit handbag mengelupas

Hi, saya nak tanya pendapat forumer semua, ada tak petua untuk jaga handbag dari kulit mengelupas.. klu beli yang murah ok le.. x sakit hati.. yang beratus ringgit pun mengelupas je.. maksimum pun 1 tahun je.. lepas tu dia buat perangai.. sakit hati betul.. terbaru.. beg carlo rino yang aku beli RM400 ++.. beli last year before raya, simpan & pakai bila kenduri je.. nak pakai tis year masa raya.. dah nampak kulit mengelupas.. sakit hatinya.. ada petua tak macamana nak maintain beg tu supaya tahan lama..

chetaton Publish time 20-9-2013 12:01 PM

i pun nak tau tips jugak
i beli guess rm500 lebih kot
mahal! tp mengelupas dah kat tali dia
sedehhhhhhhhhhh
purse guess yg 1 set dgn handbag i tu mmg tak dpt diselamatkan lg
dahla hantaran nikah
:(

maharani_gebu Publish time 20-9-2013 12:08 PM

beg kulit nk kena selalu pakai... kalai biar tersimpan mmg dia akan merekah & mengelupas... lagi kerap pakai lagi lembut patutnyer....
Last edited by maharani_gebu on 20-9-2013 12:10 PM

mizmini Publish time 20-9-2013 12:09 PM

kalo cara nak bersihkan beg kulit tahu la aku

tp bab mengelupas ni.. tak penah jadik
sebab selalu beli beg murah...

nuryakmal Publish time 20-9-2013 01:16 PM

kan ke ada bag spa.... pg le...

tak pun beli alat penjagaan bag, macam chanel/ LV/coach ade oil untuk maintain bag..

pastu jangan leee ganas bebenor pakainye.. takkan le ada satu jek bag , ganti ganti le.., bag yang tak pakai tu masukkan dalam dust bag. letak elok elok

pegi le ke bod BFT sana tu ha... macam macam ada....

fcl29 Publish time 20-9-2013 01:52 PM

beli beg charles n keith (itu je mampu).. leather.. pakai time outing, time rase nk cun2 ;P.. menas kekerapan pakai x berapa kerap.. masih elok selama 2thn ni.. time x pakai, simpan dlm beg kain yg die bg tu..
tp mmg betul pon, beg leather ni xkan tahan lama.. dats why decide beli beg rege dlm 200 lebeh je.. heee.. takut kang sakit hati..

cmf_anisss84 Publish time 20-9-2013 02:20 PM

klu tak silap anisss beg kulit ni memang ada yg senang menggelupas...ikut meterial beg tu...harga memang mahal tp masa nk beli kena ty kulit ni jenis menggelupas ke tidak...klu nk tahu lebih lanjut ty kat butik2 beg ni....

chit_ana Publish time 20-9-2013 03:02 PM

biasa ni beg mudah mengelupas ni bukan leather.

kena pakai sampai lenjan.sampai masa nanti mengelupas gak.iols ada beg gini.nak pakai lagi kulit teruk mengelupas.buang ke tong sampah juga :L

poloy Publish time 20-9-2013 03:49 PM

usually beg yg mengelupas nih made from PU.. not leather..
leather mmg tahan.. definition of PU:PU (Poly) Synthetic Leather is a man made material that will represent the look and feel of Genuine Leather but in fact is NOT.

green~tea Publish time 20-9-2013 04:16 PM

Beg ni kena pakai, baru tak rosak...

poyohabis Publish time 20-9-2013 06:10 PM

rs handbag kulit nie kalo simpan kene simpan dlm sampul bag dia tu kan..lps tu dia tak leh berpanas...kene simpan dlm bilik yg ada aircon...kene selalu kuarkan n polish2 bag tu...pd yg rajin ler...aku mls beli jer handbg kat charles n keith kt jpo..beli yg murah2 dah ler bukan aku yg pakai sangat anak aku yg duk melaramnye...

MrsInsp Publish time 21-9-2013 12:58 PM

aritu sya tnya budak sogo tu..cmna nk elak dr nglupas..dia ckp kalo x pkai simpan dlm beg dia tu pastu letak silica gel yg mmg ada dlm beg tu..uols jgn buang gel tu..pastu gntung kt tmpt yg ada aliran udara..bkn simpan dlm almari..sbb tu berkuap..katanya la..sya x prnah buat pon sbb skrg ni kalo bli beg trus guna x simpan2 dah..

aimebb Publish time 21-9-2013 01:36 PM

Klau ikut pengalamai sendiri..Beg jangan simpan dalam almari atau tempat yang x ade aliran udara.
Gantung atau letak tempat/rak yg x bertutup..
Bagi ai..ai pakai beg sampai lunyai..baru puas hati. tp ini nasihat dr ai yg x de handbag mahal2 uolls.. :$
Klau nak ikot, sile kan :laugh3:

nuhanis Publish time 21-9-2013 09:39 PM

jangan simpan. ganyah ja tetiap hari.
serius.bag dengan kasut. kalau simpan. orang cakap dia jadik 'makan diri'.
berlambak kasut aku lekang la, megelupas la. ni suma stok2 beli, then letak elok je dalam kotak / beg dia, siap ada gel menantang hapa tu suma. punnnn lekang plus ngelupas. tapi kasut and beg aku bukan jenis mahai la..
yang dok pakai2 hari2..elok je..kalau lekang pun, sbb lekang dok bantai hari2. ;P

limesherbet Publish time 21-9-2013 10:30 PM

solution > beli beg ribu ribu tu ha:laugh3:

kalau menggelupas maknanya bukan leather bag tu...buat dari getah

capiloton Publish time 22-9-2013 12:14 PM

ai punya bag kulit ok jer..
beli harga sekitar 300..
hari2 pakai pi keje..

tapi bag kulit for men la..
sling bag saiz kecik..

ingat nak jugak sapu baby oil..
kasik protect sket..
tapi sesuai ker? tak rusak ker?

synic Publish time 22-9-2013 06:19 PM

Cuba check samada ianya synthetic leather atau real.. rasanya kalau real leather susah nak dpt handbag harga bawah RM500, brand biasa mcm sembonia pun kalau real leather makan RM 500 - 600 gak.. kalau synthetic leather mmg tak tahan.. kalau real, insyaAllah tahan lama..

syaiful Publish time 23-9-2013 09:23 AM

masa aku teman wife beli bag kat charles & keith tu
sales girl dia pesan, jangan simpan dalam almari & tempat yang takde aliran udara
nanti bag dia menggelupas, of course lagi satu sebab mostly kat charles & keith tu mix leather
but itu lah.. nak budget kan, bag under rm500... since mostly my wife buat g kerja, ok jer bag tu
kalau ada banyak hand bag, try simpan dalam bag kain tu tapi dalam tempat open air
macam kat kedai handbag, kan dia tergantung & terdedah kat open air gitu

poyohabis Publish time 23-9-2013 09:50 AM

nuhanis posted on 21-9-2013 09:39 PM static/image/common/back.gif
jangan simpan. ganyah ja tetiap hari.
serius.bag dengan kasut. kalau simpan. orang cakap dia jadi ...

aku lak dl banyak giler kasut..mcm2 ada...memang makan diri sangat2 sekali adik aku duk pakai coz katanye ada function tuk univ dia...alih2 jahaman dikerjakan adik aku...memang memakan diri betul..lps tu mls dah nak beli kasut banyak2..coz aku keje pakai sport shoes...tu dl skrg nie dah ada anak lg lar beli sandal kat bata jer...senang nak kejo anak ke hulu ke hilir...

brown_pupil Publish time 23-9-2013 01:54 PM

original leather xkan mengelupas... kalau mengelupas tu konfirm la syntetic leather...

kalau henbag harga 500, pastu seller claim original leather... nampak benor kena kencing.

bagi aku, brand2 yg memang aku blacklist utk beli : Carlo rino atau sembonia... mmg x tahan. Pakai x sampai berapa bulan dah terkopek2.. Aku pakai coach, dah masuk 2 tahun.. kena campak, kena susu, kena humban... elok ajer benda alah tu. Xde terkopek2 bagai. Xde nak sapu2 minyak ke apa...
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: kulit handbag mengelupas