edoraixora Publish time 4-9-2013 08:16 AM

Kereta dihempap pokok ketika parking...adekah dikire bencana alam??

semalam mase aku balik keje, baru je masuk parking belakang blok umah. sbelum tu nk bgtau, umah sewaku ni jnis flat pprt jah. huhuhuhhh...

mase aku tgh kemas2 beg nk kuar kete, tetibe pappp..sebatang pokok kt kawasan parking tu menghempap kete dgn kaedah slow motion. aku yg msih dlm kete tu mau tak terkujat. kepalaku sakit sikit la kne bumbung kete tu & kakiku tkena serpihan cermin dpan sket.

jadinye kerosakan yg terlibat, bonet depan & bumbung kemek & mungkin efek kt kwsan enjin sket. kedua2 tyar depan pecah & rim tyar bengkok. cermin depan mmg berderai abes la. bleh tak situasi begini kite claim kt insuran kete???

aku paham bencana alam x bleh claim melainkan buat caruman tambahan utk itu. tp bleh tak consider objek jtuh tanpe bencana alam?? sbab tetibe jer pokok tu tumbang bukannye disebabkan tnah runtuh ke hape..

pokok tu mmg tinggi & agk besar. dan semua pokok2 kt situ condong sebelah sbab belah sanenye blok umah. pastu aku dipahamkn persatuan penduduk penah mintak pihak majlis utk tebang sbab dh nmpak risiko akn tumbang. tapi phak majlis xnak tebang kononnye ade protokol bagai. bile persatuan penduduk ckap nk tebang sendiri, dieorg x bagi katenye nnti kne denda rm5 ribu.

pokok2 tu pulak bukannye ditanam secara semulajadi. maknenye dipacakkan shja ank pkok yg dh agk besar ke tanah. dan tanah tu pulak dibawahnye ade konkrit longkang. giler betul la...aku pn bru tau semalam ble dh jadik kes ni

pas kejadian aku terus tepon pihak mjlis. mse tu dlm pkul 6.30 ptg. sejam berlalu pihak mjlis blum dtg. ade yg cdangkn kol jpam. so aku pun kol.memasing gtau akn hntar bantuan. tapi smpai pkul 10.30 mlm, sekor pun x dtg. bile kol byk kali, jwabnye otw otw. hangen 1 badan aku. last2 persatuan penduduk cantas dahan2 kecil setakat mane yg boleh mgunakan parang dan kapak utk mgurangkan tekanan pade kete aku tu. pkul 11 mlm aki.gi lodge polis repot.

so...sehingga ke mase ini, tiada rescue dr phak mjlis &jpam. satgi opis dh bukak mmg aku gi serang mbpj tu.

ape pendapat kengkawan kt sini..boleh ke aku claim insuran kete dan boleh tak aku claim kerugian kt mbpj tu?? Last edited by edoraixora on 4-9-2013 08:25 AM

dr.R Publish time 4-9-2013 09:55 AM

Maaf sebab aku reply bukan sebab nak jawab persoalan kau bangkitkan tapi nak cerita juga mengenai pokok-pokok tinggi yang condong di depan blok rumah flat dan parking di kejiranan aku, aku duduk di Pandamaran tapi ada seorang rakan sekerja tinggal di rumah flat di Bandar Botanik, Bukit Tinggi Klang. Aku pernah beberapa kali ke rumahnya dan terbaru jemputan open house hari raya, aku perhatikan rata-rata pokok di depan parking perumahan tu dah tahap condong yang kronik. Aku pernah tanyakan rakan aku sama ada diorang tak risau ke pasal pokok tu tumbang hempap kenderaan, dia maklumkan dah info kat persatuan penduduk dan pemaju tapi katanya Majlis Perbandaran Klang (MPK) tak ambil apa-apa tindakan.

Masa nak balik tu aku saja ronda kawasan perumahan dia tu, perumahan tu namanya Apartment Bandar Botanik bersebelahan dengan Apartment Kasuarina bersebelahan dengan Lebuhraya Kesas saja. Aku perhatikan ada pokok yang dah hampir tumbang hanya di pangku oleh 1 kayu besar di kawasan parking, akibatnya 2 parking tak boleh di gunakan sebab pokok tu sudah hampir mencecah tanah dan ianya bersize besar (kalau berkesempatan nanti aku nak suruh rakan aku tu ambil gambar). Bukan itu saja banyak juga pokok dah tumbang sebab boleh nampak ada tunggul-tunggul pokok yang masih ada, aku ada tanyakan hal ni kat dia dan dia sendiri mengaku pernah ada kes pokok dah hempap kenderaan tapi disebabkan tak teruk jadi semua pun malas nak ambil tindakan susulan.

ayamserama Publish time 4-9-2013 10:03 AM

adik aku penah kena, pokok tumbang hempap kereta dia masa tengah jalan (area KL). Claim insurans memang tak dpt, tapi dia pegi claim dekat dbkl, dpt la skit ganti rugi buat cover repair kereta..cubalah..

zulka Publish time 4-9-2013 10:26 AM

aku pernah dengar org cakap...
kalau kita langgar pokok, kita kena bayar ganti rugi kepada pihak berkuasa (Majlis)
tapi kalau pokok tu tumbang kena kat kenderaan kita, pihak yg berwajib pula akan membayar ganti rugi..
apa2pun nanti aku call pak mertua aku....pak mertua aku DBKL.. :loveliness:

zulka Publish time 4-9-2013 10:31 AM

ok bro, aku dapat info terkini...
- ambil gambar kerosakan/kejadian
- pegi buat report di balai polis berhampiran
- pegi report ke majlis berkenaan...dan depa akan bayar ganti rugi...

figurae Publish time 4-9-2013 10:54 AM

adik aku penah kena, claim insurans mmg xdpt. cube tnye PBT. kalau pokok diorang punye, boleh dapat sedikit pampasan

edoraixora Publish time 4-9-2013 12:12 PM

dr.R posted on 4-9-2013 09:55 AM
Maaf sebab aku reply bukan sebab nak jawab persoalan kau bangkitkan tapi nak cerita juga mengenai po ...

ya ampun....dh smpai macam tu skali pun, xde tindakan yg di ambil. dlm hal ni persatuan pnduduk kne push smpai dieorg wat keje kot. kalo penduduk wat endah x endah, lagi la majlis wat x reti.

edoraixora Publish time 4-9-2013 12:14 PM

ayamserama posted on 4-9-2013 10:03 AM
adik aku penah kena, pokok tumbang hempap kereta dia masa tengah jalan (area KL). Claim insurans mem ...

asalkan dpat claim aku dh bersyukur sgt dh..
nk tanggung kerugian sndiri, botak gak pale aku nnti

edoraixora Publish time 4-9-2013 12:17 PM

zulka posted on 4-9-2013 10:31 AM
ok bro, aku dapat info terkini...
- ambil gambar kerosakan/kejadian
- pegi buat report di balai po ...

gambo dh amik...polis repot dh wat
tggal lgi nk gi ke mbpj je ni
sbab pokok tu blum di clear kan lagi
yg aku sakit hati sgt, bile aku kol smule tadi..dieorg ckp tiada repot di buat semalam
gilerr....dh berpuluh kali tepon smlam, memanjang ckp otw

edoraixora Publish time 4-9-2013 12:18 PM

figurae posted on 4-9-2013 10:54 AM
adik aku penah kena, claim insurans mmg xdpt. cube tnye PBT. kalau pokok diorang punye, boleh dapat...

itu la..aku dh kol insuran kete tu. gtau mase kjadian xde ujan pun. die ckap die kol smule. die wat semakan dlu

zulka Publish time 4-9-2013 12:26 PM

dr.R posted on 4-9-2013 09:55 AM static/image/common/back.gif
Maaf sebab aku reply bukan sebab nak jawab persoalan kau bangkitkan tapi nak cerita juga mengenai po ...

agaknyer nk tunggu ada org meninggal baru amik action kot..

riehan Publish time 4-9-2013 01:44 PM

aih..lpas tgn jer dorg ni......

genchi Publish time 5-9-2013 02:35 PM

so amacam TT dah setel blom mslhnya? dah berjaya blom? apa feedback

edoraixora Publish time 5-9-2013 02:56 PM

belum setel sepenuhnye.....kete ku pun masih tersadai di tempat kejadian :'(

dah pegi opis HQ MBPJ semalam....nasib baik boleh claim sbb pokok tu mmg mbpj yg maintain dan pokok tu pun ade insurans. tapi kena pegi berurusan kt jbtn lanskap kt kelana jaya tu. proses nk claimnye pun bukan mudah. byk dokumen yg kne submit. kalo ikutkn conversation by phone, katenye bwak polis repot & gambo jer. so, ingatkan boleh la setel smlam.

xpe la, as long as boleh claim aku dh bersyukur sgt2. nak tanggung kos sendiri mmg botak la pale aku nnti.

edoraixora Publish time 5-9-2013 03:04 PM

ni lah ropenye kete ku yg dihempap pokok tumbang sebelum & selepas dialihkan pokok tu....

http://uf.cari.com.my/forumx/mforum/album/201309/05/150110xm3wktvzkt3stqtz.jpg

http://uf.cari.com.my/forumx/mforum/album/201309/05/150114suf9connhn9znoe1.jpg

dr.R Publish time 6-9-2013 09:23 AM

dr.R posted on 4-9-2013 09:55 AM static/image/common/back.gif

Ni gambar aku ambil semalam, bukan blok sini je tapi ada blok lain area perumahan sama aku tengok pokok yang lebih besar dan condong ke arah parking yang bila-bila masa boleh menyembah bumi dan menghentam kenderaan lagi-lagi sekarang ni musim hujan (tapi aku segan nak ambil gambar sebab ramai pula orangnya petang semalam). Bayangkan dari majlis open house 3 minggu lepas sampai sekarang ni masih belum ada apa-apa tindakan lagi walaupun ikut rakan sekerja aku dah laporkan kat pemaju dan MPK, ikut dia lagi pokok yang tumbang ni mungkn berlaku sejak awal bulan puasa lagi sebab dia tak pasti sangat sebab dia tinggal di blok berlainan dan lalu hanya bila nak buang sampah sebab blok ni berdekatan dengan tong sampah.

http://i1265.photobucket.com/albums/jj502/dr_rd/2013-09-05_18-52-34_908_zpsb5c6fa22.jpg

http://i1265.photobucket.com/albums/jj502/dr_rd/2013-09-05_18-52-21_550_zps1500211b.jpg

dr.R Publish time 6-9-2013 09:26 AM

edoraixora posted on 5-9-2013 03:04 PM static/image/common/back.gif
ni lah ropenye kete ku yg dihempap pokok tumbang sebelum & selepas dialihkan pokok tu....

Teruk sangat ni dan moga semuanya dipermudahkan, itu lah kadang tu perkara seperti tak di duga dan sekarang ni kemana-mana naik kereta ke? kalau ada kereta spare ok lah kan.

edoraixora Publish time 6-9-2013 12:15 PM

dr.R posted on 6-9-2013 09:26 AM static/image/common/back.gif
Teruk sangat ni dan moga semuanya dipermudahkan, itu lah kadang tu perkara seperti tak di duga dan ...

itulah....kne slalu push dieorg ni. kalo x mmg lambat arr
kete ku kne hempap pokok pukul 6.30 ptg....kol mbpj dieorg ckp akan hantar bantuan
kiteorg tggu kt situ smpai pkul 11 mlam
boleh nak kate setiap jam kol, katenye otw memanjang

esok pagi, bile kol semule....kali ni aku kol pejabat, semalm tu hotline jer
dieorg cakap x terima report semalam, mau x hangen :vmad3:
last2 pukul 5 ptg baru dieorg dtg rescue
itupun lepas aku gi sendiri HQ, dan kebetulan ade bos nye kt situ
ape lagi, melepas prasaan le aku kt bos tu
baru la ade rescue yg dtg

jfq Publish time 7-9-2013 11:44 PM

Besau pokok tu.
Cantik aje landing atas kereta ko.
Harap urusan ko dipermudahkan

edoraixora Publish time 9-9-2013 11:49 AM

jfq posted on 7-9-2013 11:44 PM static/image/common/back.gif
Besau pokok tu.
Cantik aje landing atas kereta ko.
Harap urusan ko dipermudahkan

besau dan berat....tgok ajer batangnye tu
itulah, harap dipermudahkan segalanye
kete dh anto ke bengkel dh pun
anggran kos lebih kurang rm5,000 plus minus
adoiyaiiii......

Pages: [1] 2
View full version: Kereta dihempap pokok ketika parking...adekah dikire bencana alam??