karakas Publish time 20-7-2013 12:42 PM

Internet 'hang' bila bukak YOUTUBE

Salam 1 Malaysia..
Saye ade 1 masalah ingin dikongsikan bersama tuan2 semua. Diharap tuan2 dapatlah membantu saye. Internet pc saye akan 'hang' bila saye bukan YOUTUBE. Bila dah 'hang' saye kene restart pc, baru bole akses internet balik. Antara langkah yg pernah saye buat ialah:
1) gune browser lain. pakai chrome pun same jugak. saye adelah pengguna setia mozilla.
2) update flash player. pun same jugak.
3) Scan virus dah pun. same jugak

Masalah internet 'hang' ni hanya berlaku kalau saye bukak YOUTUBE je. kalau saye bukak DAILYMOTION ke, METACAFE ke...ok je...

Sekian sahaje soalan saye. Terima kase banyak pade tuan2 yg sudi respon.

aziz79 Publish time 21-7-2013 05:46 PM

ram computer berapa besar?

karakas Publish time 22-7-2013 10:08 PM

2 gb je tuan...

trunks Publish time 23-7-2013 06:43 AM

karakas posted on 22-7-2013 10:08 PM static/image/common/back.gif
2 gb je tuan...

sebelum perkara ini berlaku..ada install apa-apa software tak ?
kalau ada remove dulu dan restart..

pergi cpanel / program dan uninstall segala software atau toolbar
yang tak kenal.

ada install apa-apa plugin tak dekat firefox -pergi bahagian addon dan remove
segala yang tak berguna..

sudah buat system restore ke belum?

izamahmed Publish time 23-7-2013 12:01 PM

Firefox ke?
cuba reset firefox tu,
ikut langkah dibawah.
pastu cuba bukak youtube skali lagi.

karakas Publish time 23-7-2013 10:22 PM

baru lepas format tuan.. software ape yg ade same la dengan ape yg ade sebelom format dlu.. lepas format ok je dlm seminggu.. lepas seminggu je jadi camni..

add on ke toolbar ke xde...sebab saye x suke semak kat skrin... yg ade pon cume IDM punye button direct download kalau bukak video tu je... button tu kalau saye bukak DAILYMOTION ke..METACAFE ke..tetap jugak ade..tp xde pulak menyebabkan 'hang'

ok...yg reset firefox tu saye akan cube tuan..

tengkyu bnyk2...:)

karakas Publish time 23-7-2013 10:29 PM

err..tuan...rasenye bukan masalah firefox la... sbb, mcm yg saye dah mention kat atas...gune browser lain pun same jugak... saye cube gune CHROME..

papepun time kaseh ye..

trunks Publish time 24-7-2013 02:48 AM

karakas posted on 23-7-2013 10:29 PM static/image/common/back.gif
err..tuan...rasenye bukan masalah firefox la... sbb, mcm yg saye dah mention kat atas...gune browser ...
cuba remove dulu IDM ,restart dan masuk balik youtube..ia hang yang macam mana?
masa playback video ke? java sudah install?semua drivers?

jawab satu-satu soalan saya itu..
sebelum format,ada berlaku ke tak?

Last edited by trunks on 25-7-2013 02:02 AM

izamahmed Publish time 24-7-2013 06:45 PM

salah satu yg saya baca, masalah tak boleh load youtube ada kaitan dgn real player.
kalau ada install real player, ikut cara dibawah
1)        Disable all RealPlayer Plugins or Extensions on FireFox then close Firefox.
2)        Open RealPlayer and click on the RealPlayer icon at the top left.
3)        Click Preferences
4)        In the Category panel click Download and Recording.
5)        Uncheck (remove Check Mark) from Web Download and Recording and click OK.
6)        Start Firefox and try to play videos.

te_peng Publish time 13-8-2013 08:01 AM

Masalah ini juga terjadi kepada saya... baru 2 bulan terkena masalah ni tak selesai2 lagi. Bila tel TMNET duk asyik suruh buka TM speedometer dia. Satu lagi TMNET bila masalah takleh selsai mulalah sibuk nak mari rumah. Adoooi...

Bila tak bukak youtube laju berdesup... bila buke youtube terus internet down kena restart. Tapi juga waktu2 dia elok, mcm pagi2 kul 4 pgi boleh je youtube. Tapi lain waktu memang hang. Walaupun off on modem pun tak jadi, kene restart pc baru elok balik line tenet.

-Tak pakai firefox hanya gune chrome
-Tak pakai idm Last edited by te_peng on 16-8-2013 01:03 AM

sepok Publish time 13-8-2013 09:23 AM

wah ada gak org yg mengalami masalah yg sama ngan aku sini.. ingat aku sorang je dlm ini dunia yg 'hang' bila bukak youtube...

aku pakai safari, Firefox, chrome, RAM 2GB dan line streamyx..

pada mulanya aku ingat mendda ni berpunca drpd line TM, ia berlarutan sblm raya lagi..jd ignore ajerlah

kelmarin aku ada update OSX dgn 'update security' yg terbaru yg dikeluarkan oleh pihak Apple..

tup..tup... bila aku check hari ni tengok dah tak hang dah bila aku bukak youtube...sblm ni punyalah gila kalau bukak youtube, rasa benci bila bukak youtube, ia mesti 'hang' punya...sekarang dah ok dah..tak tau apa yg menyebabkan dah tak 'hang' lagi dah...flash drpd Adobe pun aku dah update..itulah kot penyelesaiannya..

ermntahlah....

te_peng Publish time 13-8-2013 02:48 PM

Youtube bukan lagi pilihan :'(

Hadi_ Publish time 15-8-2013 02:24 PM

Kat control panel firefox bro pergi ke About > Restart with addon disabled.
Test tengok ok tak.Saya dulu pun pernah terkena sekali termasuk facebook sekali.
Rupa-rupanya saya ada install banyak addon untuk ubah layout youtube,
download video dll.Bila saya test disabled semua addon dan pergi youtube dah takde jadi lagi da. Last edited by Hadi_ on 15-8-2013 02:27 PM

te_peng Publish time 16-8-2013 01:05 AM

Hadi_ posted on 15-8-2013 02:24 PM static/image/common/back.gif
Kat control panel firefox bro pergi ke About > Restart with addon disabled.
Test tengok ok tak.Say ...

Kalau pengguna chrome camne plak tuan?
Pages: [1]
View full version: Internet 'hang' bila bukak YOUTUBE