madura Publish time 15-7-2013 09:45 AM

Bengang dengan POSLAJU

ARGHHHHHHHHHHHHHHHH...Bengang dengan poslaju puchong.. dah 2 minggu barang xsampai2.. kastemer dh ngamuk2...last update sistem unable to deliver item due to missed delivery. hari2 aku kol ngadu kat poslaju.tp barang xsampai2 jugak... aku dh hampir nak jadik hijau ni!!!!!!!

pakwetizzaqyah Publish time 15-7-2013 10:00 AM

pos laju kini di serviskan oleh pocong????

khailya Publish time 15-7-2013 10:05 AM

standard... aku penah kene gak... time tu lagi seminggu nak cuti panjang..
tak igt la cuti ape..... aku igtkan boleh la sampai esoknyer tu..
aku pos barang customer kat area KL jugak kot...
last2 brg aku tersadai kat PPL Cheras ..huhu nak taknak.. terpakse la aku p amik sendiri...

medangmru Publish time 15-7-2013 08:26 PM

Poslaju ni ada area2 posmen yg ngantornya mcm haram arrrrrrrrrr,,,,,pernah terjadik depan mata aku lagi...dalam 2 minggu lepas

umah akujenis apartment....5 tinmgkat tp ada lif arrr....so ada ler post box kat bawah tu....so aku masa tu cuti....dan turun kebawah arrr....sesajer je nak start mutor....nampak van Poslaju dan terus aku ke area post box tu....nampak posmen tu tulis slip ( alaaa slip yg kalau org takder kat rumah suh aamik kat pejabat pos tu )....rupenya dia masukkan slip tu dalam box aku....terus aku tanya posmen tu kenapa tak hantar atas ( sbb aku nengok dia dr Van terus je ke post box..konpom tak pergi umah akiu )....slip tu atas nama saya ni bang....tak nampak pun abang gi atas...saya duk tercongok kat depan lif ni,,,,Hahhhhhhhhhhhhh....kantui abih abg tu...terus dia amik slip tu dan bagi aku parcel suh aku sign...:curse::huffy

depa ni kalau rumah jenis camni biasanya takkan gi rumah pun....terus je CLAIM org takder.....dan terus je letak SLIP....hangen tul aku....maaf pun tarakkkkkkkkkkkk:huffy Last edited by medangmru on 15-7-2013 08:28 PM

medangmru Publish time 15-7-2013 08:30 PM

tu la kenn....org guna poslaju ni sbb mudah dan senang....pergi je kat Post Opis....kalau kurier servis lain merata kat byk tempat mmg aku takkan guna Poslaju ni,,,bior la mahal skeeet....tp konpom sampai depan pintu....plak tu selalunya kurier servis ni boleh delivery 2x dalam sehari.....dan siap call lagi kalau org takder kat rumah dan arrangekan other deliovery petang tu gak....

POSLAJU???HARAMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!

madura Publish time 16-7-2013 08:11 AM

hari2 aku kol 1300...xcukup lagi aku kol PPL puchong..emel lagi..apa cara lagi aku nak dptkan parcel tu..gerammmmmmmmmmm gerammmmmmmmmmmmmmmmmmmm

cmf_death Publish time 16-7-2013 09:37 PM

penah kna gak.. smggu lebih bru smpai.. gilos

genchi Publish time 17-7-2013 08:22 AM

kol bos pos laju tuh :funk: anta komplen trus

punkerzoe Publish time 17-7-2013 09:33 AM

ish3... apesal sampai camtu skali ye ?
lame tu dua minggu...

madura Publish time 17-7-2013 11:41 AM

latest update...semalam aku buat all out..aku meroyan kat page fb poslaju... aku pm diorang aku nak no telefon manager ppl puchong. tapi diorang tak nak bagi..diorang tlg aku cekkan kat tracking no kt ppl puchong. xcukup lagi, aku try kol ppl puchong..xangkat plak.. ok fine.. aku faxkan surat aduan, tujukan pada manager dia. Pastu aku rase cm xpuas ati lagi.. aku cari emel bos bahagian penjagaan pelanggan.. dapat je aku trus emel kat dato' tu..xlama pastu cpt je dato tu reply..tgh aku syok2 tdo bawah meja time lunch, kastemer aku kol..poslaju inform barang dia dh hilang.. hangen kan? memang kastemer aku sembur poslaju kaw2 pnye la... menyusahkan betoi Last edited by madura on 17-7-2013 11:42 AM

medangmru Publish time 17-7-2013 03:51 PM

madura posted on 17-7-2013 11:41 AM static/image/common/back.gif
latest update...semalam aku buat all out..aku meroyan kat page fb poslaju... aku pm diorang aku nak...
Perghhhhhhhhhhhhhh,,,,bygkan arrrr.....kastermer kall kita bgtahu brg yg kita hantar ilang....mmg naek hangen la kannnn...:curse:...mmg nak kene maki tahap dewa arrr Poslaju ni....:huffy

apo laie....claim insurance la....sama dgn rega brg tu...

kegimaru Publish time 18-7-2013 12:03 PM

madura posted on 17-7-2013 11:41 AM static/image/common/back.gif
latest update...semalam aku buat all out..aku meroyan kat page fb poslaju... aku pm diorang aku nak...

hg juai apa madura?

madura Publish time 19-7-2013 09:14 AM

kegimaru posted on 18-7-2013 12:03 PM static/image/common/back.gif
hg juai apa madura?

mcm2 aku juai...baju kurung, barangan kecantikan dan kesihatan..mostly barangan utk wanita la..hehe

shinokomi Publish time 26-1-2016 12:54 AM

madura replied at 17-7-2013 11:41 AM

wah, aku pon mengalami masalah yg same skang, posmen gemok naik van tu slalu tak hantr barg aku. sakit hati aku. so blh aku mintk guide ko utk all out camni gak.

Pages: [1]
View full version: Bengang dengan POSLAJU