sebastianphiu Publish time 13-7-2013 04:58 AM

Syiah Sudah Berketurunan Di Malaysia. Ini Buktinya

UYMvbtSDtns

Sephiroth Publish time 15-7-2013 11:33 AM

Biar je lah dia orang dgn kepercayaan dia orang. Apa yg buat kamu risau? Kalau mereka itu sesat spt apa yg kamu katakan, kamu tak perlu risau apa2 kerana kamu kan di jalan yg benar. KECUALI LAH kalau kamu sendiri tak ada keyakinan yg kamu berada dlm jalan yg benar. {:1_550:}

Cuai Publish time 19-7-2013 08:36 AM

Sephiroth posted on 15-7-2013 11:33 AM static/image/common/back.gif
Biar je lah dia orang dgn kepercayaan dia orang. Apa yg buat kamu risau? Kalau mereka itu sesat spt...

Inilah yg dinamakan pemuliharaan agama dari anasir2 yg sesat. jgn jadi dungu.
Cuba kalau dtg seorg manusia yg menganut hindu cuba menokok-tambah dgn mengatakan dewa2 brahma, vishnu & shiva itu merupakan dewa yg sama & sekaligus bertentangan dgn apa yg kamu fahami sebelum ini? bagaimana kamu rasa?

Sephiroth Publish time 19-7-2013 09:24 AM

Cuai posted on 19-7-2013 08:36 AM static/image/common/back.gif
Inilah yg dinamakan pemuliharaan agama dari anasir2 yg sesat. jgn jadi dungu.
Cuba kalau dtg seor ...

Kamu cakap mereka sesat. Apa buktinya kamu itu bukannya yg sesat?

Banyak orang2 Islam di India dan kawasan sekitarnya adalah penganut agama Islam aliran Syiah dan mereka kurang menberikan masalah kpd orang bukan Islam. Jadi, kalau di pandang dr segi itu dan dakwaan kononya Islam itu agama "peaceful", saya rasa aliran Syiah lebih tepat dgn dakwaan tersebut. Saya tengok orang Islam aliran Sunnah Al Jamaah banyak yg penipu dan penganas. Jadi, kamu ada bukti ke kamu itu tak sesat? {:1_550:}

Cuai Publish time 19-7-2013 11:20 AM

Sephiroth posted on 19-7-2013 09:24 AM static/image/common/back.gif
Kamu cakap mereka sesat. Apa buktinya kamu itu bukannya yg sesat?

Banyak orang2 Islam di India...

Sesat dari konteks yg mana kamu maksudkan? dari dlm ruang lingkup agama Islam itu sendiri atau mencakupi agama2 yg lain?
Kami sebg penganut Islam mempunyai kaedah tersendiri utk menilai sama ada org itu sesat atau tidak. Semua ini adlah berpandukan dari pemahaman asas yg kami belajar dari Al-Qur'an, hadith mahu pun dari ijmak ulama.

Now, let me ask you.. are u shiite? wahabi? or Muslim Sunni? kalau kamu bukan satu pun dari yg disebut..just STF..
Syrian War..between Regime Bashar Assad & Puak Muslim Sunni di Syria..siapa yg abuse siapa?siapa yg sembelih siapa?
mcm ni lah...kalau kamu tidak tahu pasal Islam..just diam ajer lah..dont put much effort on spreading false news & negative remarks or allegations on this religion...trust me, u wont get any benefit by doing so.

So, now u answer me:

1. Dtg seorg manusia yg menganut hindu cuba menokok-tambah dgn mengatakan dewa2 brahma, vishnu & shiva itu merupakan dewa yg sama & sekaligus bertentangan dgn apa yg kamu fahami sebelum ini? adkah iany sesat mengikut pemahaman asal AGAMA HINDU kamu?

2. Jikalau kamu mengatakan yg aku ni sesat..apa hujah & logik kamu utk mengatakan aku ni sesat?

Sephiroth Publish time 19-7-2013 02:06 PM

by cuai

Now, let me ask you.. are u shiite? wahabi? or Muslim Sunni? kalau kamu bukan satu pun dari yg disebut..just STF..
Syrian War..between Regime Bashar Assad & Puak Muslim Sunni di Syria..siapa yg abuse siapa?siapa yg sembelih siapa?

Oh begitu ... kalau aku bukan orang Islam, jadi aku tak boleh masuk campur dlm hal orang2 Islam, ye? Kalau begitu, kenapa pula orang2 Islam di negara ini suka sangat minta derma atau sokongan orang2 bukan Islam dlm hal Palestine, kononnya mereka kena sembelih lah dsbnya? Kenapa pula kamu nak kami berikan sokongan kpd kamu demi rakyat Islam Rohinya ataupun orang Islam di Filipina? Masa kamu minta bantuan, kamu tak nampak ke kami bukan orang Islam dan kami tidak perduli orang Islam aliran mana yg kena sembelih? {:1_550:}

1. Dtg seorg manusia yg menganut hindu cuba menokok-tambah dgn mengatakan dewa2 brahma, vishnu & shiva itu merupakan dewa yg sama & sekaligus bertentangan dgn apa yg kamu fahami sebelum ini? adkah iany sesat mengikut pemahaman asal AGAMA HINDU kamu?

Kamu dari aliran agama Hindu mana? Shivatie? Vishnavi? Brahmanism? Kalau kamu bukannya dari mana2 aliran ini, apa gunanya aku menjawab persoalan kamu memandangkan kamu tak mampu memahaminya? {:1_550:}

2. Jikalau kamu mengatakan yg aku ni sesat..apa hujah & logik kamu utk mengatakan aku ni sesat?

Bila kamu mengunakan nickname "Cuai", terfikir juga apasal kamu mengunakan nama sedemikian. Baru aku tahu, kamu CUAI MENBACA rupanya. :lol:

Aku tidak mengatakan kamu sesat, aku hanya menanyakan APA BUKTINYA bahawa kamu bukan sesat spt mana kamu mendakwa mereka dari aliran Syiah itu. Itu je.

Cuai Publish time 19-7-2013 03:28 PM

-double post-

Cuai Publish time 19-7-2013 03:30 PM

Sephiroth posted on 19-7-2013 02:06 PM static/image/common/back.gif
by cuai

HAHAHAHAH..

"Kamu dari aliran agama Hindu mana? Shivatie? Vishnavi? Brahmanism? Kalau kamu bukannya dari mana2 aliran ini, apa gunanya aku menjawab persoalan kamu memandangkan kamu tak mampu memahaminya?"   by Sephiroth

"Now, let me ask you.. are u shiite? wahabi? or Muslim Sunni? kalau kamu bukan satu pun dari yg disebut..just STF..
mcm ni lah...kalau kamu tidak tahu pasal Islam..just diam ajer lah..dont put much effort on spreading false news & negative remarks or allegations on this religion...trust me, u wont get any benefit by doing so."   by Cuai

Kau ni kelakar lah.. agak2 sama tak corak jawapan kau dgn aku td? Bangang..hahaha
org mcm kau nih lah sebenanrya perosak keharmonian & hubungan di antara agama & kaum. Dan org mcm kau ni lah sebenarnya yg mencetuskan ketegangan & ethnic tension dlm sebuah negara..kesian. Agama yang kau anuti sepatutnya paling tidak dpt mendidik kau supaya tahu menilai & menghargai hubungan sesama kaum...tapi sayang kau tak tahu utk menilai & mempraktikan nilai ajaran agama kau..

sebastianphiu Publish time 20-7-2013 06:59 AM

haiya.. lagi manyak celita.. pusing-pusing celita.. syiah sulah sesat lama ma.. haiya..

Sephiroth Publish time 22-7-2013 09:39 AM

Cuai posted on 19-7-2013 03:30 PM static/image/common/back.gif
HAHAHAHAH..

"Kamu dari aliran agama Hindu mana? Shivatie? Vishnavi? Brahmanism? Kalau kamu buka ...

Dalam ertikata lain, kamu (aliran Sunnah Al Jamaah) pun tak tahu dan tak ada bukti kukuh bahawa kamu juga tak sesat. {:1_550:}

Cuai Publish time 22-7-2013 11:29 AM

Sephiroth posted on 22-7-2013 09:39 AM static/image/common/back.gif
Dalam ertikata lain, kamu (aliran Sunnah Al Jamaah) pun tak tahu dan tak ada bukti kukuh bahawa ka ...

Cukuplah sudah bukti2 yg dibawa oleh Rasulullah SAW 1400 tahun yg lalu utk dijadikan panduan dari sesat & menganut agama PAGAN seperti kamu..!!

Sephiroth Publish time 23-7-2013 09:50 AM

Cuai posted on 22-7-2013 11:29 AM static/image/common/back.gif
Cukuplah sudah bukti2 yg dibawa oleh Rasulullah SAW 1400 tahun yg lalu utk dijadikan panduan dari...

Tak ubah macam kambing dan lembu. Tak tahu nak berfikir dgn sendiri dan memerlukan seseorang yg hidup and mati 1,400 tahun yg lalu utk memikirkan utknya. {:1_550:}

nightlord Publish time 23-7-2013 10:30 PM

It is sad that muslims are so divided among themselves, and have the so 'me against the whole world' attitude.

Shia followers in Malaysia are treated like outcasts and criminals by their own muslim brethren.

Truly sad.

Cuai Publish time 25-7-2013 12:33 PM

nightlord posted on 23-7-2013 10:30 PM static/image/common/back.gif
It is sad that muslims are so divided among themselves, and have the so 'me against the whole world' ...

And christian are so divided like...thousands of sect nowadays? uikss..banyaknyeeee & berpuak2.. ;P

Cuai Publish time 25-7-2013 12:35 PM

Sephiroth posted on 23-7-2013 09:50 AM static/image/common/back.gif
Tak ubah macam kambing dan lembu. Tak tahu nak berfikir dgn sendiri dan memerlukan seseorang yg hi ...

KAF LAM YA NGA la ko nih..

Aku dah jwb soalan ko td..so silakan jwb solan aku ni..

Dtg seorg manusia yg menganut hindu cuba menokok-tambah dgn mengatakan dewa2 brahma, vishnu & shiva itu merupakan dewa yg sama & sekaligus bertentangan dgn apa yg kamu fahami sebelum ini? adkah iany sesat mengikut pemahaman asal AGAMA HINDU kamu?

cmf_BeachBoys Publish time 27-7-2013 11:23 AM

Sephiroth posted on 23-7-2013 09:50 AM static/image/common/back.gif
Tak ubah macam kambing dan lembu. Tak tahu nak berfikir dgn sendiri dan memerlukan seseorang yg hi ...

sebab berfikir dengan sendiri la,kaum keling sembah patung,sembah lembu,sembah gajah sampai skang...bodoh punya bangsa...

naimareim Publish time 10-8-2013 05:16 AM

Hindu sembah haiwan..that means HINDU = LEMBU/GAJAH/ETC patut lah nak fikir pun tak mampu

sebastianphiu Publish time 11-8-2013 03:39 AM

24jU7ZUvBNE

Fahaman Sesat Syiah di Malaysia Berpunca daripada PAS
https://www.youtube.com/watch?v=24jU7ZUvBNE

Suka atau tidak, fahaman sesat Syiah di Malaysia adalah berpunca daripada PAS. Dari mana datangye syiah seramai ini? jikalau ditanya sememangnya sampai ke matilah mereka PAS tidak akan mengakuinya pun... Last edited by sebastianphiu on 11-8-2013 03:40 AM

Pages: [1]
View full version: Syiah Sudah Berketurunan Di Malaysia. Ini Buktinya