moskau12 Publish time 27-6-2013 04:42 PM

Minta Tolong - Force Ranking Formula

Ada sesiapa tahu tak macammana formula utk membuat force ranking?

konsepnya untuk menurunkan atau menaikkan markah berdasarkan normal distribution of Bell Curve.

Kalau ada sesiapa boleh tolong, aku sanggup la bagi token... hehehe

for example... normal bell curve distrbution is 5% A 10% B 70% C 5% D and balance E. Tapi aku sekarang dapat data 30% A, 50% B and 20% C... so aku perlu force the ranking kepada normal distribution with the new score.

kakikuDibibirmu Publish time 30-6-2013 12:54 PM

sila ambik kursus stucktistics

orang_letrik Publish time 2-7-2013 05:36 PM

maaf bertanya.. sbb saya xtahu pokok pangkalnya.

distribution curve tu boleh berubah2 ke? dari input user sendiri atau cmne?

apa yang saya faham, force ranking boleh dianjak ke-atas dan ke-bawah bila ada formula tertentu yang dah diset.

boleh terangkan sikit tak kalau2 tanggapan saya salah?

moskau12 Publish time 2-7-2013 09:04 PM

orang_letrik posted on 2-7-2013 05:36 PM static/image/common/back.gif
maaf bertanya.. sbb saya xtahu pokok pangkalnya.

distribution curve tu boleh berubah2 ke? dari in ...

maknanya lebih kurang camni... data asal dipaksa whether dinaikkan ata diturunkan untuk memastikan da dalam lingkungan normal

contoh gred 5 data asal 70% bila di force ranking kan akan menjadi 5% dan yang selebihnya di masukkan ke dalam gred 4 aau 3.. data asal dari user, data untuk force ranking data dari formula

tommy.jr Publish time 31-7-2013 01:11 AM

kira nk manipulate user input la nie kan ?

kira mcm ko ada 1 interface/ borang utk user key in data yg dia dapat.. then , kalo data yg user tu input x memenuhi kriteria wat ever curve yg ko sebut tu.. ko nk sistem tu manipulate @ ejas data td ikut wat ever curve yg ko sebut tu .. gitu ???

apa kata ko buat 1 form..

1) user input data yg dia dapat

2) user click button proses

3) bila click button proses tu, program ko akan compare data yg user input td, dgn kriteria wat ever curve yg ko sebut td..

4) dlm button proses tu la, ko letak programming.. check user input dgn kriteria wat ever curve tu td..

betul ke pemahaman aku nie ???? kang meleret2, salah pulak pemahaman aku @ menepati kehendak TT.

naimareim Publish time 13-10-2013 01:09 AM

cer tunjuk sikit macam mna layout and terangkan secara bergambar..haha sbb cara tu terbukti berkesan..haha
Pages: [1]
View full version: Minta Tolong - Force Ranking Formula