UMMI_MAI Publish time 11-6-2013 04:54 PM

Part time cleaner / helper

Salam all,
saya dah cari thread yang cam ni, tapi tak jumpa. Nak mintak pendapat atau recommendation dari kawan2 utk cari upah part timecleaner ni. Kalau ada sape sape yang buleh share experience lagi bagus...

nuryakmal Publish time 11-6-2013 05:07 PM

salam kak, bod pelbagai atau komersial mungkin lebih seswai

cilik Publish time 12-6-2013 10:20 AM

lokasi mane tu... nak jugak tumpang cleaner nanti huhu

siputsedut Publish time 12-6-2013 10:22 AM

nak tanya...boleh trust ke part time cleaner ni?ada nampak iklan kt apartment rumah saye...
serious rasa nk guna service diorang..susah nk bersihkan kipas2 dengan tingkap kat rumah tu...huhu..

tina^^ Publish time 12-6-2013 11:35 AM

aritue aku balik kerja, aku ternampak van nie...tergelak gelak aku sengsorang...kewl ah whoever invented this idea....and penuh van tue dgn bibik bibik on the wheels...

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/430450_473081636048062_123653734_n.jpg

tina^^ Publish time 12-6-2013 11:41 AM

nah pakej dier.....

http://1.bp.blogspot.com/-IIgkwAZLn9Y/T4gMCuTAqMI/AAAAAAAABbs/OZkkDcFj7z0/s1600/l.jpg

Hana Publish time 12-6-2013 11:46 AM

woww... cekap betul tina ambik gambar.:laugh3:

bidacool Publish time 12-6-2013 11:58 AM

tina^^ posted on 12-6-2013 11:41 AM static/image/common/back.gif
nah pakej dier.....

menariknya......boleh la hire time bibik aku balik kampung nnt....

UMMI_MAI Publish time 12-6-2013 12:17 PM

tina^^ posted on 12-6-2013 11:41 AM static/image/common/back.gif
nah pakej dier.....

hmm.... agak mahal.... tengah cari alternatif ... search kat internet dalam RM250 4 visit per month, 2 cleaners , 4 hours ... tapi nak tanya kut2 ada feedback dari experience sendiri...

tina^^ Publish time 12-6-2013 12:51 PM

UMMI_MAI posted on 12-6-2013 12:17 PM http://mforum2.cari.com.my/static/image/common/back.gif
hmm.... agak mahal.... tengah cari alternatif ... search kat internet dalam RM250 4 visit per mont ...

experience sdirik tadek ...

tp i tgk my neighbour subscribe to this service....she must be a satisfied customer i suppose, sbb dah byk kali bibik on wheels nie mai rumah....hihihi Last edited by tina^^ on 12-6-2013 12:56 PM

baulu Publish time 12-6-2013 01:02 PM

Saya ambik part time cleaner/maid, selang sehari datang, rm600. Dia datang dalam pukul 7am, balik selalunya dalam pukul 3-4. Benchmark masa balik dia ialah semua baju dah selesai dilipat, masuk almari, di iron. Kecuali jika musim hujan, mungkin dia balik awal sikit. Tapi yang pastinya saya tekankan, baju sekolah anak mesti siap.

Basically segala dia buat kecuali jaga anak dan masak. Sebabnya jika bukan weekend, tiada sapa di rumah. Sebab anak transit rumah mertua, kami laki bini kerja.

Sekali sekala, anak cuti, depa nak duduk rumah, time cleaner ada, nanti dia akan hidangkan makan dan kemas. Masak pun setakat gorengkan sejenis lauk, yang lain saya dah siap atau hantar lauk tapau. Kalau weekend dia akan tolong saya basuh/kemaskan barang yang dibeli di pasar.

Sebelum ni saya ada ambik part time cleaner seminggu sekali, 4 jam. Tapi tak larat wei nak proses baju2 sekolah anak2 tiap malam. Ni dah ada part time maid ni kira hati pun senang, tak kelam kabut.

Dia masuk rumah masa saya tak pergi kerja lagi, bila dia nak balik saya buat tempat secret untuk dia sembunyikan kunci. Kalau kami holiday lama, dia pegang kunci.

Alhamdulillah, takde benda pelik2 berlaku i.e kecurian ke apa ke. Apa yang saya buat, saya kenalkan dia dengan maid belakang yang kira trustworthy jugak supaya boleh bagi pengaruh baik kat dia. Lagipun, dia mai atas recommendation orang indon yang memang dok cari makan area rumah saya, pi surau sama. Insya allah memasing kena jaga nama baik memasing ler.

UMMI_MAI Publish time 12-6-2013 01:09 PM

baulu posted on 12-6-2013 01:02 PM static/image/common/back.gif
Saya ambik part time cleaner/maid, selang sehari datang, rm600. Dia datang dalam pukul 7am, balik se ...

Tak mahal eh... selang sari RM 600.... tak mampu cam tu rasanya... anyway you kat area mana... betul la, yang paling tak larat bab kain baju ni bila nak lipat n iron... huiiii... keep searchinggg....

UMMI_MAI Publish time 12-6-2013 01:10 PM

tina^^ posted on 12-6-2013 12:51 PM static/image/common/back.gif
experience sdirik tadek ...

tp i tgk my neighbour subscribe to this service....she must be a...

you duk area mana ?... n you rapat ke idak ngan neighbour you tu... kut2 buleh riki2...:loveliness::loveliness:

baulu Publish time 12-6-2013 02:34 PM

UMMI_MAI posted on 12-6-2013 01:09 PM static/image/common/back.gif
Tak mahal eh... selang sari RM 600.... tak mampu cam tu rasanya... anyway you kat area mana... bet ...

Terpaksa la......

Duduk area gombak. Dulu ambik yang rm60 untuk 4 jam, seminggu sekali.

Takde impact banyak pun. Sehari tu je rumah nampak kemas, lantai licin, toilet bersih. Tapi baju seisi rumah sampai tengah malam tak settle lagi. Tu yang cari daily maid. Tak dapat daily, selang sehari pun jadi.

Kira lapang la sekarang ni. Dulu weekend takde masa kecuali dok ulang alik ambik baju kat ampaian. Tu tak kira memasak, kemas rumah, cuci toilet etc. Masih lagi ada yang bersawang, habuk sana sini sementara nak tunggu seminggu lagi. Sekarang ni, kerja belek pokok, baca buku etc.

Tahun lepas masa bulan puasa saya guna daily maid. Hari2 datang sampai pukul 12 (lepas tu dia kerja gerai ramadhan). Alhamdulillah, sempat la nak pi terawih, masak bagai. Tu pun bayar rm600 jugak. Tapi ni kira termasuk transport sebab yang ni nak mai rumah dia kena naik bas. Yang sekarang ni dia duduk rumah kedai kawasan perumahan saya.

UMMI_MAI Publish time 12-6-2013 04:32 PM

baulu posted on 12-6-2013 02:34 PM static/image/common/back.gif
Terpaksa la......

Duduk area gombak. Dulu ambik yang rm60 untuk 4 jam, seminggu sekali.

seminggu sekali takdak impact eh.... huhuhuuu... ada ke yang nak jadi daily maid bayar less than RM 600:'(:'(

Bell Publish time 13-6-2013 01:38 AM

Perlu ke lipat semua baju? Bini aku lipat baju anak jer. Baju aku takyah lipat - biar jer dlm bakul. Baju, seluar kerja sangkut ajer - esok lusa nak pakai balik.

baulu Publish time 13-6-2013 10:29 AM

Bell posted on 13-6-2013 01:38 AM static/image/common/back.gif
Perlu ke lipat semua baju? Bini aku lipat baju anak jer. Baju aku takyah lipat - biar jer dlm bakul. ...

Dulu masa anak sorang, masih baby, takde maid, ni ler kaedah aku pakai. Tapi aku tak longgok dalam bakul la. Dari ampaian terus masuk almari. Baju anak pun tak payah lipat sebab hang terus dari ampaian.

Sekarang ni anak bertambah, memasing sekolah 2 sesi, collection baju satu family yang belum basuh dah 2 bakul besar sehari. Kena pulak anak2 jenis bertukar2 baju atas macam2 alasan. Kalau himpun lebih dari 2 hari, ampaian pun tak cukup. Buatnya hujan? Tu baru baju. Tunggu weekend, cadar, towel, floor mat serumah.

UMMI_MAI Publish time 13-6-2013 10:47 AM

Bell posted on 13-6-2013 01:38 AM static/image/common/back.gif
Perlu ke lipat semua baju? Bini aku lipat baju anak jer. Baju aku takyah lipat - biar jer dlm bakul. ...

huhuhuhu.... kalo lemari sebesar alam bulih le main sangkut je.....

UMMI_MAI Publish time 13-6-2013 10:48 AM

baulu posted on 13-6-2013 10:29 AM static/image/common/back.gif
Dulu masa anak sorang, masih baby, takde maid, ni ler kaedah aku pakai. Tapi aku tak longgok dalam ...

setuju :'(:'(

Bell Publish time 13-6-2013 11:29 AM

UMMI_MAI posted on 13-6-2013 10:47 AM static/image/common/back.gif
huhuhuhu.... kalo lemari sebesar alam bulih le main sangkut je.....

Tak payah almari. Kena creative skit. Aku install "L shelf" kat dinding dan bubuh batang besi sebagai palang.Sangkut jer kat situ.Hanya baju yg jarang-jarang pakai jer bubuh dlm almari. Baju selalu pakai tak sempat kumpul debu kalau tak bubuh dlm almari. Tempat sangkut yg jual di kedai pun boleh tp makan ruang.

Oleh kerana idea creative aku nie - mak mentua aku suruh aku pasang benda allah nie di tiap-tiap bilik kat rumah dia. Dekat bilik tidur dia aku pasang dua.

Pages: [1] 2 3
View full version: Part time cleaner / helper