mash311 Publish time 1-7-2013 10:14 AM

as salam,

nak tumpang tanye otai2 kat sini..kot boleh tolong bg pendapat kat masalah aku ni..

aku pindah umah awal feb 2013 lepas..memandangkan aku masih single, jd aku dok sorg2 je kat umah tu (umah aku beli)..
awal2 dlu, aku 'pagar' umah dgn seorg perawat ni..tp disebabkan ada insiden yg buat aku ragu2 dgn perawat ni (sebab perawatan die menggunakan kain kuning & keris), maka aku pergi rujuk ke darussyifa' . Ustaz kat darussyifa' tu suruh aku pagar semula rumah tu n bersihkan balik..so, aku dah buat 2 mggu lps...

tp sejak dr aku merujuk ke Darussyifa' tu, mcm2 kejadian berlaku..mimpi seram..dan yg terbaru ni...tibe2 tgh malam, loceng umah aku berbunyi...aku selak tingkap, x nampak sape2..so, aku keluar sampai ke pagar....memang xde sape2...seram giler aku time tu..aku bukak pagar n baling garam kasar+lada hitam baki pagar umah 2 mggu lps tu kat tmpt loceng tu (geram pnye pasal )..tp disebabkan seram, sampai ke subuh aku x tido..

yg jd kemusykilan aku, katela mmg bukan manusia yg ganggu aku malam tu....Ustaz darussyifa' cakap, insyaAllah kalau umah dah bersih, benda2 tu dah xleh masuk..tp aku kene yakin la...tapi td masa sembang2 dgn kawan2 kat opis ni, dorg ckp..bile aku bukak pagar umah tu, seolah2 macam aku 'welcome' pulak kat 'tetamu' tu utk masuk....adeh laa..seriau pulak aku..so, perlu ke aku rujuk semula ke Darussyifa' tu...OR aku biar aje n yakin mmg xde sape2 yg dpt masuk dalam umah aku? risau pulak kang x memasal aku dpt housemate plak kang.......

nad014 Publish time 1-7-2013 12:56 PM

mungkin org yg pakai keris masa bersihkan rumah ko tu la kot...

ilahkhatibrani Publish time 1-7-2013 01:10 PM

Assalammualaikum Mash11

1.Lawan perasaan takut...kalau masih lemah semangat..lepas solat amik segelas air baca surah ikhlas, An-Nas ,Falaq dan disudahi dengan surah Al-Fill...kemudian minum senafas.

2.Rumah tu ..rumah sedara..jadi siapa yg menjadi tuan rumah ..sedarakan..jadi jangan ada rasa takut..kalau sedara kuat semangat ..dorang yg akan rasa gerun...."mereka" hanya tetamu yg tidak diundang...
baca Surah A-baqarah..kalau tak larat baca gi cari MP3 Al-BAqarah ..buka 24 jam non -stop...tapi sebaik2nya kita yg mengaji surah tersebut..lagi cepat kesannya...

3.Jangan biarkan bilik yg tiada penghuni ditutup pintu dan dibiarkan gelap..pastikan kalau mlm pintu dibuka seluas2nya.,...langsir selak....kalau siang pastikan cahaya matahari masuk....

4.jangan berbogel atau perasan nak seksi kat dlm umah ...mentang2 dok sensorang ..tetiba mau pakai pakain yg terlalu dedah..kang tak pasai2 dpt pakwe/awek halimunan

5.yup...sedara kena yakin...Insya- Allah semua ok..jangan risau..ek Last edited by ilahkhatibrani on 1-7-2013 01:12 PM

mizsrose Publish time 1-7-2013 02:07 PM

saya baru pindah kat kuarters..baru2 pindah tu mmg kul 12am tu akan dengar umah atas sibuk pindah umah. dengar perabot kena heret la..bunyi guli laa..sampai kan anak sulung umur 2tahun leh cakap..'ibu..ibu..antu masuk umah'...haii...mmg xjadi tengok tv terus masuk bilik tido hehe

mash311 Publish time 2-7-2013 09:45 AM

ilahkhatibrani posted on 1-7-2013 01:10 PM static/image/common/back.gif
Assalammualaikum Mash11

1.Lawan perasaan takut...kalau masih lemah semangat..lepas solat amik seg ...

w'salam..

time kasih sudi bagi pendapat kat permasalahan saye tu..

malam td, malam ketiga selepas kejadian loceng tu..alhamdulillah, bole la tido lena sket..semangat jd dropsbb tgh uzur jd tak boleh nak mengaji. boleh berzikir je buat masa ni. sekarang ni sdg cube develop semula semangat & keyakinan tu. kena lawan perasaan takut tu. semua pintu bilik mmg x tutup.mujur rumah setingkat je..bolehla lg nak manage sesorg..

semoga ketenangan yang dahulu dapat dikembalikan..insyaAllah..

cantleyi Publish time 2-7-2013 09:47 AM

saya dulu masa pindah rumah baru...ade buat a few steps kat atas tu..kenduri nak masuk rumah baru...dibacakan yasin di setiap penjuru rumah...tapi itulah kat sebelah rumah kami ni ada sebuah rumah tinggal...belum siap sepenuhnya tapi dah ada bumbung dan dinding sebelah ngan lantai...cukuplah untuk makhluk lain buat menumpang...belah belakang rumah ni ada hutan-hutan cikit...

nak dijadikan cerita rumah ai ni sebelah siang memang tak berpenghuni,,,kami laki bini kerja..belah petang jek ada rumah..kadang2 weekend pun jarang duduk rumah..slalu melepak rumah mak ayah kejap2 mengular pegi uma MIL. anak sulung ai umur 3 tahun .suka bebenor nak bercakap sorang-sorang...mulanya ai ingat biasala sebab dia takda kawan nak buat mainkan..tapi apa yang ai perasaan dia slalu sebut nama orang yang sama buat main..sorang nama lelaki sorang lagi perempuan...dengarnya macam nama cina...lepas tu anak ai ni pesen yang sangat berani..tak takut ape pun..kadang2 budak ni kalu kita takutkan dengan hantu seriau la..dia ni boleh gelak pula...

masa ai ngandung last year...ai slalu mimpi ada orang nak amik anak ai tu...ai memang saspek die syaitan la...o yang seangkatan dengannya..tapi dalam mimpi tu ai melawan la juga..kata buat apa nak amik anak ai..ai memang tak akan bagi...dalam tempoh 9 bulan tu kerap sangat mimpi...pas mimpi adiknya..mimpi pula kakanya dengan budak cina 2 orang tu...

awal tahun ni iols ada tambahdapur sikit...tapi ai rasa agak tersorak sikit ruangannya..kadang2 ai seram juga kat dapur baru tu...nak menyapu pun kadang-kadang ai toleh belakang...hihihii....kes anak-anak ni ai da rujuk kat orang pandai2 la tapi bukan ustaz...dia kata da dipagar pun rumah ai ni..

ai tak tahu dimana silapnya..adakah rumah ai ni memang macam tu atau ai tak tahu...huhuhuhu...tapi ai masih bersabar dan ai kuatkan semangat...ai bukan juga spesies yang penakut..tapi masa mengandung hari tu..ai macam dam hilang sabar...rasa nak angkat kaki jek dari rumah tu...kalu rumah sewa dah lama ai blah...

any suggestions??

GuaAnakMelaka Publish time 2-7-2013 09:54 AM

cantleyi posted on 2-7-2013 09:47 AM static/image/common/back.gif
saya dulu masa pindah rumah baru...ade buat a few steps kat atas tu..kenduri nak masuk rumah baru... ...

bykkn putar bacaan Quran surah al-Baqarah ....

azan kuat2 siang n malam.................

cantleyi Publish time 2-7-2013 09:58 AM

iols takut kalu nak pasang surah ruqyah sebab iols slalu duduk rumah ngan anak2 jek...asben pulak slalu outstation..huhuk...

kadang-kadang nak pasang ayat quran ai rasa takut juga...sayup-sayup jek bunyi dia

cantleyi Publish time 2-7-2013 10:02 AM

GuaAnakMelaka posted on 2-7-2013 01:54 AM static/image/common/back.gif
bykkn putar bacaan Quran surah al-Baqarah ....

azan kuat2 siang n malam.................

dulu masa ai slalu mimpi anak-anak kena kacau..ai rasa ai pernah azan sambil menangis...tapi series ai tak sedar masa tu ai mimpi ke dalam keadaan sedar...

yang peliknya ai sorang jek rasa macam ni....asben ai rilek jek..maksudnya dia tak rasa pun ape yang ai rasa....ada 1 malam tu ai mengigil takut...bergetar badan...siap kejut laki ngan anak-anak ai amik peluk dengan ai...

GuaAnakMelaka Publish time 2-7-2013 10:08 AM

cantleyi posted on 2-7-2013 10:02 AM static/image/common/back.gif
dulu masa ai slalu mimpi anak-anak kena kacau..ai rasa ai pernah azan sambil menangis...tapi serie ...

JIn ada 2 ,jin Islam n jin kapir...

jin biasa suka kacau org lemah semangat/kurg kekuatan

buat air azimat

1.Air zam2.

2.bacaal-Fatihah sekali,3 QuldanYasin 40 kali dan tiup.

3.Sebahagian mandi,bakinya minum.

Insya-Allah.................

ilahkhatibrani Publish time 2-7-2013 10:10 AM

mash311 posted on 2-7-2013 09:45 AM static/image/common/back.gif
w'salam..

time kasih sudi bagi pendapat kat permasalahan saye tu..

Insya-Allah..jangan risau sesangat:loveliness:

espri6006 Publish time 2-7-2013 10:11 AM

Ntah yek macamana,,,,nak bagi cadangan pun sbab tak pernah ada pengalaman lagi. Memang betul orang kata kita setiap hari mengaji atau yasinkan, paling2 pun ayat ruqyah tapi yang nasib orang mengalaminya tak sama maybe ada yang kuat semangat ada yang tak bersemangat langsung.

cantleyi Publish time 2-7-2013 10:18 AM

GuaAnakMelaka posted on 2-7-2013 02:08 AM static/image/common/back.gif
JIn ada 2 ,jin Islam n jin kapir...

jin biasa suka kacau org lemah semangat/kurg kekuatan

ya berusaha sebaik mungkin..mudah-mudahan Allah permudahkan..in shaa Allah..

ai rasa ada jin kot..sebab makanan memang slalu basi..tapi keadaan-keadaan lain xperasan pula...
ada peringkat ai rasa nak tutup jek hijab anak-anak ai...

tqsm

mash311 Publish time 2-7-2013 10:20 AM

espri6006 posted on 2-7-2013 10:11 AM static/image/common/back.gif
Ntah yek macamana,,,,nak bagi cadangan pun sbab tak pernah ada pengalaman lagi. Memang betul orang k ...

kadang2 semangat tu dr kuat boleh drop jd serendah2nye...

cantleyi Publish time 2-7-2013 10:21 AM

mash311 posted on 2-7-2013 02:20 AM static/image/common/back.gif
kadang2 semangat tu dr kuat boleh drop jd serendah2nye...

betulllll..sangat setuju...

GuaAnakMelaka Publish time 2-7-2013 10:25 AM

cantleyi posted on 2-7-2013 10:18 AM static/image/common/back.gif

ai rasa ada jin ko ...

u r welkam...

kita berusaha...............

mash311 Publish time 2-7-2013 10:45 AM

cantleyi posted on 2-7-2013 10:18 AM static/image/common/back.gif

ai rasa ada jin ko ...

TT, rumah ni dibeli dari org atau mmg rumah baru?

cantleyi Publish time 2-7-2013 10:59 AM

mash311 posted on 2-7-2013 02:45 AM static/image/common/back.gif
TT, rumah ni dibeli dari org atau mmg rumah baru?

rumah baru ai buat sebelah dengan rumah MIL ai..sebelum buat rumah ni ai memang da minta tengok2 keadaan die la...and sepanjang keluarga MIL duduk sana pun memang tak pernah ada apa-apa gangguan....

tapi ntah la..dulu masa ai preegy anak pertama...ai tidur uma MIL ni la...sorang jek dalam bilik sebab laki pegi outstation...umah MIL ai ni rumah bertiang dan tinggi...perut da besar...6 bulan lebih kot...ai rasa panas so ai tidur selak perut tapi still tutup ngan kain la...da tengah malam gitu ai rasa...ai macam terdengar sumting kat tingkap bilik ai....kebetulan katil tu ngam2 kat tingkap...so ai selak langsir tingkap terbuka kooo.....melompat ai keluar bilik...kuss semangat...

mash311 Publish time 2-7-2013 11:21 AM

cantleyi posted on 2-7-2013 10:59 AM static/image/common/back.gif
rumah baru ai buat sebelah dengan rumah MIL ai..sebelum buat rumah ni ai memang da minta tengok2 k ...

yg anak bercakap sorg tu mcm x boleh di amil mudah..better pegila berjumpa ustaz2 / mereka yg boleh membantu...

cantleyi Publish time 2-7-2013 11:25 AM

mash311 posted on 2-7-2013 03:21 AM static/image/common/back.gif
yg anak bercakap sorg tu mcm x boleh di amil mudah..better pegila berjumpa ustaz2 / mereka yg bole ...

da sudah...alhamdulillah...nampak ada perubahan..teringat hari tu dia cakap..nak pinjam telefon nak call kawan dia tu...konon katanya..mak budak-budak tu nak datang rumah da..nak menyewa kot...ehehehhehe

nauzubillah...

Pages: 1 [2] 3
View full version: PETUA MASUK RUMAH BARU