ella. Publish time 31-5-2013 10:21 AM

NOW YOU SEE ME

watched it already.. besh tahap satria baja hitam.. comparable if not slightly better than the memorable the prestige.. :D
Last edited by eddlisa_uyuk on 1-6-2013 10:16 PM

hanakikan Publish time 31-5-2013 10:53 AM

Dah tgk.. Enjoy gak lah.. Ada trick yang best2... Cuma aku x faham trick no 2 yang cek arthur tu.. Berkurang.. Tp duit penonton bertambah.. Si moogan freeman x revealkan kan.. Ke aku terlepas pandang.. Show rompak bank paris si moogan freeman reveal kan.. Tp ending suprises la siapa horsemen no 5 tu

hanakikan Publish time 31-5-2013 10:55 AM

Tergamam masa henley lepaskan diri dari tank yangpenuh dgn piranha. Ada ke magician yg boleh buat mcm tu in real life?

hanakikan Publish time 1-6-2013 12:37 AM

Xde sapa ke yg tengok citer ni? Sila jawap soklan aku kat atas

Lg satu apa kaitan show 1 yg rompak bank paris dgn show no 2 tu? Pasal insurans arthur tu. Aku terlepas pandang.. X brapa faham sgt

eddlisa_uyuk Publish time 1-6-2013 02:29 AM

info please

annehuda Publish time 1-6-2013 05:20 PM

KzJNYYkkhzc

FBI agents track a team of illusionists who pull off bank heists during their performances and reward their audiences with the money.

Cast Morgan Freeman, Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Danny Franco, Woody Harelson

Dah tayang dah pun

momod @eddlisa_uyuk mohon tacang byk2

annehuda Publish time 1-6-2013 05:28 PM

hanakikan posted on 1-6-2013 12:37 AM static/image/common/back.gif
Xde sapa ke yg tengok citer ni? Sila jawap soklan aku kat atas

Lg satu apa kaitan show 1 yg rompa ...

meh sini aku explainkan... actually benda ni sebenarnye adalah plan balas dendam ejen rhodes terhadap org2 yg telah menghancurkan hidup die

mula-mula thaddeus, pegi dedahkn magic trick bapak die smpi bapak die kene bersara setahun. thaddeus dengki sbb tak dpt invitation nk join the eye tu pasal die mula start dedah2kan rahsia magician ni.

pehtu syarikat peti besi yg the four horsemen curi kt magic show last tu adalah syarikat yg sama yg buat peti besi utk magic show bapak ejen rhodes. tp diorg tipu pegi wat peti besi tak berkualiti smpi malfunction masa nk wat show.

then Tressler tu plak ade syarikat insurans, tp die pun tipu org taknak bayar insurans kt penonton2 masa wat magic show kt new orleans tu. dan masa bapak ejen rhodes mati pun diorg ade wat insurans under syarikat Tressler tp Tressler taknak bayar pampasan kt family ejen rhodes.

dan yg terakhir bank of paris tu adalah bank yg jadi simpan duit pampasan yg pttnye family Rhodes tu dpt.

ok tak?

hasell Publish time 1-6-2013 06:59 PM

citer sebenarnya pasal
'there is no magic'.. only trick semata2.. gitu ke?

manjalara_01 Publish time 1-6-2013 08:39 PM

ingatkan..tajuk movie ni..
now u see me now u don't??....:lol:

oggy Publish time 2-6-2013 06:05 PM

aku dah tgk masa hari opening last week.
mmg best gila la bg aku sebab aku mmg suka cerita mcm ni, plus pelakon2 dia pun mmg aku suka..

Yang part tassler tu, yg akaun bank dia berkurang, and duit penonton bertambah.. kalau ikut pemahaman aku.. diorg berjaya hack masuk akaun dia and transfer duit to audiences.
they managed to tricked him by getting the answer to his security question, maybe..
Igt tak masa atas flight tu dorang buat session ngan tassler pastu dpt korek2 pasal childhood dia, nama pet tu semua.. camtu laa..

Yg fifth horsemen tu mcm aku dah agak, cuma tak terpikir apa kaitan dia dgn shrike tu.. bila dah tgk sampai last, ohhh laaaa gitu rupanya..

Tapi magic tricks yg diorg buat tu mcm tak tercapai akal gak.. yg piranha tank.. yg bubbles tu.. paling kagum yang hypnotize orang tu.. hehehe..

mbhcsf Publish time 2-6-2013 09:27 PM

i simply love the strategy, tactics, suspense and plots

besssst

gosh ....brilliantly directed.

AnBulisia Publish time 3-6-2013 08:52 AM

pace cerita dia bergerak pantas dari satu plot ke plot
selalunya dalam cerita penyiasatan, kita boleh detect dalangnya kalau tak awal, mungkin di tengah2 cerita... tapi dalam NYSM dah akhir baru tau siapa horsemen yang ke 5.... (mungkin ada yang agak awal...tapi tekaan aku semua salah :D )

satu lagi, banyak betul pelakon extra dalam citer ni... utk show yg pertama, yg kedua untuk scene kejar mengejar dalam parade tu dan scene terakhir di atas bangunan... atau maybe diorang guna CGI kot...
tapi marbeles la citer ni...
tak rugi aku tgk semalam

annehuda Publish time 3-6-2013 09:01 AM

ok ni review aku utk citer ni. pas menonton utk 2 kali 2 hari berturut2 haha

sbnrnye citer ni sbnrnye more to blind faith 4 org ahli silap mata yg nk dpt invitation utk masuk the eye. kalau korg perasan di pertengahan citer ni ejen rhodes ada baca dlm buku the eyes tu yg sape2 yg dpt jemputan nk masuk the eye, diorg kene ikut je arahan drpd the eye dan tak boleh persoalkan lgsg. jadi sbnrnye dlm filem ni, there is no 5th horsemen but a mastermind. dan segala rancangan silap mata, yg rompak bank, curi duit arthur, curi peti besi tu mmg dah diplan awal-awal oleh si mastermind tu yg mana suma plan tu adalah rancangan balas dendam oleh anak william shrike, dan the 4 horsemen ikut je plan tu sbg syarat nk join the eye.

adegan2 magic dlm filem ni sbnrnye bukan magic pun, tp more to technicality and sleigh of hands. kalau korg nak tau yg si jack wilder baling kad smpi patah pensil tu, ha yg tu pun pun bukan fiksyen semata-mata. in reality magician rick smith jr n ricky jay penah demonstrate baling kad tp terhad utk potong sayur ngan buah2 je la. sila utube kalau nk tgk. yg spoon bending tu pun, sape2 blaja sains pasal daya fulkrum dan beban ha mesti tau camne si jack wilder leh bend sudu tu.card tricks, mentalism ngan escapology tu pun anara cabang2 dlm silap mata yg tak perlukan magic pun. the real magic here is the eye.

di ending citer yg si rhodes tu dok suruh si thaddeus tu ask yourself why, bukan why die dipenjarakan, tp why die tak dijemput utk join the eye, then dengki n mula lah nk dedahkn magic trick magician lain smpi menyebabkan kematian.

dan pendpt aku, kalau ada sequel boleh sesgt. salah sorg dr the 4 horsemen ni rekrut 1 team ahli silap mata baru utk laksanakan scheme diorg.

3.5/5 rating aku kasi

NAGAmerah Publish time 3-6-2013 10:34 AM

Nak tanya porumer kat sini. at the very beginning masa game card by Daniel Atlas, siapa yang pilih no card yg betul sama mcm pelakon dlm tu pilih? aku mmg ada pilih satu kad, tapi just simpan dalam hati. bila sampai part Atlas reveal kad tu kt bangunan, hampir serentak penonton dlm panggung sebut no dan jenis kad yang sama mcm aku n pelakon dlm muvi pilih. i mean itulah kad yang sama2 aku+penonton panggung+pelakon pilih. mcm syialll! hehe!

NAGAmerah Publish time 3-6-2013 10:38 AM

Dave Franco / Jack Wilder ni adik kpd James Franco kan. sebijik mcm abg dia. hehe!

annehuda Publish time 3-6-2013 11:01 AM

http://s3-ec.buzzfed.com/static/enhanced/webdr05/2013/5/31/14/enhanced-buzz-28438-1370025596-9.jpg

{:laugho{:laugho

nicuya Publish time 3-6-2013 11:34 AM

sy suka Jesse Eisenberg!!!!!!!! ahhhh.....

AnBulisia Publish time 3-6-2013 12:17 PM

NAGAmerah posted on 3-6-2013 10:34 AM static/image/common/back.gif
Nak tanya porumer kat sini. at the very beginning masa game card by Daniel Atlas, siapa yang pilih n ...

aku sama macam yang di pilih
tapi selalu gak dalam david blaine... bila trick yang macam tu, aku sama macam yg david blaine keluarkan.. :sweat3:

hanakikan Publish time 3-6-2013 01:15 PM

NAGAmerah posted on 3-6-2013 10:34 AM
Nak tanya porumer kat sini. at the very beginning masa game card by Daniel Atlas, siapa yang pilih n ...

yes.. aku punpilih no 7 tu.. memang sama.. haha

eddlisa_uyuk Publish time 3-6-2013 01:22 PM

Ending cam dah agak jee
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: NOW YOU SEE ME