naen Publish time 4-9-2013 09:34 PM

watch pokemon direct (4 sept 2013)

43-iTv6eFJ8

duration - 19:31

naen Publish time 4-9-2013 09:54 PM

okay .. kesimpulan pasal pokemon bank+pokemon transporter; apa kaitannya dgn gen5, gen4, gen3, gen2 & gen1; & camne nak guna

pokemon bank adalah "application" macam "cloud storage" yg boleh didownload ke dalam 3ds console

untuk pindahkan pokemon ke dalam pokemon bank - kena gunakan pokemon transporter

camne nak pindahkan pokemon daripada previous gen ke XY? kena guna gen5 (black/white/black2/white2) - then dari gen5, gunakan pokemon transporter, pindahkan ke pokemon bank, pastu dari pokemon bank gunakan balik pokemon transporter - masuk ke dalam XY

untuk movekan pokemon dari gen4 & sebelumnya (3, 2, 1) - kena guna poketransfer kat gen5 dulu .. bila pokemon dah ditransfer ke gen5 - baru buat langkah kat atas ni

pokemon bank ada annual fee (yuran tahunan) sebanyak $5 .. simpanan dijamin untuk jangkamasa yg lama katanya

katanya - pokemon bank+transporter adalah "free" (trial version) untuk tempoh sebulan .. so sesiapa yg tak nak gunakan pokemon bank+tak nak bayar $5 setahun tu - kena aa cepat2 movekan pokemon dari gen5 ke XY guna transporter+bank tu

pokemon transporter boleh detect hacked pokemon .. so hacked pokemon tak boleh melalui pokemon transporter & masuk ke pokemon bank

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:13 PM

naen posted on 4-9-2013 09:54 PM static/image/common/back.gif
okay .. kesimpulan pasal pokemon bank+pokemon transporter; apa kaitannya dgn gen5, gen4, gen3, gen2...

mcam nk mintak dimaki jer gamefreak n nintendo nih. :curse:

$5 setahon. pergh. camner nk bayor tuh? pkai prepaid celcom bleh dop? :lol:

naen Publish time 4-9-2013 10:15 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 10:13 PM static/image/common/back.gif
mcam nk mintak dimaki jer gamefreak n nintendo nih.

$5 setahon. pergh. camner nk bayor...

ahahahaha

nak bahan memaki?

katanya XY ada limited storage .. macam sengaja nak kita guna pokemon bank tu aa kot :lol:

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:17 PM

naen posted on 4-9-2013 10:15 PM static/image/common/back.gif
ahahahaha

nak bahan memaki?

kalu kompem tuh memng le mintak dimaki. :huffy:huffy:huffy:I

naen Publish time 4-9-2013 10:19 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 10:17 PM static/image/common/back.gif
kalu kompem tuh memng le mintak dimaki.
ahahahahahahaha

kalau ko tengok video tu lagi aa rasa geram gigil2 je nak hempuk keyboard :lol:

katanya download je pokemon bank tu .. pastu lenjan aa guna dalam masa sebulan trial tu

tapi kalau betul aa meke nak buat XY ada limited storage - camne nak transfer habis2an dari pre-gen kan? :doh3:

memang tak muat aa nak sumbat dalam XY tu jugak .. adoyai

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:23 PM

naen posted on 4-9-2013 10:19 PM static/image/common/back.gif
ahahahahahahaha

kalau ko tengok video tu lagi aa rasa geram gigil2 je nak hempuk keyboard...

sian kt ko le. sbb ko sure guna storage tuh gegiles nyer sbb ko breeder. simpan sepasang erp? adoimak.

uat duit slagi bleh uat duit. ampehhhhh. :huffy:huffy:huffy

naen Publish time 4-9-2013 10:25 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 10:23 PM static/image/common/back.gif
sian kt ko le. sbb ko sure guna storage tuh gegiles nyer sbb ko breeder. simpan sepasang erp? adoi ...

tu aa .. aku memang simpan sepasang .. aisehh

ni dah gen5 ada hidden ability - memang aa simpan sepasang .. kalau tak - aku simpan male je untuk egg move

so haruskah aku transfer yg female je pasni? aiseh ..

apapun - tengok je aa dulu nanti bila dah release camne .. kalau memang box tu limited, & rasa 'perlu' jugak guna bank tu, maka "terpaksa" aa jugak nampak gayanya :L

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:28 PM

naen posted on 4-9-2013 10:25 PM static/image/common/back.gif
tu aa .. aku memang simpan sepasang .. aisehh

ni dah gen5 ada hidden ability - memang aa simpan ...

tapi aku mcam tak paham.

1 console 1 bank ker? 1 game 1 bank ker camner? :o

naen Publish time 4-9-2013 10:32 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 10:28 PM static/image/common/back.gif
tapi aku mcam tak paham.

1 console 1 bank ker? 1 game 1 bank ker camner?

ikut apa yg aku faham : 1 bank = 1 console

macam .. kalau ko download apps tu kat ko nye XL aa kan, kalau ko ada both X & Y, so ko boleh pindahkan pokemon2 dari/ke bank tu aa - ke apps .. kat XL tu

kalau ko ada dua ketul 3ds macam aku - contohnya - kalau aku download apps tu kat aku nye xL - aku takleh access bank kat xL tu dari aku nye 3ds biasa .. so (maybe) aku kena download apps tu jugak kat aku nye 3ds biasa .. so that aku akan ada 2 bank

aku rasa macam tu aa kot?

tapi kalau aa bank tu berdaftar guna username+password - harapnya boleh access dari banyak2 console 3ds aa .. instead of download kat setiap 3ds yg kita ada & bayar $5 per console tu tiap tahun

naen Publish time 4-9-2013 10:35 PM

tapi kalau macam apa yg aku cakap kat atas ni - risiko aa jugak kalau 3ds tu rosak or hilang or kena curi .. kan? sbb katanya pokemon2 tu boleh disimpan happily ever after yaddayadda - so aku rasa macam kena daftar account aa kot ..

nama lagi CLOUD STORAGE :lol:

apps tu mungkin aa macam access je .. kena login aa kot? ahahahaa

harapnya aa

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:36 PM

naen posted on 4-9-2013 10:32 PM static/image/common/back.gif
ikut apa yg aku faham : 1 bank = 1 console

macam .. kalau ko download apps tu kat ko nye XL aa...

aku arap jenis yg register pastuh der username n password le. instead of accessible melalui console tuh sajork. camner kalu 3ds tuh ilang ker kena curik ker rosak ker apaker. kan leceh dh tabbleh access laie?

ntah le erp. tunggu updet laie le. sebulan lebih jer laie nih. :L

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:37 PM

naen posted on 4-9-2013 10:35 PM static/image/common/back.gif
tapi kalau macam apa yg aku cakap kat atas ni - risiko aa jugak kalau 3ds tu rosak or hilang or kena ...

sama. wakakakkaka. gmta katanyerrr. :lol:

naen Publish time 4-9-2013 10:43 PM

ooo ye .. lagi satu point untuk dimaki hamun :lol:

katanya pokemon bank+pokemon transporter ni available hujung tahun ni .. in december kot? pastu katanya free trial version sebulan je .. so sampai january 2014

so kesimpulannya - takleh aa guna pokemon2 yg ko nak trade/transfer dari pre gen ke XY - sampai aa december nanti .. ahahahahahahahaha

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 10:48 PM

naen posted on 4-9-2013 10:43 PM static/image/common/back.gif
ooo ye .. lagi satu point untuk dimaki hamun

katanya pokemon bank+pokemon transporter ni av ...

nih kalu kompem memng nk kena maki laie le nih.

punah harapan nk mentibai fairy2 dngan bantuan pokemon lama2. :'(

wakakakaka.

naen Publish time 4-9-2013 11:01 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 10:48 PM static/image/common/back.gif
nih kalu kompem memng nk kena maki laie le nih.

punah harapan nk mentibai fairy2 dngan bantuan ...

ahahahaha .. tunggu aa update pasal fairy2 bagai tu - pastu kita plan aa camne nak tibai meke .. mesti ada cara yg supereffective :lol:

harap2 takde fairy yg boleh bertukar jadi mega (selain yg dah confirm - mawile tu aa) .. adoiii :'(

tapi rasanya NPC semua guna pokemon biasa je kot kan? takde mega2 bagai .. harapnya :'(

ke team flare ada pokemon mega? aisehh ..

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 11:05 PM

naen posted on 4-9-2013 11:01 PM static/image/common/back.gif
ahahahaha .. tunggu aa update pasal fairy2 bagai tu - pastu kita plan aa camne nak tibai meke .. m ...

aku rasa kita nyer rival sure der mega. starter meker tuh. n team flare pon kot? bukan katanyer team flare ker yg uat kaedah mega evo tuh? :o

naen Publish time 4-9-2013 11:06 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 11:05 PM static/image/common/back.gif
aku rasa kita nyer rival sure der mega. starter meker tuh. n team flare pon kot? bukan katanyer te ...

ooo .. eh? aku lupa lak pasal tu .. ada ke mention sebelum ni eh? adehhh :lol:

dJaRuLeZ Publish time 4-9-2013 11:09 PM

naen posted on 4-9-2013 11:06 PM static/image/common/back.gif
ooo .. eh? aku lupa lak pasal tu .. ada ke mention sebelum ni eh? adehhh

mana le aku tau. salu ko jer yg updet kat fesbuk tuh. per ko updet, tuh le yg aku baca. :curse:

naen Publish time 4-9-2013 11:10 PM

dJaRuLeZ posted on 4-9-2013 11:09 PM static/image/common/back.gif
mana le aku tau. salu ko jer yg updet kat fesbuk tuh. per ko updet, tuh le yg aku baca.

ohhh .. ahahahahhahahahahaha :lol:

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: [3DS] NOV2014 : Pokemon Omega Ruby & Alpha Sapphire!