afiqvdx Publish time 4-5-2013 06:18 PM

Nak jadi engineer tapi aliran sastera

Aku nak jadi engineer tapi aku aliran sastera....~_~

pakwetizzaqyah Publish time 4-5-2013 06:41 PM

berenti la aliran sastera ko tu............ dok menangis sini buat apa!

hakhakhak

mslovex Publish time 4-5-2013 06:46 PM

Kalau mau jadi engineer dari bidang sastera kena masuk IPTS la dik, yang bagus UniKL. Kalau nak save duit,boleh pinjam MARA, kalau keputusan cemerlang loan diconvert jadi biasiswa, or buat je diploma dekat IPTS dulu, nanti degree cuba la mintak IPTA.

afiqvdx Publish time 6-5-2013 07:16 AM

mslovex posted on 4-5-2013 06:46 PM static/image/common/back.gif
Kalau mau jadi engineer dari bidang sastera kena masuk IPTS la dik, yang bagus UniKL. Kalau nak save ...

Tak mahal ke kak?

mslovex Publish time 6-5-2013 02:37 PM

afiqvdx posted on 6-5-2013 07:16 AM static/image/common/back.gif
Tak mahal ke kak?
Akak pon tak tau pasal IPTS ni tapi ramai cakap UniKL ni bagus untuk engineering and dia murah sebab UniKL ni under MARA. Kalau betul2 nak UniKL apply kat sini dulu http://admission.unikl.edu.my/online_2013/frmHome.php and lepas tu kalau dah confirm dapat tempat dekat UniKL boleh mintak loan MARA. Kalau dah dapat loan tu make sure u belaja betul2 kat Unikl , bagi pointer bagus pastu kalau tak silap nanti kalu dapat pointer 3.5 dan ke atas nanti loan tu diconvert jadi biasiswa. Dah habis diploma nanti boleh apply IPTA pulak. Ada kawan akak buat diploma dekat IPTS dulu pastu baru diorang sambung IPTA. Yuran UniKL ni kalau tak silap bergantung dekat course apa yang diambil. Apa kata apply dulu, nanti dah dapat offer dia akan bagi panduan pendaftaran and dekat situ akan tulis yuran2 yang perlu dibayar. Dah dapat offer nanti boleh fikir2kan dulu samada nak pergi atau tak, lepas dah fikir masak2 baru buat confirmation dekat pihak UniKL. :loveliness:

Last edited by mslovex on 6-5-2013 02:42 PM

najhan88 Publish time 6-5-2013 04:56 PM

xpayah masuk unikl..teruk..sy graduate diploma/degree unikl..ni dah msk bulan ke 6 tanam anggur..servis managment unikl sangat3 teruk..better pergi buat cert short couse pape..

blythes Publish time 7-5-2013 11:22 PM

pinjaman pendidikan mara tak pernah kena bayar penuh. read more, you will find this.

koken_7 Publish time 8-5-2013 01:41 PM

kenapa nak jd engineer?

nana201 Publish time 8-5-2013 03:06 PM

ada pernah dgr graduate dari aliran sains sosial juga boleh jadi engineer...as long as u perform better than others during the job interview... :lol:

afiqvdx Publish time 8-5-2013 07:17 PM

koken_7 posted on 8-5-2013 01:41 PM static/image/common/back.gif
kenapa nak jd engineer?

lol tak boleh ke?

afiqvdx Publish time 8-5-2013 07:18 PM

nana201 posted on 8-5-2013 03:06 PM static/image/common/back.gif
ada pernah dgr graduate dari aliran sains sosial juga boleh jadi engineer...as long as u perform bet ...

tapi nak jadi engineer mesti aliran sains kan?O.o

najhan88 Publish time 9-5-2013 04:46 PM

afiqvdx posted on 8-5-2013 07:18 PM static/image/common/back.gif

xperlu aliran sains pon xpe..focus nk masuk engineering ape?IT?Electrical?Electronic?Automotic?mechnical ?
oil n gas..
aku suggest oil n gas la..ekonomi down mcm mana skali pon,xde effect pape..
sekarang nk join oil n gas sngt2 susah.cable jumper memang xcukup..kena pkai 500kv punya cable.

afiqvdx Publish time 9-5-2013 06:40 PM

najhan88 posted on 9-5-2013 04:46 PM static/image/common/back.gif
xperlu aliran sains pon xpe..focus nk masuk engineering ape?IT?Electrical?Electronic?Automotic?mec ...

cita-2 aku nak jadi engineer komputer...so camne aku nak jadi ar?

maaf aku bab ni lemah sikit ~_~

nana201 Publish time 9-5-2013 09:19 PM

afiqvdx posted on 8-5-2013 07:18 PM static/image/common/back.gif

kalau zmn2 sekolah dulu memg semua fikir nak jadi engineer mesti kene aliran sains kan...
tapi sebenarnya tak pon....hahahah.....seriously kelakar....saya pon graduate computer science n then dpt offer untuk position engineer yg sepatutnye budak electronic engineering yg dpt...sama jugak kalau u aliran sastera...still boleh jadi engineer lor... btw, u ni masih sekolahor dah kolej? juz asking... :shutup:

afiqvdx Publish time 9-5-2013 09:55 PM

nana201 posted on 9-5-2013 09:19 PM static/image/common/back.gif
kalau zmn2 sekolah dulu memg semua fikir nak jadi engineer mesti kene aliran sains kan...
tapi se ...

saya masih sekolah saya form 4 :lol:

nana201 Publish time 9-5-2013 10:18 PM

afiqvdx posted on 9-5-2013 09:55 PM static/image/common/back.gif
saya masih sekolah saya form 4
hahahaha....goodddddd.....dah ada planning walaupun masih sekolah....
well, adik...apapun all the best ya...focus your spm first...owh ya....nak jadi engineer kene pandai math tau....make sure math tu dpt A1(zmn dulu)...skrg A+ kot...tak kisahlah aliran apepun ye...logic tu penting untuk jadi engineer... :D
Last edited by nana201 on 9-5-2013 10:50 PM

yarrowia Publish time 10-5-2013 11:21 AM

najhan88 posted on 6-5-2013 04:56 PM static/image/common/back.gif
xpayah masuk unikl..teruk..sy graduate diploma/degree unikl..ni dah msk bulan ke 6 tanam anggur..ser ...

mengikut pendapat beberapa tenaga pengajar,unikl grad's senang dapat kerja sebab masa belajar banyakhands-on. u ambil kos apa & if you don't mind, pointer bagus tak?

afiqvdx Publish time 10-5-2013 07:06 PM

nana201 posted on 9-5-2013 10:18 PM static/image/common/back.gif
hahahaha....goodddddd.....dah ada planning walaupun masih sekolah....
well, adik...apapun all the ...

Ok thanks kak In sha allah :laugh3:

nana201 Publish time 15-5-2013 05:56 PM

afiqvdx posted on 10-5-2013 07:06 PM static/image/common/back.gif
Ok thanks kak In sha allah

most welcome :)

interferens Publish time 19-5-2013 10:00 AM

Nak jadi engineer tak salah..cuma kena betul2 tahu kenapa nak jadi engineer..sebab gaji ke? sebab minat ke? sebab nak glamer?sebab ikut kawan ? sebab mak suruh ? sebab ada adik beradik yg jadi engineer ?

Ok, engineer ni nampak je macam glamer, tapi sebenarnya tak pun..gaji pula, xjauh beza dgn managment exec yg lain...

tapi kalau sebab minat..itu mmg bagus...

tak dinafikan nak jadi engineer, math kena strong...walaupun adik aliran sastera, untuk ambil jurusan kejuruteraan..adik perlu lulus subjek matematik tambahan, fizik dan kimia...itu syarat utama....dan matematik moden pula seeloknya dapatkan keputusan yang bagus (B+ keatas)

tapi adik kata nak jadi engineer komputer, actually memang ada jurusan kejuruteraan komputer di universiti dan abg pun grad dlm jurusan tersebut...sebenarnya kejuruteraan komputer ini lebih kepada elektronik, belajar pasal circuit, microprocessor design dan sebagainya...

tetapi didalam alam pekerjaan, orang IT yg bekerja sebagai pembangun perisian, system administrator, DBA dan sebagainya dipanggil jurutera komputer...tetapi untuk bekerja dlm bidang-bidang ini, kelulusan yg diperlukan bukanlah kejuruteraan komputer, tetapi memadai dengan sains komputer atau IT...untuk jurusan IT, ada sesengah IPT tak memerlukan pemohonya mengambil subjek matematik tambahan, fizik dan kimia..

dan untuk berjaya dlm bidang IT juga, adik perlukan profesional cert...
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: Nak jadi engineer tapi aliran sastera