JUSTcircle Publish time 4-5-2013 07:24 AM

Gwiyomi [귀요미] Cutie Player Malay Version (Bahasa Melayu)

Hi, hello, Assalamualaikum...

Now with my new cover.. Skrg trending GWIYOMI kan?
okay, now let me share my Malay version with my Korean model Mr. Jung Ilhoon. He also the founder of Kiyomi~~~

Okay, sebelum dengar let me tell bout asal usul kiyomi.
Start buat kiyomi ni kat TV adalah Jung Ilhoon rapper dari kumpulan K-Pop BTOB (Born To Beat).
Dia buat semua org giler and maka ramai la rakyat nak tengok versi kiyomi dr artis lain pulak. pastu abih satu Korea demam.

Then, satu penyanyi nama HARI kuar lagu version dia and maka makin bertambah bertambah la org giler..
setelah rakyat korea giler.. fans kpop pun giler.. maka org2 malaysia yg bukan minat kpop pun terkena tempiasnya..
jadi semua org pun dok berkiyomi2 la skrg.. Maka pupus sudahlah zaman Oppa Gangnam Style..

Jadi terimalah KIYOMI saya (tp saya x buat kiyomi tau). Harap semua org suker lirik yg 90% from lirik sebenar.

귀요미 Kiyomi Gwiyomi Cutie Player Malay Version (Bahasa Melayu)
w9-LqAfiI30

cr: JUSTcircle

seroja Publish time 5-5-2013 08:52 PM

Gwiyomi nyecoverjustt!

slumber_sk8ter Publish time 5-5-2013 09:22 PM

wahh...cutienyer sora...match {:thumbo

JUSTcircle Publish time 6-5-2013 11:35 PM

seroja posted on 5-5-2013 08:52 PM static/image/common/back.gif
Gwiyomi nyecoverjustt!

Seroja.. naper? naper?
Ikutkan nak ubah KIYOMI tu dlm bahasa melayu SI COMEL..
tapi mcm.. nak kekalkan keasliannya sbb semua org pun sebut kiyomi.. bukan COMEL.. hehehe!:$

JUSTcircle Publish time 6-5-2013 11:36 PM

slumber_sk8ter posted on 5-5-2013 09:22 PM static/image/common/back.gif
wahh...cutienyer sora...match

Ahahaha! try sehabis boleh dah nak buat sore mcm penyanyi asal.. means comelkan sore..
sbb lagu tu mcm comel2.. hope sesuai la.. I think you guys punya suara pun sesuai..

parasitology Publish time 8-5-2013 10:55 PM

suara uols memang comel
mungkin boleh nyanyi lagu tak pun voice over/narrator untuk rancangan di stesen tv kanak2...cam ceria tu ke
tak pun jadik emcee terus ke

JUSTcircle Publish time 10-5-2013 01:50 AM

parasitology posted on 8-5-2013 10:55 PM static/image/common/back.gif
suara uols memang comel
mungkin boleh nyanyi lagu tak pun voice over/narrator untuk rancangan di st ...

Aaa... ni mesti part 1 tambah 1 kiyomi tu kan?

nak jer jadi pengacara.. tp apakan daya tiada peluang.. kekeke!
thanks sbb sudi dengar.. hehehhe! ngeee! tingin nk tengok bebudak appa eodiga berkiyomi..

Pailang Publish time 20-5-2013 02:54 PM

JUSTcircle posted on 10-5-2013 01:50 AM static/image/common/back.gif
Aaa... ni mesti part 1 tambah 1 kiyomi tu kan?

nak jer jadi pengacara.. tp apakan daya tiada pe ...
kalau kau guna bahasa baku masa nyanyi tu, mesti sedap. contohnya kalau dua, sebut dua, bukan due, kalau tiga, sebut tiga bukan tige. lepas tu tone suara kasi ada turun naik turun naik sikit, macam lagu gwiyomi asal tu. bukan mendatar aje. suara sumbang tu kasi perbaiki :lol: baru video tu nampak 'hidup' sikit. sori saje cakap :sweat3:

tapi pape pun, boleh tahan la jugak video kau tu. bukan senang nak buat video macam tu. aku pun faham. {:1_132:}

Last edited by Pailang on 20-5-2013 03:04 PM

JUSTcircle Publish time 20-5-2013 03:24 PM

Pailang posted on 20-5-2013 02:54 PM static/image/common/back.gif
kalau kau guna bahasa baku masa nyanyi tu, mesti sedap. contohnya kalau dua, sebut dua, bukan due, ...

Terima kasih!!!!!!

aku hargai gsgt komen ko ni..
Try gak sebenarnya buat basa baku.. pastu aku dengar mcm pelik..
maybe sbb aku mcm rasa bunyi indonesia.. tu la.. tapi boleh jer nanti kalau cuba..

oo. mendatar erk masa kira2 tu? aku ingat dah turun naik2.. hehehehe!! okay2.. akan diperbaiki..

sore sumbang tu.. er.. er.. tu x leh nak ckp ler.. mmg sore sumbang.. ngee!! akui suara aku bukan tahap profesional..
tapi yes! saya akan cuba perbaiki lagi tok cover2 akan dtg.. thanks komen..

video? edit jer.. letak muka sebenar budak yg cipta benda nih.. hehehe!
nak letak muka sendiri? kenot2..aku x mau jadi bahan kutukan org Malaysia.. :lol: sbb kadang2 aku pun agak kureng suker tengok org melayu buat.. maybe ada certain2 yg sesuai..

thanks komen.. aku appreciate sgt komen ko nih.. aka cuba lebih maju lagi.. yeah!! {:1_152:}

Pailang Publish time 20-5-2013 06:44 PM

JUSTcircle posted on 20-5-2013 03:24 PM static/image/common/back.gif
Terima kasih!!!!!!

aku hargai gsgt komen ko ni..

takut gak aku nak bagi komen tadi. takut disalah anggap aku nak kutuk kau pulak kan.. walaupun sebenarnya aku Bukan nak kutuk.. :L sekadar nak luahkan pendapat.. :loveliness:

tapi memang standard setiap lagu digunakan dalam bahasa baku sebab nanti lontaran tone dia jadi lebih sedap. aku tak tau nak terangkan camne. tapi dalam kelas vokal memang ada cakap camtu. melainkan kalau kau nak buat lagu khas loghat negeri masing2, baru takyah guna bahasa baku.

tapi aku memang suka dia punya lirik yang kau cipta tu. memang terbaik. ngam dgn video edit nya. memerlukan kreativiti jugak tu {:thumboteruskan usaha anda!

JUSTcircle Publish time 20-5-2013 11:34 PM

Pailang posted on 20-5-2013 06:44 PM static/image/common/back.gif
takut gak aku nak bagi komen tadi. takut disalah anggap aku nak kutuk kau pulak kan.. walaupun seb ...

Ahahaha.. jgn wisau.. kutuk ngn kritikan lain.. boleh dibezakan..

melainkan ko ckp ala mcm merendah2kan.. dlm komen ko.. ko bg tau mana kelemahan.. and mana perlu diperbetulkan.. that's good..
baru ada peningkatan.. aku suker.. thanks..

nanti kalau aku buat lagik cover (mostly lagu korea yg dimelayukan.. ) nnt ko komen laik yer?
sbnrnya aku suker tukar lirik jer.. kalau leh nak jer org yg sore sedap nyanyikan.. tp sbb nak merkam nak mintak org nyanyi balik..
susah.. so aku rakam sendiri aku edit sendiri..hehehe!

yuo, lirik aku buat yu 90% translation dr lirik sebenar.. jenuh gak pikir ayat apa sesuai and nak kena cut bagi masuk2 ngn rima and baris suku kata..
thanks babe/dude..

Pailang Publish time 21-5-2013 01:17 AM

JUSTcircle posted on 20-5-2013 11:34 PM static/image/common/back.gif
Ahahaha.. jgn wisau.. kutuk ngn kritikan lain.. boleh dibezakan..

melainkan ko ckp ala mcm mere ...

nanti kalau aku buat lagik cover (mostly lagu korea yg dimelayukan.. ) nnt ko komen laik yer?aku boleh bagi komen atau nasihat, tapi jgn kau dengar bulat2 cakap aku pulak sebab aku pon bukan professional sgt.. {:smileo analisis dulu apa yg aku cakap, ada kena tak pada apa yg aku cakap tu... kalo tak kena,jgn ikut. nanti hancusss jadinya.:sweat3: tapi kalau kena, baru kau ikut apa yg t'lah ku katakan itu... {:heroo

sbnrnya aku suker tukar lirik jer.. kalau leh nak jer org yg sore sedap nyanyikan.. tp sbb nak merakam nak mintak org nyanyi balik..
susah.. so aku rakam sendiri aku edit sendiri..hehehe!sebenarnya aku tengok video ko tu ok je. sebab kalau nak sedap2, kena la cari penyanyi professional macam siti nurhaliza, tol tak? dan kat mana pulak ko nak cari penyanyi professional.:lol:kita bukannye professional pun..so takleh la nak sama hebat macam versi asal sebab diorang dah professonal dan sebab tu aku salutevideo kau tu.

cuma part paling penting yg kau kena perbaiki ialah part sore sumbang tu. kalau dapat perbaiki, aku rasa dah cukop sempurna. tapi kalau tak boleh, nak wat cemana kan.
jgn pakse2 diri sgt

thanks babe/dude..
You Welcome.{:speco

aijinmisaki Publish time 12-6-2013 09:56 PM

suke2 :loveliness:
Pages: [1]
View full version: Gwiyomi [귀요미] Cutie Player Malay Version (Bahasa Melayu)