MizzAurora Publish time 19-3-2013 09:54 AM

PENGALAMAN MISTERI MIZZAURORA

Sampai sekarang aku masih tertanya-tanya....setahun yg lepas...aku tinggal di sebuah apartment, dan rumah yg aku sewa tu tingkat 6.Area tu boleh dikatakan meriah sebab lokasi ditepi jalan utama.So, takde la aku nak rasa takut ke apa ke.Pendek kata, mmg tak pernah sunyi lah.Tahun pertama dan kedua, semua ok,...cuma aku kerap kali perasan ada lebam-lebam di badan aku, eps time aku tgh period, tapi aku tak amik pot sbb mmg aku sebelum duduk kat rumah tu pun mmg dah selalu je kena lebam-lebam ni....nak dijadikan cerita, pada suatu hari,....

Kisah pertama :-

Aku tido mengadap kearah pintu, tiba2 nak kata aku lena, aku rasa mcm kejadian betul...aku nampak sorg kwn aku masuk bilik (padahal kwn aku tu tinggal jauh di Penang) dia jalan kearah aku, tapi aku kata, "babe, aku ngantuk lah, kau duduk lah belakang aku ni"..."kawan" aku tu pun duduk lah,..aku cakap lagi, "babe, tolong urut belakang aku lenguh ah"...mula2 dia urut elok la,..lepas tu aku rasa mcm badan aku dicucuk2 sesuatu yg tajam,..aik...rasa mcm kuku panjang dok urut belakang aku!!! damn!!! aku pun baca ayat kursi dlm hati sbb aku dah rasa lain,...aku baca lagi beberapa kali...lepas tu "kawan" aku tu mengilai2...terapung2 dan bertukar wajah mejnadi sesuatu makhluk yg kurus mcm org lidi dan berwarna hijau berkuku panjang, muka dia pun menakutkan, tapi takde la yg berdarah2 tu....tiba2 sambil mengilai tu trusssss dia terbang keluar dari tingkap, tak semena2 aku mcm terjaga/tersedar....eh betul ke ni...mimpi ke real...tapi langsir terbang2 dan tingkap terbuka? mcm real! sbb apa aku kata real? sbb tingkap aku mmg tutup tiap2 malam...tapi dah terbuka luas ni, apa cerita...

Kisah kedua:-

Aku tido mengiring menghadap dinding,...tiba2 aku rasa sayup-sayup je mcm nak jatuh gaung tepi katil...byk kali aku alami benda mcm ni...sampai sudah aku tatau apa halnya...

Kisah ketiga:-

Hari-hari without fail,...mesti ada bunyi tumbukan lesung batu di tengah2 malam,..aku bajet, aci rumah ataih dok tumbuk bawang....tapi pasaipa pukul 12 tghmlm ke atas?anak pompuan rumah atas (rumah mana tatau, asal maghrib je, asal tgh2 mlm je melalak, melolong,..aku rasa penduduk sekita sure dah lali,..mcm aku jugak..dah tak amik pot but still...tertanya-tanya...

Kisah keempat:-

Masa aku tgh pindah,...dah turun bawah , mas tu dlm pukul 8pm mcm tu la...ada 2 "bentuk" dok tengok aku dari tingkap rumah aku tu...(aku dah kat parking and still nampaktingkap rumah, benda tu satu hitam dan sau putih,...bentuk mcm kepala...huhuhhuuuu

Banyak lagi kisah kat rumah tu, kang aku type bebanyak kang,...org pulak meluat nak membaca...dan aku pun nak kena ingat2 gak...ingat kang aku story ,tu pun kalu ada yg nak membaca la... :)

Assalamualaikum....

Last edited by BabeYSHa on 20-3-2013 12:53 PM

lady_rara Publish time 19-3-2013 10:33 AM

semacam je mimpi jatuh gaung tu...

cerita la lagi..

MizzAurora Publish time 19-3-2013 11:02 AM

Nak kata mimpi jatuh gaung....mcm benda betul...siap aku berpaut pada bantal lagi :lol:

Ada satu malam tu, ada ketukan kuat diberanda rumah....sapa pulak kat luar tu? aku kat tingkat 6 nih....lama jugak...dan berkali2 gak,..aku dok senyap je la...takuuuttt....ada satu hari tu, mood aku tak berapa nak elok...(pms lah kan:lol:) aku hangin tetiba,..aku bukak pintu tu...uih...ada angin kuat langgar aku....padahal pokok keliling tu aku tgk dok senyap je....aku tetiba jadik sakit hati...aku maki sensorg,...aku kata pehal ketuk2 ni...aku tak kacau kau, jgn kau kacau aku! pastu terhamburlah segala carutan kaannn:lol: lepas2 peristiwa tu,...tak de dah bunyik ketukan tu....

Yang paling pasti, dinding kat tempat aku tido tu, ada semacam cakaran...banyak pulak tu...cuma cakaran 3 jari...aku pasti masa memula pindah takde sbb aku yg cat sendiri bilik aku, kaler purple lagi...hehehehee....makin hari aku makin memikirkan benda2 ni lah...mcmana boleh ada caran panjang dan banyak tu....haihhh....sampai sudah aku takde jawapannya...

Dan dirumah tu,..aku acapkali mimpi benda2 pelik,...lembu putih tersangkut atas pokok dlm keadaan terbalik lah....dan mcm2 lagi....aku ada pernah pi tanya org2 bijak pandai dlm hal2 gini,...ada jwpan yg aku dpt, diorg kata ada benda suka kat aku, ada benda ngikut balik lah,...ada yg kata benda yg merayau2 kat area apartment aku....so, yg mana betul nih? kompius aku!

Aku selalu lah terasa kehadiran bebenda mcm nii...suka pulak ngacau aku...dulu kat rumah kg sedara aku pun, teruk aku kena kacau....heran,..dulu dok muda-muda tak takut apa benda pun,..dah ,akin berumur ni,..itu takut, ini takut...haihhh....

Ada ke sesapa dlm ni yg ada keistimewaan boleh scan? sebab aku ada dgr jugak ada insan2 terpilih ni yg mampu scan org dari jauh...kalu ada,..mohon bantuan please...

lady_rara Publish time 19-3-2013 11:09 AM

teruk gangguan kau kena ni..
kalau aku, harus depress selalu kena kacau macam ni..

cuba la cari mana2 perawat yang boleh bantu..
jangan dibiarkan je...

ishhh seriau aku....

MizzAurora Publish time 19-3-2013 11:29 AM

lady_rara posted on 19-3-2013 11:09 AM static/image/common/back.gif
teruk gangguan kau kena ni..
kalau aku, harus depress selalu kena kacau macam ni..

Masalahnya tak tau nak berubat kat mana...org itu kata lain...org ini kata lain....last2 kubiarkan kan aja....tapi tu la aku dari dulu mcm boleh dpt rasa andainya ada entiti2 halus nih...nampak tu tidak la...nauzubillah lah kan...mintak simpang jejauh...tapi mcm ada boleh rasa....mungkin pasai tu kot menatang ni dok suka kat aku....jgn kata benda tu, nyamuk pun minat kat aku, mana je aku pi,..org lain tak kena apa pun,. tapi aku yg jadik perhatian2 utk sang nyamuk ni...:lol:

Tu la aku nak mintak tolong,...kot2 sapa sini yg boleh scan...aku nak la mintak bantuan,...aku cuma nak tau apakah benda yg dok ganggu tu...even aku dah pindah,..aku tetap mcm lemah semangat...tatau naper....:'(

Noyen Publish time 19-3-2013 11:30 AM

ko tinggal sorg ke kt rumah tu?

irsa Publish time 19-3-2013 11:31 AM

serem plak bace citer nie

MizzAurora Publish time 19-3-2013 11:45 AM

Noyen posted on 19-3-2013 11:30 AM static/image/common/back.gif
ko tinggal sorg ke kt rumah tu?

Tak lah....4 beranak...dgn suami dan anak2....laki aku ni jenis yg "tak de apa2lah...takde apa2 lahhhh"geram aku!!!

Anak dara aku pun selalu kena lebam2...yg pelik anak lelaki aku ok je...

hantukiller Publish time 19-3-2013 11:56 AM

saka je tu

MizzAurora Publish time 19-3-2013 12:15 PM

hantukiller posted on 19-3-2013 11:56 AM static/image/common/back.gif
saka je tu

Je tu? huhuhuhuuuu....

madeinborneo Publish time 19-3-2013 12:21 PM

nowdays mcm dah common betul bab saka2 ni. adakah kerana nenek moyang punya perjanjian?

myakayina Publish time 19-3-2013 12:24 PM

ada yg dok sekali dalam rumah hang la tu..

myakayina Publish time 19-3-2013 12:25 PM

saka je tu

wak, takkan saka kot.. manjang je ada saka..mungkin bnda lain ni..

hantukiller Publish time 19-3-2013 12:30 PM

myakayina posted on 19-3-2013 12:25 PM static/image/common/back.gif
wak, takkan saka kot.. manjang je ada saka..mungkin bnda lain ni..

Biasanya saka, tapi benda lain pun boleh juga hadir, itupun kalau dipanggil sendiri seperti membaca ayat ayat pendinding, tentunya datang tukang dinding iaitu jin. Jin lain jarang la nak suka suka ikut orang atau duduk rumah orang ni

donut_1752 Publish time 19-3-2013 01:08 PM

MizzAurora posted on 19-3-2013 11:02 AM static/image/common/back.gif
Nak kata mimpi jatuh gaung....mcm benda betul...siap aku berpaut pada bantal lagi

Ada satu...

makin best plak cite akak ni....crita la lagi..plizz{:thumbo

Noyen Publish time 19-3-2013 01:27 PM

MizzAurora posted on 19-3-2013 11:45 AM static/image/common/back.gif
Tak lah....4 beranak...dgn suami dan anak2....laki aku ni jenis yg "tak de apa2lah...takde apa2 la ...

standard la org laki.
dia xnak anak bini dia takut..

lady_rara Publish time 19-3-2013 01:40 PM

MizzAurora posted on 19-3-2013 11:29 AM static/image/common/back.gif
Masalahnya tak tau nak berubat kat mana...org itu kata lain...org ini kata lain....last2 kubiarkan ...

hurm parah masalah kau ni kalau sampai anak dara kau pun ade lebam2..
kau tinggal kat mana eh?

pendapat dan pandangan aku, kau banyakkan lah amal ibadat..
mintak sama2 banyak2 amalkan surah yassin dan surah al-baqarah..
amalkan secara konsisten dan ikhlas....
insha allah tenang... {:mlyes:}

lady_rara Publish time 19-3-2013 01:42 PM

saka je tu

hah..
perkara yang sama terlintas dipikiranku setelah membaca cerita ni memula tadi... {:mlwa:}

lady_rara Publish time 19-3-2013 01:46 PM

Noyen posted on 19-3-2013 01:27 PM static/image/common/back.gif
standard la org laki.
dia xnak anak bini dia takut..

kan??
laki aku pun macam tu...{:mlfaint:}
suka cakap aku yang suka pikir bukan2..
pastu cakap aku penakut la ape la..{:mlyi:}
haih... {:mlnose:}

testas Publish time 19-3-2013 02:10 PM

kau tinggal area mana ni? leh aku suggestkan tempat yg boleh berubat..

solat jgn tinggal and selalu buat bacaan yasin + berzikir di rumah (nnt malaikat rahmat dtg.. sure lari bende2 tu)
tidur jgn lupa baca 3 qul tiup and sapu seluruh badan.. ok..

ni anatra tips yg bole dibuat sekarang..
Pages: [1] 2 3 4
View full version: PENGALAMAN MISTERI MIZZAURORA