Eva_yy_Ellin Publish time 1-3-2013 05:03 PM

Minta Mod di Board Teka-Teki dan "Trivia"

Board teka-teki dan "Trivia" memang agak suram dulu. Sejak ada task yang memberi kredit lebih kepada forumer, board tu nampak meriah. Jadi lebih seronok sebab ramai yg keluarkan soalan dan berebut-rebut nak jawab. Kadang-kadang tuan tanah beri hadiah pada sesiapa yg dapat menjawab dengan betul.

Tapi bila dah terlalu meriah dan disebabkan oleh adanya task tu, forumer makin ramai datang dan post apa saja soalan semata-mata untuk menunaikan task. Sampaikan soalan yang dah disoal pun dipostkan lagi. Contoh

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=707115&extra=page%3D3 dipost pada 27 Feb
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=703201&extra=page%3D4 dipost pada 26 Feb

Tak ada ke mod yg boleh pantau kegiatan kat board teka-teki ni? Dan kalau board lain mod boleh bagi kredit untuk tuan tanah atau forumer yg beri info yg menarik, kenapa board teka-teki ni tak boleh? Saya nak beri cadangan, tuan tanah yg keluarkan soalan yg menarik dan forumer yg jawab dgn betul diberi kredit tambahan. Barulah board teka-teki ni terus meriah. Takut bila dah habis tempoh task, tak ada siapa yang datang post soalan lagi.

Kalau mod yg sedia ada tak boleh buat kerja, kenapa tidak cari mod baru untuk board teka-teki ni?

trunks Publish time 1-3-2013 06:05 PM

thank buat aduan..kena tungu mod di board tersebut reply..saya sudah pun pm dia.

trunks Publish time 1-3-2013 06:06 PM

@Eva_yy_Ellin

awak nak apply ke jadi mod sana kalau admin setuju?

auntie_girl Publish time 1-3-2013 06:48 PM

:loveliness:

Thanks trunks memanggil daku...

Hari tu ada yg kata nak apply mod kat bod tu, tapinya takde plak admin tanya apa2:L

Sejujurnya ku akui yg now less spend masa:L

Kok kalo ada yg nak jadi mod kat bod tu,kasik tau la...

auntie_girl Publish time 1-3-2013 06:49 PM

Neway, i will try my best to spend time kat bod tu:loveliness: insyallahhhhhhhhhhhh

Eva_yy_Ellin Publish time 1-3-2013 09:37 PM

trunks posted on 1-3-2013 06:06 PM static/image/common/back.gif
@Eva_yy_Ellin

awak nak apply ke jadi mod sana kalau admin setuju?

Terima kasih memberi respon.
Kalau jadi mod di board teka-teki & trivia mungkin saya sanggup, tak banyak kerenah macam board lain.
Tapi saya ni orang baru yg kurang pengalaman. Mungkin tak sesuai saya jadi mod situ. Carilah orang lain yang lebih layak.

Eva_yy_Ellin Publish time 1-3-2013 09:39 PM

auntie_girl posted on 1-3-2013 06:49 PM static/image/common/back.gif
Neway, i will try my best to spend time kat bod tu insyallahhhhhhhhhhhh

Sorry ye momod. Sekarang ni board tu dah meriah sangat. Perlu dijaga. Tu yg saya tanya. Kerjasama dari auntie momod sangat dihargai. {:politeo

trunks Publish time 1-3-2013 10:13 PM

Eva_yy_Ellin posted on 1-3-2013 09:37 PM static/image/common/back.gif
Terima kasih memberi respon.
Kalau jadi mod di board teka-teki & trivia mungkin saya sanggup, ta ...
kurang pengalaman bukan lah masalah..selalu online dan monitor board
adalah ciri-ciri lebih penting untuk jadi modCari..awak pun kata tadi
sanggup..jadi saya nak tanya Admin sini dulu..ok ke tak.kalau Admin
bagitau ok..saya akan PM awak untuk proses seterusnya..boleh?

auntie_girl Publish time 2-3-2013 06:27 AM

Eva_yy_Ellin posted on 1-3-2013 09:39 PM static/image/common/back.gif
Sorry ye momod. Sekarang ni board tu dah meriah sangat. Perlu dijaga. Tu yg saya tanya. Kerjasama...

Frankly speaking auntie kerap online guna ipad, nak merating via ipad adalah sedikit sukar berbanding guna pc/lappy...

Pastu kadang2 tu soalan berulang, takkan nak kasik tacang pada soklan yg berulang2,kan? Nanti habis bod tu penuh dengan soalan berulang la pulak...hehe

Eva_yy_Ellin Publish time 2-3-2013 09:04 AM

trunks posted on 1-3-2013 10:13 PM static/image/common/back.gif
kurang pengalaman bukan lah masalah..selalu online dan monitor board
adalah ciri-ciri lebih penti ...

Kalau admin setuju nak beri amanah pada saya, saya terima dengan hati yg terbuka. {:politeo

Eva_yy_Ellin Publish time 2-3-2013 09:06 AM

auntie_girl posted on 2-3-2013 06:27 AM static/image/common/back.gif
Frankly speaking auntie kerap online guna ipad, nak merating via ipad adalah sedikit sukar berband ...

Oooo...faham. Faham. Kalau soalan berulang tak payah la bagi tacang. Nanti board tu bertambah banyak dgn soalan berulang. Tak syok pulak. {:smileo

AceHand Publish time 3-3-2013 12:54 AM

Hmmm...

auntie_girl posted on 1-3-2013 06:48 PM static/image/common/back.gif
Thanks trunks memanggil daku...

Hari tu ada yg kata nak apply mod kat bod tu, tap ...

Yang kata nak apelai tu dia ada apelai ke tak...? Banyak gak kes kita terima yang mana kata nak apelai tapi tunggu sampai tuwer berjanggot takde terima pepe borang permohonang pong... Jadilah cam lagu Ukays gitu... Di Sana Menanti Di Sini Menunggu...

Pepe pong kalau ko berminat nak ajak EVA ni jadi partner ko suh lar dia apelai... Tapi bukang jaminang lulus tau... Kena buat penilaiang dulu...

Jizzz... Klong! Klong!

trunks Publish time 3-3-2013 03:41 AM

AceHand posted on 3-3-2013 12:54 AM static/image/common/back.gif
Yang kata nak apelai tu dia ada apelai ke tak...? Banyak gak kes kita terima yang mana kata na ...

Aku sudah PM admin6 tanya Eva boleh apply ke tak.
apa-apa nanti aku handle. :P

AceHand Publish time 5-3-2013 12:58 AM

Alaaa...

trunks posted on 3-3-2013 03:41 AM static/image/common/back.gif
Aku sudah PM admin6 tanya Eva boleh apply ke tak.
apa-apa nanti aku handle.

Tak payah sesusah tanya boleh apelai ke tak... Apelai jer kalau rasa berminat tu... Nanti kita 'nilai'...

Jizzz... Klong! Klong!

Elle_mujigae Publish time 9-3-2013 08:11 PM

I sokong eva jadi mod kat bod teka-teki/trivia.......{:1_152:}

Aiira Publish time 20-3-2013 05:59 PM

akhirnya @Eva_yy_Ellinjadi momod di bod teka teki & trivia{:mlpop:}
tahniah{:1_152:}

Eva_yy_Ellin Publish time 20-3-2013 07:50 PM

Aiira posted on 20-3-2013 05:59 PM static/image/common/back.gif
akhirnya @Eva_yy_Ellinjadi momod di bod teka teki & trivia
tahniah

Thank Q. Thank Q {:2conggalo. Lepas abis minggu task, jangan menyepi je dari bod tu...{:killo

abcdotcom Publish time 27-12-2020 04:06 PM

Pages: [1]
View full version: Minta Mod di Board Teka-Teki dan "Trivia"