Vokuro Publish time 29-1-2013 10:26 AM

saya ada masalah peribadi...

apa reaksi kamu orang apabila ibu bapa, sedara mara atau kekawan yang nak kenenkan kamu kepada seseorang.

saya sudah banyak kali lalui namun semuanya saya buat bodoh sahaja.
bukan apa semacam pelik pula iya ala2 nak perkenalkan sebgitu, bagi saya sangat tak natural.
lagipun jujurin nya saya enggan commitment dengan sesiapa, tak boleh imagine kehidupan saya yg terkongkong.

leylapple Publish time 29-1-2013 10:32 AM

umo brapa?

selalunya org sibuk2 nak kenenkan org nie sebab ingat org yg dikenenkan itu lonely forever...

Sagoo Publish time 29-1-2013 11:52 AM

lohh andartu ke ni?

pidd Publish time 29-1-2013 12:05 PM

Tak salah kalau mencuba .

Vokuro Publish time 29-1-2013 04:50 PM

tiada lah andartu sangat,
jikalau andartu pun by choice.

lagipun tak pandai nak mengedik2 macam bohsia, lebih senang buat hal sendiri dan hidup bebas.

boleh pergi mana nak pergi, boleh keluar dengan siapa saya nak keluar, boleh tidur dengan siapa yg saya sukai.

Innrukia Publish time 29-1-2013 05:18 PM

Apa maksud boleh tido dgn sapa yg uols nk tido? Non Muslim ker anda?

tupai Publish time 29-1-2013 05:20 PM

Im having the same prob...sedara mara & kawan2 suka2 nak kenalkan dgn seseorg coz in their mind Im single & loner...tapi boo layan je...

Vokuro Publish time 29-1-2013 05:29 PM

tupai posted on 29-1-2013 05:20 PM static/image/common/back.gif
Im having the same prob...sedara mara & kawan2 suka2 nak kenalkan dgn seseorg coz in their mind Im s ...

iya, ada seorang kawan saya ini siap refresh balik cerita beliau pernah bagi nombor seseraong ini kat saya dahulu dan saya buat bodoh tiada respond dan katanya orang yg beliau ingin kenenkan dah beranak pinak sekarang.

sesungguh saya tak ingat langsung, bila fikir2 mendalam baharu lah teringat samar samar.:)

Vokuro Publish time 29-1-2013 05:31 PM

kes terbaharu pula masa balik kampung hari itu, kazen saya pula nak kenenkan dengan anak siapa tah.
nak kata no tak tergamak, so saya kata ok sahaja dan bagi email saya.

namun di sudut hati hanya nak habiskan cerita di situ sahaja, malas nak cakap banyak. lagipun saya fikir mampu kah orang yg beliau nak kenenkan itu email saya nak berkenalan bagai? bagaikan terhegeh2 sebegitu.

miss_kikilala Publish time 29-1-2013 10:47 PM

sy pon menghadapi masalah seperti ini..
hati berat je nak kenal2 dengan org yang nak dikenenkan..
beberapa hari lepas ade sorang kawan nak kenalkan kawannye dgn sy..
sy belum bagi jawapan lagi..{:decideo{:decideo

ahmad_dhani91 Publish time 29-1-2013 11:24 PM

cakap jer lah tak laku dari dulu sampai sekalang nokkkk.
sampai mak ayah cari pun uols still kena reject x capai expectation gituh :o

Vokuro Publish time 29-1-2013 11:26 PM

ahmad_dhani91 posted on 29-1-2013 11:24 PM static/image/common/back.gif
cakap jer lah tak laku dari dulu sampai sekalang nokkkk.
sampai mak ayah cari pun uols still kena r ...

saya bukan stok ahkak2 gedik yg merenyam tengok lelaki. nak kata lesbo pun tidak jua, coma memang tak menat nak attach dengan sesiapa sebegitu.

shaykays Publish time 30-1-2013 12:10 AM

Cik Vok, org2 tua mmg gtu la..ko ckp je ok xkesah nk knal .astu depa kol o sms o email ko bhsa kn cukup2 yg ko xmo komitmen....so rs nye pastu depa xkaco dahhhhh.

zehra2 Publish time 30-1-2013 12:32 AM

Vokuro posted on 29-1-2013 05:31 PM static/image/common/back.gif
kes terbaharu pula masa balik kampung hari itu, kazen saya pula nak kenenkan dengan anak siapa tah.
...

kalau kita sendiri tak bg peluang pd diri kita sendiri, sapa lagi?
malas nak fikir psl jodoh tu sifatnya sementara... mana tau pd masa2 akan dtg, tetiba dah takde rasa malas lagi..:laugh3:

tp hakikatnya, klu org dok matchkan kita ni, klu tetiba kita tak ndak.. tak sesuaidgn org yg di matchkan tu,tak ke hubungan kita dgn org tengah tu pun mcm tak best lagi..
ni, berdasarkan pengalaman laa.. tak psl2 hilang kwn sbb kita tak suka dgn abg sepupu dia.

diana000 Publish time 30-1-2013 11:18 AM

bedah,aku pun mcm kau lah dulu kan sampai bapak aku kenenkan dgn ustaz mane ntah.paksa mandi bunga bagai.:lol::lol:

selagi ko rasa kau tak bersedia and tak bekenan kt hati tak payah la.habihkan boreh yo..

myakayina Publish time 30-1-2013 11:41 AM

ko memilih sangat ke or nak tunggu prince charming ko dtg? ntah bila gamaknya.. berdoalah semoga nanti ko bertemu jodoh akhirnya wlupun dah berumur 60 tahun noks..

nicuya Publish time 30-1-2013 01:04 PM

haa...br sat td ade membe ngenenkn sy ngan membe die..tp sy ckp trima kasih n kirim salam kt die..haha..tu je..x lebih2 pun..malas..

Vokuro Publish time 30-1-2013 02:32 PM

myakayina posted on 30-1-2013 11:41 AM static/image/common/back.gif
ko memilih sangat ke or nak tunggu prince charming ko dtg? ntah bila gamaknya.. berdoalah semoga nan ...
bak kata agnes monica dalam lagu matahari,
tertutup sudah pintu pintu hati ku or something like that

jujurin nya sepanjang riwayat hidup ku hanya dua kali sahaja kot rasa ada crush terhadap manusia yg lain. namun takat crush sahaja lah. itu pun tika remaja baharu nak up.

selepas itu langsung tiada apa perasaan. Last edited by Vokuro on 30-1-2013 02:34 PM

pakwetizzaqyah Publish time 30-1-2013 10:37 PM

a ah..last2 ko kawin la ngn tangan sampai mampos...

mesmerize Publish time 30-1-2013 10:51 PM

kamu gay kah TT? :lol:
Pages: [1] 2
View full version: saya ada masalah peribadi...