atiqullah Publish time 29-1-2013 09:38 AM

Puncak Ilmu Tertinggi iaitu Wahyu dari ALLAH SWT....?

Assalamualaikum ya akhi & ya Ukhti....

Sbgaimana kita tahu, puncak ilmu tertinggi adalah dari Wahyu Allah SWT...
Insan yang menerima, beramal, menyampaikan risalah-risalahNya, menyeru kepada kebaikan dan kemungkaran. manusia seperti ini lantas mendapat julukan Insan Kamil dan juga mensejahterakan bumi ini dengan cara memelihara terlaksananya hukum2 Allah.

Namun... Sejauh manakah kitasanggup untuk menerima,beramal & etc.. ?
Bagaimana pula kita nak yakin dengan ilmu yg kita dpt itu benar2 dari Allah?

Pandangan saudara?
Last edited by atiqullah on 12-3-2013 08:17 AM

Sephiroth Publish time 29-1-2013 10:21 AM

Begitu kah? Kalau macam itu, tolong bagi tahu kerajaan Malaysia supaya bagi semua tempat di University utk yg bukan Islam sebentar kamu (orang Islam) pergi belajar di Mekah, Madinah ataupun University Islam. Mesti semua "happy" kalau macam itu, kan?

atiqullah Publish time 29-1-2013 11:04 AM

actually sy xfhm apa yang kamu tulis tu? hehe

emua tempat di University utk yg bukan Islam sebentar kamu (orang Islam) pergi belajar di Mekah, Madinah ataupun University Islam.

explain boleh??:sleepy:

Sephiroth Publish time 29-1-2013 11:08 AM

atiqullah posted on 29-1-2013 11:04 AM static/image/common/back.gif
actually sy xfhm apa yang kamu tulis tu? hehe

Tak boleh. Kalau kau tak faham, ianya bermakna KAMU TIDAK BERPENDIDIKAN. Aku tak ada masa dan kesabaran utk layan mereka2 yg tak ada pelajaran spt kamu.

atiqullah Publish time 29-1-2013 11:25 AM

hehe kenapa?Kenapa perlu declare siapa islam,siapa muslim?knp? apa yg nampak beza?
sedang Alquran Itu Universal. Jangan jadi bongkak dengan Ilmu yg setites itu, melainkan ilmu itu untuk disampaikan dan diamalkan, bukan untuk ditunjuk serba tahu,itu riak.

Al-alim.. Bila lebih berilmu, maka mampu juga untuk mengalirkan Ilm ke dada2 orang (iaitu mampu dicerap) dengan SeizinNya. Tapi bgaimana dengan Kamu?

Sephiroth Publish time 29-1-2013 01:24 PM

atiqullah posted on 29-1-2013 11:25 AM static/image/common/back.gif
hehe kenapa?Kenapa perlu declare siapa islam,siapa muslim?knp? apa yg nampak beza?
sedang Alqu ...

Menulis bahasa ibunda pun macam orang mabuk, tak payahlah kamu nak berlagak depan aku, wahai manusia tak berpendidikan. {:1_550:}

atiqullah Publish time 29-1-2013 02:55 PM

kenapa perlu menghina kalau kamu seorang berilmu? berbahaslah secara berilmu . :)

kamu tahu sesuatu? ilmu yg kamu dapat tu sesungguhnya membuatkan hati kamu dan sahabat2 kamu berasa tidak tenteram, setiap hari.

Sephiroth Publish time 30-1-2013 08:53 AM

atiqullah posted on 29-1-2013 02:55 PM static/image/common/back.gif
kenapa perlu menghina kalau kamu seorang berilmu? berbahaslah secara berilmu .

kamu tahu sesu ...

Kamu bodoh kah?

Kalau kau dan aku diletakan dlm satu situasi yg sama buruknya, aku pasti akan keluar dgn selamat kerana ilmu dan kepintaran aku. Aku tahu seni bela diri, First Aid serta cara mengembara dgn mengunakan bulan dan bintang. Aku juga tahu sekurang2nya 4 bahasa yg digunakan di Asia Tengara. APA kau tahu? Allah kau juga. Kamu akan mati katak kerana kejahilan kamu itu.

Orang yg bodoh dan tak erti mengenal nilai ilmu macam kamu shj akan mengatakan bahawa ilmunya akan menbawa kpd tidak-tenteram diri.

atiqullah Publish time 30-1-2013 08:55 AM

hehe sejauh mana ilmu kamu tu mampu selamat kan kamu?

atiqullah Publish time 30-1-2013 09:15 AM

hehe seni bela diri? apa hebat sangat kah kamu? sedangkan bruce lee yg hebat itu pun boleh tumbang di tangan seorang islam yang menyerang bruce lee dgn hanya beberapa langkah sahaja? hehe
Ingat,ilmu Allah lagi hebat..

Sephiroth Publish time 30-1-2013 10:32 AM

atiqullah posted on 30-1-2013 08:55 AM static/image/common/back.gif
hehe sejauh mana ilmu kamu tu mampu selamat kan kamu?

Aku boleh menyelamatkan diri sendiri dgn ilmu aku, dari bergantung Islam and Allah kamu itu. {:1_550:}

atiqullah Publish time 30-1-2013 10:36 AM

Maka ilmu kau itu adalah sembahan kau sekarang ini. Bangunlah bersama ilmu kau di hari pembalasan kelak sebagai penolong kau.
Moga2 selamatlah, tapi apa kan daya, nak buang air besar pun tak mampu kawal. :)

Last edited by atiqullah on 30-1-2013 02:36 PM

Sephiroth Publish time 30-1-2013 04:10 PM

atiqullah posted on 30-1-2013 10:36 AM static/image/common/back.gif
Maka ilmu kau itu adalah sembahan kau sekarang ini. Bangunlah bersama ilmu kau di hari pembalasan ke ...

Yeah, memang ilmu aku akan menemani aku di alam mati nanti. Ilmu duniawi akan berada di kiri ku, dan Ilmu Spiritual aku berada di kanan aku.

Kau tahu apa mereka akan katakan? Ilmu duniawi akan mengatakan bagaimana aku mengunakan ilmu aku utk menbawa manusia maju ke hadepan menerusi Sains, Teknology dan penemuan yg baru. Ilmu Spiritual akan mengatakan bagaimana aku mengunakannya utk menbawa manusia ke arah Tuhan tanpa bergantung kpd orang2 spt Muhammad.

Itulah apa yg akan terjadi di alam mati nanti. Kau yang tak ada ilmu duniawi dan ilmu spiritual pun lemah - apa yg kamu nak menpersembahkan utk diri kamu itu? Adakah kamu nak mengatakan bahawa kau tak ada buat apa2 utk mengasak akal kamu itu? Ada akal, ada kepintaran tetapi tak pernah mengunakannya utk menbantu manusia lain? kau yg tak ubah macam haiwan tak berilmu, apa yg kamu nak menpersembahkan kpd Tuhan nanti? :curse:

atiqullah Publish time 30-1-2013 04:36 PM

hehe Kalau kau percaya ilmu kau mampu selamatkan kau, maka tuhan kau akan cemburukan kau, lebih baik kau mencari redha tuhan kau dari mencari ilmu yang entah bercampur antara haq dan bathil.

Sephiroth Publish time 30-1-2013 05:13 PM

atiqullah posted on 30-1-2013 04:36 PM static/image/common/back.gif
hehe Kalau kau percaya ilmu kau mampu selamatkan kau, maka tuhan kau akan cemburukan kau, lebih baik ...

Bodoh, kalau sesuatu makluk itu cemburukan makluk lain, makluk itu bukannya Tuhan tetapi sesuatu yg menyamar sbg Tuhan.

Tuhan yg aku sembah tak akan cemburu dgn aku kerana apa yg aku ada datangnya dari Tuhan juga. Apa yg Dia akan harapkan adalah aku mengunakan ilmu aku utk kebaikan. Yang cemburu di sini adalah kau dan kaum kau sahaja.

atiqullah Publish time 31-1-2013 12:30 AM

itu lah kau, kau tak pernah ambil tahu apa yg tuhan tak suka, apa yang tuhan suka, apa kau fikir tuhan setuju dengan semua perbuatan kau buat? pergi lah cari wakil yg menceritakan hikayat pada kau tu.

Yang cemburu di sini adalah kau dan kaum kau sahaja.

maaflah,aku tak pernah cemburukan sesiapa sebenarnya. Mungkin kau agak keberatan utk melihat suatu hari nanti, apa yang kau dan orang2 kau cuba sampaikan hancur di tengah jalan, mungkin hampir2 saja mencapai, tapi jatuh terduduk akibat keangkuhan dan kedegilan kamu sendiri. bukan aku yang cakap, tapi tuhanku telah mengkhabarkan. dan sejarah juga telah menceritakan akibat2 perbuatan orang seperti kamu. Akibat yg akan dirasai di dunia, apabila berlaku perpecahan antara kamu sendiri. dan Di hari pembalasan. buka lah mata kau,

Sephiroth Publish time 31-1-2013 09:11 AM

by atiqullah

itu lah kau, kau tak pernah ambil tahu apa yg tuhan tak suka, apa yang tuhan suka, apa kau fikir tuhan setuju dengan semua perbuatan kau buat? pergi lah cari wakil yg menceritakan hikayat pada kau tu.

Memang aku tak tahu apa Tuhan suka tak suka ataupun apa yg Dia setuju. Dia tak ada sebarang keperluan utk menberitahu aku dan aku pula tak ada pengetahuan khas. Kalau kau mengatakan kamu (manusia) boleh tahu apa tuhan kau suka tak suka ataupun apa dia nak, jadi memang SAH bahawa Allah kau itu samada khyalan Muhammad ataupun sesuatu yg berpura-pura sbg Tuhan. Agama kamu adalah agama PALSU.

Mungkin kau agak keberatan utk melihat suatu hari nanti, apa yang kau dan orang2 kau cuba sampaikan hancur di tengah jalan, mungkin hampir2 saja mencapai, tapi jatuh terduduk akibat keangkuhan dan kedegilan kamu sendiri.

Maaf, itu tak akan berlaku. Apa yg akan berlaku adalah kau dan kaum kau akan berdiri di hadepan kota aku, meminta belas kasihan kami utk menerima kamu kembali sbg manusia. Kami tidak akan menghiraukan kamu kerana kamu masih berpegang teguh kpd Islam dan Islam tak akan menbawa kpd apa2 kebaikan kpd penganutnya ataupun mereka2 yg menberi perlindungan suaka kpdnya. Kemudian, kamu akan LESAP dari dunia ini.

Jangan kau mati sebelum kamu berdiri melutut di hadepan aku, wahai Muslim.

atiqullah Publish time 1-2-2013 12:23 AM

kenapa kau cakap kau tak tahu apa yg tuhan kau nak? tak tahu apa yg tuhan kau ssetuju? ini menunjukkan kau belum kenal siapa tuhan kau dengan jelas(jika benar tuhan kau wujud) seperti yg aku cakapkan.. kau masih benar2 keliru apa yg kau berbuat selama kau hidup diatas bumi ini. manakan mungkin org yg cintakan tuhan nya xkenal apa kehendak tuhannya. kau selaku hamba tuhan patut tahu apa yg tuhan kau nak kau buat di atas muka bumi. kalau kau tak tahu, baik tuhan kau tak payah ciptakan kau. ibaratnya seorang yg digaji wajib tahu apa skop kerja kau di sesuatu syarikat. tapi kalau tak tahu, buat apa syarikat ambil kau kerja?kalau kau fikir kau tak tahu maknanya kau mengakui setiap yg terjadi adalah dengan sebab kebetulan. inilah yg terjadi apabila bangga dgn ilmu yg dikatakan mampu menyelamatkan kau dari seksa. itulah riak.. Kalau kau tak tahu apa tuhan kau nak.. habis apa yg kau buat sekarang? bukankah ini dinamakan menurut hawa nafsu kau. cubalah kau berkomunikasi dgn tuhan kau dan kau akan mendapati hanya ada Satu Tuhan iaitu Allah swt sahaja yg mampu berkomunikasi terhadap hamba2 Nya

peristiwa itu memang akan berlaku, kerana apa? tak pernah pulak aku dengar mana2 kerajaan yg pernah memerintah dunia sehingga 2/3 bumi suatu masa dahulu kalau bukan kerajaan islam. selain dari tu aky tak prnah tahu sebabkan perangai macam kau lah. bongkak, angkuh dan tamak. akurlah dengan fakta itu..

kenapa aku perlu berdiri melutut didepan kau? mungkin kau yg perlu "melutut" dihadapan Allah swt sebelum kau mati.

Sephiroth Publish time 1-2-2013 09:16 AM

by atiqullah

manakan mungkin org yg cintakan tuhan nya xkenal apa kehendak tuhannya. kau selaku hamba tuhan patut tahu apa yg tuhan kau nak kau buat di atas muka bumi.

Kalau kau tahu apa tuhan kau nak, itu bermaknanya apa yg kamu sembah itu bukan tuhan namanya. Itu adalah sesuatu yg menyesatkan kamu dan ianya mahukan kamu melakukan kerja2 merosakan dunia.

Agama aku mengajar aku mengenai Hukum Karma dan Free Will. Islam TAK ADA konsep2 tersebut, maka MUSTAHIL sesuatu makluk macam kau mampu mengenal akan konsep yg begitu maju dgn akal kamu yg tak ubah macam akal haiwan yg penuh dgn nafsu. Dan sememangnya tak berguna juga bagi aku cuba menjelaskan akan konsep2 itu kpd Muslims kerana ianya diluar kemampuan anda utk memahaminya.

kalau kau tak tahu, baik tuhan kau tak payah ciptakan kau. ibaratnya seorang yg digaji wajib tahu apa skop kerja kau di sesuatu syarikat.

Orang yg makan gaji buta akan berfikiran macam kau. Tahu apa skop kerja dan melakukan kerja itu juga - tak payah belajar, tak payah berubah sifat dan diri, tak payah berusaha lebih. Ikut je macam keldai. Syarikat aku mengambil aku berkerja kerana kepintaran serta ilmu pengetahuan aku. Mereka menberikan skop kerja aku berlandaskan apa yg aku tahu, bukan apa yg mereka tahu.

kenapa aku perlu berdiri melutut didepan kau? mungkin kau yg perlu "melutut" dihadapan Allah swt sebelum kau mati.

Sabar dan tengok apa akan terjadi nanti. {:1_550:}
Aku tak akan melutut kpd tuhan palsu kau itu. Meludahkan Allah kau itu boleh lah. :shakehead3:

atiqullah Publish time 3-2-2013 01:40 PM

aku dah mula perasan, kau bila membaca apa aku taip, kau tak perasan apa yang tersirat, kalau aku sindir pun,kau ingat aku puji kau,hehe

aku mintak maaaf, orang yg berakal jumud macam kau, tak kkan mampu menerima ilmu dari Tuhan Allah. hehe pabila kau cuba cakap ilmu kau tak da pengetahuan khas untuk tahu apa yang Allah nak dari Hamba2 Nya, aku rasa geli hati, inilah golongan yang berfikiran sempit.Cuba menangkan diri dengan caci maki,sungguh tak bertamadun, hehe tapi bila bercakap,kau cakap dabik diri, kau lah yang paling maju, paling pandai, paling hebat, hehe ini lucu dan lucu,, ini lah dinamakan sikap kebudak-budakan.. eh tak payah cakap banyak lah, walau kau tak duduk di depan aku,tapi aku mmpu "lihat" kau dgn sikap budak-budak kau tu,hehe memang, kau bila tak ada duit, kau susah hati, bila dapat duit, kau senyum macam kambing, hehe ini ke yang dikatakan bergantung kpd tuhan kau? betul ke itu tuhan kau? hehe atau kau sedang menyembah selain dari tuhan?

Kau nak ludah Tuhan Allah, dipersilakan, hehe kalau kau jumpa lah,

p/s: kaji kitab cakap tuhan cahaya,tapi sembah batu!

Pages: [1] 2 3
View full version: Puncak Ilmu Tertinggi iaitu Wahyu dari ALLAH SWT....?