steven.l Publish time 29-12-2012 09:40 AM

ketagihan?

nak tahu jenis ketagihan yg selalu perempuan alami?
contohnya ketagihan nak shopping, menonton drama korea, bermekap dan sebagainya.
adakah ia mendatangkan kemudaratan dlm kehidupan anda dgn keluarga atau suami anda.

annorr_maira Publish time 29-12-2012 12:31 PM

ketagihan nak shopping - aku tk suka nk shopping sgt...pelik tk?

menonton drama korea - tgk cite gak...393 channel...siap PVR

bermekap - aku just guna safi rania & bedak baby johnson dr dulu sampai skang..

dan sebagainya - tk tfikir lg hahaha

CikSiti07 Publish time 29-12-2012 12:49 PM

aku ketagih nak men D.I.Y...kikiki

theflag Publish time 29-12-2012 12:52 PM

CikSiti07 posted on 29-12-2012 12:49 PM static/image/common/back.gif
aku ketagih nak men D.I.Y...kikiki

apa d.i.y tu

green~tea Publish time 29-12-2012 12:58 PM

few years back tea ada ketagihan shopping especially handbag and skincare... now dah slowly berkurangan sbb tea ada minat baru... travel.... since tea takde laa mampu financially utk menten kesemua hobi2 tu, tea, kena sacrifice something supaya buleh support new hobby tu....

time gila shopping dulu, tea akan shopping kasut, handbag or skincare almost tiap2 bulan, adeee aje benda yang dibeli dalam tiap2 bulan.. or kalo benda tea nak beli tu cam mahal sgt, tea akan stop shopping kejap untuk kumpul duit... dulu tea sgt gilakan brand chanel, kalo kasut plak ferragamo.... nasib baik skang ni tea dah waras, so, beli kasut yang below 300 aje skang nie...

bila tea start suka travel, tea automatic tak minat beli handbag dah.. sbb kalo kita travel, mane buleh bawak henbeg branded, takut ler ilang or kena rompak kat negara orang... so, lama2 kegilaan barang2 branded tu dah subsided terus... lgpun, dapat ler jimat duit sket utk travel banyak2 tempat... tp yang tak bestnyer hobi travel nie, cuti yang tea entitled from company tak banyakk!!!! 20 hari aje setahun... so, limited to 3-4 trips vacation aje setahun.... :'( :'(

oh, yang ketagihan yang tea takde is barang2 mekap.. seriusly tea langsung tak minat... tea lagi suka beli skincare dengan working out at the gym dan dancing jugak... ni hobi tea kalo bukan travel la.... pernah gak terfikir2 quitting my job & bukak gym/ dance studio and spa for women (massage, beauty etc)...

tivi plak is a definite no-no... tak suka langsung tengok tivi.. takde tivi kat rumah pun takpe.... tea lagi suka surfing internet dan baca online manga..... hehehehe... tp my other half suka tengok tivi... so, takde laa berebut pun since hobi lain2... Last edited by green~tea on 29-12-2012 01:04 PM

CikSiti07 Publish time 29-12-2012 01:02 PM

theflag posted on 29-12-2012 12:52 PM static/image/common/back.gif
apa d.i.y tu

D.I.Y to Do It Yourself...kiranya buat kraftangan la...

theflag Publish time 29-12-2012 01:07 PM

CikSiti07 posted on 29-12-2012 01:02 PM static/image/common/back.gif
D.I.Y to Do It Yourself...kiranya buat kraftangan la...

owh...bt kraftangan leh ketagih gak yer...:)

faraway1 Publish time 29-12-2012 01:08 PM

travel paling utama.

second tengah ketagih download ebook buat masa ini, ada 300 lebih so far,
happy walau baca entah bila :lol:

myralolx92 Publish time 29-12-2012 02:37 PM

aku ketagih makan. hahaahhaahaa
omnonnomnomnom

Wanawee Publish time 29-12-2012 08:32 PM

Online shopping : dulu memang ketagih online shopping. Selagi tak habis duit dalam bank tu selagi tu la browse website shopping. Sampai orang pos laju pon dah kenal. Hehehehe

Drama korea : dari dulu sampai sekarang masih lagi. Kalau dah start tu memang susah nak stop. Sampai tak makan sehari pon pernah ok. Sebab tgk online.

Novel : sama macam drama korea, masih lagi addicted. Sangat suka membaca novel. Sampaikan message hp berbunyi pon tak dengar. Lost in the story

Kosmetik : masa zaman tiba2 naik jerawat dulu, mmg gila shopping barang skincare. Semua nak try. Semua nak beli. Tapi sekarang da ok, xde dah la. Make up mmg kurang minat

Forum cari : boleh tak ketagih forum ni. Saya baru je register. Dulu silent reader je. Tapi geram nak reply, ter register jugak. Kalau dulu, siap tak tidur malam, marathon thread2 best dalam ni. Memang takde keje kan {:studyhardo

theflag Publish time 29-12-2012 08:42 PM

faraway1 posted on 29-12-2012 01:08 PM static/image/common/back.gif
travel paling utama.

second tengah ketagih download ebook buat masa ini, ada 300 lebih so far,

slalu download ebook pasal n kategori apa?

faraway1 Publish time 29-12-2012 08:51 PM

theflag posted on 29-12-2012 06:42 AM static/image/common/back.gif
slalu download ebook pasal n kategori apa?

me baca semua, dari detektif ke witch, tapi paling me suka kisah cam penulis ni pegi negara lain dan buat cita pasal tu, cam the bookseller of kabul, me suka baca dari penulis asing cam me baca penulis dari korea, please look after mom, teliti dia citakan secara naratif tapi berkesan sampai menangislah baca. kesimpulan me baca semua asalkan novel.

theflag Publish time 29-12-2012 08:52 PM

faraway1 posted on 29-12-2012 08:51 PM static/image/common/back.gif
me baca semua, dari detektif ke witch, tapi paling me suka kisah cam penulis ni pegi negara lain d ...

yeke...hehe...minat gak...ada x laman web untuk search apa2 ebook?

MissNigga Publish time 29-12-2012 10:00 PM

iols ketagih nak travelling....

thn 2013... konpem nak travelling pi 3 negara... kalo ada rezeki, mugkin akan top up another 1... of cos ketagihan ni memerlukan duit yang banyak, so try to grab what ever good promo yang dioffer oleh AA ...

ice123456 Publish time 29-12-2012 10:00 PM

emmmm saya dh ketagih dgn forum cari ni...

tiramisuu Publish time 29-12-2012 10:09 PM

aku jenis x suka shopping,mekap,berfesyen etc tp jenis suka tgk drama korea..dah 5,6 thn dah kalau x silap..dedulu tgk sbb time study..skrg mase keje balik keje tgk..pastu efek sakit kepala sbb keje kt opis mmg ngadap computer jgk..kwn seperjuangan aku dlm menonton drama korean pn mmg pening kepala siap migrain lagi..huhu

CikSiti07 Publish time 30-12-2012 12:31 AM

theflag posted on 29-12-2012 01:07 PM static/image/common/back.gif
owh...bt kraftangan leh ketagih gak yer...

dah ketagih nak buat cemana..huhuhu

theflag Publish time 30-12-2012 12:55 PM

CikSiti07 posted on 30-12-2012 12:31 AM static/image/common/back.gif
dah ketagih nak buat cemana..huhuhu

xpa...bnda yg sihat...jangan ketagih dadah suda....hehehe;P

MissNigga Publish time 30-12-2012 09:44 PM

ice123456 posted on 29-12-2012 10:00 PM static/image/common/back.gif
emmmm saya dh ketagih dgn forum cari ni...

tengs kaka ungu for the pinat :loveliness:...

sama ler ngan iols... ketagih ya amat ngan proem cari nie ... lagi lagi ler ramai yang suker nak nyakat iols. Iols ni pantang disakat kat porem.. kang termeroyan lebey... biler dah terover meroyang, leh teroff topix jer... :'(

matakucing Publish time 30-12-2012 10:32 PM

aku lak ketagihan memasak dan mereka resepi sendiri...dan sib baik resepi masakan aku tu menjadi sedap...huhu..(hubby puji kira dah cukup baguslah bagi aku).

lagi satu sekarang ni aku ketagihan menanam pokok2 yang boleh mendatangkan hasil...macam pokok pisang,betik,serai,kunyit,ubi kayu, kacang kelisa, pandan,halia dan cili padi. semuanya aku tanam kat belakang rumah dan tepi rumah aku...Time nak masak atau nak makan baru g amek kat pokok...fresh gitu kan...hehe...
Pages: [1] 2 3
View full version: ketagihan?