BlackWoods Publish time 30-1-2013 03:32 PM

Sudah habis assignment?
Boleh tunjuk website kamu tu?

Defcon Publish time 30-1-2013 04:42 PM

Bukak jah w3schools...pastu copy & paste... kalu nak berguru ke..nak belajau face to face dengan gua boleh aje.. gua ajar straight utk bikin 1 page.. gua punya pengeras.. RM500 sekeping page .. maksimum bikin ajar sampai 5 pages.. kalu berminat leh PM guee...

Kalu rasa nak ngutuk pengeras gue mahal...ginilah gua bagitau.. gua nie ..lulusan esspiem jah..graduate kat University of Google.. keje cari makan dalam IT gak..jadi..kalian yg dimurahkan rezeki utk sambung study tu.. kira fair & square lah dgn ilmu picisan dari gua nie ko dapat segulung ijazah ke diploma ke topi empat segi ke.. dan yg pasti..masa depan kareer anda lebih cerah dari gua..

selamat bertapa di w3schools

trunks Publish time 30-1-2013 05:21 PM

fikrinordin posted on 12-11-2012 07:15 PM static/image/common/back.gif
drp ko bebel ko punya bizi situation dalam forum dah 20 minit... baik ko pigi godek w3schools tuh- ...

TT aku nak nasihatkan ..kalau ko nak minta tolong orang, 'cakap' la baik-baik
ini ko ajak lawan gaduh pula..macam mana la nak dapat ilmu..

Andy47 Publish time 30-1-2013 06:49 PM

Sabo. Ingat tak iklan org gaduh dalam meeting then dia gi padang bola then kena bola kek muka. Pastu budak tu salam cium tgn dio then terus elok? Actually takde kaitan dgn my post ni but hope that my post ni boleh membantu TT.

Ok. Tutorial ada 2 jenis. Berbentuk video atau nota bertulis.
Sila klik link ni untuk senarai tutorial membuat website dengan notepad. Dalam senarai link tu, ada juga video tutorial dari Youtube yang berkaitan dengan tutorial basic HTMl with Notepad.

Kalau perlukan rakan untuk belajar sehingga berlaga lutut, nyatakan kawasan tempat tinggal. So nanti kalau ada sifu yg stay berdekatan boleh bagi respon.

JohnDeSouza Publish time 31-1-2013 01:01 AM

kena wat html berat ka html yg ringan2?kalau ringan2 better go to w3 school.

Andy47 Publish time 31-1-2013 01:08 PM

Hehehehe. Maknanya belajar kat tempat sempit. Tu yg berlaga habis kekdahnya...Hihihi...

TIPS:
Sorry TT. Ok seriously, untuk senang buat website menggunakan notepad ni, cara paling mudah guna 'table'/jadual. So step paling utama untuk buat website ni adalah draft. Draft antaramuka website tu. Dari situ kita dapat lihat 'table' tu ada berapa baris dan column.

Mungkin akan ada yang berpendapat better pakai DIV tapi DIV ni sifatnya unexpected. Macam table ni kalau u set 2 column sebaris, so 2 column sebaris la dia keluar. Then letak format untuk align isi yg ada dalam table tu. Kalau tak faham, draft interface yg TT nak website tu kelihatan, so saya boleh tolong buat sikit untuk rujukan TT dan mereka yg lain yg nak belajar juga.

Rujukan untuk buat table ni boleh didapati di sini. Kat situ siap ada ruang untuk test code. Hope membantu. Last edited by Andy47 on 31-1-2013 01:18 PM

rothion Publish time 6-2-2013 08:07 PM

ermm.. apa progress TT skang?
dah jumpa mana2 tutor?
dah hampir 3 bulan dah ni.

BroLey Publish time 9-3-2015 02:27 AM

Boleh tengok kat sini cara buat website guna notepad:
http://caspositif.blogspot.com/2015/03/tutorial-buat-laman-web-guna-notepad.html
Pages: 1 [2]
View full version: WEBSITE GUNA NOTEPAD