aziz79 Publish time 11-1-2013 02:04 PM

kenapa tak cuba buat programming guna Matlab ke?
z80 motor programming ke?

rothion Publish time 6-2-2013 11:36 AM

uihh.. dah 3 bulan lebih dah TT bukak thread nih. so skang ni apa progress? dah siap? 80% lagi? 50% lagi?

kalau aku perhatikan, proses pembelajaran skang ni tak macam dulu. skang ni memang aku tengok banyak trend yang student buat projek yang kadang2 berbeza dengan major. bagi aku.. ada pro and cons.

pronya adalah menggalakkan student mencari maklumat, berbincang dengan studnt yang berlainan bidang. so takdelah kalau student ni student engin, dia asyik berkawan dengan bebudak engin aje. lagi satu ianya mungkin untuk added-value kepada student tu sendiri. supaya bebudak ni bleh buat kerja2 asas yang lain dari bidang mereka sendiri.

kalau contranya pulak, memang kesian la.. tak tau basic program kena buat program. aku pernah kena dulu. aku tak tau software flash, tetiba lecturer suruh gunakan flash sebagai medium. yang lawaknya tu, penggunaan medium flash tu adalah untuk kelas networking.

marzul Publish time 19-2-2013 12:00 AM

kena buat proposal dlu... kena pi klinik..kumpul data...cari borang pendaftaran manual ... buat carta alir penting macamana aliran data ...bla bla
:C

marzul Publish time 19-2-2013 12:01 AM

Buat proposal dlu dan pikir bentuk sistem tu :lol:

fatihah6172 Publish time 9-4-2013 03:48 PM

pd aku lak programming yg paling susah ialah program microprocessor.

kena guna assembly language.

nak buat operasi tambah tolak je dah dekat 50 line.

aku suka sgt programming ni...best..masa blaja dlu siap ada board besar lg..macam2 leh buat..:)

fatihah6172 Publish time 9-4-2013 03:51 PM

tumpang tanya. apsal student engineering kena buat database system untuk final project?
setahu aku laa.. kalau student engineering, final project mereka adalah lebih kepada engineering project atau yang lebih bersifat hardware.ada sstgh universiti x kesah student dia buat fyp apa pun..janji dorg penah belajar subject yg seumpama lah..tp time aku, lecturer dah x kasi buat project database..sgt2 senang..siap ada student upah org bt je..sowhat for?kata FYP...
projek aku dlu susah..testing part fail..:(

fatihah6172 Publish time 9-4-2013 03:53 PM

rsnya x salah bdk it ceburi programming sbb even bdk it or sains komp sendiri pun rmi yg x sanggup wat keje2 programming ni walhal dgn projek fyp yg berbau programming ni la yg akan mencerahkan harapan utk dpt keje esok.

budak IT skrg pun dah blajar programming, tp minor je..betul3..agreed..skrg ni byk peluang keje untuk programmer..

kambinggila Publish time 18-4-2013 12:42 PM

ada terperasan orang kategori kan SQL dalam web base programming. which is totally wrong.

SQL tu hanya utk database sahaja. even ko buat web base programming, once ko include sql statement, it is still sql statement and bukan programming language :)

so berbalik pada TT, dah siap ke belum?

alam. Publish time 18-4-2013 07:20 PM

dulu penah gak try wat clinic system.. tp mcm malas dh nk continue...;P..

nih contoh sistem klinik yg sy jumpa dulu kt tenet..

http://softclinicsoftware.com/medical_software_flash_demo.html

boleh mulakan dengan meniru apa saja module yg ada dalam sistem tuh.. tp tukar design;P.. hiiihi

alam. Publish time 18-4-2013 07:35 PM

kambinggila posted on 18-4-2013 12:42 PM http://mforum2.cari.com.my/static/image/common/back.gif
ada terperasan orang kategori kan SQL dalam web base programming. which is totally wrong.

SQL tu ...

terasa ai:$... pendapat aku kan.. kalo betol2 nk ikot rules kan... or native text dlm pelajaran ... SQL adalah salah satu programming language.. dalam kategori apa dh xingat...   tp web based setakat sy belajar dulu2.. mmg xda kategori "web-based" dlm programming languages

mcm web based programming.. client based programming.. mobile programming..ia adalah platform/persekitaran...

hah nih saya jumpa artikel dlm wikipedia.. walaupun x reliable sgt.. tp boleh lh jd kan rujukan

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programming_languages_by_type
Last edited by alam. on 18-4-2013 07:36 PM

nacuwin Publish time 24-4-2013 10:02 PM

Cuma cadangan
Programming mm boleh masuk semua bidang. Tpi kalo dari bidang engineering better concentrate kat sana ja.

Sbb kalo dari pengalaman, cerah masa depan sapa yang bolelh wat application yang deal ngan hardware. Comtohnya application yang boleh baca pembaca card rfid. Nak keluarkan data dari memori tuh, bukan calang programmer leh wat. So, better concentrate. Sbb kalo nak wat web application, standc alone application yang deal ngan database biarkan budak budak software je buat. 2 cents.

aks_berhad Publish time 7-6-2013 12:52 AM

sql programming amat la mencabar berbanding dengan programming lain. coz bahasa dia agak low la dr yg lain.
selalu kalo core calculation aku akan guna sql script utk selesaikan masalah. senang dr segi mentenen...tp nk create tu azab sikit la.

arifwahab87 Publish time 20-6-2013 12:08 PM

arifwahab87 Publish time 19-7-2013 09:44 AM

Salam Ukhwah..

Pandangan yang ingin dikongsi.
Saya dah 4 tahun buat freelance sistem.Banyak ragam student yang dh jumpa.Ada yang jenis lusa nak present baru nak start projek.Dari situ mula la cari freelance.Ada juga mmg xtahu nak buat pun.Just belajar teori sahaja dari pensyrah.
Dapat plak pensyrah jenis lokek ilmu.Student tanya pun xnak bgi support.So,totally xboleh nak salahkan mereka yg suruh upah buat sistem tue jgk..diorng fikir nak lulus projek.Kalau xreti nak buat mcm mana..nak ke repeat 1 sem 2 sem kerana projek fail.

saifulz Publish time 18-9-2013 09:41 PM

google jer

sbb aku dulu pun kena buat clinic system dan kebetulan dpt yg free/trial version.
modified serba sedikit dan submit.

:)

Fariz07 Publish time 27-9-2013 04:18 PM

kalo aku jadi ko,aku bt bodo je,xpyh nak call hr dah.1/10 tu ko jgn masuk keje co 1st tu,2/10 ko p je keje kt co 2 tu..hr co 1st call ko jgn jwb,bt xtau je..
Pages: 1 [2]
View full version: tolong ajar sy mcm mana nak develop clinic registration system, please..