jogglejolt Publish time 9-8-2013 09:53 PM

saya pon tak penah kesah sangat pasal berat badan..
dari 52 ke 58 ke 60 ke 65 ke 68 ke 72..:'(
orang keliling ada komen pasal berat saya..
tapi saya konfiden je kata tak gemuks ponnn...
maybe sbb saya tinggi sket kot banding ngan kengkawan saya...

lagi satu umur dah 30++... so saya selalu kata metabolism dah slowwww...
tapi napsu makan sama je masa umur 20-an..:sweat3:

yang buat saya tersedar sbb ada member komen yang saya dah macam BABY ELEPHANT..:huffy
dia cakap macam tu kat depan ramai org.... malunyeeeeee...:L
pastu ada lak org tanya "dah pregnent brapa bulan?"
owh noooo!!!:shakehead3:

so, saya try amik pil2 kurus.. pastu stop sbb takut lak kalau ada side effect..

saya pon dah try SD2.. tak makan nasik.. ikut buta-buta..
tapi liat sangat nak turun berat.. lps seminggu turun 2 kg..
pastu masa period takleh makan SD2..
so, berat tu naik balik..
yang tak bestnye.. dia naik 4 kilo..:'(
bila continue pas period, berat tak mo turun... liat sgt2..

pastu saya try herbalife lak..
kena minum air 5 liter satu hari..
mula2 rajin.. pastu kembung..
air aloe vera, air teh, shake, lalalala... sure kembong..
tp better dari SD2.. sbb saya still bertenaga..

start bulan posa haritu, saya nekad..
kontrol napsu makan..n continue herbalife..
so dapat turunkan skit berat.. dari 72 ke 65.. :loveliness:
harap sgt dapat turunkan skit lagi..
jadi 60 pon dah ok..

so, saya mmg agree ngan forumer yang lain..
yang penting bukannya product yg kita mkn, tapi KONTROL NAFSU MAKAN..
kalau makan produk apapon.. tapi membedal tak ingat donia.. badan akan makin buntal..

jazaa Publish time 9-8-2013 10:06 PM

jogglejolt posted on 9-8-2013 09:53 PM
saya pon tak penah kesah sangat pasal berat badan..
dari 52 ke 58 ke 60 ke 65 ke 68 ke 72..
ora ...

Ha..ha...blh kembung kan JJ minum sampai 5 liter air....tak sanggup akak....masa umur akak mcm JJ ni, akak amik xenical.....cepat pecahkn lemak....tambah2 klu kita excercise.....xenical ni tak bahaya, tak mcm duromine.....xenical bagus utk turunkn kolestoral gak....tapi dah lama giler akak tak amik ubt kurus bdn ni....nk kurus cara sihat le pulak....

Dua tiga hari ni dah jeling2 airwalker yg dah lama tersadai kat dinding...mcmana JJ bkh turun 7kg tu....blh share sikit.....

anumqis Publish time 12-8-2013 12:40 AM

gemuk sebab pemakananlah. mana ada orang gemuk sebab hari2 telan angin. aku pun jadi gemuk sebab melantak itu ini tahap lupa diri. ;P

sebelum bersenam, kena belajar kawal makan dulu. kalau tak mesti diet gagal sebab nak kawal makan, lepas tu paksa diri bersenam lagi.

aku dah takde masalah bab kawal makan. raya ni orang sibuk suruh makan pun aku senyum jer, kekal dengan diet aku. esok nak start bersenam secara konsisten. nak hilangkan lagi 6 kg jer. Last edited by anumqis on 12-8-2013 12:41 AM

yipun_78 Publish time 15-8-2013 08:37 AM

lizaliza posted on 7-11-2012 03:24 PM static/image/common/back.gif
sesiapa nak turunkan berat badan sila minum air suam bagi banyak...bukan minum banyak sekali gus
ta ...

x juga, banyak journal kesihatan dan doc pon advise minum air sebelom tido supaya kidney leh bekerja elok semasa kita tido sbb takut siang hari kita mungkin x minum secukupnya 8 gelas air kosong

CocoRocha Publish time 23-8-2013 07:05 AM

rsnye cara kuruskan badan pon kne bersesuaian dgn faktor umur, hormon & kadar metabolisma.

kalau zaman belasan atau awal 20an, biasanya metabolisma tinggi. so, diet sahaja pon boleh turun berat.

tapi bila umur masuk pertengahan 20an ke atas, kerja pulak kat office ngadap pc, mmg diet sahaja lambat jalan. kena jugak exercise.

jazaa Publish time 23-8-2013 07:36 AM

CocoRocha posted on 23-8-2013 07:05 AM
rsnye cara kuruskan badan pon kne bersesuaian dgn faktor umur, hormon & kadar metabolisma.

kalau...

Betul tu coco.....
Skrg akak dah start tak guna lift dah....klu parking tu amik tempat yg jauh sikit.....dulu kat mana pun nak dpn pintu & dpan lift....bila jln sikit dah mengah.....

Skrg ni Alhamdulillah....wlupun berat lebih dari dulu tapi tak de separuh nyawa klu berjln jauh sikit....

CocoRocha Publish time 23-8-2013 07:46 AM

jazaa posted on 23-8-2013 07:36 AM static/image/common/back.gif
Betul tu coco.....
Skrg akak dah start tak guna lift dah....klu parking tu amik tempat yg jauh si ...

akak jaz xnaik lif pegi tingkat berapa? jangan naik tangga smpi tingkat 16 pula. hilang kate nak exercise pengsan pula. hihihi{:smileo

tuelaa kan kalau tak exercise nie mmg cepat mengah. iols pernah tengok sorg pramugari nie, bangun tido je terus sit up & exercise. iols pon tiru laa jgk, terpengaruh tgk dia. :lol:

wilza Publish time 27-8-2013 10:50 AM

nak share citer mbe kiter yg nama dia che ta ...
mmg kitaorg ni bff rrr...maklumla jiran dari darjah 1...hi3..
fmly che ta ni mmg kuwus2 tp che ta ni mmg dari drjah 1 badan dia mmg da besa dr budak2 darjah 1 yg lain termasuk r aku yg mmg kerempeng n rendah,rongak lak tuh..uhuhuhuhuh
che ta setiap taun sampai r dia masuk menengah n universiti mmg badan dia sentiasa naik..pertama sekali mmg dr segi makanan rr..kjer dia asik melantak jer..uhuhuhuh..sampaila dia dapat keje baguz..sebenarnya org demuk ni bukan xde kesedaran nk kuwus tapi semangatnya pada awal yg berkobar2 tapi d pertengahan kalah dgn makanan duniawi...
aku suka semangat che ta ni..dia ade inasitif kuwuskan badan...mcm2 produk dia telan..sd2 dia cuba amik period trun xberhenti2 terus stop amik sd2..amik herbalife mmg penat telan air satu telaga...pegi erobik da syok erobik kelas erobik da tutup n cikgu tuh wat kelas jauh sgt dr rumah..pegi gym ade campur laki pompuan mmg xselesa..jalan laju2 kat tasek...berjaya trun dlm 10kg jer...dr 100kg..pastu bnti amik herbalife control sendri pun xjalan...badan terus mantain comel 100kg....
entahle klu kata che ta xfokus setiap hujung mgu dia ajk aku pusing tasek...dia mkn pun sek da sikit amek beras herbaponi...kdg2 aku pelik tgok che ta ni..dia pnh cba jd vegetarian mmg dia kuwus bnyak tp bila da xvege badan dia pun naik lagi..pastu che ta cuba plk mkn lauk jer xmkn nasi..kuwus juga tp mkn nasi blk badan naik balik..akhirnya che ta p sepital jumpa doc diet..medical chekup che ta sihat cma metabolisme che ta rendah sgt..che ta tgh pikir nk wat kecikkan usus....takut plk katenye nk operate..
aku kagum semangat che ta ni...tapikan aku rasa org demokni cantek gak rr..coz muka drg comel pastu kulit drg gebu taw...untuk pngetahuan krg che ta ni ade masuk pertandingan jumbo quenn...n dia menang..prtandingan ni ala2 ratu cantek jugak tp utk kategori berat 80kg ke atas sahaja...klu krg xcaye drg ni cantek cer korunk tgok kat utube serch jumbo quenn..
apa yg penting xyah r hina org demok ni..kita xtau apa yg mereka lalui...sakit ati,fizikal,mental dgn cemuhan org tapi drg tetap kental...cuba tanya org demok mmg drg kata nak kuwus..walau mereka ade duit tapi mereka xbole beli insurans coz lebihan berat badan..klu ade kekasih ati pun blm tentu jujur iklas nak wat mereka jadi isteri....wajah mereka sentiasa ceria n senyum tapi dalam hati mereka hanya tuhan yg taw..sy bangga dapat bff che ta..sy sntiasa doakan yg baik untuk semua.....

jazaa Publish time 27-8-2013 08:58 PM

wilza posted on 27-8-2013 10:50 AM
nak share citer mbe kiter yg nama dia che ta ...
mmg kitaorg ni bff rrr...maklumla jiran dari darja ...

Dahsyat cite che ta....

Tapi jgn le sampai nak pendekkan usus.....cer jumpa doktor lain lak.....akak dulu bila rasa gemuk sikit akak telan duromine, tapi kena jumpa doktor lah....dua tiga hari tengok nasi pun menyampah....memng cepat kurus....

Akak pun pernah dgr klu amik herbalife ni, kena minum air satu baldi....dahsyatkan.....akak tak suka amik herbalife sbb tak berkesan sgt....akak lebih suka amik melilea.....

Ala....bgtau je che ta klu diet tu, dua minggu je siksa.....bila dah terbiasa, tengok nasi byk sikit pun dah rasa mengah.....tu blm mkn lagi....

Skrg akak mkn sehari sekali je....klu puasa mkn mlm je...klu tak puasa, mkn tengahari pastu mlm tak mkn.....size pinggang dah turun seinci.....heppi sesgt......
.....

wilza Publish time 28-8-2013 01:38 PM

mmg hebat pown che ta tuh..hihihihi
perkembangan terbaru che ta sek ni...dia nk ikut program kevin zahri katanyer....nak kuwus cara sihat la ni..
pastu che ta da jumpa gym yg ade ruangan gym tuk pompuan jer..katanye nak kayuh basikal n nak lari atas mesen berjalan tuh..uhuhuhuhuhuhuh.....
katanye lagi klu xberjaya juga program ni nk kecikkan badan dgn cre terpaksa dia kecikkan usus...katanya pelakon syanie pun da kuwus skit sejak kecikkan usus..paperpun kiter doakanla tuk che ta agar impiannya bole jadi kuwus n sihat...sy doakan jugak pada yg bgi pendapat kat ruangan borak ni bole kuwus dan sihat...Amin ya rabbal alamin...
k.jaza, che ta da pnh amik duramin tuh..hurmmm xjalan..........

jazaa Publish time 28-8-2013 06:05 PM

wilza posted on 28-8-2013 01:38 PM
mmg hebat pown che ta tuh..hihihihi
perkembangan terbaru che ta sek ni...dia nk ikut program kevin...

Wilza....cer tgok gambor terbaru syanie bertunang tu....rasa akak sama je mcm sblm dia pendekkan usus.....tak berbaloi je akak rasa.....

Che ta klu kurus mesti bertambah cantik kan.....
Semuga che ta berjaya......

wilza Publish time 29-8-2013 08:55 AM

haah..da tgok pic syanie tunang..encem tunang dia..uhuhuhuh
tapi sebelum ni berat dia kan200kg dan sek ni 130kg...
sy cuma ckp dgn che ta..janji sihat...ubah cara makan sihat n wat aktiviti sihat....
klu xde jodoh mgkin d akhirat t...janji ade kje baguss
cuma sy mengkagumi semangat org2 yg ingin melakukan perubahan dalam hidup...
xper r kak..janji dr kita sendri mesti kental n berfikiran positif...
klu org tu usaha macam3 pun klu tuhan tuh blum nak bg..sapa kite nk pertikaikan....
mmg dlam hidup ni kna byk sabar...kan kak...:D

jazaa Publish time 29-8-2013 09:06 AM

wilza posted on 29-8-2013 08:55 AM
haah..da tgok pic syanie tunang..encem tunang dia..uhuhuhuh
tapi sebelum ni berat dia kan200kg dan...

Iya.....memang hidup ni kena byk sabar.....

Loh_83 Publish time 30-8-2013 11:03 AM

Masalah saya ----- > WILL POWER x kuat ...

sy ader byk tools ... tp WILL POWER sgt OUT ... kejap aje ... Hangat2 taik ayam candu betul la saya ni ..

Hadoiiiii

reoreoisland Publish time 31-8-2013 02:26 AM

Dulu I pernah jogging, memang turun berat badan tapi tak berapa minat jogging sebab cepat pancit
Maybe I akan cari initiative lain seperti berenang ke, rope skipping ke
Nak buat weight training untuk shaping badan tapi tak tau proper way to do it
Nak pergi gym tapi segan hahaha see memacam alasan :curse:

raihaneem Publish time 6-9-2013 06:37 PM

suka dgn topik ni..

dulu masa keje mmg senang sgt turun berat..sbb kuat berjalan dan naik tangga.
bila dah jd surirumah...berat tak turun2..statik ja..geram.
mmg mslh utama ialah nafsu mkn..boleh kontrol sehari 2..pastu mkn mcm biasa..

kat rmh guna basmati..tp kdg2 msk beras biasa jg..sbb anak klau mkn basmati dia tk puas mkn..dia tkpa mcm suami, mkn byk bdn maintain..

tp mmg betoi..nak kurus..kena keazaman yg kuat dan disiplin..
pil duromine..pernah dgr lama dah..mmg terinign, tp tktau nak dptkn kat mana..tp tu la..ada side effect tak?

BuBuComey Publish time 27-9-2013 09:21 PM

hai kaka jazaa :$

actually berat badan bubu dah naik lately. ni suma sbb food addiction. tak penah2 camni. tak timbang pun sbb takut..tp timbang jugak..naik 3 kilo! aaaaaaaaarghhhh..nangis kite. tp nangis dlm ati je la. kalo nangis btl2 kena gelak lak. :Q

so...bubu pikir..takleh jadi ni. nak kena buat something. pastu terjumpa cara detox. bubu try..lepas tu food craving mcm dah ilang :$

AceHand Publish time 13-12-2020 12:07 AM

Errr...

[AceHand SPECTaceLAR]

Bukang takde inisiatif... Kurang rajin jer... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

tikusmakmal10 Publish time 17-3-2021 01:16 PM

iolls kurangkan makan benda manis , dapat la turun 1 kg

laradelara Publish time 28-3-2021 03:12 AM

Sbb stress kerja dari 2018, berat mmg consistently naik ah.

Tapi alhamdulillah sejak 3 minggu ni, dah berjaya turun 4 kg.

Mkn mcm biasa je.. Tak bnyk yg berubah. Cuma kurangkan kekerapan mkn bnda manis dan rajin puasa. Exercise pun light2 je. Nxt week onwards baru nk start exercise btol2
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: UNTUK WANITA SAHAJA: JOM KURUSKAN BADAN