azlan999 Publish time 2-10-2012 09:17 AM

memerlukan bantuan.. urgent..

salam semua..
saya sangat2 memerlukan bantuan anda.. first sekali maaf kalau saya posting thread ni kat tempat yang salah..
kisahnya mcm ni.. 3 hari lepas ,selepas menonton perlawanan bolasepak antara liverpool dan norwichcity, pada kira2 jam 0130, rumah saya telah dimasuki pencuri yang telah melarikan barangan kemas wife, laptop, broadband, kamera, beg duit.. saya telah membuat laporan polis pada keesokan harinya,, untuk makluman semua ini adalah kali kedua rumah saya di pecah masuk dalam tempoh satu tahun..

saya merayu pada pakar2 it disini untuk mengesan si pencuri menggunakan broadband saya yang masih aktive tu.. manalah tau bleh cek dia tgk fb, tweeter atau lain2 laman sosial yang mempunyai maklumat peribadi si pelaku tersebut..

bantuan anda sangat2 dihargai.. terima kasih..

limaunipis03 Publish time 9-11-2012 09:34 PM

nak kesan si pencuri yg guna broadband tuan... ni sama la mcm kes nak kesan henpon yg dicuri tapi guna simcard mangsa - cuba rujuk ke maxis la kalo deorang boleh tolong trace lokasi broadband & usage broadband tu.

nacuwin Publish time 19-11-2012 05:40 PM

orait. ini common question.

saya dulu cust service maxis.

sebenarnya, kalo nak trace sim maxis tu boleh, tapi bukan dari level rendah macam cust service. sbb untuk buat tracking2 neh memerlukan level authority yang tinggi. Lagipun mmg kene involve bukit aman. kalo user biase biasanya tak layan sebab banyak pihak terlibat.

kalau VVIP mungkin boleh le.

melainkan pernah subcribe service2 macam locate HP untuk iphone ke..friendfinder ke..then baru a bole..

seroja Publish time 9-1-2013 03:23 PM

saranan saya yg baru kehilangan tab tempohari.... sila la install androidlost jumpstart dan androidlost dari playstore. kalau samsung. reg kat samsungdive.com. sebaik2 nya guna gmail yg sama utk semua gajet.

otai_g Publish time 11-1-2013 12:22 AM

kalo ko datuk2/tan sri2/ahli politik aku rs kejap je bukit aman leh trace tab dan tangkap terus pencurik leptop tu sbb sbnrnya telco mmg bleh trace kat mana pencuri tu berada. (dgn tanggapan pencuri tu guna n pegang tab tu, kalo dia jual or buang mn2 tab tu cerita lain la).

phongsakorn Publish time 28-1-2013 07:52 PM

otai_g posted on 11-1-2013 12:22 AM static/image/common/back.gif
kalo ko datuk2/tan sri2/ahli politik aku rs kejap je bukit aman leh trace tab dan tangkap terus penc ...

kan dalam broadband tu ada sim kad 3G yang sama macam handphone..
telefon ISP mintak block line sebab bil berjalan.. lagi pun broadband hilang,
sebelum tu buat report polis pergi center.. kalau benda tu memang hilang la
tak dapat balik.. dulu saya punya iphone pun hilang saya buat macam ni..

nacuwin Publish time 5-2-2013 03:58 PM

Kalo nak kesan device hilang memmag sukar. Betul, melainkan vvip, baru depa layan. Sebab ada cost untuk kesan device mereka
Dan melibatkan banyak pihak.

Yang user biasa boleh buat, just suspen line tu.

Lagipun untuk locate broadband, mmg takde sapa buat lagi sbb broadband takde gps.

Pages: [1]
View full version: memerlukan bantuan.. urgent..